|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zitarice
11.1.2009 21:20:15   
mamina princeza
ma da i ja isto, sve je maksimalno 3 sedmice pa kontam nije ni ovo vise  ...a nigdje ne pise jel tako?

hvala



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Zitarice
11.1.2009 21:22:05   
Romali
Evo kutija mi na stolu, ali stvarno nigdje ne vidim. Možda malo ćoram, ako neka vidi, neka se javiuser posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Zitarice
11.1.2009 22:09:53   
mazalica
Amarant ili stir

"...Amarant jedan je od najstarijih varijeteta žitarica koje je čovek kultivisao. Bio je osnovna hrana Asteka i Inka. Njegovo seme bogato je belančevinama i izuzetno zdravo, a lišće mu je popularno i kao povrće i kao začin. Zrno se u vidu brašna koristi za pravljenje hleba, kolača i testenina, dok se celo upotrebljava za pripremu različitih jela, pa čak i kokica.
Iako amarant kao i heljda i quinoa, po poreklu nije žitarica, sadrži mnogo onoga što imaju žitarice. Izuzetno visokim savržajem belančevina nadmašuje sve ostale žitarice. Razlog za to je esencijalna aminokiselina lizin koja se retko nalazi u biljkama. Pored toga, ima visok sadržaj gvožđa i kalcijuma, dva minerala koja često nedostaju u ishrani žena i devojčica. Porcija od 60 g barenog amaranta sadrži 80% preporučene dnevne doze kalcijuma.

user posted image

Ova biljka sadrži veoma malo masnoća i kalorija i mnogo vlakana. Njeno čudesno seme, pored mnogobrojnih povoljnih učinaka za zdravlje, iznad svega ojačava nervni sistem, mozak i metabolizam. Lišće amaranta mnogi smatraju ukusnijim od spanaća, a sigurno je bogatije kalcijumom, gvožđem i fosforeom. Sadrži i značajne količine vitamina A i C. ..."

Ako neko zna gdje kupiti Amarant molim vas da mi javite...


_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Zitarice
13.1.2009 19:16:54   
boogy woogy
Ja kupujem Amarant na Bascarsiji u prodavnici eko hrane, mislim da se zove "Natura". Nalazi se u ulici prekoputa butika "Badem". U toj istoj ulici (nesto nize) je "Magaza" i knjizara "Klub knjige" - cisto orijentaciono ako ne dolazis cesto na Carsiju.

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Zitarice
13.1.2009 21:41:09   
mazalica
Hvala puno na detaljnom objasnjenju nisam iz Sa. ali sam nekad davno studirala pa su mi poznate te ulicice... Obavezno cu da dodem da kupim ovaj Amarant, izgleda da je pravo zdrav, ja bih ga jela zbog kalcija, bolje nego tablete... Imali jos kakvih interesantnih biljkica tu kupiti?

_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Zitarice
13.1.2009 22:37:00   
boogy woogy
Ma ima svega, ali te moram upozoriti da je skupa! Takodjer bih ti preporucila zitarice sa jabukovim pekmezom ( u smedjoj tegli i pise da je bez glutena). Super je i Miso (sojin ekstrakt) i koristi se za supe i jaaako je bogat B vitaminom i drugim vit. i mineralima ali je ZARA skup!

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Zitarice
13.1.2009 22:42:41   
mamina cura
Kao da sam znala da boogy woogy ima odgovoruser posted image  Samo je pitajteuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Zitarice
13.1.2009 22:54:50   
mazalica
Koliko je ovaj Amarant i te zitarice sa pekmezom? Nisam nikad kupovala po tim eko shopovima pa ne znam cijene... Hvala na brzom odgovoru, super si user posted image ...

_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Zitarice
14.1.2009 11:28:12   
boogy woogy
MCuser posted image znas meneuser posted image user posted image . Mazalice, mislim da se Amarant krece oko 3 KM (ali mozda grijesim) a ovaj pekmez + zitarice fakat se ne sjecam.

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Zitarice
14.1.2009 18:35:01   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ali ako bih kupila u zrnu opet bih morala pasirati jer Asja cim osjeti nesto krupnije hoce da povrati..
velika je razlika u kvalitetu?


Ma nema potrebe za pasiranjem. Proso je tako sitan i kada se skuha bude tako mekan da se bukvalno nema sta niti zvakati.
Hamza jede od pocetka dohrane proso- bez ikakvih problema.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Zitarice
14.1.2009 18:41:27   
Visnja RR
aaa pa ti si tu... user posted image
ma Asja cim osjeti i mrvicu cvrstog hoce da povrati...jednom i jeste pa mi je zao..
al svakako cu kupiti pa da vidimo hoce li smizla papati

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Zitarice
16.1.2009 17:06:22   
Romali
Vidjeh neki dan u Interexu Nestle žitarice s kakaom.
Je li ih iko probao? Šta kažu bebare za njih user posted image , mogu li proći?


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Zitarice
16.1.2009 17:08:46   
mamyca
Mi smo ih bas nedavno kupili,Hamzi se svidjajuuser posted image user posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Zitarice
16.1.2009 21:14:54   
mišur
I mom malenom se sviđaju..
A i mamiuser posted image
Fine su pravo, a nemaju u sastavu šećera.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Zitarice
17.1.2009 11:08:04   
bebacha
nestle i kako i med sa 8 zitarice su odlicne.cak se i meni svidajuuser posted image user posted image user posted image user posted image lino su mi nekako bljutave a ove bas super

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Zitarice
17.1.2009 15:35:16   
ElmaB
Te Nestle zitarice sa medom i kakaom moji jedu vec neko vrijeme i odusevlkjeni su! Zaista su ukusne, nema sta!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Zitarice
17.1.2009 15:40:35   
mišur
Meni su Nestle mnogo ljepšeg ukusa od Lino proizvoda!
Ja sam uzimala i riža/kukuruz i super je!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Zitarice
18.1.2009 18:16:49   
Suzana
Ja ponekad koristim HiPP, ali imam kutiju Nestle pahuljice riza/kukuruz. One se kao i Lino proizvodi prave sa mlijekom. Zanima me mogu li ove Nestle umjesto sa mlijekom (da dzaba ne bacam Aptamil koji je pravo skup a ono jedno pakovanje se mora potrositi za 3 sedmice) pomijesati sa npr. nekim HiPP sokicem?
I kada nekad budem htjela uvesti im ponekad Cokolino, rado bih ga pomijesala sa rizinim mlijekom - boogy woogy, ti si mi preporucila rizino mlijeko, bas sam jucer gledala u DM-u i ima od Alnature Rice Drink (Calcium) - je li to "to" i smijem li ga uzeti? Deckima ce ubrzo aBd 8 mjeseci.
Da li je jos neka mama koristila ovo rizino mlijeko?

Hvala svima na odgovorima.


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Zitarice
18.1.2009 18:46:33   
Anoniman
Suzana, ja sam ove nestle zitarice pravila sa vodom. I frutolino, rizolino i ostale hipp hape. Nekad sam znala svaku pomalo ubaciti, radi ukusa.

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Zitarice
18.1.2009 19:32:25   
mišur
Ja Nestle uvijek pravim sa AD mlijekom, tako i piše na kutiji!
Nisam nikad probala sa vodom, ne znam kako bi izgledalo, a ni sa sokićima...
Prije par dana sam uzela Baby King pirinčane pahuljice sa dodatkom banane, i ne sviđaju mi se, nekako su bljutave...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Zitarice
18.1.2009 22:17:34   
boogy woogy
Suzana, jest to je to mlijeko. Ja sam ranije pisala na ovu temu, s obzirom da ja licno imam problema sa varenjem kravljeg mlijeka (netolerancija na laktozu) onda kod mene kuci uvijek ima i rizinog i sojinog mlijeka. To sam pila i u trudnoci.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Zitarice
19.1.2009 10:07:28   
Suzana
Boogy woogy, mislis li da im od 8. mjeseca mogu dati ovo mlijeko u kombinaciji sa pahuljicama? Moze li se ovo mlijeko malo podgrijati? user posted image
 
Thx! user posted image
 
PS: Ja sam cula od nekih mama da su sa sokicima mijesali pahuljice, ah ko ce ti ga znati... Slazem se da na kutiji pise da se prave sa mlijekom.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Zitarice
19.1.2009 19:02:34   
boogy woogy
Suzana, Alnaturino rizino mlijeko se moze najnormalnije koristiti za kuhanje. Ja cesto pravim La griz na rizinom mlijeku cak nekad dodam malo kakaa pa mu bude ukusno ko' ona Hippova kasica za laku noc od cokolade (samo domacauser posted image )

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Zitarice
25.1.2009 0:28:13   
Golubica
Gdje se jos moze kupiti proso osim u DMu?

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Zitarice
25.1.2009 15:33:46   
boogy woogy
Imas proso kupiti u butiku "Badem" na Carsiji. Imas takodjer u samoposluzi "Heljic" kod Hotela Evrope, odma pored Matije Paunovske.

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *