|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   povecane porodiljske naknade SA
22.5.2009 16:30:15   
gvendolina
Imam jedan mustuluk pa reko da vas obradujem

http://sarajevo.co.ba/projekti-grada-sarajeva/

Ovo je zaista za svaku pohvalu,svaka cast gospodine gradoncelnice,a inace moj dragi profesore
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: povecane porodiljske naknade SA
22.5.2009 16:42:26   
Anoniman
E pa stavrno si za muštuluka!!! user posted image user posted image
Samo ne kontam ovaj dio za zaposlene porodilje:

porodilje koje su zaposlene, a ne primaju razliku u plaći ili im je nezaposlen bračni drug ili su samohrane majke, dobijat će pomoć u iznosu od 260 KM.
 
Po ovome ispade da će se smanjiti odnosno da više neće biti cca 430 KM nego 260 KM user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gvendolina)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: povecane porodiljske naknade SA
22.5.2009 17:27:02   
Skvo RR
Ovo je garant uz nasu standardnu porodiljsku, jer porodiljsku nam uplacuje Kanton Sarajevo, a ovo kao da je dodatak od Grada Sarajeva....

Prvi put valja sto imamo komplikovanu strukturu...

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: povecane porodiljske naknade SA
22.5.2009 18:59:30   
demented
Ja sam do 1. maja na trudničkom. Jel ovo "Projekat će biti realiziran u saradnji sa općinskim službama za rad, retroaktivno od 1. aprila ove godine"- znači da ću i ja dobiti za april razliku? 

_____________________________

S 2008
A 2011

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: povecane porodiljske naknade SA
22.5.2009 19:10:09   
Anoniman
E pa da to mi već ima logike user posted image user posted image  Pa lijepo onda je to nekih cca 650 - 700 KM. Ma ako bude tako, lično ću otići gradonačelniku da ga izljubim user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: povecane porodiljske naknade SA
22.5.2009 20:23:58   
malenaa
ma nista ja ovo sad ne skontah majke mi, trebam se poroditi svaki dan i suprug ce odnijeti papire ,jel to pocelo vaziti vec?????
i ne kontam sta cu ove cifre 250-260 km? jel to plus na ovu standardnu porodiljnu naknadu????
ja sam pripremila sve papire i za ovu pomoc pri dojenju i djeciji doplatak jer imam pravo jer se muz vodi kao nezaposlen (sportista), a i firma mi je izasla u susret pa sredila par papira :)
ako iko zna objasniti malo bolje ovo pls helppppp
kissss

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: povecane porodiljske naknade SA
22.5.2009 21:47:40   
Adana
user posted image  user posted image  user posted image  za svaku pohvalu!

A zna li neko da li se ovo odnosi na nas koje vec imamo bebe i priomamo naknadu ili na buduce mame? Jer ako je pocelo u aprilu zar onda ne bi trebalo da smo dobile lovu sada u maju? Ja sam dobila samo 120KM koje inace primam. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: povecane porodiljske naknade SA
22.5.2009 22:28:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Adana

user posted image  user posted image  user posted image  za svaku pohvalu!

Jer ako je pocelo u aprilu zar onda ne bi trebalo da smo dobile lovu sada u maju? Ja sam dobila samo 120KM koje inace primam. user posted image


Pisalo je da će biti retroaktivno isplaćeno za april, a ono je članak od 18.05. što znači da je friško.....
Ja molim Boga da ovaj put bude nešto user posted image , da se ne povuče kao i svi silni nacrti do sada....

(odgovor članu Adana)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: povecane porodiljske naknade SA
22.5.2009 22:30:37   
manuela RR
Tuzla -Sarajevo ko da su 2 različite države,ja koliko znam u Tuzli i nema porodiljske naknadeuser posted image user posted image user posted image user posted image

Svaka čast sarajevskom gradonačelniku,naš bi se isto trebao bar u pola ugledati na njega.


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: povecane porodiljske naknade SA
22.5.2009 22:35:13   
remzy
enisa vidim da si ti pravo upucena u ovo !!!user posted image
ajde molim te malo mi pojasni ,gdi sam ja u ovome svemu!!!
inace primam 120KM,jer smo oboje na birou ,ja i MM,i djeca imaju 33KM doplatka nemamo auta...!!!

Ljubim te!!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: povecane porodiljske naknade SA
22.5.2009 23:05:00   
malenaa
¨Prema kriterijima, porodilje koje su ostvarile pravo na dječiji dodatak dobijat će tokom 12 mjeseci po 220 KM, porodilje koje su nezaposlene dobijat će 360 KM; porodilje koje su ostvarile pravo na pomoć u prehrani dobijat će 250 KM, porodilje koje su zaposlene, a ne primaju razliku u plaći ili im je nezaposlen bračni drug ili su samohrane majke, dobijat će pomoć u iznosu od 260 KM¨

ma nist ja ovo ne kontam...
:((((((

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: povecane porodiljske naknade SA
22.5.2009 23:44:07   
Anoniman
Tako sam i ja na prvu reagovala al to su valjda iznosi koji idu na one od Kantona. Od Kantona primaš npr. 400 KM + 260 KM od Grada Sarajeva = 660 KM ukupno. Kanton ti plaća 70% prosječne plate u Federaciji za posljednja 3 mjeseca a gradonačelnik je izdvojio 1 milion za ovu godinu za porodilje. Znači, Grad Sarajevo daje ovaj iznos mimo Kantona - koji je obavezan, a Grad Sa nije u obavezi- znači dobra volja našeg gradonačelnika - statistika pokazala "bijelu kugu".  Ako griješim neka me neko ispravi, ali mislim da je tako...

(odgovor članu malenaa)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: povecane porodiljske naknade SA
22.5.2009 23:45:54   
Anoniman
remzy nisam upućena, i ja tek pročitala malo prije vas, vidiš gore da sam i ja bila zbunjena....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: povecane porodiljske naknade SA
23.5.2009 0:04:56   
new mama
Hajde da nesto i lijepo cujemouser posted image user posted image ,a opet nista ne vjerujem dok ne dobijem lovu na rukeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: povecane porodiljske naknade SA
23.5.2009 0:10:19   
mila81
Ma hajde masallah da i nama krene, ma samo je Bosna zaostajala sa nekakvim boljem podsticajem, nadam se da su se dozvali pameti jer sve raste i ide gore, a na majke niko nije obracao paznju, valjda je i to neko skonto DA NA MLADJIMA SVIJET OSTAJE, PA AKO SE NE BUDEMO PAZILIuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: povecane porodiljske naknade SA
23.5.2009 11:29:36   
lila25
E pa ovo ce biti super pomoc,ja se tek trebam poroditi u nov.ali me vesele ovakve odluke nadam se da ce ostati dok moja meba dodje na svijetuser posted image .

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: povecane porodiljske naknade SA
23.5.2009 12:11:27   
belmac
i ja sam na kantonalnoj TV čula za ovu vjest, ali ..prosto nisam vjerovala. mislila sam da mi se samo učinilo user posted image user posted image
svaka čast za inicijativu user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: povecane porodiljske naknade SA
23.5.2009 13:26:37   
bubamara80
ja kako to shvatam, nije ovo dodatak na porodiljsku naknadu, nego dodatak na one mame koje su predale zahtjev za dječiji dodatak i ostvarile isti?? to je nešto što se dobije mimo porodiljskog, za osobe koje su nezaposlene ili je jedan član samo zaposlen.
ili griješim??


_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: povecane porodiljske naknade SA
23.5.2009 17:13:31   
taze_mlada
ja sam kontala u ponedjeljak zvati opcinsku sluzbu za rad jer tamo stoji da ce preko njih biti realizovan ovaj projekat... jer me interesuje kako ce znati da li nekom firma uplacuje razliku ili ne ("porodilje koje su zaposlene, a ne primaju razliku u plaći")..jer nesto cisto sumnjam da ce ponaosob zvati svaku porodilju koja "po papirima" radi tj za koje oni po opcinama imaju evidenciju...logicno mi je da im onda treba potvrda iz firme ili recimo platna lista na sonovu koje ce vidjeti da nema uplate razlike...

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: povecane porodiljske naknade SA
24.5.2009 1:00:26   
neki
Taze_mlada,javni nam sta biuser posted image user posted image user posted image A sto bi to dobro bilooooooooooooooooooooooouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: povecane porodiljske naknade SA
24.5.2009 2:45:53   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: bubamara80

ja kako to shvatam, nije ovo dodatak na porodiljsku naknadu, nego dodatak na one mame koje su predale zahtjev za dječiji dodatak i ostvarile isti?? to je nešto što se dobije mimo porodiljskog, za osobe koje su nezaposlene ili je jedan član samo zaposlen.
ili griješim??



da to je to, samo za one koje imaju djeciji dodatak, ja ga nemam!
ko bi ispunio to što oni traže za ostvarit ovo pravo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: povecane porodiljske naknade SA
24.5.2009 9:08:49   
Adana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: bubamara80

ja kako to shvatam, nije ovo dodatak na porodiljsku naknadu, nego dodatak na one mame koje su predale zahtjev za dječiji dodatak i ostvarile isti?? to je nešto što se dobije mimo porodiljskog, za osobe koje su nezaposlene ili je jedan član samo zaposlen.
ili griješim??



da to je to, samo za one koje imaju djeciji dodatak, ja ga nemam!
ko bi ispunio to što oni traže za ostvarit ovo pravo


Ja mislim da se ne odnosi samo na mame koje su ostvarile djeciji dodatak jer mislim da ga ne moras moci ostvariti ako si nezaposlena... A pogotovo ako radis. Mislim da ce porodilja na svoju naknadu i djeciji dodatak dobiti i onu sumu koja se spominje. A ostale na svoju naknadu iznose zavisno da li su zaposelene ili ne...
Ja sam recimo nezaposlena, ali nisam mogla ostvariti pravo na djeciji dodatak.

Ostaje da se cuje sta taze mlada ima da kaze sutra. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: povecane porodiljske naknade SA
24.5.2009 9:27:55   
new mama
Ja koliko sam shvatila svima je posebna pomoc i za porodilje koje ne rade i koje su ostvarile pravo na djeciji dodatak i za pomoc u prehrani,a ovo za porodilje koje su zaposlene pa ja mislim da oni imaju podatke ko ne prima od firme razliku,a ja sam jedna od tihuser posted image user posted image user posted image ali eto opet dok se ne provjeri da se dzabe ne radujemouser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: povecane porodiljske naknade SA
25.5.2009 11:19:33   
gvendolina
Upravo sam na tv-u gledala emisiju o ovoj odluci i Prof.Behmen je rekao da ce sve porodilje imati pravo na ovu naknadu.Kazu da su odlucili da umjesto da rade fasade,pomoci porodiljama.
Plus sto ce  troskovi zdravstvenog za mame i bebe koje nemaju zdravstveno osiguranje snositi kanton.Ovo ce se poceti sprovoditi za nekih 15-ak dana.
zaista jos jednom svaka cast
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: povecane porodiljske naknade SA
25.5.2009 11:21:24   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image  e stvarno si za muštuluka!!! Evo od mene dobiješ kad bude prva, a to ti je valjda nekad u julu user posted image user posted image  Jel ova pomoć ide na onaj iznos od kantona?? Znači, ona redovna + ova??

< Poruku je uredio enisa_sara -- 25.5.2009 11:22:10 >

(odgovor članu gvendolina)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *