|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
21.8.2008 23:20:50   
Romali
Meni ništa nije jasno vezano za ovo krvarenjeuser posted image . Prvih dana nakon poroda krvarila pravo, onda smanjilo pa se opet pojačalo pa onda sto godina 'prljalo'. Nemam pojma kad je prestalo. I dan danas nosim dnevni uložak, imam skroz drugačiji osjećaj nego prije poroda. Menstruacija još nije stigla, barem je nisam skontala u tom svom 'prljanju'.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
22.8.2008 11:20:49   
ElaB
Je li istina da majke poslije poroda ne dobivaju menzes dok god dojesvoje dijete ili to zavise od zene do zene?
Ustvari ima li dojenje veze s tim uopste?

_____________________________

nas mali Faris je stigao na svijet 16.09.2008., bas kako je doktorica predvidjela :)

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
22.8.2008 11:22:56   
nesanica
To ti je od zene do zene. Ja sam evo sa oboje djece pravo rano dobila, a dojim.

(odgovor članu ElaB)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
22.8.2008 11:26:35   
ElaB
prerano sam se radovala, ovih 9 mjeseci bez nje user posted image  je bilo prelijepo vrijeme, pa kontam ako bi jos koji mjesec sacekala ne bi bilo lose user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nas mali Faris je stigao na svijet 16.09.2008., bas kako je doktorica predvidjela :)

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
22.8.2008 11:30:54   
nesanica
Vjeruj meni zlo kad je ugledam. Primijetila sam evo sad nakon drugog poroda da mi uvijek kasni po nekoliko dana, dok je ranije bilo sve ok.Odmah pomislim da nije opet kakva beba na putuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ko znam mozda kod tebe tokom dojenja  i ne dodje. E jeste vala fino bet nje!


(odgovor članu ElaB)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
22.8.2008 12:31:38   
mivica
Hajde nije mi toliki problem sto sam i dobila 40 dana nakon poroda, ali ko kaze da bolne menstruacije prestaju kad se porodis, laze. Ja sam prije poroda imala uzasno bolne mjesecnice, a sad kad sam dobila opet ista stvar. Doduse nije bolilo toliko da se ne moze izdrzati, ali je bolilo. Ne znam, tek sam dobila jednu do sad, mozda to pravilo vazi za kasnije user posted image Ima li neko slican problem user posted image

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
22.8.2008 22:35:46   
dami
vi koje ste dobile mengu ubrzo nakon poroda se zalite a ja eto dojim i jos je nisam dobila,pomalo me trta da nisam opet trudna,sta bi dala da dobijem mengu,najvjerojatnije ocu samo sto prije to boljeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
22.8.2008 22:41:02   
nikka
IZVORNA PORUKA: mivica

Hajde nije mi toliki problem sto sam i dobila 40 dana nakon poroda, ali ko kaze da bolne menstruacije prestaju kad se porodis, laze. Ja sam prije poroda imala uzasno bolne mjesecnice, a sad kad sam dobila opet ista stvar. Doduse nije bolilo toliko da se ne moze izdrzati, ali je bolilo. Ne znam, tek sam dobila jednu do sad, mozda to pravilo vazi za kasnije user posted image Ima li neko slican problem user posted image

Ja se nesjećam koliko sam krvarila poslije znam da je bilo duugo,ali kad sam poslije dobila pravu mjesečnicu pomislila sam kao i ti,ko to laže da više neboli,doduše manje je bolilo ali poslije me više do današnjeg dana nikada nije zabolilo ništa pred mjesečnicu,baš me iznenadi,jedino je još malo ostao PMS,eto tako je kod mene.

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
22.8.2008 23:00:17   
anitaMO
ja nisam srecom imala nikad bolne menstruacije,ai poslije proda nisam imala i ne osjetim samo sto sam zivka tih dana.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
18.9.2008 23:26:50   
Mrka
Ja sam malo obilnije krvarila prvih desetak dana. Posle je to sve bilo nesto blijedo i nikakvo, ali je trajalo nepunih 4 sedmica.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
18.9.2008 23:55:28   
camm
tacno 35 dana.user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
19.9.2008 0:01:35   
jasmina_mm
krvarila sam oko cetrdesetak dana ali je uvijek bilo pomalo nista strasno
a prvu menstruaciju sam dobila nakon punih devet mjeseci

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
11.10.2008 0:49:43   
senoenamine
Drage moje ja sam sa prvom bebom krvarila nekih 20 dana i to ne obilno ali sam i onih pola morala nositi ulozak da se nebi gdje iznenadila,ali bilo je sasvim malo gotovo neprimjetno.A dobila sam tek 2 mj poslije.Sad sam se krajem avgusta porodila drugi put,i sad je sve bilo kontra.Krvarila sam svaki dan u tih 40,nekad puno nekad malo.Ali kako sam izisla iz babinja krvarenje nije stalo vec se samo nastavilo.Nikad nisam imala bolne menstruacije pa da bi se orjentisala po tome.8 dana preko a jos drugujem sa alwaysom,pa sam malo u nedoumici sta raditi-cekati da stane moguce da je menga il trk dr na pregled.Ali kako sam vidjela ima vas takvih pa je valjda ok,sta vi savjetujete!???PUSSA

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
11.10.2008 0:52:04   
Okarica
Ne znam šta da ti kažem. Meni je danas četrdeseti dan od poroda. Zadnjih dana mi je curilo nešto žućkasto smeđe a danas ponovo krv. Nisam valjda dobila? Bila sam na kontroli prije par dana, dr. kaže sve ok. Valjda je to sve normalno, ko će znati. Jesi li bila na kontroli?

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
11.10.2008 0:54:25   
Amra k
Ja sam samo prva tri cetri dana malo vise krvarila. Onda je postalo onako srednje ni puno ni malo. Trajalo je 40 dana tacno. Izgleda da sam se bila odvikla od nosenja ulozaka, tako da mi je pred kraj kvarenja pocelo neko peckanje dolje. Otisla sam dr. Rekao je da je razlog povecan ph stidnice, od ulozaka i previse sam se prala. Menstruaciju sam dobila 15 dana nakon toga.

(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
11.10.2008 0:58:52   
Anoniman
petnaest dana pravo krvarenje, ne mnogo obilno, a slijedećih petnaest onako smeđkasto bežkasto bjelkasto(svakakvih bojauser posted image ), i nakon 30 dana napokon kraj.user posted image

(odgovor članu Amra k)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
12.10.2008 0:14:10   
senoenamine
Ma nisam bila evo danas nema krvi nego nekakav zuckasti iscjedak pa nebil bog dao da je kraj sacekacu jos sutra ako ne zvacu dr puno ti hvala pusa


(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
13.10.2008 14:47:34   
lejlaze
evo kod mene je proslo 35 dana i jos ide pomalo, ponekad. meni je problem od ulozaka sva mi je koza "dole" crvena, bez obzira da pranje po x puta dnevno....
mene ovo izludi. jeli koja od vas imala ovih problema.

(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
13.10.2008 15:36:45   
Anoniman
meni je prestalo krvarenje nakon 30-ak dana.. poslije se oteglo malo jace bijelo pranje jedno 7 dana i to je to...
sad nista hB... ni mece ni krvarenja user posted image user posted image

(odgovor članu lejlaze)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
14.10.2008 12:02:37   
sanja.sa
meni je krvarenje trajalo oko 20 dana, ali i dan danas (mjesec i po nakon poroda) pojavi mi se svakih par dana po malo smedjkastog iscjetkauser posted image . bas mi je dosadilo, nadam se da ce uskoro i to nestati...

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
15.10.2008 12:00:42   
mamina princeza
Ne znam šta da ti kažem. Meni je danas četrdeseti dan od poroda. Zadnjih dana mi je curilo nešto žućkasto smeđe a danas ponovo krv. Nisam valjda dobila?


E ovako je meni identicno bilo , samo posto sam ja vec tada imala manje mlijeka i pomislila sam definitivno zato sto ne dojim samo dosla user posted image . A onda je nije bilo 7 sedmica - ja prestala dojit i kontam sta je sad naravno da sam odmah mislila da sam ponovo trudna i ko zna sta vec. A onda sam dobila i bilo je ocigledno da je ipak tek tada bila prva menstruacija. i trajala je preko 15 dana...ma vise mi je dojadilo vec skroro 3 mjeseca od poroda a ja sam samo mjesec bila bez uloska.

U svakom slucaju poslije poroda te menstruacije ne treba tako ozbiljno ni shvatat bez obzira da li dojimo ili ne...sve je nekako "sau - bau"

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
21.10.2008 9:44:16   
Mrva
Ja sam odmah nakon poroda imala te 'united colors' iscjedke, i trajalo je nekih 30tak dana, potom je bilo dan-dva pauze, a onda je krenuo dobro poznati crveni iscjedak i traje vec 13ti dan. Uopce ne znam kako se odnositi prema tome...sta se dogadja, da li je to menga ili je nastavak ciscenja samo u drugoj boji?!
Dojim svog bebaca, a uskoro cu i na kontrolu, pa cemo vidjeti sta se dogadja!


_____________________________

Lovely

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
9.12.2008 20:45:09   
mamabb
Molim da mi umirite brigu user posted image
Evo sad kad sam se išla mokriti izašli su mi ugršci krvi ali to nisu bili ugrušci nego gromade kao šake, takva dva su mi se pojavila.
Na smrt sam se uplašila, je li normalno?
Krvarenje je bilo umjereno i ovo odjednom...
Molim Vas....

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
9.12.2008 20:49:06   
mamyca
Ne sekiraj se,normalno je to,tijelo se cisti,i meni je tako bilo,ista situacija,pa sam odmah zovnula doktora,rekao mi je da nemam potrebe za brigom.Samo se opusti i uzivaj,tijelu treba vremena za oporavak.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
21.12.2008 22:55:13   
mukica
Ja cu se nadovezati na ovu temu...

Ja sam poslje drugog poroda krvarila pravo kratko ali kao sto neko rece mrljalo je nekih mjesec dana.Sljedecu menstruaciju dobila kad je bebi bilo 3mjeseca  i trajala je od 29.10 do 21.11 i bilo je svega od izljevaI to momackih izljeva do mrljanja vjerovatno zato sto se poslje poroda nije sve iscistilo. E sinoc ja u wc kad reko dobila, krv normala ali danas opet nema nista  samo neki crvenkasti sekretuser posted image user posted image .

Jeste li imali slicnih problema?????
Unaprijed se zahvaljujem

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *