|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
13.3.2013 11:54:51   
diyanna
Ja mislim da bebi treba dozvoliti da pije koliko god zeli posebno kada je na AD mlijeku moj savjet je da se sokici uvijek razblaze vodom barem pola voda pola sok, isto tako za caj uvijek manje stavljati jer dosta beba pije cajeve i sokove jer su im slatki a ne jer su zedne a kada je razblazeno to je i zdravije za zube....

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
25.3.2013 19:20:46   
mo girl
mojoj bebi je 2 mjeseca i ima tvrdu stolicu i jutros pedijatrica kaze da mu dajem tecnosti izmedju hranjenja.skoro smo prestali dojiti i presli na ad pa me zanima jel da mu dajem samo vodu il moze i neke sokice il cajeve ona mi nerece tacno sta da mu dajem.svaki savjet je dobrodosaouser posted image

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
25.3.2013 21:32:36   
Jeca_Perec
ja svojoj bebici dajem caj od kamilice, al je dobro posecerim, nece ako nije slatko... na 120 ml caja stavim kocku secera, on sav sretan user posted image
osim kamilice, moze se bebi dati slatka voda, prokuhas vodu, ohladis, dodas kocku secera user posted image

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
25.3.2013 21:45:30   
Arminaa
Da li da svojoj bebi dajem malo vode ili caja? Ima 2 mjeseca i od rodjenja je na AD mlijeku., a dosad mu nisam nista davala, ali mi svi govore da bih mu trebala dati bar nekoliko kasicica tekucine dnevno.

(odgovor članu Jeca_Perec)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
25.3.2013 21:58:40   
Jeca_Perec
ja recimo stavim d3 kapi u caj svaki dan, i on popije caj i kapi.. user posted image

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
25.3.2013 22:02:18   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: mo girl

mojoj bebi je 2 mjeseca i ima tvrdu stolicu i jutros pedijatrica kaze da mu dajem tecnosti izmedju hranjenja.skoro smo prestali dojiti i presli na ad pa me zanima jel da mu dajem samo vodu il moze i neke sokice il cajeve ona mi nerece tacno sta da mu dajem.svaki savjet je dobrodosaouser posted image


Sa dva mjeseca zivota dovoljna mu je samo voda + AD; voda uz ad se mora davati. Imas i Hippov caj za bebice, cini mi se da smije bas tako od 2 mjeseca; od komoraca i kamilice; i netrebas ga seceriti. Malim bebama secer nije potreban ama bas nimalo.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
25.3.2013 22:03:14   
almondray

IZVORNA PORUKA: Arminaa

Da li da svojoj bebi dajem malo vode ili caja? Ima 2 mjeseca i od rodjenja je na AD mlijeku., a dosad mu nisam nista davala, ali mi svi govore da bih mu trebala dati bar nekoliko kasicica tekucine dnevno.

Bebe na ad-u moraju piti dodatnu tekućinu , drugo je sa dojenim bebama.Predlažem ti da počneš još sutra sa prokuhanom vodom , čajem za bebe.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
25.3.2013 22:04:06   
mala_sa
Armina uz ad je preporucljivo da se daje dodatna tekucina, najbolje ti je voda, pa kad malo poraste dodaj i caj. Mozes i sad vec uvesti caj ako ga muci stomacic.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
25.3.2013 22:04:41   
almondray

IZVORNA PORUKA: mo girl

mojoj bebi je 2 mjeseca i ima tvrdu stolicu i jutros pedijatrica kaze da mu dajem tecnosti izmedju hranjenja.skoro smo prestali dojiti i presli na ad pa me zanima jel da mu dajem samo vodu il moze i neke sokice il cajeve ona mi nerece tacno sta da mu dajem.svaki savjet je dobrodosaouser posted image

Nama je pedijatrica savjetovala , zbog stolice, svježi sok od narandže.Na kašičicu.

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
26.3.2013 11:59:37   
Arminaa
Prokuhala sam vodu i sad se pitam koliko vode da dajem bebi, jel to nekoliko kasicica dnevno ili viseuser posted image user posted image ?

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
26.3.2013 12:06:24   
Vinetu
Bebama mladim od 6 mjeseci uopce nije potrebna voda, bilo da su dojene ili hranjene AD mlijekom! Moje misljenje i moje iskustvo!
http://roditeljstvo.com/vijesti/koliko-je-bebi-potrebno-vode



< Poruku je uredio Vinetu -- 26.3.2013 12:08:23 >

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
26.3.2013 12:23:52   
Arminaa
Upravo sam bila procitala ovaj tekst sto si stavila link. I ja sam misljenja kao i ti, da mu ne treba voda bez obzira sto je od pocetka na AD, ali okolina me slomi po tom pitanju - daj mu i daj mu vode. Kontam drugi znaju bolje od mene, meni je prva beba.

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
26.3.2013 18:24:42   
almondray

IZVORNA PORUKA: Arminaa

Upravo sam bila procitala ovaj tekst sto si stavila link. I ja sam misljenja kao i ti, da mu ne treba voda bez obzira sto je od pocetka na AD, ali okolina me slomi po tom pitanju - daj mu i daj mu vode. Kontam drugi znaju bolje od mene, meni je prva beba.

http://www.roditelji.hr/main/1101-pitajte-pedijatricu.html
Evo jedna mama pita pedijatricu koliko treba čaja za bebu od 2 mj. Odgovor je pri dnu stranice i glasi ovako:
Bebi koja se ne doji već je na formuli možete ponuditi čaj ili vodu između obroka, ne više od 50 ml nekoliko puta kroz dan. Pri tom treba voditi računa da beba pojede dostatnu količinu mliječnog obroka i da dobro napreduje na težini.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
27.3.2013 9:11:50   
Daliyah92
Koliko beba od 9 mj. treba piti vode? Moj nekad nece skoro nikako, u toku dana popije samo par gutljaja user posted image Najcesce se samo igra, izbacuje vodu van (nije da mu se gadi nego namjerno to radi, vidio da mu se ja smijem jednom i sad uvijek tako user posted image ) tako da ne znam je li tad zedan ili nije user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
27.3.2013 10:31:02   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: Arminaa

Upravo sam bila procitala ovaj tekst sto si stavila link. I ja sam misljenja kao i ti, da mu ne treba voda bez obzira sto je od pocetka na AD, ali okolina me slomi po tom pitanju - daj mu i daj mu vode. Kontam drugi znaju bolje od mene, meni je prva beba.


I mene su tako maltretirali sa prvom bebom. Tek kad je napunila 6 mjeseci počela sam joj nuditi vodu, a tada sam prvi put uvela i gustu hranu... zapravo, ona do 10 mjeseci nije htjela ni okusiti vodu. Uvijek je fino napredovala. Na AD mlijeku je bila od prvog dana.

Drugo dijete sam isključivo dojila prva dva mjeseca, a zatim sam postepeno prešla na AD mlijeko, zbog lijekova koje pijem. Par puta sam mu dala po 10ml čaja protiv grčeva i tri dana po 15 ml čaja od kamilice (po preporuci pedijatrice jer je imao bronhijalitis).

AD formule se ne mogu mjeriti sa majčinim mlijekom, ali su sada toliko usavršene da im nisu potrebni nikakvi dodaci kao što su voda ili čaj, osim u posebnim iznimkama, kada to dr. preporučuje... mada i to nekad uzmem sa rezervom.

IZVORNA PORUKA: Daliyah92
Koliko beba od 9 mj. treba piti vode? Moj nekad nece skoro nikako, u toku dana popije samo par gutljaja user posted image Najcesce se samo igra, izbacuje vodu van (nije da mu se gadi nego namjerno to radi, vidio da mu se ja smijem jednom i sad uvijek tako user posted image ) tako da ne znam je li tad zedan ili nije user posted image

Kao što rekoh, moja je curica tek sa 10 mjeseci počela piti vodu, iako sam joj nudila od 6. mj. Nije je htjela piti iz flašice, ali smo otkrili da je hoće sa kašičice... pa probaj tako, možda upali.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
27.3.2013 10:34:57   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: almondray
http://www.roditelji.hr/main/1101-pitajte-pedijatricu.html
Evo jedna mama pita pedijatricu koliko treba čaja za bebu od 2 mj. Odgovor je pri dnu stranice i glasi ovako:
Bebi koja se ne doji već je na formuli možete ponuditi čaj ili vodu između obroka, ne više od 50 ml nekoliko puta kroz dan. Pri tom treba voditi računa da beba pojede dostatnu količinu mliječnog obroka i da dobro napreduje na težini.


Istakla sam ono što je bitno!

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
27.3.2013 11:04:26   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: Vinetu

IZVORNA PORUKA: Daliyah92
Koliko beba od 9 mj. treba piti vode? Moj nekad nece skoro nikako, u toku dana popije samo par gutljaja user posted image Najcesce se samo igra, izbacuje vodu van (nije da mu se gadi nego namjerno to radi, vidio da mu se ja smijem jednom i sad uvijek tako user posted image ) tako da ne znam je li tad zedan ili nije user posted image

Kao što rekoh, moja je curica tek sa 10 mjeseci počela piti vodu, iako sam joj nudila od 6. mj. Nije je htjela piti iz flašice, ali smo otkrili da je hoće sa kašičice... pa probaj tako, možda upali.


Ja svom ne dajem nista iz flasice, ima onu djeciju casicu jer iz flasice nije htio nikako. Prije je htio a kad je vidio da je zanimljiv kad izbacuje vodu nece vise da je pije, samo se igra. Pokusacu jos sa kasikicom mu dati, a koliko bi ml trebala otprilike da mu dam dnevno?

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
27.3.2013 11:21:36   
Vinetu

Daliyah92, daj mu poslije slanog obroka koliko hoće... kašičicu-dvije-tri... Pokušavam se sjetiti koliko i kad smo mi davali kćerki ali zaista se ne mogu sjetiti. Ti mu ponudi, a on će uzeti koliko hoće... ako hoće : )
Uostalom, možeš uvijek nadoknaditi tečnost sokićima. Ja sam pravila sokiće sama (cijedila voće ili joj davala kompot), tako da nisam toliko brinula o vodi. Moja je cura vremenom toliko zavoljela vodu, da sada najradije nju pije, i pije je veoma mnogo tokom dana.

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
27.3.2013 11:38:21   
Alma_27
ja svojim nisam davala sokove. napunim onu casu sa kljunom vode i oni piju kad se sjete. u po igre potegnu i dobro se napiju. sokove su dobijali napolju ponekad... nije sad da nisam htjela zato sto mislim da su sokovi losi nego ono ne pijem ni ja i nemamo obicaj da ih kupujemo.

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
27.3.2013 11:55:54   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: Vinetu


Daliyah92, daj mu poslije slanog obroka koliko hoće... kašičicu-dvije-tri... Pokušavam se sjetiti koliko i kad smo mi davali kćerki ali zaista se ne mogu sjetiti. Ti mu ponudi, a on će uzeti koliko hoće... ako hoće : )
Uostalom, možeš uvijek nadoknaditi tečnost sokićima. Ja sam pravila sokiće sama (cijedila voće ili joj davala kompot), tako da nisam toliko brinula o vodi. Moja je cura vremenom toliko zavoljela vodu, da sada najradije nju pije, i pije je veoma mnogo tokom dana.


Ne pije on nesto ni sokice, nije da ih nece nego ja mu nekad zaboravim dati, a voli ih. Hvala na odgovoru user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
27.3.2013 13:02:30   
Vinetu
Ja sam sokove sama pravila... nije zadugo probala kupovni sok. Veoma često sam pravila velike količine kompota. Ono voće bih procijedila i samljela u kašicu, pa zamrzavala u manjim količinama, a sok koji bi ostao pila je onako... hem zdravo, hem dobro za stolicu : )
Što reče Alma, i kod nas je uvijek njena čaša sa vodom bila na stolu pa je pila kad i koliko hoće... tako je i danas, samo na stolu nije čaša nego bokal user posted image

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
27.3.2013 13:51:55   
Daliyah92
IZVORNA PORUKA: Vinetu

Ja sam sokove sama pravila... nije zadugo probala kupovni sok. Veoma često sam pravila velike količine kompota. Ono voće bih procijedila i samljela u kašicu, pa zamrzavala u manjim količinama, a sok koji bi ostao pila je onako... hem zdravo, hem dobro za stolicu : )
Što reče Alma, i kod nas je uvijek njena čaša sa vodom bila na stolu pa je pila kad i koliko hoće... tako je i danas, samo na stolu nije čaša nego bokal user posted image


user posted image

< Poruku je uredio Daliyah92 -- 27.3.2013 13:52:58 >


_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
28.3.2013 19:36:02   
almondray

IZVORNA PORUKA: Vinetu

IZVORNA PORUKA: almondray
http://www.roditelji.hr/main/1101-pitajte-pedijatricu.html
Evo jedna mama pita pedijatricu koliko treba čaja za bebu od 2 mj. Odgovor je pri dnu stranice i glasi ovako:
Bebi koja se ne doji već je na formuli možete ponuditi čaj ili vodu između obroka, ne više od 50 ml nekoliko puta kroz dan. Pri tom treba voditi računa da beba pojede dostatnu količinu mliječnog obroka i da dobro napreduje na težini.


Istakla sam ono što je bitno!

Ja sam svoju djecu dojila, tj. još uvijek dojim ali nikad ne bi dopustila da mi beba bude nervozna , da ne napreduje ili nedo Bog dehidrira da bi joj tek tad ponudila kašičicu vode.
A kad čujem neku bebu da jasno i glasno kaže da joj ne treba voda onda ću se složiti sa tobom , do tada se stavim u bebin položaj i zamislim šta bi ja 10 dana da sam na mlijeku , bez kapi vode.Može li mlijeko tebi utažiti žeđ?

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
29.3.2013 9:57:27   
Vinetu
Da malo citiram sebe!
IZVORNA PORUKA: Vinetu
Moje mišljenje i moje iskustvo!


A sad malo da citiram tebe!
IZVORNA PORUKA: almondray
Ja sam svoju djecu dojila, tj. još uvijek dojim ali nikad ne bi dopustila da mi beba bude nervozna, da ne napreduje ili nedo Bog dehidrira da bi joj tek tad ponudila kašičicu vode.
A kad čujem neku bebu da jasno i glasno kaže da joj ne treba voda onda ću se složiti sa tobom , do tada se stavim u bebin položaj i zamislim šta bi ja 10 dana da sam na mlijeku , bez kapi vode.Može li mlijeko tebi utažiti žeđ?

Niti su mi djeca nervozna, niti su neuhranjena ili dehidrirana! Uostalom, da jesu bila nervozna i sve ovo što nabrojasmo, sigurno bih postupila ovako kako i sama kažeš. Svaka majka osjeti i zna šta je njenom djetetu potrebno. Evo, Bogu hvala, maleni lijepo napreduje, fino jede i fino spava. Nema plača koji ne mogu "dešifrovati", tj. plače kad je gladan, pospan i čim kaki. Kad su te potrebe zadovoljene, on je jedan veseo i raspoložen dječak. Isto tako se ponašala i starija kćerkica.
Mislim da je to i najbitnije: slušati dijete, razumjeti i tumačiti njegove potrebe.

IZVORNA PORUKA: almondray
Može li mlijeko tebi utažiti žeđ?

Ovo tvoje pitanje je suvišno komentarisati! Zagovornik sam dojenja (iako sama nisam dugo dojila, zbog svojih zdravstvenih problema), ali zamisli da ja tebe pitam: Možeš li ti opstati na majčinom mlijeku? (Smiješno pitanje, kao i ono tvoje!)

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
29.3.2013 10:10:31   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: Vinetu

IZVORNA PORUKA: almondray
http://www.roditelji.hr/main/1101-pitajte-pedijatricu.html
Evo jedna mama pita pedijatricu koliko treba čaja za bebu od 2 mj. Odgovor je pri dnu stranice i glasi ovako:
Bebi koja se ne doji već je na formuli možete ponuditi čaj ili vodu između obroka, ne više od 50 ml nekoliko puta kroz dan. Pri tom treba voditi računa da beba pojede dostatnu količinu mliječnog obroka i da dobro napreduje na težini.


Istakla sam ono što je bitno!

Ja sam svoju djecu dojila, tj. još uvijek dojim ali nikad ne bi dopustila da mi beba bude nervozna , da ne napreduje ili nedo Bog dehidrira da bi joj tek tad ponudila kašičicu vode.
A kad čujem neku bebu da jasno i glasno kaže da joj ne treba voda onda ću se složiti sa tobom , do tada se stavim u bebin položaj i zamislim šta bi ja 10 dana da sam na mlijeku , bez kapi vode.Može li mlijeko tebi utažiti žeđ?



Almondray,ne znam jesi li primjetila kad beba krene da doji da je mlijeko skroz "tanko" kao vodenasto,znaci prvo ide voda da beba utoli zedj pa onda hranjivo mlijeko,beba treba pustit da skroz izdoji iz razloga sto je na kraju najace mlijeko,tj. najhranjivije.A bebe mogu do godinu dana da zive samo od dojenja,dohrana se uvodi tek da se nauce zvakati i gutati.Majcino mlijeko "sazrijeva" kako beba raste prema njenim potrebama.

Evo recimo moja beba ima 8mj. on skroz slabo prihvata cvrstu hranu,pojede po nekoliko kasikica,ali sad mu nudim cesce vodu jer se vise krece(puza) i popije koliko on hoce.Ja ga uopste ne silim da jede cvrstu hranu,nudim mu ali ne da mu trpam.Mada mojoj okolini to tesko objasniti,al eto ja cinim po svom,jednako kao i ti po svom i svaka druga mama.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *