|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MOJA MAMA
11.7.2009 23:22:28   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: slono

Prije svega da na ovoj najnjeznijoj i najosjetljivijoj temi kazem svim forumasicama koje nemaju svoju majku, cije su majke na drugom svijetu, da mi je uzasno ZAO sto je njihova sudbina bila takva. Zelim vam zato da vi budete zdrave svojo djeci i da dugo pozivite sa njima.  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

A ja svoju neizmjerno volim; to je osoba s kojom dijelim i dobro i zlo, to je moja utjeha, moja nada, moja svjetlost u tunelu i neko s kim i kad se svadjam, ne zamjera mi jer je to jedna bezuslovna ljubav!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Strah me, da kad dodje dan da je vise ne bude, kako cu nastaviti dalje i kako cu to izdrzati?
Ne znam, ali evo i sad placem i nema dana da se ne pitam sta cu kad je ne bude?

MAMA, volim te beskrajno i ne mogu zamisliti zivot bez tebe!!!!


svaku riječ ti posebno potpisujem slono, plače čim pomislim da bih bez nje ostala. Ja sam na mamu osjetljiva pravo, tate nemam poginuo u ratu tako da smo vezane ja ona i seka pravo, sad je ona sama u kući živi mi se udale svoj život svaka al nema dnana da je ne nazovem bar 10 puta.

Hanka Paldum -"Mojoj majci" Kamerni teatarIzvor: www.youtube.comHanka Paldum -"Mojoj majci" Kamerni teatar (Sevdahom kroz vrijeme) SEVDAHi na ovo sam u suzama stalno

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: MOJA MAMA
11.7.2009 23:26:39   
veeseelaa
Hanady ja ovu pjesmu ne mogu da slušam, uvijek se rasplačem

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: MOJA MAMA
12.7.2009 0:26:46   
Babyy
almai mamu nisam videla 21god..... ja sam joj oprostila sto mi se nikako nije javila ni na tel 17ipo god...red je da ona prva dodje da me vidiuser posted image

_____________________________

ANDINO 03.03.2009 DuSa MoJe DuSe

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: MOJA MAMA
31.7.2009 10:40:16   
esma*

Mama, volim te jer si : najljepsauser posted image
                                  najhrabrijauser posted image
                                  najosjecajnijauser posted image
                                  puno propatila u zivotuuser posted image

volim te., volim jako i neka te Dragi Allah dugo u zdravlju i veselju pozivi skupa sa nama., jer ti si stub nase porodice


_____________________________

***Gospodaru naš, podari nam hajr...***

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: MOJA MAMA
26.2.2010 10:21:44   
veeseelaa
eh kakva je moja mama, ima brate ljubavi za sve
Jednom je jedna kineskinja preko puta zgrade prodavala neke kape i šalove a moja mati lijepo joj napravi čaj i sendić i odnese joj, veli smrze se žena a kineskinaj se samo smijulji, samo na našem zna cijene
A tek kad su jednom "harali" jehovini svjedoci, puna nam kuća njih bila
Oni kod moje Bube na vrata a ona bujrum, pa sok pa kolači a oni se slomiše da je uvedu u njihovu vjeru....
Veli im, ja sam muslimanka al djeco umorite se pa svratite na kafu/sok
A jednom je moja jaranica sumljala da je momak vara pa je ona išla za nju da istražuje, obzirom da je poznavala roditelja od njenog momka ko bajagi će im upast na kafu da izvidi situaciju, veli žao mi da je vuče za nos, ona je i moja drugarica

< Poruku je uredio veeseelaa -- 26.2.2010 10:23:43 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu esma*)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: MOJA MAMA
26.2.2010 10:39:30   
Atarka


Ehhh....Mene dusa boli za mojom mamom. Umrla je prije 16 godina kad sam ja imala 11. Cesto mi se javi u snovima kao bice od etera koga se bojim dotaknuti da se ne rasprsi, da ne nestane, a tako bih je zeljela zagrliti..U snovima sam svjesna da je dugo nije bilo, sretna sam da je vidim, ali i tuzna jer znam da se mora vratiti na drugu stranu. Kad se poslije takvih snova probudim, uvijek su mi oci natecene i tad znam da sam sanjajuci plakala. Tada joj proucim Fatihu.
Bila je lijepa kao san, pametna i skromna. Bila je dama, ali istovremeno jako jednostavna zena i zbog toga su je svi voljeli. Zahvalna sam Bogu sto sam je zapamtila i nikad je necu zaboraviti. Nema dana otkako sam rodila da ne pomislim kako bi bila sretna da moze biti s nama i vidjeti svog unuka.

IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

volite svoje majke i VOLITE jer kakve god da su one su vase majke i to su zasluzile, ako nista bar sto su vas na svijet donijele i recite im koliko ih volite, recite vi jer ja nisam svojoj stigla reci....



_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: MOJA MAMA
26.2.2010 10:55:14   
misica
Atarkauser posted image user posted image user posted image
Moja mama je najhrabrija zena na svijetu koliko je tesko bila bolesna i sa svim bolestima izasla na kraj. Kao mala uvjek sam znala nocu kada mi mama zaspi dolaziti do njenog kreveta da vidim da li dise.Cesto je znala biti bolesna,dok sam ja ostajala sama sa tatom u strahu da je nebi izgubila.I danas ako se necujemo bar cini mi se sto puta uvjek sam u mislima jeli sve uredu.
Mama volim te najvise na svijetu!!!!

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: MOJA MAMA
26.2.2010 11:48:26   
mamina princeza
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: slono

Strah me, da kad dodje dan da je vise ne bude, kako cu nastaviti dalje i kako cu to izdrzati?
Ne znam, ali evo i sad placem i nema dana da se ne pitam sta cu kad je ne bude?




Ne smije ni da pomslim. molim dragog Allaha dz.š. da se ovo oko njenog zdravstvenog stanja dobro zavrsi. Puno se brinem al imam nadu i vjeru da ce proci dobro.

Nemam oca ( ove godine je 10. godisnjica od njegove smrti) nemam brata ni sestru i mama ti si mi jako vazna. Nekad znam biti gruba prema tebi nenamjerno, nekad se posvadjamo , nekad se ne razumijemo al u sustini znas da te volim jer mi smo iste ..... kako godine prolaze sve vise u sebi vidim tebe. Skoro sve sto znam od tebe sam u zivotu naucila i na tome sam ti zhavalna. Cuvaj se , cuvaj svoje zdravlje jer te trebam na ovom svijetu!!!!! user posted image


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: MOJA MAMA
26.2.2010 11:56:46   
mamine oci
Melek jednog djeteta

Bilo jedno dijete koje se pripremalo da dode na Svijet.
Jednog dana ono upita Gos...podara:
- Gospodaru, rekli su mi da ces me sutra poslati na Svijet, ali ja sam tako sitan i nemocan, kako cu živjeti tamo?
- Od svih meleka izabrao sam jednog za tebe. On ce te cekati ištititi.
- Svaki dan ce ti pjevati i smiješiti se.
- Tako ceš ti osjetiti njegovu ljubav i bit ceš sretan.
- Dobro, kako cu ih razumjeti kad mi nešto kažu, kada ne znam njihov jezik?
- Melek ce ti govoriti najljepše i najslade rijeci, koje ceš moci cuti
na Svijetu i pažljivo i sa ljubavlju ce te nauciti da pricaš.
- Dobro, Gospodaru, šta cu raditi kada poželim pricati s Tobom?
- Tvoj melek ce te nauciti da mi se moliš, šireci svoje ruke.
- Cuo sam da na Zemlji ima dosta loših ljudi, ko ce me štititi?
- Tvoj ce te melek stalno štititi, pa bilo to i po cijenu njegovog života.
-Ali ja sam veoma tužan što Te više necu moci vidjeti.
- Tvoj ce ti melek uvijek o meni pricati i naucit ce te putevima koji vode do mene.
Tada u dženetu/raju nastade tišina i glasovi sa Zemlje dopriješe do njega.
Dijete shvati da treba da ide i postavi posljednje pitanje:
- Gospodaru, ako sad trebam ici, molim Te reci mi kako se zove moj melek.
- Nije važno kako se zove, ti ceš ga MAJKO zvati...


za sve majke koje su sa nama i koje nisu one su uvjek tu u nasim srcima...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: MOJA MAMA
26.2.2010 13:36:46   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: tea lana RR

gdje god da odem znam da se imam kome vratiti jer me ona ceka.


Potpisujem ovo.
Ja sam svoju tako poželjela, nisam je vidjela od novembra user posted image user posted image Sinoć me nazvala, ja nisam mogla da pričam sa njom od suza user posted image Sve bih dala da mogu da je viđam svaki dan, da je bar čujem svaki dan...Divim se ženama koje mogu svaki dan da piju kafu sa svojom mamom, da razgovaraju, da joj pomognu kad je to potrebno...Često razmišljam, kako ovaj život leti, sve će tako brzo proći, a ja ću je ostati željna(i tate naravno)user posted image user posted image user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: MOJA MAMA
26.2.2010 14:22:29   
Apotekarka
moja mama...
Umrla je kad sam imala 7 godina...bila sam previse mala da bi osjetila sto ustvari znaci biti bez mame...
Znam da su taj dan svi plakali,svijeta puna kuca,ratno doba ali mama je bila ukopana u Splitu...
Ja jos malena nista ne svijam,vjerovatno mislim brzo ce se vratiti...
Kroz par godina ponovo puna kuca svijeta,placu,dovukli su mamu da je ukopaju tad su mi oci bile malo suzne ali jos uvijek nisam sve shvatala...
Prvi dan u skoli sviju mame dovele mene baka,pricest ja bez mame,krizma,polazak u srednju,polazak u srednju,udaja,rodjenje Antonia...tata mi je presretan ali ipak MAMA JE MAMA
E tek sad shvatam sto je mama,i boli i to jako....
Njena dobrota i ljepota zauvijek ostaju zapecacene na mom srcu...To je bila jaka zena koja se jako borila sa svojom bolescu,nazalost bolest je pobjedila ali do zadnjeg tena osmjeh na licu je ostao,nikad na njoj nisi moga primjetiti trunku tuge...
Na mene nikad rijec nije povisila...sjecam se samo da je uvijek plakala kad mi je citala jednu slikovnicu,pitala sam je mama zasto places rekla mi je shvatices jednog dana,abajka se zvala PEPELJUGA...
Pozelim samo da je na tren zagrlim i poljubim...Bolilo me uvijek kad za 8 mart sve cure u skoli kupuju cvijece svojim mamama a ja tuzna sa suzama U ocima pozelim mami dati cvijece a ne nositi ga na groblje...
Mamice Volim te
A vi sve cuvajte vase mame,pazite se,posjecujte,jer zivot nije vjecan...

< Poruku je uredio Apotekarka -- 26.2.2010 14:24:25 >


_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: MOJA MAMA
26.2.2010 14:28:00   
aida.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
tako mi je zao, tako sam se rasplakala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: MOJA MAMA
26.2.2010 14:41:00   
jasmin
Jako mi je zao Apotekarko...:(.

Moja je daleko...miljama.Nisam je zagrlila dosta dugo,ni osjetila onaj njen majcinski miris.Tek sad,kad sam i sama mama,shvatam kroz sta je sve prosla zbog mene.Koliko brige i ljubavi,koliko njeznosti i samilosti,koliko srece i spokoja pruzi ta njena blaga licnost.Nije dzaba Allah kroz cijeli Kur`an naredio dobrocinstvo roditeljima,u 23 ajetu sure El-Isra cak je naredjeno odmah nakon robovanja Allahu,dobrocinstvo roditeljima:Gospodar tvoj zapovijeda da samo Njemu robujete i da roditeljima dobrocinstvo cinite. Kada jedno od njih dvoje, ili oboje, kod tebe starost dožive, ne reci im ni: „Uh!“ - i ne podvikni na njih i obracaj im se rijecima poštovanja punim. Budi prema njima pažljiv i ponizan i reci: „Gospodaru moj, smiluj im se, oni su mene, kad sam bio dijete, njegovali“!
Draga mama,daleko sam,ali te beskrajno puno volim,i znaj da te se sjecam gore pomenutom dovom.Hvala ti na svemu sto si mi dala i jedva cekam trenutak kada cu te cvrsto zagrliti i osjetiti.......onaj tvoj majcinski miris.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: MOJA MAMA
26.2.2010 14:45:07   
zelenooooka

Moja je majka daleko od mene, ali ne moze ta daljina da bude veca
nego ova ljubav u mom srcu


Volim te majko nek te dragi Allah cuva tebe i babu moga

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: MOJA MAMA
26.2.2010 14:46:02   
Mirkica
jako osjetljiva tema , zao mi je svih onih koji nisu imali priliku zivot podjeliti sa svojom mamom kosto je moja prijateljica rekla neprodze dan a da nepomislim kako bi moj zivot izgledao a da je ona ostala tu , ona je izgubila mamu sa 6 godina i njena prica zivotna me uvijek rasplace i nekako sam uz nju vise svatila koliko sam sretna jer ja imam svoju mamu.
Moja mama je najbolej bice na zemlji :)))) to je moja dusa pricamo svaki dan o svemu i svacemu , ona me razumije ona me shvata i ne samo mene dok smo bile klinke sve moje prijateljice su se mojoj mami ispovjedale hahahha moja mama je bila glavna i uvijek su mi govorile blago tebi :)).
ALi sta je stavrno biti majka sam svatila kad sam se pordoila i kad su mi donejli moje djete onako u neku dekicu umotano mrtvo ja sam ga uzela meni se moja dusa cijepala toliko ljubavi nisam znala da imam da uposte postoji mislila sam ona ljubav i tuga ce me ubiti  i tada sam tek tada svatila ono istinski sta je mati , niko nije kao mati i niko nemoze voljeti kao mati.
Evo naprimjer sta je moja mama jednom uradila kad su zasli Sintori da ubijaju pse  i sada nekako se nasla puna avlija cuka moja mama je otvorila vrata od kuce i vjerujte da je soba bila puna cuka :))))  njoj jadnoj bilo zao da ih Sintori pobiju jest da smo imali muku to sve istjerati i ocistiti ali to je moja mati kao kod vesele sazali se na svakoga pa cak i na pse lutalice i od tih svh je dovje zadrzala :))) .

Kad umre znam da ce umrijeti bice mi tesko bice mi zao znam ali sve je to od Boga i tako cu prihvatiti ipak je Bog bio milstiv prema meni i dao mi je sve ove godine hvala mu , ja cu se uvijek moliti za nju  uvijek za nju biti tu moja mama je u svim mojim Dovama moja mama je za mene najbolja mama i hvala BOgu sto je bas nju odredio da bude moja mama.
Mama volim te.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Moja mama
26.2.2010 14:49:09   
Mirkica
Apotekarka  zao mi je ja inace tvoje postove o tvojoj mami nemogu da citam uvijek se raztuzim , ti si jaka zena i hrabra ipak ovako tezak put nije lako preci bez nama najvaznije osobe , drago mije cuti da si sada sretna i da imas divnog sina nek vasa sreca traje zelim ti od srca.

< Poruku je uredio Visnja RR -- 26.2.2010 14:50:03 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Moja mama
27.2.2010 22:29:56   
reallove
Meni je ova tema tuznauser posted image user posted image ..nazalost daleko sam od svoje mame...nedostaje mi straso..i ovu noc mislim o njoj...moja mami..najnjeznija,najbolja na svijetu..sada kad sam daleko cesto razmisljam kako je prije bilo i uvijek prvo na nju pomislim..kako sam pila sa njom kafu,sada ju ne pijem,moja mami nije tu,kako me iz skole cekala...cesto se sjetim kad je ovdje bila..nije pustala moju ruku,ljubila me,grlila..kada su krenuli kuci,ostala sam uplakana,drzeci sina u narucju..mami moja puno te volim i jedva cekam da budem sa vama....

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Moja mama
27.2.2010 22:48:58   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: reallove

Meni je ova tema tuznauser posted image user posted image ..nazalost daleko sam od svoje mame...nedostaje mi straso..i ovu noc mislim o njoj...moja mami..najnjeznija,najbolja na svijetu..sada kad sam daleko cesto razmisljam kako je prije bilo i uvijek prvo na nju pomislim..kako sam pila sa njom kafu,sada ju ne pijem,moja mami nije tu,kako me iz skole cekala...cesto se sjetim kad je ovdje bila..nije pustala moju ruku,ljubila me,grlila..kada su krenuli kuci,ostala sam uplakana,drzeci sina u narucju..mami moja puno te volim i jedva cekam da budem sa vama....


draga moja zivot je pas na jednoj strani daje a na drugoj uzima i nikada covjek nemoze dva dobra sastaviti , takva nam je sudbina .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: MOJA MAMA
27.2.2010 22:56:28   
SdZ
IZVORNA PORUKA: mamine oci

Melek jednog djeteta

Bilo jedno dijete koje se pripremalo da dode na Svijet.
Jednog dana ono upita Gos...podara:
- Gospodaru, rekli su mi da ces me sutra poslati na Svijet, ali ja sam tako sitan i nemocan, kako cu živjeti tamo?
- Od svih meleka izabrao sam jednog za tebe. On ce te cekati ištititi.
- Svaki dan ce ti pjevati i smiješiti se.
- Tako ceš ti osjetiti njegovu ljubav i bit ceš sretan.
- Dobro, kako cu ih razumjeti kad mi nešto kažu, kada ne znam njihov jezik?
- Melek ce ti govoriti najljepše i najslade rijeci, koje ceš moci cuti
na Svijetu i pažljivo i sa ljubavlju ce te nauciti da pricaš.
- Dobro, Gospodaru, šta cu raditi kada poželim pricati s Tobom?
- Tvoj melek ce te nauciti da mi se moliš, šireci svoje ruke.
- Cuo sam da na Zemlji ima dosta loših ljudi, ko ce me štititi?
- Tvoj ce te melek stalno štititi, pa bilo to i po cijenu njegovog života.
-Ali ja sam veoma tužan što Te više necu moci vidjeti.
- Tvoj ce ti melek uvijek o meni pricati i naucit ce te putevima koji vode do mene.
Tada u dženetu/raju nastade tišina i glasovi sa Zemlje dopriješe do njega.
Dijete shvati da treba da ide i postavi posljednje pitanje:
- Gospodaru, ako sad trebam ici, molim Te reci mi kako se zove moj melek.
- Nije važno kako se zove, ti ceš ga MAJKO zvati...


za sve majke koje su sa nama i koje nisu one su uvjek tu u nasim srcima...


Prelijepa prica,evo rasplakala sam se od ljepote ovog teksta i istine koju nosi u sebiuser posted image user posted image


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: MOJA MAMA
28.5.2010 11:20:36   
Mirkica
Nadjoh ovu pricu na intrnetu posvecena je majkama i da podjelim s vama , ja sam se isplakla citajuci , posebno kada se sjetim rata i prognanstva cesto sam se upitala koliko je puta moja mama ostala gladna da bih ja i brat bili siti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .


Moja Majka me slagala osam puta


Moja mati nije uvijek govorila istinu.... slagala mi je osam puta u bitnim životnim trenucima! Priča počinje sa mojim rođenjem. Rođen sam kao sin jedinac u veoma siromašnoj porodici... siromašnoj do te mjere da nismo imali dovoljno hrane, a nekamoli nešto više. U rijetkim prilikama zadesilo bi se da imamo malo riže u kući... Majka bi pripremila skromni obrok i uvijek bi istresala svoj dio na moj tanjir govoreći: ''Jedi, sine, ja nisam gladna.''

Ovo je bila njena prva laž.

Kada sam malo odrastao, moja majka bi, po okončanju kućnih poslova, otišla do rijeke koja se nalazila ispod kuće, nadajući se da će uloviti ribu kako bih ja jeo zdravu hranu i razvijao se kao svako drugo dijete. Jednom prilikom, hvala Allahu, uspjela je uloviti čak dvije ribe. Požurila je u kuću i spremila obje ribe i stavila ih pred mene. Ja sam malo-pomalo jeo ribu, a moja je majka jela ono što je ostajalo iza mene na kostima. Vidjevši to, moje je srce zatreperilo i onu drugu ribu stavio sam pred majku, a ona ju je vratila rekavši: ''Sine, pojedi i ovu drugu, jer znaš da ja ne volim ribu.''

Ovo je bila njena druga laž.

Vrijeme je prolazilo i došao je dan mog polaska u školu. Kako nismo imali dovoljno imetka da se školujem, majka je otišla u jednu trgovinu odjevnim predmetima i dogovorila se sa vlasnikom da prodaje odjeću po kućama uglednih i bogatih ljudi. Jedne hladne i kišovite noći, majka se duže zadržala na poslu. Čekajući je kod kuće, zabrinuo sam se i izašao da je potražim. Ugledao sam je kako nosi torbu sa odjećom i kuca na vrata tuđih kuća. Zovnuo sam je: ''Majkoooo, hajde dođi. Idemo kući, kasno je i hladno. Možeš nastaviti sutra ujutro!'' Ona se nasmijala i rekla: ''Sine moj, ja nisam umorna.''

Ovo je bila njena treća laž.

Došao je dan polaganja školskih ispita. Iako je bilo veoma vruće, majka je željela poći sa mnom u školu. Sunce je pržilo zemlju, a površina pijeska titrala je od toplote. Ušao sam u školu, a ona je ostala čekati u školskom dvorištu, doveći za moj uspjeh. Kada su ispiti završili, izašao sam iz škole, a ona me dočekla u topli majčinski zagrljaj, ispunjen ljubavlju i milošću. U ruci je držala hladan i svjež sok koji je kupila radi mene. Kada sam ga počeo piti, okrenuo sam se i pogledao u nju: niz njeno čelo slivale su se kapljice znoja. Pružio sam joj čašu i rekao: ''Majko, pij'', a ona reče: ''Sine, samo ti pij. Ja nisam žedna.''

Ovo je bila njena četvrta laž.

Nakon smrti mog oca, majka je živjela teškim udovičkim životom. Preuzela je svu odgovornost za vođenje kuće, jednostavno – morala se brinuti o svemu. Život je postao teži, a mi smo često smo gladovali. Pored naše kuće živio je moj amidža, inače veoma dobar čovjek. On nam je često slao hranu da utolimo glad. Kada su komšije vidjele da je naše stanje postalo nesnošljivo, savjetovali su majku, koja je još uvijek bila mlada, da se uda za čovjeka koji bi nam pomagao. Međutim, moja je majka odbila ovaj savjet riječima: ''Ja nemam potrebe za ljubavlju.''

Ovo je bila njena peta laž.

Po završetku fakulteta, dobio sam dobro plaćen posao u jednoj firmi i odlučio sam da preuzmem brigu o kući. Kako je majčino zdravlje oslabilo, nije više mogla prodavati odjeću po kućama, tako da je počela prodavati povrće na tržnicama. Kada je odbila da prestane raditi, izdvojio sam dio svoje plate i dao joj, a ona je odbila primiti rekavši: ''Čuvaj, sine, svoje pare, ja imam dovoljno za sebe.''

Ovo je bila njena šesta laž.

Bez obzira što sam dobio posao, nastavio sam školovanje i ubrzo sam magistrirao. Postigao sam uspjeh i povećali su se moji prihodi. Njemačka firma ponudila mi je dobar posao u svom sjedištu u Njemačkoj. Zbilja sam se obradovao i tako počeo i sanjati o novom sretnom životu. Nakon što sam otputovao i sredio svoje stanje, nazvao sam majku i pozvao je da živi kod mene. Ona nije htjela da me ometa i rekla mi je: ''Sine, ja nisam naučila da živim lagodno.''

Ovo je bila njena sedma laž.

Kako je vrijeme prolazilo, majka je sve više starila i ubrzo je oboljela od zloćudnog karcinoma. U tim teškim trenucima neko joj je morao hizmetiti. Šta sam mogao da uradim kada su između mene i moje voljene majke bile mnoge države? Ostavio sam sve i vratio se kući. Majku sam zatekao u postelji. Kada me je ugledala, pokušala je nasmijati se. Srce mi se cijepalo jer je bila iscrpljena i slaba. Nije to više bila ona majka koju sam poznavao.... Suze su se počele slijevati niz moje obraze, ali ona me i tada pokušala utješiti rekavši: ''Sine, ne plači, ja ne osjećam bol.''

Ovo je bila njena osma laž.


Nakon što je to izustila, zatvorila je oči i više ih nije otvorila.

Svakome ko uživa blagodat živih roditelja, poručujem:

Čuvaj ovu blagodat prije nego što budeš tugovao za njenim gubitkom.

Svakome ko je izgubio svoju voljenu majku, poručujem:

Uvijek se prisjeti koliko se samo umarala radi tebe. Moli Allaha da joj oprosti i da joj se smiluje.



_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: MOJA MAMA
28.5.2010 11:52:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mirkica

Nadjoh ovu pricu na intrnetu posvecena je majkama i da podjelim s vama , ja sam se isplakla citajuci , posebno kada se sjetim rata i prognanstva cesto sam se upitala koliko je puta moja mama ostala gladna da bih ja i brat bili siti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .


Moja Majka me slagala osam puta


Moja mati nije uvijek govorila istinu.... slagala mi je osam puta u bitnim životnim trenucima! Priča počinje sa mojim rođenjem. Rođen sam kao sin jedinac u veoma siromašnoj porodici... siromašnoj do te mjere da nismo imali dovoljno hrane, a nekamoli nešto više. U rijetkim prilikama zadesilo bi se da imamo malo riže u kući... Majka bi pripremila skromni obrok i uvijek bi istresala svoj dio na moj tanjir govoreći: ''Jedi, sine, ja nisam gladna.''

Ovo je bila njena prva laž.

Kada sam malo odrastao, moja majka bi, po okončanju kućnih poslova, otišla do rijeke koja se nalazila ispod kuće, nadajući se da će uloviti ribu kako bih ja jeo zdravu hranu i razvijao se kao svako drugo dijete. Jednom prilikom, hvala Allahu, uspjela je uloviti čak dvije ribe. Požurila je u kuću i spremila obje ribe i stavila ih pred mene. Ja sam malo-pomalo jeo ribu, a moja je majka jela ono što je ostajalo iza mene na kostima. Vidjevši to, moje je srce zatreperilo i onu drugu ribu stavio sam pred majku, a ona ju je vratila rekavši: ''Sine, pojedi i ovu drugu, jer znaš da ja ne volim ribu.''

Ovo je bila njena druga laž.

Vrijeme je prolazilo i došao je dan mog polaska u školu. Kako nismo imali dovoljno imetka da se školujem, majka je otišla u jednu trgovinu odjevnim predmetima i dogovorila se sa vlasnikom da prodaje odjeću po kućama uglednih i bogatih ljudi. Jedne hladne i kišovite noći, majka se duže zadržala na poslu. Čekajući je kod kuće, zabrinuo sam se i izašao da je potražim. Ugledao sam je kako nosi torbu sa odjećom i kuca na vrata tuđih kuća. Zovnuo sam je: ''Majkoooo, hajde dođi. Idemo kući, kasno je i hladno. Možeš nastaviti sutra ujutro!'' Ona se nasmijala i rekla: ''Sine moj, ja nisam umorna.''

Ovo je bila njena treća laž.

Došao je dan polaganja školskih ispita. Iako je bilo veoma vruće, majka je željela poći sa mnom u školu. Sunce je pržilo zemlju, a površina pijeska titrala je od toplote. Ušao sam u školu, a ona je ostala čekati u školskom dvorištu, doveći za moj uspjeh. Kada su ispiti završili, izašao sam iz škole, a ona me dočekla u topli majčinski zagrljaj, ispunjen ljubavlju i milošću. U ruci je držala hladan i svjež sok koji je kupila radi mene. Kada sam ga počeo piti, okrenuo sam se i pogledao u nju: niz njeno čelo slivale su se kapljice znoja. Pružio sam joj čašu i rekao: ''Majko, pij'', a ona reče: ''Sine, samo ti pij. Ja nisam žedna.''

Ovo je bila njena četvrta laž.

Nakon smrti mog oca, majka je živjela teškim udovičkim životom. Preuzela je svu odgovornost za vođenje kuće, jednostavno – morala se brinuti o svemu. Život je postao teži, a mi smo često smo gladovali. Pored naše kuće živio je moj amidža, inače veoma dobar čovjek. On nam je često slao hranu da utolimo glad. Kada su komšije vidjele da je naše stanje postalo nesnošljivo, savjetovali su majku, koja je još uvijek bila mlada, da se uda za čovjeka koji bi nam pomagao. Međutim, moja je majka odbila ovaj savjet riječima: ''Ja nemam potrebe za ljubavlju.''

Ovo je bila njena peta laž.

Po završetku fakulteta, dobio sam dobro plaćen posao u jednoj firmi i odlučio sam da preuzmem brigu o kući. Kako je majčino zdravlje oslabilo, nije više mogla prodavati odjeću po kućama, tako da je počela prodavati povrće na tržnicama. Kada je odbila da prestane raditi, izdvojio sam dio svoje plate i dao joj, a ona je odbila primiti rekavši: ''Čuvaj, sine, svoje pare, ja imam dovoljno za sebe.''

Ovo je bila njena šesta laž.

Bez obzira što sam dobio posao, nastavio sam školovanje i ubrzo sam magistrirao. Postigao sam uspjeh i povećali su se moji prihodi. Njemačka firma ponudila mi je dobar posao u svom sjedištu u Njemačkoj. Zbilja sam se obradovao i tako počeo i sanjati o novom sretnom životu. Nakon što sam otputovao i sredio svoje stanje, nazvao sam majku i pozvao je da živi kod mene. Ona nije htjela da me ometa i rekla mi je: ''Sine, ja nisam naučila da živim lagodno.''

Ovo je bila njena sedma laž.

Kako je vrijeme prolazilo, majka je sve više starila i ubrzo je oboljela od zloćudnog karcinoma. U tim teškim trenucima neko joj je morao hizmetiti. Šta sam mogao da uradim kada su između mene i moje voljene majke bile mnoge države? Ostavio sam sve i vratio se kući. Majku sam zatekao u postelji. Kada me je ugledala, pokušala je nasmijati se. Srce mi se cijepalo jer je bila iscrpljena i slaba. Nije to više bila ona majka koju sam poznavao.... Suze su se počele slijevati niz moje obraze, ali ona me i tada pokušala utješiti rekavši: ''Sine, ne plači, ja ne osjećam bol.''

Ovo je bila njena osma laž.


Nakon što je to izustila, zatvorila je oči i više ih nije otvorila.

Svakome ko uživa blagodat živih roditelja, poručujem:

Čuvaj ovu blagodat prije nego što budeš tugovao za njenim gubitkom.

Svakome ko je izgubio svoju voljenu majku, poručujem:

Uvijek se prisjeti koliko se samo umarala radi tebe. Moli Allaha da joj oprosti i da joj se smiluje.




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  zaista tuzno ... user posted image user posted image user posted image  a bas sto kazes za rat i prognanstvo, sigurno su mnoge majke ostajale gladne, zedne, da bi mi imali sta jesti i piti..

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 146
   [Obrisana poruka]
28.5.2010 15:58:26   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 147
   RE: MOJA MAMA
28.5.2010 16:08:01   
selmoni
Ja sam danas i sretna i tužna sretna sam što mi je rodžendana a tužna što moje majke(mog meleka) više nemauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zdravlje je na prvom mjestu
Mala lopuža stiže 20 septembra 2010 a možda i ranije Akobogda( Bogami stigla ranije i to dobro 25 augsta 2010)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: MOJA MAMA
28.5.2010 16:11:13   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: selmoni

Ja sam danas i sretna i tužna sretna sam što mi je rodžendana a tužna što moje majke(mog meleka) više nemauser posted image user posted image user posted image

salmoni sretan ti rodjendan zelim ti sve najbolje , zao mi je sto tvoja mama nije tu .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu selmoni)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: MOJA MAMA
28.5.2010 16:13:30   
selmoni
Hvala puno veruj mi da danas uopšte ne mislim na moj rođendan nego na moju mamu.user posted image

_____________________________

Zdravlje je na prvom mjestu
Mala lopuža stiže 20 septembra 2010 a možda i ranije Akobogda( Bogami stigla ranije i to dobro 25 augsta 2010)

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *