|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 10:28:23   
goldy
Drage moje,
molim Vas za savjet. prije dva dana bila sam kod dr-a na prvom pregledu. Zadnju men.sam imala 6.7.znaci prije 7+1 tog dana. Uradio mi je vaginalni uzv i rekao da se vidi gestacijska vreca, ali u njoj nema ni zumnjcane vrece ni embia! Dao mi je da povadim neke nalaze i da mu dodjem opet tek ta 15 dana. koliko sam citala, u ovoj dobi vec bi se trebao vidjeti embrio i cuti otkucaji srcauser posted image , sto kod mene , na zalost nije slucaj.
Da ii je neka od Vas imala slicnu situaciju? Da li da odem i drugom doktoru? Negdje sam cak procitlaa da ni uzv nije uvijek mjerodavan (stara oprema).
Potpuno sam izbezumljena, ovo mi je prva trudnoca i tako sma bila sretna, a sad me strah, uzas jedan.
Unaprijed hvala!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 10:36:38   
Tidzi
Draga moja, ja sam u drugoj trudnoci bila trudna 11 sedmica, znaci gotovo 3 mjeseca, a da nijedan test koji sam uradila, a bilo ih je mnogo nije pokazao +. Ni sma se ne sjecam koliko je bilo UZ, znam samo da sam isla na pregled svake sedmice, kada sam utvrdila da perioda kasni. Dr se nisu mogli nacuditi da ni vadjenje krvi nije pokazalo trudnocu. Davali su me sve i svasta da dobijem menstruaciju, jer su na kraju mislili da moze biti samo poremecaj hormona. Nakon druge terapije da bi perioda dosla, uzasno sa povracala, prakticki se nisam odvajala od wc-a, posjetila sam opet dr, da bi covijek ostao u soku, kad je jos jednom uradio UZ i rekao "Drago dijete, pa ti si trudna, a plod odgovara starosti od 11 sedmica! Nemoguce!" Srce je odlicno kucalo!
Posle jos dosla 2 ginica, da bi isto rekli sto i moj ginic. Tako da smo sledeca 2 mjeseca imali razne pretrage i kontrole, da se vidi da li one tablete da dodje perioda naskodile plodu. I hvala dragom Bogu, moja se beba rodila ziva i zdrava!
Ovo je moje iskustvo, a kada nekom to ispricam, ne moze da vjeruje i kaze da je to nemoguce, ali eto, moguce je!


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu goldy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 10:45:22   
ivana st

Draga Goldy istu situaciju sam imala prije dvije godine i znam kako se osjećaš. Nadam se da je u pitanju loš ultrazvuk, zato bih ti preporučila da posjetiš i drugog ginekologa kako bi bila sigurna, a ako nažalost ipak bude točno ovo što ti je gin. sada rekao to se naziiva blighted ovum. To je anembrijska trudnoća kod koje dođe do oplodnje jajašca i implantacije u maternici ali se stanice prestanu dijeliti i plod se ne razvija te gestacijska vrećica ostaje prazna. Nažalost to je danas česta pojava user posted image . Ja bih ti svakako preporučila da odeš i po drugo mišljenje, jer znaju i dr. pogriješiti. Nije čudno što te naručio za 2 tjedna,jer će ti tada moći sa sigurnošću reći da li se plod razvio ili nije. Ako te još nešto zanima samo pitaj!


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu goldy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 10:49:08   
goldy
Draga Tidzi,
puno Ti hvala! Nemas pojema koliko mi znaci da dobijem rijeci nade i utjehe!
Nadam se da je moje slucaj slican tovme, sa happy enduser posted image
Hvala jos jednom!

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 10:53:53   
Soleil
Draga Goldy,

ivana st ti je sve odlično objasnila. Može biti blighted ovum ali i ne mora. Sve je individualno, tako da se u nekim slučajevima plod vidi ranije a nekada kasnije.  U svakom slučaju, najbolje je potražiti mišljenje drugog ljekara.

Ja sam imala iskustvo sa blighted ovumom u oktobru prošle godine. Jako česta pojava koja na svu sreću ne ostavlja posljedice za naredne trudnoće. Prema preporuci svoga gina, čuvali smo se svega dva mjeseca nakon kiretaže i evo me sada u 35. sedmici, čekamo našu malu princezu.

Budi hrabra i nemoj se suviše zamarati informacijama sa interneta nego OBAVEZNO potraži drugo mišljenje.

Želim ti puno puno puno sreće i držim ti palčeve da čuješ malo srčeko user posted image

_____________________________

...Emma 26. 09. 2009. - Sunce je obasjalo naše živote...



(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 10:56:01   
goldy
Draga Ivana,
hvala Ti!
Spomenuo je moguci blighted owum, citala sam o tome i nadam se da to nije u pitanju.
Hvala na savjetu, potrazicu i drugo misljenje!
Veliki pozdravuser posted image

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 10:58:51   
Dacaa
Joj draga ja sam imala slican problem kao ti u aprilu.user posted image Iskreno se nadam da ces ti bolje proci nego ja.Isto mi je m.kasnila ja odem do gin.i ona mi isto kaze dodji za dve nedelje ali ako si nestrpljiva uradi betu.I ja ti uradim betu kad ono trudnoca.joj svi srecni,presrecni vec dve god pokusavamo....Kad ono posle tri dana meni krece braonkast sekret ja nazovem gin.da pitam da li je to normalno jel mi deluje kao da cu dobiti m....Da ti ne duzim jajasce je otislo samo nije se ugnezdilo.user posted image To je bila biohemiska trudnoca!Nisam ni znala da postoji dok se meni nije desila!
Ipak nismo mi sve iste,svaka zena je drugacija...Znas kako kazu trudna si dok se ne dokaze suprotno!!!!user posted image

(odgovor članu goldy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 10:58:55   
goldy
Ma Vi ste divne!
Tebi Soleil zelim svu srecu i lijepu,zdravu bebicuuser posted image
Hvala na podrsci!

(odgovor članu Soleil)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 11:00:55   
goldy
Hvala Dacoo!
Uradicu i nalaze,a i posjetiti drigog dr-a, pa cemo vidjeti. Nadam se najboljem!
Sretno!

(odgovor članu Dacaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 11:03:37   
Amrino
Zato ja nisam za to da se prerano ide doktoru...Odes fino kada bude 10- 11 sedmica i sve ces znati. Ovako se samo bezze mozes nasikirati a na kraju se ispostavi da je sve ok!
Sretno i probaj se opustiti...ja ne bih ni nalaze vadila- samo bih pricekala i otisla poslije mjesec.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu goldy)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 11:05:32   
Soleil
Obavezno nam se javi sa vijestima!

Amrino je u pravu, ne treba žuriti sa pregledima, ali valjda čovjek od sline radosti nakon što test pokaže + odmah požuri doktoru da potvrdi trudnoću.

< Poruku je uredio Soleil -- 26.8.2009 11:07:30 >


_____________________________

...Emma 26. 09. 2009. - Sunce je obasjalo naše živote...



(odgovor članu goldy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 11:06:37   
goldy
Hvala Amrino!
Ja sam cak i htjela jos malo sacelati, ali su me nekako pozurili.
Pozdravcicuser posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 11:07:27   
goldy
Naravno!
Da, od silne srece poletis da ti potvrdeuser posted image


< Poruku je uredio goldy -- 26.8.2009 11:09:39 >

(odgovor članu Soleil)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 11:09:32   
Hanady RR
slažem se sa amrino...sačekaj malo...
I nemoj da nam nejaviš radosne vijesti za 15 dana user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu goldy)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 11:10:36   
goldy
Iskreno se nadam da ce tako i biti!
Puno hvala na podrsciuser posted image
Divne ste!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 14:09:29   
milenium
ovako sam ja trebala nazvati svoju temu prije par dana. Prvi pregled i oma razočarenje!Tako sam bila šokirana,nisam znalašta me spopade,ja došla po radosnu vijest a on meni tako...Potražila sam i drugo mšljenje,naravno.ali isto su rekli.morala sam na kiretažuuser posted image ali isto tako znam puuuuno žena kojima je srce bebe počelo kucati kasnije.Želim ti sve naj naj i šaljem ti jedan topliuser posted image

(odgovor članu goldy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 15:19:58   
goldy
Hvala milienium!
Zelim ti svako dobrouser posted image

< Poruku je uredio goldy -- 26.8.2009 15:20:36 >

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 15:50:45   
Anoniman
drage moje dame
jel može neko da mi objasni sta znaci "bez jasno uočljivog embrionalnog odjeka"
čitam nalaz i to mi piše a inace sam u petoj sedmici trudnoce.
a krvarim dugo,kaže doktor da ce se smiriti a ono još jače i obimnije,kao menstruacija,al me ništa ne boli,u početku je to iblo smedjkasto,sad "krv"!
dao mi dabrostan da pijem

(odgovor članu goldy)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 16:01:26   
luna77
IZVORNA PORUKA: Anoniman

drage moje dame
jel može neko da mi objasni sta znaci "bez jasno uočljivog embrionalnog odjeka"
čitam nalaz i to mi piše a inace sam u petoj sedmici trudnoce.
a krvarim dugo,kaže doktor da ce se smiriti a ono još jače i obimnije,kao menstruacija,al me ništa ne boli,u početku je to iblo smedjkasto,sad "krv"!
dao mi dabrostan da pijem



još se nečuje srce ali rano je zato u 5 tjednu.slusaj dr ako vidi gestacijsku i pijes dobrostone bit će to OK

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 16:24:58   
Anoniman
i ja sam to pretpostavila,pet punih sedmica u šestoj sam,pa mi to malo cudno..negdje sam procitala da u šestoj srce pocijne kucati..a i ovo krvarenje..što se poslije tableta ne smiruje..

(odgovor članu luna77)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 18:18:00   
Soleil
Krvaranje u ranoj trudnoći se može javiti iz više razloga: može biti implantacijsko krvaranje (plod se gnijezdi u matericu), može biti da je plod "potrefio" krvnu žilicu ili kapilar a može biti i neka vrsta hematoma koja izaziva krvarenje.

Moj ti je savjet da se previše ne brineš i da misliš pozitivno. I ja sam u 5. i 6. sedmici imala smeđkasti iscjedak, odmah me dr. stavio na progesteronsku terapiju (ja sam pila Dabroston). Kada sam naredni put otišla na kontrolu, čula sam srčeko moje princeze kako kuca user posted image  I evo nas sada u 35. sedmici. Odbrojavamo dane kada ćemo se upoznati!

_____________________________

...Emma 26. 09. 2009. - Sunce je obasjalo naše živote...



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 18:25:41   
niki83
i ja sam imala isti problem u 7. sedmici, taj iscjedak i onda Dabroston do 16 sedmice..jedva sam cekala da ga se rijesim, ali nije vise bilo nikakvih komplikacija

_____________________________

N&N

(odgovor članu Soleil)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 18:32:13   
malahani
user posted image
hvala vam
sve hodam po kuci i zavirujem u gacice hahahah..ma bice dobro abd

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 22:15:00   
bebbe RR
Moja drugarica je mene u ljeto 2005. godine nazvala na more i toliko je plakala, jer joj je doktor rekao šta i tvoj tebi. Još uvijek se sjećam njenog glasa... Da skratim priču... Juče sam bila kod nje i igrala se sa njezinom 3 godine i 4 mjeseca starom, neodoljivom djevojčicom:)
Želim ti isti ishod! Sretno!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu malahani)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: prvi pregled-razocarenje
26.8.2009 22:25:53   
goldy
Hvala Bebbeuser posted image

< Poruku je uredio goldy -- 26.8.2009 22:38:30 >

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *