|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!

Kako se naspavati ako si mama?

Uredništvo Ringeraja.ba, 26.1.2024
Dijete vam se budi svakih sat vremena, noću i danju, nosite ga, hranite, presvlačite, brinete o njemu, i taman kad uhvatite malo slobodnog vremena za san, sve počne ispočetka. Kako normalno funkcionirati?
Ključne riječi:

image
Savjet da idete spavati kad god vam i dijete spava ne pomaže puno ženama koje ne mogu spavati preko dana ili imaju starije dijete. Foto: Freepik,com
/11


Dijete vam se budi svakih sat vremena, noću i danju, nosite ga, hranite, presvlačite, brinete o njemu, i taman kad uhvatite malo slobodnog vremena za san, sve počne ispočetka. Kako normalno funkcionirati? Prva stvar koju bi mogli napraviti jest da dijete stavite s vama u krevet i to prvih nekoliko tjedana.

 

Mnoge majke su skeptične kad je to u pitanju, bojeći se da će tako djetetu prijeći u naviku i da ga više neće moći odviknuti od njihova kreveta. No, Donald Shifrin, profesor na School of Medicine u Seattlu uvjerava roditelje da nema razloga za zabrinutost. U skladu s tim evo još nekoliko savjeta kako bi se mogli kvalitetnije naspavati:


NEMOJTE TOLIKO BRINUTI

Mnogim majkama se događa da kad se legnu u krevet, počnu razmišljati o tome koliko će uopće moći spavati i kad će biti trenutak kada će ih dijete probuditi, tako da majke ni ne zaspe odmah u vremenu kad bi to mogle. Najbolje je prestati se zabrinjavati oko nepotrebnih stvari.

Opustite se. Nekoliko tjedana bez pravog odmora može rezultirati pravom iscrpljenošću tijekom dana, ali ako ste generalno u dobrom fizičkom i psihičkom stanju – preživjet ćete. Ipak, znajte da je razdoblje izostanka sna samo privremeno te kako će vrijeme prolaziti tako će vaše dijete spavati sve duže.

 

PRIHVATITE SVU POMOĆ

Što više pomoći imate oko dnevnih obaveza, poput kuhanja, spremanja, pranja odjeće, kupovine ili brige o starijem djetetu, lakše ćete prebroditi noć.

Prihvatite svu pomoć koju vam nude prijatelji ili rodbina. Osim toga, nemojte se truditi održavati kuću savršeno čistom ili završavati neke projekte u prvim tjednima djetetova života. Žene u nekim kulturama za vrijeme babinja uopće ne ustaju, a s obzirom da u našoj zemlji nove majke nemaju neki specijalni tretman, na vama je da se pobrinete sami za sebe.

IDITE RANO NA SPAVANJE

Savjet da idete spavati kad god vam i dijete spava ne pomaže puno ženama koje ne mogu spavati preko dana ili imaju starije dijete. Ono što možete napraviti jest da legnete u krevet ranije, čim vam zaspi i starije dijete, dakle oko 20 i 21 sati umjesto uobičajenih 23 ili 24 sata. Naravno, vjerojatno će trebati neko vrijeme da se priviknete na takav ritam, pogotovo jer ćete se morati odreći slobodnih trenutaka sa partnerom, ali fizička prilagodba će bit bez brige vrlo brza.

RASPODIJELITE POSLOVE

Ako dijete hranite na bočicu, pokušajte raspodijeliti noćna "dežurstva" tako da jednu noć dežurate vi, a jednu suprug, umjesto da dijelite dužnosti tijekom iste noći.
Ako suprug mora rano ustajati radi posla, pokušajte se organizirati tako da vi preuzmete noći preko tjedna, a on preko vikenda. Ukoliko dojite, onda si možete pomoći na taj način da suprug promjeni pelene, posvećuje mu potrebnu pažnju ili odnese dijete nazad u krevetić, kako bi vi malo uhvatili vremena za sebe.

 

Još  na Ringeraji

PRATITE  NAS I NA INSTAGRAMU!

@ringeraja_ba

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Nutrino ljetna igra – Otvori, zatvori, spo...
Vrijeme je da ponovo aktivirate svoje sive moždane ćelije! Nutrino i Ringeraja vas pozivaju da otkrijete parove i trenir...
7
Vremenska kapsula – samo vaš djelić istorije
Kako se približava prvi rođendan naše djevojčice, muž i ja smo odlučili da sačuvamo djeliće ove čarobne godine. Želimo ...
3
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dijete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogleda...
3
Zdravo kretanje dojenčeta
Ne preporučuje se stavljanje djeteta u hodalice, pogotovo ne u one kojima pod dotiče samo vrhovima prstiju. Hodalice mog...
2






Anketa

Odvikavanje od pelena.
пеперутка16

Šta ti najviše odgovara?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *