|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
8.9.2008 15:44:20   
amdi
Naravno da nije istina sve sto pedijatri savjetuju. Meni je neki dan doktor dao lijek(Bosnalijek-da napomenem) u čijem upustvu pise da se ne preporučuje za djecu mlađu od 2 god. jer nije ispitano djelovanje lijeka. A moja curica ima 13 mjeseci. Pa vi meni recite jesmo li mi ovdje pokusni kunići ili nismo. Naravno, mm je odmah otišao i tražio drugi lijek

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
9.9.2008 20:52:52   
proud mom
IZVORNA PORUKA: amrino

Mislim da je nabitnije da se roditelji prvenstveno edukuju...Kad ti znas znanje, kada znas koja pitanja da postavis, kada znas cinjenice kao sto je npr. da antibiotik ne lijeci virusna oboljenja te da u tom slucaju samo moze naskoditi- ne moze ti niko muda za bubrege prodavat. Ukoliko vidite da pedijatar mrzi svoj posao te da nema blage veze sta prica- mijenjajte ga. I nema veze dalli je privatnik ili ne.Znaju i privatnici lupati po diviziji...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

draga Lulu, ne samo da joj treba zabraniti da radi, nego je i dobro prebiti!!!! da zapamti i ne zaboravi!!!

a imam novi slučaj koji sam već pisala pod "crijevna infekcija" ali pošto je i ovo za romana prekopiraću i ovdje:

jooooooj drage moje... ne znam šta bih vam rekla... bebi je kao bolje ali ovo nikako ne prolazi... najveća mi je frka što ja ove glupave doktore ne mogu ubjediti da bebara ima crijevnu infekciju... valjda ako nisi dr. tvoje mišljenje ne vrijedi pišljiva dinara (izvinite što se ovako izražavam)...

naime, bebara danas puni četiri mjeseca i jedan dan... ovu zafrkancju ne znam odakle je pokupio i kako ju je uopće dobio... doktori kažu da je od nečeg prljavog što je stavio u usta (svarno trpa u usta sve što stigne), ali ja opet ne mislim tako, a zašto, i to ću objasniti. na njihovu žalost ja znam čitati, a da stvar bude još gora po njih imam jednu knjigu po kojoj sam sve do sada "postupala" i sve je bilo ok. između ostalog moram spomenuti i to da mi je ovo prva beba i da sam ga, kako nemam nigdje nikog, bila primorana sama samcata njegovati te sam se stoga poslužila ovom izvrsnom knjigom koja mi je u pravom smislu te riječi riješila brdo dosadašnjih problema i nedoumica i stoga znam da čikac zna šta je pisao kad je to radio, a osim toga pročitala sam da je jedan od boljih pedijatara svijeta...

dakle, pošto mi je u jednom momentu bebač tek onako iznenada i odjednom iz čista mira počeo da vrišti kao lud (inače je jako mirna i vesela beba), te tako vrištao cca 20-ak minuta ja sam ga odnijela do DZ... tamo sam objasnila dr. da mislim da je stomak u pitanju a ona odmah dijagnosticirala "uho"... ja kažem nije uho, da je uho ne bi se u 17h tek tako počeo drati kao lud i da mislim da je neki grč ili šta već oko stomaka, a ona meni na to kako ja da znam to, pa zaboga valjda je ona doktor... naravno, rekla sam joj svaka čast na vašoj doktorskoj diplomi ali ja sam mu majka i ja sam s njim 24h dneno i valjda znam kako se moja beba ponaša u kojem momentu, no ona se naravno ogluši na moju primjedbu i pošalje me na otorinolaringologiju da mu se pogledaj uši... ustanovili su b.o. na oba uha...vratim se ja kod nje i ponovno joj objasnim situaciju i moje mišljenje a ona meni da se nije prepao... hmmmm... kažem joj ja, onako sva luda od brige, da zasigurno jeste jer ja obožavam da se prerušavam u kojekakva strašila i da tako prepadam dijete... kaže ona meni, dobro ne morate biti ironični sad ćemo ga pregledati... i krene ona s onim slušalicama da mu posluša pluća... kako ga je takla on ponovno počne vrištati, a ona meni na to: "ah evo šta je.... neko ga je dirao hladnim rukama..." majko mila.... možda bi i bilo tako da napolju nije bilo milijardupestošezdesethiljadaisedamstodvadesetpet stepeni... kažem joj ja, dr. molim vas, bebu muči stomak, pogledajte joj stomak već jednom... pipne ga ona, ono kao pritisne ga, kaže pa evo nije, mekan mu je stomačić... e bože budale.... pa šta treba da bude, kao kamen da bi se ustanovilo da nešto nije uredu... kaže ona meni da ona ne zna šta ja hoću više od nje i da me ne razumije... ja joj fino objasnim da mi se bebač jednu večer otkrio kad je spavao i da se probudio led ledeni... da se možda nije prehladio... da nije prehladio stomak/želudac, pa to se i velikima dešava... ona uze štapić i gleda mu grlo... kaže nije... grlo mu je ok.... e jebo lud zbunjenog... i tu i ja potpuno "skrenem" te joj kažem da stvarno ne kontam... kad dođeš kod njih i kažeš im tako i tako, da se ne ponavljam, odmah je uho... kao da beba nema niti jedan drugi organ u svom malenom tijelu osim uha... kad kažeš da je možda prehlađen i da je možda prehladio stomačić, gledaju mu grlo i ako grlo nije upaljeno onda nije.... kao da meni ginekolog gleda krajnike kada mu dođem i kažem da mislim da imam upalu jajnika.... i na kraju, vjerojatno i zbog mom "nehajnog" ponašanja, da ona meni uputnicu da idem kod dječijeg hirurga jer ona bože više ne zna šta da mu radi... kažem joj ja: "a zašto da idem kod hirurga??? zato što je vama teško da prihvatite pretpostavku da ja možda bolje znam šta je bebi nego vi ili da me skinete sebi s vrata??? pa ako vi već ne znate šta ćete mu, evo ja ću vam reći... dajte mi nešto za prehladu... eto... ili mi, ako se vi već plašite da mi propišete neki antibiotik jer zaboga vaša je odgovornost pa biste mogli izgubiti tu stolicu na kojoj sjedite a koju svakako niste ni zaslužili, recite mi šta da mu dam pa ću ja to kupiti na svoju ruku i daću bebi!!!" ona meni da sam jako bezobrazna i da u svojoj doktorskoj karijeri nije doživila tako što.... ma zabole me d... šta si ti doživila kontam ja jer nećeš meni loj pod bubrege.... pa nisam ja došla bog zna s kakvog brda i da mislim da je doktor ravan Bogu i da je sve što dr kaže kao da je sam Bog rekao... ja sam gradsko dijete i pročitala sam malo više nego što ona misli... eto, tako rezonuju naši pedijatri... o tom' po tom'... vratim se ja kući, beba se kao smirila, taman je ja spremila za spavanje i stavila je u krevetac kad čujem prrrrrrrr, prrrrrrrr, pa sigurno pet do deset sekundi... jao rekoh, šta ovo bi.... skinem ga kad imam šta da vidim... voda-voda i neka sluz... zeleno da ne može biti zelenije a o smradu da ne pričam... kao da je jeo pokvarene krpe... uzmem prethodno pomenutu knigu i pod "stolica kod bebe (pražnjenje crijeva)" nađem od riječi do riječi napisan "moj slučaj" i piše 100% crijevna infekcija, ali na moju žalost ne piše kako se liječe dojena djeca.... piše samo za onu koja se hrane "hapicama" ili kako god se to zvalo... otrčim do apoteke, kupim posudicu za stolicu i ujutru pravo DZ po uputnicu na analizu stolice... danas podignem nalaze - nake tri bakterije koje je valjda pedijatrica tražila da se ispitaju nisu nađene ali "streptokoke" koju sam pročitala u toj knjizi nigdje na nalazu... opet DZ neki sanđos od doktora kojemu sve ponovno i potanko objasnim i koji mi jednostavno kaže da nema potrebe za brigu jer će to proći... samo da mu kupim PROLIFE (koji uzred rečeno košta negdje oko 11 KM) i da mu to dajem ne bi li mu se regulisala crijevna flora... pa eto... večeras sam mu to dala prvi put pa ćemo vidjeti šta dalje... a da ne naglašaam to da se i on ponašao malte ne poput one koju sam prethodno tako riječito opisala....

eto drage moje.... ma ne znam šta da vam kažem... oni nas jednostavno tjeraju da idemo privatnicima i da tamo ostavljamo pare... niko nas ne pita kako se mi osjećamo kada nam kažu da poslije tri ili šest mjeseci poslije poroda moramo ostavit naša čeda kući a mi se vratiti a posao kako bismo i dalje mogli uplaćivati naša zdravstvena i davati ovim majmunima od doktora plate... niko nas to ne pita... i opet kad im odeš ponašaju se kao da čovjek nema drugog izbora i osuđen je na njih... majku im njihovu... pa zašto ih onda plaćamo i zašto se plaćaju ta zdravstvena ako ćemo svaki lijek koji nam "preporuče" kupovati i ako ćemo "skakati" po privatnicima... čini mi se da je bolje ostati  kući sa svojim djetetom i ne raditi ništa, pa ona kad odeš kod privatnika bar znaš zašto si morao otići kod njega...

izvinite drage moje žene... napisah se ja čitav roman... ali valjda ćete me razumiti... ljuta sam na sebe, ovu državu, doktore, ma na sve... ma jooooj... bolje da ne pišem više...

semi, zaista ne znam kako je ovo dobio... u knjizi sam pročitala da može biti i od nazeba ili prehlade, ali eto... a danas sam vidjela i jednu porpilično veliku fistulu u ustima tako da sam gotovo sigurna da se prehladio...

hvala vam i ljubim vas...

< Poruku je uredio proud mom -- 9.9.2008 20:53:33 >


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
9.9.2008 21:28:09   
lu
proud mam, zelim da tvoja srecica sto prije ozdravi.
prosto ne mogu da vjerujem tko sve radi po nasim DZ, jad i bijeda u etickom, moralnom smislu. porodila sam se u BiH i dragom Bogu mogu zahvaliti da je sve proslo kako treba obzirom da su lijecnici jako povrsni kada bebu dovedes na pregled. u sestom mjesecu sam svog sina odvela na pregled i kontrolu, a lijecnica koja ima vise od dvadeset godina iskustva kaze da nema tabele u ordinaciji po kojoj bi mogla da kaze da li je devet kilograma za mog Leona previse, a duzina 74 cm. zamislite, ne zna da kaze bez tabele user posted image
potom ga uze za rucice i rece da ne bi bilo lose da beba spava sa okovratnikom preko noci. meni se noge odsjekle, a moj sin koliko ja vidim stabilno drzi glavicu. kad smo otisli kod ortopeda na termin za snimanje kukova, pitamo je sta ona misli a zena se blago nasmjesi i kaze da je sa bebom sve ok. rijec je inace o DZ u Tuzli. izadjem ja i pitam mamu kad su takvi pedijatri sa iskustvom, kakvi su tek bez iskustva. zalosno!
mi putujemo za Njemacku, nadam se da cemo tamo imati ljepsa iskustva i zao mi je sto se u svojoj zemlji osjecamo najvise kao stranci a zivotinje se kod veterinara tretiraju sa vise ljubavi i paznje nego nasa djeca, uz iznimke naravno.
za roditelje iz Tuzle najtoplije preporucujem lijecnicu Mirelu Tobudic.

< Poruku je uredio lu -- 9.9.2008 21:34:56 >

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
9.9.2008 21:29:27   
Amrino
hej proud mom- potpuno te razumijem. Razumijem i ogorcenost i bijes koji eskaliraju zbog straha za bebu i tupavosti i nestrucnosti doticnih doktora.
Nadam se da ce tvojoj dusi biti bolje. Nemoj se sikirati previse...i moj Hamza je jedne prilike imao zelenu sluzavu stolicu i mucio ga je stomacic...mislim da se bio nahladio. Proci ce...samo ga doji i mazi.

Ja sam zadnji put bila tako ljuta na sebe sto doktora nisam poslala u neku stvar ali eto...
Prvo- dosao je s maskom jer je valjda bolestan ali ja to jednostavno nisam mogla u tom trenutku da svarim...jer nisam ni u snu mogla da pomislim da bi doktor- pedijatar bolestan dosao na posao da pregleda male bebe....Poslije, kada sam skontala- od soka nisam stigla da reagujem.
Uvalio je djetetu stapic u usta- konstatovao da je grlo malo crveno i bub- poceo pisati recept za antibiotik. Samo sam mu rekla- NE - ja svoje dijete ne zelim bespotrebno kljukati antibioticima- pogotovo jer nismo sigurni da je bakterija u pitanju. Pitam ga dali ima neka alternativa. Kaze- nema. Rekoh- hvala- nizasta i izadjem.
Sl. put dodjemo...cekali smo jedno sat...I ne samo mi nego jos djece- puna cekaonica...Bila je i jedna mala beba od mjesec koju su pustili da ceka i vise od sat...a preko reda- na nase oci- su ulazile neke "privilegovane" persone...Na kraju je nekom tipu pukao film te je poceo urlati i j***** i doktorici i sestrama sve po redu. Pravo ruzna scena...djeca se prepala- ali kontam - razumijem ga u potpunosti.




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
9.9.2008 22:07:28   
mamsi
Moj Kenan i ja smo se nahodali što se tiče doktora i kad mi neko spomene doktora i bolnicu ospem se momentalno,nema šta nije jadničak prošao u dvije godine,i kakvih se lijekova nije napio(a ja sam kriva što sam im dopuštala jer tad nisam znala što sad znam,vjerovala sam im i dopuštala propisivanje raznih lijekova),ti silni lijekovi su mu prouzročili bolest s kojom se i danas borimo,samo što naravno nijedan doktor neće priznati da su isti doveli do toga,ali sreća pa sam sad pametnija i iskusnija pa znam kako kad reagovati i doktorima ga sad vodim u slučaju krajnje nužde i kad treba na kontrolu,ali im također ne dozvoljavam da mu svakih 15 dana vade krv.Ispočetka sam sve trpila i šutila,dok mi jednom nije pukao film i od tad kad dođemo u bolnicu svi se sjate oko nas i može sve ali prvo konsultacije sa mnom.I tako sam ljuta na sebe šta sam im sve dopustila.

A ima i jedna doktorica u zeničkoj bolnici na Pedijatriji koju jako cijenim i kojoj jedino vjerujem i hvala joj za sve što je učinila za moje dijete,jer je žena divna i mnoge sam stvari lakše prebrodila uz nju.Eto ima i nešto lijepo

< Poruku je uredio mamsi -- 9.9.2008 22:13:31 >

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
10.9.2008 20:43:44   
proud mom
hvala vam drage moje, i na podršci i na svemu... ma ne dam ja da se neko z... samnom, pogotovo kada je mali u pitanju... za njega glave otkidam!!! možda zvuči "prenapuhano" ali zaista mislim da žena dobije neopisivu snagu u momentu kada neko želi da naudi njenom djetetu,na ovaj ili onaj način... to je jednostavno ono nešto životinjsko u nama tako da mislim da stvarno, ako ovako nastave, ne gine mi "zenica" user posted image

_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
11.9.2008 22:16:06   
Lulu_
ma kakva zenica lutko moja draga ni blizu nemoj...
moja beba ima cijeli dan zelenu stolicu ali je vesela i virsti i pjva ... nemam pojma jel gladna.nece da jede...ako ona sama to nece

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
13.9.2008 9:34:43   
Nadi
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Meni je pedijatar na Haninoj 6-mjesečnoj kontroli rekao: možete joj sada davati kravlje punomasno mlijeko iz tetrapaka.

user posted image


Ljudi moji da li je to moguće? Svašta! 

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
13.9.2008 16:07:26   
bebacha
proud mam a kako se zove ta knjiga i gdje se ima nabavit

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
6.1.2011 11:25:23   
anidla
ne znam na kojoj temi da pisem user posted image

bili smo u O.Masic, nije bila Gordana, praznik joj je i nece raditi....

poslali su nas kod druge pedijatrice...uzas zivi....

nemamo turu, ali kasljemo, ona kaze:

po meni su pluca ja mislis uredu user posted image user posted image user posted image user posted image
po meni je grlo crveno user posted image user posted image user posted image
hocete li da ukljucimo antibitok user posted image user posted image user posted image user posted image

ja joj kazem reko vi najbolje znate

kaze ona meni: hajte izvadite krv pa da vidimo user posted image

izvadili krv, doktorica kaze pa na granici su leukociti, dacu ja njemu antibiotik user posted image user posted image
dala nam je antibiotik+ sirup za iskasljavanje+ sirup protiv alergijeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ja sam joj samo rekla da sam juce prvi put dala med, i da ima na bradi i vratu flekica, ali tijelo mu je cisto ko suza...

kaze ona dajte vi njemu slobodno sirup za alergije ali navece posto u njemu ima sedativa user posted image user posted image user posted image

ja sam pobudalila....

danas idem privatno kod Mire, nema mi druge

i da,nista od ovog nisam kupila dok ne vidim drugo misljenje...


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
6.1.2011 11:29:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anidla

ne znam na kojoj temi da pisem user posted image

bili smo u O.Masic, nije bila Gordana, praznik joj je i nece raditi....

poslali su nas kod druge pedijatrice...uzas zivi....

nemamo turu, ali kasljemo, ona kaze:

po meni su pluca ja mislis uredu user posted image user posted image user posted image user posted image
po meni je grlo crveno user posted image user posted image user posted image
hocete li da ukljucimo antibitok user posted image user posted image user posted image user posted image

ja joj kazem reko vi najbolje znate

kaze ona meni: hajte izvadite krv pa da vidimo user posted image

izvadili krv, doktorica kaze pa na granici su leukociti, dacu ja njemu antibiotik user posted image user posted image
dala nam je antibiotik+ sirup za iskasljavanje+ sirup protiv alergijeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ja sam joj samo rekla da sam juce prvi put dala med, i da ima na bradi i vratu flekica, ali tijelo mu je cisto ko suza...

kaze ona dajte vi njemu slobodno sirup za alergije ali navece posto u njemu ima sedativa user posted image user posted image user posted image

ja sam pobudalila....

danas idem privatno kod Mire, nema mi druge

i da,nista od ovog nisam kupila dok ne vidim drugo misljenje...


Idi kod Dr. Šefike, u Vrazovu!

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
6.1.2011 11:31:03   
anidla
zar mogu u drugi Dom zdravlja ici? mislila sam samo vikendom da se smije, jer segore dezura  koja je ona smjena??? sta cu ima reci?

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
6.1.2011 11:32:29   
R&T@
Nekada nam pedijatri ne trebaju...
Posebno oni koji ne poznaju nasu djecu.
Ti vec najbolje znas sta je tvom djetetu...On odavno kaslje, ali je pio sljez i sad to treba izbaciti. Ti sama mozes cuti kako dise...
Ako nije zabrinjavajuce pomozi mu cajevima da to izbaci
 iz sebe...

Pusti bespotrebno "kljukanje" djeteta lijekovima i jos "bespotrebniji" odlazak privatniku...

I da, u ovom periodu viroza najbolje je, kad god je moguce, izbjeci odlazak u pretprane cekaonice

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
6.1.2011 11:33:52   
R&T@
Mozes ici gdje god zelis i traziti pedijatra kojeg zelis...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
6.1.2011 11:37:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anidla

zar mogu u drugi Dom zdravlja ici? mislila sam samo vikendom da se smije, jer segore dezura  koja je ona smjena??? sta cu ima reci?

Mozes ici. Samo recite da je HITNO i da MORATE do Dr. Sefike.
Tako smo i mi kad je Farah imala alergiju na ''jabuku iz Mercatora''.
Primice te, bez problema.
I nas je iako smo bili prijavljeni u DZ Omer Maslic.

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 6.1.2011 11:39:34 >

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
6.1.2011 11:39:38   
anidla
IZVORNA PORUKA: tajra

Nekada nam pedijatri ne trebaju...
Posebno oni koji ne poznaju nasu djecu.
Ti vec najbolje znas sta je tvom djetetu...On odavno kaslje, ali je pio sljez i sad to treba izbaciti. Ti sama mozes cuti kako dise...
Ako nije zabrinjavajuce pomozi mu cajevima da to izbaci
 iz sebe...

Pusti bespotrebno "kljukanje" djeteta lijekovima i jos "bespotrebniji" odlazak privatniku...

I da, u ovom periodu viroza najbolje je, kad god je moguce, izbjeci odlazak u pretprane cekaonice


tajra slazem se ja s tobom, ali Noa jako dugo kaslje (poceo je jos dok smo mi bili u Budvi), i ok sto kaslje, nego mi i hropce...to me je zabrinjavalo....
ja ne zelim dati njemu antibiotike, to je sigurno


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
6.1.2011 11:41:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: tajra

Nekada nam pedijatri ne trebaju...
Posebno oni koji ne poznaju nasu djecu.
Ti vec najbolje znas sta je tvom djetetu...On odavno kaslje, ali je pio sljez i sad to treba izbaciti. Ti sama mozes cuti kako dise...
Ako nije zabrinjavajuce pomozi mu cajevima da to izbaci
 iz sebe...

Pusti bespotrebno "kljukanje" djeteta lijekovima i jos "bespotrebniji" odlazak privatniku...

I da, u ovom periodu viroza najbolje je, kad god je moguce, izbjeci odlazak u pretprane cekaonice


tajra slazem se ja s tobom, ali Noa jako dugo kaslje (poceo je jos dok smo mi bili u Budvi), i ok sto kaslje, nego mi i hropce...to me je zabrinjavalo....
ja ne zelim dati njemu antibiotike, to je sigurno


Dr. Sefika je protiv antibiotika ako je ikako moguce. I zena je zaista strucna. Znam po svom i iskustvu prijatelja i poznanika. I strasno je detaljna i ljubazna.

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
6.1.2011 11:41:16   
škorpija
anidla bila si kod Samre Penave, a to je jedina dr. kod koje nikad ne bih diejte odvela, svi su drugi stvarno ok, čak i ako nema gordane, jadranka dizdareviće je meni odlična, nije ni bajrović loš, uglavno  samo je Penava katastrofa, i trebala si tražiti drugog ljekara, jer kod samre niko od iskusnijih mama neće i onda sestre ko ne kaže kod koga želi uvijek guraju mlade mame kod nje. gledala sma to hiljadu puta u čekaonici user posted image



_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
6.1.2011 11:50:36   
anidla
sad se dvoumim da li da ga odvedem kod mire ili da idem kod te sefike....pahuljice, znas li koja je smjena? ja tek iza 5 mogu ici, a noa je iscrpljen...spava sad....

skorpio, direktno moje user posted image sad sam mm rekla ne da mi skorpia nista da mu dajem od onih recepata user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
6.1.2011 11:56:02   
Anoniman
jedan od razloga zasto ja A. ne vodim  kada je bolestan u Dzuser posted image

za dr. Sefiku nisam cula...ako je tako dobra onda ti je bolje da nazoves Vrazovu pa vidi kad je u kojoj smjeni

za Miru garantujem da je izvrsna...ali se i placa

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
6.1.2011 11:56:26   
škorpija
anidla broj pedijatrije u omer maslić je 724 700, nazovi fino i pitaj sestru koji ljekari rade na bolesnoj djeci u drugoj smjeni, svaka čast šefiki al mene je peglala pola sata što sam djetetu davala ad mlijeko i po njenom to je bio uzrok svih njegovih zdrstvenih problemauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
6.1.2011 11:56:46   
anidla
IZVORNA PORUKA: dadada

jedan od razloga zasto ja A. ne vodim  kada je bolestan u Dzuser posted image

za dr. Sefiku nisam cula...ako je tako dobra onda ti je bolje da nazoves Vrazovu pa vidi kad je u kojoj smjeni

za Miru garantujem da je izvrsna...ali se i placa



koliko se placa? pls


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
6.1.2011 11:58:22   
anidla
IZVORNA PORUKA: škorpija

anidla broj pedijatrije u omer maslić je 724 700, nazovi fino i pitaj sestru koji ljekari rade na bolesnoj djeci u drugoj smjeni, svaka čast šefiki al mene je peglala pola sata što sam djetetu davala ad mlijeko i po njenom to je bio uzrok svih njegovih zdrstvenih problemauser posted image


ofirno mi je opet ici u Omer Maslic, ona doktorica svasta nesto napisala u kartonu, vidjet ce da sam bila jutros....radije bih privatno....cekam da mi dadada odgovori kolko je kod mire suski user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
6.1.2011 11:58:58   
škorpija
pardon 724 731 pediajtrija omer maslić,

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
6.1.2011 12:00:38   
noai
Koliko ja znam Sefika je u ambulanti podhrastovi i radi do 13.30 nekad do 14.00.

_____________________________

moje dvije srece 2004/2009

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *