|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
29.3.2013 15:07:37   
almondray

IZVORNA PORUKA: hatepsut


IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: Vinetu

IZVORNA PORUKA: almondray
http://www.roditelji.hr/main/1101-pitajte-pedijatricu.html
Evo jedna mama pita pedijatricu koliko treba čaja za bebu od 2 mj. Odgovor je pri dnu stranice i glasi ovako:
Bebi koja se ne doji već je na formuli možete ponuditi čaj ili vodu između obroka, ne više od 50 ml nekoliko puta kroz dan. Pri tom treba voditi računa da beba pojede dostatnu količinu mliječnog obroka i da dobro napreduje na težini.


Istakla sam ono što je bitno!

Ja sam svoju djecu dojila, tj. još uvijek dojim ali nikad ne bi dopustila da mi beba bude nervozna , da ne napreduje ili nedo Bog dehidrira da bi joj tek tad ponudila kašičicu vode.
A kad čujem neku bebu da jasno i glasno kaže da joj ne treba voda onda ću se složiti sa tobom , do tada se stavim u bebin položaj i zamislim šta bi ja 10 dana da sam na mlijeku , bez kapi vode.Može li mlijeko tebi utažiti žeđ?



Almondray,ne znam jesi li primjetila kad beba krene da doji da je mlijeko skroz "tanko" kao vodenasto,znaci prvo ide voda da beba utoli zedj pa onda hranjivo mlijeko,beba treba pustit da skroz izdoji iz razloga sto je na kraju najace mlijeko,tj. najhranjivije.A bebe mogu do godinu dana da zive samo od dojenja,dohrana se uvodi tek da se nauce zvakati i gutati.Majcino mlijeko "sazrijeva" kako beba raste prema njenim potrebama.

Evo recimo moja beba ima 8mj. on skroz slabo prihvata cvrstu hranu,pojede po nekoliko kasikica,ali sad mu nudim cesce vodu jer se vise krece(puza) i popije koliko on hoce.Ja ga uopste ne silim da jede cvrstu hranu,nudim mu ali ne da mu trpam.Mada mojoj okolini to tesko objasniti,al eto ja cinim po svom,jednako kao i ti po svom i svaka druga mama.

Primjetila sam ja to , moj doji već 5 mj , zna se desiti da kenjka ja mu dam da doji on neće , dam mu flašicu sa vodom i prihvati rado i popije par gutljaja.Od tada razmišljam drugačije.
Desilo mi se da kad ga kupam pije vodu sa lica i to je jedan od razloga što mu nudim vodu.
A rasprava je krenula jer je Arminaa pitala dali da daje vodu iako joj je beba na ad-u ja mislim da pogotovo tad treba nuditi bebu vodom jer ad nije savršen kao što je majčino mlijeko.
Ali to je moje mišljenje .Kako će ko svoju bebu tretirati zavisi od njega samoga.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
29.3.2013 21:40:23   
hatepsut
Ma naravno,nisu sva djeca ista i nemaju iste potrebe jednako kao i mi.Ja kazem da mom nije falilo,ali s 6mj je poceo po malo ra rucka i pije vodu.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
5.4.2013 22:28:49   
aidicaa
Od koliko meseci se bebi sme davati caj od kamilice ili sipurka/ili neki drugi caj?
Moja malena za koji dan puni tri meseca na zdravlje, dojimo samo po malo, AD je glavna hrana, vodice pije vrlo, vrlo malo, mozda 10ml dnevno-nece vise, pa sam mislila po malo caja da joj dajem!?

_____________________________

*** 11.01.2013. u 11:47h Rodilo se nase Sunasce ***
14.05.2016. pozitivan test***

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Kako, kada i koliko te�nosti dati bebi?
8.4.2013 13:03:51   
diyanna
Ja sam svojoj hipp kamilicu sa komoracem davala od prvog dana slobodno smijes...kamilicu hipp ostale vrste nisam sigurna i ne znam

(odgovor članu aidicaa)
Neposredna veza do poruke: 129
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *