|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?

Zaplaču li sve bebe čim se rode?

Uredništvo Ringeraja.ba, 22.5.2020
Bebe čim se rode, s prvim udahom zraka, zaplaču. To je mami znak i potvrda da je beba dobro. Ipak...
Ključne riječi:

image
/11


 

Bebe čim se rode, s prvim udahom zraka, zaplaču. To je mami znak i potvrda da je beba dobro. To je ono što žena nakon devet mjeseci trudnoće i više sati muke i bola očekuje: "taj čarobni prvi bebin plač!"

 

No neće plakati sve bebe, ne zato što s njima nije nešto u redu, već zato što imaju tu sreću da se u sekundu ili dvije od porođaja nađu u maminom zagrljaju, na maminoj koži.


 

PROČITAJ  O BEBINOM PLAČU - MAME PISALE >>>KLIK<<<

 

 

Kako to izgleda na porodu, pred sam kraj, u trenucima izgona bebe:


"Kad je sve u redu i porod ide normalnim, mirnim tokom, glavica izlazi van u jedan ili dva truda. Ako trudnica uspijeva prodisavati trudove, ako je prisebna i svjesna, ne treba se uopće napinjati, tijelo sve samo odradi i izgura glavicu van. Tada dolazi do malog olakšanja, nakon čega slijedi još jedan trud, gura jedno rame, pa drugo rame, i cijelo tijelo izađe van. Primalja samo dočeka bebicu. 


Ako rađate ležeći na leđima, bebu vam odmah stave na trbuh. Ako rađate na koljenima, čim se beba rodi pogura se od ispod prema naprijed. Žena uzme bebu, sjedne na koljena i prigrli je na prsa. Sve žene to mogu, instinktivno, bez ikakvih uputa.


Kad se odmah nakon poroda stavi na maminu kožu, dijete ne uspije doživjeti veliki šok i promjenu. Zato djeca u tom trenutku ne plaču. Samo gledaju, dišu, spokojni su i mirni. 


Mame tada pitaju "Što se dešava? Pa zašto ne plače!?". Uznemire se i tate ako prisustvuju porodu. Ali sve je u redu!", rekla je jedna babica.

 


Je li vaša bebica zaplakala ili tek mirno disala zaštićena u vašem zagrljaju? 

 

Pišite nam na temi >>>Prvi bebin plač<<<

 

 

Još  na Ringeraji

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Koliko dugo moja beba može biti u autosjed...
Autosjedalice su za putovanja, krevetići su za spavanje, kaže najnovije istraživanje o tome koliko dugo je bezbjedno drž...
4
Nikada ne prekrivajte dječja kolica na suncu!
Iako možda mislite da ćete na taj način zaštititi bebu od sunca i toplote, nikada ne biste smjeli ljeti da prekrivate dj...
3
Zdravo kretanje dojenčeta
Ne preporučuje se stavljanje djeteta u hodalice, pogotovo ne u one kojima pod dotiče samo vrhovima prstiju. Hodalice mog...
2
Masaža bebe i malo starijeg djeteta
Masaža je odličan način uspostavljanja i učvršćivanja veze sa djetetom, jer je svakom djetetu dodir neophodno potreban z...
2






Anketa

Nesquik
Sonja

Da li vasoj djeci (2+) stavljate nesquik ili slicne proizvode u mlijeko?

Da (63%)

Ne (24%)

Ponekad (13%)


Broj svih glasova: 134

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *