|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
28.5.2010 16:13:41   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 151
   RE: MOJA MAMA
28.5.2010 16:15:48   
Mirkica
bubo i mi tebi saljemo tople zagrljaje :))) user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: MOJA MAMA
28.5.2010 16:18:17   
selmoni
hvala vam na toplim riječima to mi je dovoljno

_____________________________

Zdravlje je na prvom mjestu
Mala lopuža stiže 20 septembra 2010 a možda i ranije Akobogda( Bogami stigla ranije i to dobro 25 augsta 2010)

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: MOJA MAMA
28.5.2010 18:01:44   
aida.
IZVORNA PORUKA: Mirkica

Nadjoh ovu pricu na intrnetu posvecena je majkama i da podjelim s vama , ja sam se isplakla citajuci , posebno kada se sjetim rata i prognanstva cesto sam se upitala koliko je puta moja mama ostala gladna da bih ja i brat bili siti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .


Moja Majka me slagala osam puta


Moja mati nije uvijek govorila istinu.... slagala mi je osam puta u bitnim životnim trenucima! Priča počinje sa mojim rođenjem. Rođen sam kao sin jedinac u veoma siromašnoj porodici... siromašnoj do te mjere da nismo imali dovoljno hrane, a nekamoli nešto više. U rijetkim prilikama zadesilo bi se da imamo malo riže u kući... Majka bi pripremila skromni obrok i uvijek bi istresala svoj dio na moj tanjir govoreći: ''Jedi, sine, ja nisam gladna.''

Ovo je bila njena prva laž.

Kada sam malo odrastao, moja majka bi, po okončanju kućnih poslova, otišla do rijeke koja se nalazila ispod kuće, nadajući se da će uloviti ribu kako bih ja jeo zdravu hranu i razvijao se kao svako drugo dijete. Jednom prilikom, hvala Allahu, uspjela je uloviti čak dvije ribe. Požurila je u kuću i spremila obje ribe i stavila ih pred mene. Ja sam malo-pomalo jeo ribu, a moja je majka jela ono što je ostajalo iza mene na kostima. Vidjevši to, moje je srce zatreperilo i onu drugu ribu stavio sam pred majku, a ona ju je vratila rekavši: ''Sine, pojedi i ovu drugu, jer znaš da ja ne volim ribu.''

Ovo je bila njena druga laž.

Vrijeme je prolazilo i došao je dan mog polaska u školu. Kako nismo imali dovoljno imetka da se školujem, majka je otišla u jednu trgovinu odjevnim predmetima i dogovorila se sa vlasnikom da prodaje odjeću po kućama uglednih i bogatih ljudi. Jedne hladne i kišovite noći, majka se duže zadržala na poslu. Čekajući je kod kuće, zabrinuo sam se i izašao da je potražim. Ugledao sam je kako nosi torbu sa odjećom i kuca na vrata tuđih kuća. Zovnuo sam je: ''Majkoooo, hajde dođi. Idemo kući, kasno je i hladno. Možeš nastaviti sutra ujutro!'' Ona se nasmijala i rekla: ''Sine moj, ja nisam umorna.''

Ovo je bila njena treća laž.

Došao je dan polaganja školskih ispita. Iako je bilo veoma vruće, majka je željela poći sa mnom u školu. Sunce je pržilo zemlju, a površina pijeska titrala je od toplote. Ušao sam u školu, a ona je ostala čekati u školskom dvorištu, doveći za moj uspjeh. Kada su ispiti završili, izašao sam iz škole, a ona me dočekla u topli majčinski zagrljaj, ispunjen ljubavlju i milošću. U ruci je držala hladan i svjež sok koji je kupila radi mene. Kada sam ga počeo piti, okrenuo sam se i pogledao u nju: niz njeno čelo slivale su se kapljice znoja. Pružio sam joj čašu i rekao: ''Majko, pij'', a ona reče: ''Sine, samo ti pij. Ja nisam žedna.''

Ovo je bila njena četvrta laž.

Nakon smrti mog oca, majka je živjela teškim udovičkim životom. Preuzela je svu odgovornost za vođenje kuće, jednostavno – morala se brinuti o svemu. Život je postao teži, a mi smo često smo gladovali. Pored naše kuće živio je moj amidža, inače veoma dobar čovjek. On nam je često slao hranu da utolimo glad. Kada su komšije vidjele da je naše stanje postalo nesnošljivo, savjetovali su majku, koja je još uvijek bila mlada, da se uda za čovjeka koji bi nam pomagao. Međutim, moja je majka odbila ovaj savjet riječima: ''Ja nemam potrebe za ljubavlju.''

Ovo je bila njena peta laž.

Po završetku fakulteta, dobio sam dobro plaćen posao u jednoj firmi i odlučio sam da preuzmem brigu o kući. Kako je majčino zdravlje oslabilo, nije više mogla prodavati odjeću po kućama, tako da je počela prodavati povrće na tržnicama. Kada je odbila da prestane raditi, izdvojio sam dio svoje plate i dao joj, a ona je odbila primiti rekavši: ''Čuvaj, sine, svoje pare, ja imam dovoljno za sebe.''

Ovo je bila njena šesta laž.

Bez obzira što sam dobio posao, nastavio sam školovanje i ubrzo sam magistrirao. Postigao sam uspjeh i povećali su se moji prihodi. Njemačka firma ponudila mi je dobar posao u svom sjedištu u Njemačkoj. Zbilja sam se obradovao i tako počeo i sanjati o novom sretnom životu. Nakon što sam otputovao i sredio svoje stanje, nazvao sam majku i pozvao je da živi kod mene. Ona nije htjela da me ometa i rekla mi je: ''Sine, ja nisam naučila da živim lagodno.''

Ovo je bila njena sedma laž.

Kako je vrijeme prolazilo, majka je sve više starila i ubrzo je oboljela od zloćudnog karcinoma. U tim teškim trenucima neko joj je morao hizmetiti. Šta sam mogao da uradim kada su između mene i moje voljene majke bile mnoge države? Ostavio sam sve i vratio se kući. Majku sam zatekao u postelji. Kada me je ugledala, pokušala je nasmijati se. Srce mi se cijepalo jer je bila iscrpljena i slaba. Nije to više bila ona majka koju sam poznavao.... Suze su se počele slijevati niz moje obraze, ali ona me i tada pokušala utješiti rekavši: ''Sine, ne plači, ja ne osjećam bol.''

Ovo je bila njena osma laž.


Nakon što je to izustila, zatvorila je oči i više ih nije otvorila.

Svakome ko uživa blagodat živih roditelja, poručujem:

Čuvaj ovu blagodat prije nego što budeš tugovao za njenim gubitkom.

Svakome ko je izgubio svoju voljenu majku, poručujem:

Uvijek se prisjeti koliko se samo umarala radi tebe. Moli Allaha da joj oprosti i da joj se smiluje.




al se isplakah user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: MOJA MAMA
28.5.2010 23:15:03   
Apotekarka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: MOJA MAMA
28.5.2010 23:21:53   
Hanady RR
kako divna ali tužna priča...
i neka je ...
nekima bi je trebalo svaki dan čitatiuser posted image

ja svoju mamu volim do neba i nazad milion puta, njena ljubav nema granica ani moja prema njoj...ja sam većinu ovih laži porgutala ali sada je ne fermama i kada ''lagi'' ja joj činim dobro onako kako ja mislim da treba i uvijek je time zadovoljna.

kada pišem o svojoj mami najteže mi pada kad pomislim na sve vas mile moje koje je nemate među živimauser posted image user posted image user posted image user posted image svaki bi ja dan na ovoj temi pisla i pisala...ali nemogu ne radi vas mile moje zato

šaljem vam veliki user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: MOJA MAMA
28.5.2010 23:26:21   
teacher75
IZVORNA PORUKA: aida.

IZVORNA PORUKA: Mirkica

Nadjoh ovu pricu na intrnetu posvecena je majkama i da podjelim s vama , ja sam se isplakla citajuci , posebno kada se sjetim rata i prognanstva cesto sam se upitala koliko je puta moja mama ostala gladna da bih ja i brat bili siti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .


Moja Majka me slagala osam puta


Moja mati nije uvijek govorila istinu.... slagala mi je osam puta u bitnim životnim trenucima! Priča počinje sa mojim rođenjem. Rođen sam kao sin jedinac u veoma siromašnoj porodici... siromašnoj do te mjere da nismo imali dovoljno hrane, a nekamoli nešto više. U rijetkim prilikama zadesilo bi se da imamo malo riže u kući... Majka bi pripremila skromni obrok i uvijek bi istresala svoj dio na moj tanjir govoreći: ''Jedi, sine, ja nisam gladna.''

Ovo je bila njena prva laž.

Kada sam malo odrastao, moja majka bi, po okončanju kućnih poslova, otišla do rijeke koja se nalazila ispod kuće, nadajući se da će uloviti ribu kako bih ja jeo zdravu hranu i razvijao se kao svako drugo dijete. Jednom prilikom, hvala Allahu, uspjela je uloviti čak dvije ribe. Požurila je u kuću i spremila obje ribe i stavila ih pred mene. Ja sam malo-pomalo jeo ribu, a moja je majka jela ono što je ostajalo iza mene na kostima. Vidjevši to, moje je srce zatreperilo i onu drugu ribu stavio sam pred majku, a ona ju je vratila rekavši: ''Sine, pojedi i ovu drugu, jer znaš da ja ne volim ribu.''

Ovo je bila njena druga laž.

Vrijeme je prolazilo i došao je dan mog polaska u školu. Kako nismo imali dovoljno imetka da se školujem, majka je otišla u jednu trgovinu odjevnim predmetima i dogovorila se sa vlasnikom da prodaje odjeću po kućama uglednih i bogatih ljudi. Jedne hladne i kišovite noći, majka se duže zadržala na poslu. Čekajući je kod kuće, zabrinuo sam se i izašao da je potražim. Ugledao sam je kako nosi torbu sa odjećom i kuca na vrata tuđih kuća. Zovnuo sam je: ''Majkoooo, hajde dođi. Idemo kući, kasno je i hladno. Možeš nastaviti sutra ujutro!'' Ona se nasmijala i rekla: ''Sine moj, ja nisam umorna.''

Ovo je bila njena treća laž.

Došao je dan polaganja školskih ispita. Iako je bilo veoma vruće, majka je željela poći sa mnom u školu. Sunce je pržilo zemlju, a površina pijeska titrala je od toplote. Ušao sam u školu, a ona je ostala čekati u školskom dvorištu, doveći za moj uspjeh. Kada su ispiti završili, izašao sam iz škole, a ona me dočekla u topli majčinski zagrljaj, ispunjen ljubavlju i milošću. U ruci je držala hladan i svjež sok koji je kupila radi mene. Kada sam ga počeo piti, okrenuo sam se i pogledao u nju: niz njeno čelo slivale su se kapljice znoja. Pružio sam joj čašu i rekao: ''Majko, pij'', a ona reče: ''Sine, samo ti pij. Ja nisam žedna.''

Ovo je bila njena četvrta laž.

Nakon smrti mog oca, majka je živjela teškim udovičkim životom. Preuzela je svu odgovornost za vođenje kuće, jednostavno – morala se brinuti o svemu. Život je postao teži, a mi smo često smo gladovali. Pored naše kuće živio je moj amidža, inače veoma dobar čovjek. On nam je često slao hranu da utolimo glad. Kada su komšije vidjele da je naše stanje postalo nesnošljivo, savjetovali su majku, koja je još uvijek bila mlada, da se uda za čovjeka koji bi nam pomagao. Međutim, moja je majka odbila ovaj savjet riječima: ''Ja nemam potrebe za ljubavlju.''

Ovo je bila njena peta laž.

Po završetku fakulteta, dobio sam dobro plaćen posao u jednoj firmi i odlučio sam da preuzmem brigu o kući. Kako je majčino zdravlje oslabilo, nije više mogla prodavati odjeću po kućama, tako da je počela prodavati povrće na tržnicama. Kada je odbila da prestane raditi, izdvojio sam dio svoje plate i dao joj, a ona je odbila primiti rekavši: ''Čuvaj, sine, svoje pare, ja imam dovoljno za sebe.''

Ovo je bila njena šesta laž.

Bez obzira što sam dobio posao, nastavio sam školovanje i ubrzo sam magistrirao. Postigao sam uspjeh i povećali su se moji prihodi. Njemačka firma ponudila mi je dobar posao u svom sjedištu u Njemačkoj. Zbilja sam se obradovao i tako počeo i sanjati o novom sretnom životu. Nakon što sam otputovao i sredio svoje stanje, nazvao sam majku i pozvao je da živi kod mene. Ona nije htjela da me ometa i rekla mi je: ''Sine, ja nisam naučila da živim lagodno.''

Ovo je bila njena sedma laž.

Kako je vrijeme prolazilo, majka je sve više starila i ubrzo je oboljela od zloćudnog karcinoma. U tim teškim trenucima neko joj je morao hizmetiti. Šta sam mogao da uradim kada su između mene i moje voljene majke bile mnoge države? Ostavio sam sve i vratio se kući. Majku sam zatekao u postelji. Kada me je ugledala, pokušala je nasmijati se. Srce mi se cijepalo jer je bila iscrpljena i slaba. Nije to više bila ona majka koju sam poznavao.... Suze su se počele slijevati niz moje obraze, ali ona me i tada pokušala utješiti rekavši: ''Sine, ne plači, ja ne osjećam bol.''

Ovo je bila njena osma laž.


Nakon što je to izustila, zatvorila je oči i više ih nije otvorila.

Svakome ko uživa blagodat živih roditelja, poručujem:

Čuvaj ovu blagodat prije nego što budeš tugovao za njenim gubitkom.

Svakome ko je izgubio svoju voljenu majku, poručujem:

Uvijek se prisjeti koliko se samo umarala radi tebe. Moli Allaha da joj oprosti i da joj se smiluje.




al se isplakah user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: MOJA MAMA
28.5.2010 23:32:15   
Apotekarka
Dobrota,ljepota,snaga,optimizam,osmjeh uvijek na licu,vesela,dobra majka i supruga...To je moja mama,nje vise nema ali ona zivi tu ona je moj uzor kroz zivot,zelim biti upola kao ona i bit cu sretna....Ponosim se njome jer svakoi covjek koji  je nju poznavao samo rijeci hvale ima za nju....mama volim te sto si pomagala svima,sto se nikad nije moglo osjetiti da si neraspolozena zbog svoje bolesti,sto si bila divna majka iako nazalost kratko vrijeme...ali ostavila si iza sebe sjecanja, prelijepa sjecanja na tvoju ljubav prema meniuser posted image
Ova zena u crvenom to je moja majka
user posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: MOJA MAMA
28.5.2010 23:40:17   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
apotekarkouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: MOJA MAMA
28.5.2010 23:52:19   
lila25
Moja mama kad izgovoris puna usta a srce zaigra,samo mogu potvrdit vec receno volim,cijenim i postujem.Tek sad razumijem svu njenu brigu i pozrtvovanost.Mama je samo jedna jedina i nista se ne moze porediti sa njom

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Moja mama...
15.10.2010 12:26:20   
Blue rose RR
Ovo je za sve mame koje su probdjele noći sa bolesnim djetetom u rukama, govoreći "U redu je, mama je tu."

Ovo je za mame koje su hodale po kući cijelu noć sa bebom na rukama, koja nije prestajala plakati.

Ovo je za sve majke koje su se pojavile na poslu sa pljuvačkom u kosi, mrljama od mlijeka na bluzi i pelenama u torbi.

Za sve majke koje su pekle kolače za rođendane i šivale kostime za školske predstave.

I za sve majke koje to nisu radile jer su bile na poslu, trudeći se zaraditi novac kako bi se platili računi.

Ovo je za majke koje su rodile djecu koju nikada neće vidjeti.

I za sve majke koje su uzele tu djecu, dale im dom i pružile svu svoju ljubav.

Ovo je za sve majke koje su sjedile na klupama na košarkaškim, nogometnim ili rukometnim utakmicama, i kada su ih djeca pitala, “Jesi me vidjela?”, rekle su, “Naravno da sam te vidjela, ne bi to nizašto propustila” i stvarno to mislile.

Ovo je za sve majke koje su vikale na djecu u dućanu i dale im po guzi u očaju, kada su djeca udarala nogama, poput dvogodišnjaka koji želi sladoled prije večere, i poslije se mrzile jer su izgubile živce.

Ovo je za sve majke koje su porazgovarale sa djecom i objasnile im sve o tome kako bebe dolaze na svijet. I za sve majke koje su to željele učiniti, ali jednostavno nisu mogle.

Za sve majke koje su čitale priču za laku noć dva puta svaku večer. I tada su je pročitale još jednom nakon molbe: “Ispričaj mi još jednom priču.”

Ovo je za sve mame koje su naučile djecu zavezati vezice za cipele prije nego su krenula u školu. I za sve majke koje su uzele cipele na čičak umjesto onih sa vezicama.

Ovo je za sve majke koje su naučile svoje sinove kuhati i šiti, i svoje kćeri da budu hrabre i snažne.

Ovo je za sve majke čije se glave automatski okrenu kad nježni glasić u gomili zazove “Mama?”, iako znaju da su njihova djeca kod kuće ili odrasla.

Ovo je za sve majke koje su primile poziv iz škole da im je dijete bolesno i neka odmah dođu po njega u školu. I one su to učinile.

Ovo je za sve majke čija su djeca krenula krivim putem, i koje ne mogu pronaći riječi kojima bi doprle do njih.

Za sve majke koje su se ugrizle za usnicu, kad su vidjele da je njihova četrnaestogodišnjakinja pofarbala kosu u zeleno.

Što čini dobru majku?

Je li to strpljenje?
Suosjećanje?

Mogućnost dojenja bebe, kuhanja večere i šivanja gumba na košulju, sve u isto vrijeme?

Ili je to srce? Je li to bol koju osjećaš kada gledaš svoju kćer ili sina kako ide niz ulicu, odlazeći po prvi puta sam u školu?

Ili je to strah koji osjećaš u 1 ujutro kad tvoj tinejdžer sa novopečenom vozačkom dozvolom kasni jedan sat kući?

Trzaj koji te probudi iz sna, natjera da odeš od kreveta do kolijevke u 2 u noći i staviš ruku na svoju usnulu bebu?

Ili osećaj tupe boli dok promatraš kćer ili sina kako spava, noć prije odlaska na fakultet u drugi grad?

Ili potreba da, gdje god se nalazila, otrčiš u zagrljaj svome djetetu, kad čuješ vijest da se dogodila nesreća, izbio požar ili neko dijete umire?

Ovo je za sve majke djece koja su poginula u nesreći i majke onih koji su skrivili nesreću. Za sve majke čija su djeca preživjela nesreću i majke koje su sjedile pred televizorom prestravljene, grleći svoje dijete koje se upravo vratilo živo i zdravo iz škole.

Za sve majke koje su u suzama stavljale cvijeće i lutke na grobove svoje djece. Za one čija su djeca umrla od bolesti, nesretnim slučajem i najgore od svega i najteže za shvatiti, djeca koja su počinila samoubojstvo.

Ovo je za sve mlade mame koje se muče sa mijenjanjem pelena i manjkom sna.

I starije mame koje su naučile ili još uče pustiti djecu da odu od kuće.

Za sve zaposlene mame i mame kućanice.

Samohrane majke i oženjene majke.

Bake čija mudrost i ljubav prema svojoj odrasloj djeci i djeci njihove djece ostaje konstantna.

MAMA, HVALA TI!


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Moja mama...
15.10.2010 12:45:27   
mama_debeljuca
Divnooouser posted image user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Moja mama...
15.10.2010 12:56:36   
taurus
blue rose rasplaka ti mene user posted image user posted image user posted image
ali super je user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Moja mama...
15.10.2010 13:10:27   
veeseelaa
mamita tako te volim, crkla bi da te ne vidim svaki dan, tvoje prisustvo me smiruje, usrećuje, vraća balans nekada mom nebalansnom životuuser posted image
Svaki tvoj savjet, sugestija, dobacivanje s prozora "pazi kad ideš u rikverc", "jesi li dobro zavezala Ajšu" me raznježi i tvoj glas mi odzvanja u glavi sve dok ne stignem kući pa ti se onda javnem kako smo nas dvije djevojčice dobro i zdravo stigle (kao da smo vozile 500 km a ne 5-6 kmuser posted image )
majčice mila hvala ti što voliš moju Ajšicu kao da si je rodila, nikada je ne ružiš iako ti je par puta do sata razbila dvoje dioptrijskih naočala pa si onda omiljene serije morala gledati do izrade novih naočala tik pred tv-om , al to te nije ljutilo
Hvala ti što si tako brižna pa se praviš da nisi vidjela kad je Ajša na tvoj omiljeni ćilim prosula svoj sok od mrkve
Hvali ti mila moja što kad se uozbiljim, pitaš po 100 puta šta mi je, hvala ti majkice bubasta moja što mi stalno nešto šiješ a taj materijal si ko fol kupila da sebi sašiješ komplet, al nekako me uvijek ubijediš da boja ne odgovara tvom ukusu i da bi meni bolje pristajala
Značiš mi jako mnogo, zato te čuvam, pazim, ljubim, grlim, zato želim svaki dan biti s tobom, zato jer si moja najbolja drugarica
Majkice moja svako veče molim dragog Allaha da ti podari dug i zdrav život
Molim Boga da me ne hvataju crne misli kako ću ako mi ti odeš? vjeruj mi bar dan prije tebe bi voljela da odem.... Bože čuvaj mi moju majku, ona je moja ljubav, dio mene, moja sreća, moja svjetlost u mraku....



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Moja mama...
15.10.2010 13:18:57   
Mirkica
ovo je moja mama i moja tetka cudno je to kako smo sve tri malte ne iste samo godine su izmejdju
user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Moja mama...
15.10.2010 13:21:44   
Mirkica
i da dodam godinama sam mislila da volim vise oca sada znam da je majka moja majka moj Micun nezamjenjiv i tacno me strah pomisliti da cu jednom ostati bez nje, sjecam se jednog jutra sam se probudila bila je zora jos nije svanulo i moja mama je sjedila kraj mene i plakala tiho i polako , pitala sam je mama sta je bilo , rekla je "ljepoto strah me da te zivot ne povrijedi " dok pisem i sada placem toliko tuge i brige u majkama.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Moja mama...
15.10.2010 13:22:59   
new mama
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mamita tako te volim, crkla bi da te ne vidim svaki dan, tvoje prisustvo me smiruje, usrećuje, vraća balans nekada mom nebalansnom životuuser posted image
Svaki tvoj savjet, sugestija, dobacivanje s prozora "pazi kad ideš u rikverc", "jesi li dobro zavezala Ajšu" me raznježi i tvoj glas mi odzvanja u glavi sve dok ne stignem kući pa ti se onda javnem kako smo nas dvije djevojčice dobro i zdravo stigle (kao da smo vozile 500 km a ne 5-6 kmuser posted image )
majčice mila hvala ti što voliš moju Ajšicu kao da si je rodila, nikada je ne ružiš iako ti je par puta do sata razbila dvoje dioptrijskih naočala pa si onda omiljene serije morala gledati do izrade novih naočala tik pred tv-om , al to te nije ljutilo
Hvala ti što si tako brižna pa se praviš da nisi vidjela kad je Ajša na tvoj omiljeni ćilim prosula svoj sok od mrkve
Hvali ti mila moja što kad se uozbiljim, pitaš po 100 puta šta mi je, hvala ti majkice bubasta moja što mi stalno nešto šiješ a taj materijal si ko fol kupila da sebi sašiješ komplet, al nekako me uvijek ubijediš da boja ne odgovara tvom ukusu i da bi meni bolje pristajala
Značiš mi jako mnogo, zato te čuvam, pazim, ljubim, grlim, zato želim svaki dan biti s tobom, zato jer si moja najbolja drugarica
Majkice moja svako veče molim dragog Allaha da ti podari dug i zdrav život
Molim Boga da me ne hvataju crne misli kako ću ako mi ti odeš? vjeruj mi bar dan prije tebe bi voljela da odem.... Bože čuvaj mi moju majku, ona je moja ljubav, dio mene, moja sreća, moja svjetlost u mraku....



Veeseela predivno napisanouser posted image user posted image ,a ja potpisujem ovo sve za mamuuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Moja mama...
15.10.2010 13:24:38   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mamita tako te volim, crkla bi da te ne vidim svaki dan, tvoje prisustvo me smiruje, usrećuje, vraća balans nekada mom nebalansnom životuuser posted image
Svaki tvoj savjet, sugestija, dobacivanje s prozora "pazi kad ideš u rikverc", "jesi li dobro zavezala Ajšu" me raznježi i tvoj glas mi odzvanja u glavi sve dok ne stignem kući pa ti se onda javnem kako smo nas dvije djevojčice dobro i zdravo stigle (kao da smo vozile 500 km a ne 5-6 kmuser posted image )
majčice mila hvala ti što voliš moju Ajšicu kao da si je rodila, nikada je ne ružiš iako ti je par puta do sata razbila dvoje dioptrijskih naočala pa si onda omiljene serije morala gledati do izrade novih naočala tik pred tv-om , al to te nije ljutilo
Hvala ti što si tako brižna pa se praviš da nisi vidjela kad je Ajša na tvoj omiljeni ćilim prosula svoj sok od mrkve
Hvali ti mila moja što kad se uozbiljim, pitaš po 100 puta šta mi je, hvala ti majkice bubasta moja što mi stalno nešto šiješ a taj materijal si ko fol kupila da sebi sašiješ komplet, al nekako me uvijek ubijediš da boja ne odgovara tvom ukusu i da bi meni bolje pristajala
Značiš mi jako mnogo, zato te čuvam, pazim, ljubim, grlim, zato želim svaki dan biti s tobom, zato jer si moja najbolja drugarica
Majkice moja svako veče molim dragog Allaha da ti podari dug i zdrav život
Molim Boga da me ne hvataju crne misli kako ću ako mi ti odeš? vjeruj mi bar dan prije tebe bi voljela da odem.... Bože čuvaj mi moju majku, ona je moja ljubav, dio mene, moja sreća, moja svjetlost u mraku....



nemoj tako vesela imas i ti svoje malo cedo koje te treba kao i ti svoju mamu ali sve po redu user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Moja mama...
15.10.2010 13:31:49   
Anoniman




Objave: 5103
Status: prisutan IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mamita tako te volim, crkla bi da te ne vidim svaki dan, tvoje prisustvo me smiruje, usrećuje, vraća balans nekada mom nebalansnom životu
Svaki tvoj savjet, sugestija, dobacivanje s prozora "pazi kad ideš u rikverc", "jesi li dobro zavezala Ajšu" me raznježi i tvoj glas mi odzvanja u glavi sve dok ne stignem kući pa ti se onda javnem kako smo nas dvije djevojčice dobro i zdravo stigle (kao da smo vozile 500 km a ne 5-6 km )
majčice mila hvala ti što voliš moju Ajšicu kao da si je rodila, nikada je ne ružiš iako ti je par puta do sata razbila dvoje dioptrijskih naočala pa si onda omiljene serije morala gledati do izrade novih naočala tik pred tv-om , al to te nije ljutilo
Hvala ti što si tako brižna pa se praviš da nisi vidjela kad je Ajša na tvoj omiljeni ćilim prosula svoj sok od mrkve
Hvali ti mila moja što kad se uozbiljim, pitaš po 100 puta šta mi je, hvala ti majkice bubasta moja što mi stalno nešto šiješ a taj materijal si ko fol kupila da sebi sašiješ komplet, al nekako me uvijek ubijediš da boja ne odgovara tvom ukusu i da bi meni bolje pristajala
Značiš mi jako mnogo, zato te čuvam, pazim, ljubim, grlim, zato želim svaki dan biti s tobom, zato jer si moja najbolja drugarica
Majkice moja svako veče molim dragog Allaha da ti podari dug i zdrav život
Molim Boga da me ne hvataju crne misli kako ću ako mi ti odeš? vjeruj mi bar dan prije tebe bi voljela da odem.... Bože čuvaj mi moju majku, ona je moja ljubav, dio mene, moja sreća, moja svjetlost u mraku....






Objave: 5103
Status: prisutan

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mamita tako te volim, crkla bi da te ne vidim svaki dan, tvoje prisustvo me smiruje, usrećuje, vraća balans nekada mom nebalansnom životuuser posted image
Svaki tvoj savjet, sugestija, dobacivanje s prozora "pazi kad ideš u rikverc", "jesi li dobro zavezala Ajšu" me raznježi i tvoj glas mi odzvanja u glavi sve dok ne stignem kući pa ti se onda javnem kako smo nas dvije djevojčice dobro i zdravo stigle (kao da smo vozile 500 km a ne 5-6 kmuser posted image )
majčice mila hvala ti što voliš moju Ajšicu kao da si je rodila, nikada je ne ružiš iako ti je par puta do sata razbila dvoje dioptrijskih naočala pa si onda omiljene serije morala gledati do izrade novih naočala tik pred tv-om , al to te nije ljutilo
Hvala ti što si tako brižna pa se praviš da nisi vidjela kad je Ajša na tvoj omiljeni ćilim prosula svoj sok od mrkve
Hvali ti mila moja što kad se uozbiljim, pitaš po 100 puta šta mi je, hvala ti majkice bubasta moja što mi stalno nešto šiješ a taj materijal si ko fol kupila da sebi sašiješ komplet, al nekako me uvijek ubijediš da boja ne odgovara tvom ukusu i da bi meni bolje pristajala
Značiš mi jako mnogo, zato te čuvam, pazim, ljubim, grlim, zato želim svaki dan biti s tobom, zato jer si moja najbolja drugarica
Majkice moja svako veče molim dragog Allaha da ti podari dug i zdrav život
Molim Boga da me ne hvataju crne misli kako ću ako mi ti odeš? vjeruj mi bar dan prije tebe bi voljela da odem.... Bože čuvaj mi moju majku, ona je moja ljubav, dio mene, moja sreća, moja svjetlost u mraku.... [/quote


]user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   blago tebi kad svaki dan do mame svratis  moja mama je tako daleko nisam je videla 3,5 mesecauser posted image user posted image  

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Moja mama...
15.10.2010 13:35:50   
nikita
a sto se isplakah , MAJKA  pa ta bi se rijec trebala pisati sa velikim pocetnim slovom, hej majka pa sta znaci to ne znas dok ne osjetis ...koliko puta mi je mama rekla sjetit ce se ti sta je tebi mama govorila i tako je, ziva istina, majčine rijeci su zlatne, dok sam bila cura njene savijete nisam slusala ko sad, sad ih upijam ko spužva...ne mogu ni zamisliti kako cu jednog dana bez nje, jedva cekam kad cu poceti raditi pa da joj mognem ćušnut u dzep novca a da niko ne zna ili jos bolje da odem da joj nesto kupim, svojoj mami dragoj, mnogo mi je isla na zivce sa svojim zvocanjem a sad je razumjem, znam sta mi je pricala , imala je pravo u svemu. Volim te mama


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Moja mama...
15.10.2010 13:39:56   
Anoniman
a ne da sam se za bajram izrikala na ovu pesmu
http://www.youtube.com/watch?v=38PD7DnT_d8  majcin bajram

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Moja mama...
15.10.2010 15:05:24   
veeseelaa
triputmama žao mi je što ti mama nije bliže, razumijem kako ti je user posted image
ne dajte se cure i pazite svoje mame
Ja se često preispitujem da li sam nekad prema mami drska bila, i nikada se ne sjetim da jesam, hB pa sam i nju i oca jako poštovala i kad sam bila u najludjim godinama
Trudim se da sam uvijek tu, ne dam joj ni da do pijace ode, ne dam joj ni da smeće izbaci, a da čujem da je negdje otišla tramvajem stvarno bi se naljutila, jer ja i brat smo tu da je odbacimo gdje god ona želi
Takva sam bila i prema ocu, da mu Bog da dženet, do zadnjem momenta sam bila uz njega, kad je bio u bolnici za mene nije postojalo vrijeme posjeta, ma ko je taj da meni zabrani ulazak? pa svijet bi okrenula za njih dvoje
Nadam se da ću upola imati divan odnos sa svojom djecom kao što sam ja imala sa ocem i što imam sa majkom, sretna sam kad mi drugarice kažu ovo nigdje vidjele nismo
Ima 31 godinu al nikad izašla nisam da me mama nije nazvala više puta da vidi kad ću kuću, da mi sugerira kako ću voziti i bezbroj drugih stvari, jako je volim

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Moja mama...
15.10.2010 15:37:54   
Anoniman
Moja Mamma dolazi mi za 2h, aBd...Mamma, provodimo predivan vikend, nas cetri, aBd.
Volim te do svih nebaaa i nazad i potrudicu se da sutra provedes predivan dan za svoj rodjendan.
Volim te svakim dahom sve vise, jace i jasnije i ne smijem ni pomisliti da te nekad necu imati...Mamma, VOLIM TE.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Moja mama...
15.10.2010 15:38:23   
veeseelaa
user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Moja mama...
15.10.2010 23:30:54   
smajli80
Drage moje jaaaaako ste srećne jer imate svoje majke kraj sebe,imate svoguser posted image čuvara kraj sebe.Bile one blizu ili daleko imate ih, i u onim trenutcima kad vam je najteže imate skim da porazgovarate i da vas neko pomiluje po glavi i kaže sine sve će biti uredu ne brini se.
Vaše dijete ima baku koja će ga izvesti u šetnju i na sladoled,baku koja će sa njim valjati po podu i pričati najljepše bajke na svijetu.
Moja user posted image i ja to nemamo jer je nažalost prerano napustila prije 8 god u 50 god.
8.10 bi proslavila svoj 58rođendan.
MAJČICE MOJA MILA user posted image NAJVIŠE NA SVIJETU I JAAAAAKO MI NEDOSTAJEŠ


_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *