|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako vase djete jede ?
11.10.2007 7:56:01   
Mama1
Odmah na samom pocetku NE UREKLO SE !

Ova moja bebara (10 mjes) jede ko velika ! Jede flasicu pred spavanje ujutro oko ''h probudi se pojede flasicu i nastavi spavati .... Preko dana jede cvrstu hranu , supice, corbice , kuhani krompir ,mrkvu, prokule,karfiol,rizu,hljeb,pavlaku  itd... I kad god da joj das ona jede :)  Nije problem ni da pojede  slatko pa  onda slano :) Kad god smo sjeli da rucamo a  ona budna  prije rucka uvijek prvo nju nahranim pa onda mi ...al djaba eto nje opet oko stola i govori daj daj :) tako da joj moramo opet dati malo :) . . .

Cula sam da mnogi imaju problema oko hranjenja djeteta ... Dijete nece ovo nece ono ...Igraju se "aviona" i slicno ... A kod vas ???


< Poruku je uredio Hanady RR -- 19.4.2010 23:11:07 >


_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini

Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: . . kako vasa beba jede ?
12.10.2007 13:17:07   
travnicanka
ja imam problema sa mojom Ajlom(3,5)godine.Kad je bila tako mala  jela je pravo dobro bila prava buca,Kad je napunila dvije godine poceli su problemi.Morala sam izvoditi razne "akrobacije"kako bi njoj bilo zanimljivo i kako bi je lakse dobila da jede,kisa zivaca mi je otisla.To traje i danas dan samo ja vise nisam opterecena toliko puno hoce li jesti ili nece sad jede kad je vrijeme za odredjen obrok.Promijenila sam taktiku i ne tjeram je da jede kad izgladni sama trazi .Ali ja imam stah da ce se istorija ponoviti sa Adiem koji ima osam mjeseci i jede pravo dobro sad zasad,a dalje kako bude rastao vidjet cemo,

(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: . . kako vasa beba jede ?
12.10.2007 14:06:39   
Suncica*
Sve bebe jedu dobro dok ne prohodaju..tako je bilo i sa nama, jela je sve sto sam joj dala, po ceo dan je zvaklala nesto..a sada..
Eh to je vec problem..I mama i tata moraju da sede pored nje da bi jela. Ja pevam kao mutava, a tata izvodi budalastine..
STRASNO!!!
Samo se nadam da ce biti bolje..

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: . . kako vasa beba jede ?
14.10.2007 2:39:00   
ella
I ja sam imala problema sa hranjenjem svog sina.Izmisljala sam svaki put nesto novo,jer mu svaka taktika brzo dosadi.Probala sam i da ga pustim,da dobro ogladni,da sam trazi jesti,ali nista.On bi mogao biti cijeli dan da nejede,samo bi pio caj,sok ili vodu,ili jedan dan dobro jede,a dva dana neće kasiku da stavi u usta.Baš sam se napatila.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: . . kako vasa beba jede ?
26.11.2007 18:39:45   
laracroft
UHHHHH evo moje bolne teme...Nece da jede,a nema sta nismo pokusali,samo cica i cica,Ljudi moji ne mogu proci u potkosulji pored njega a da on ne pocne da trazi cicu hehe,a dok doji to su akrobacije..Bude dana i kada je sve super,sve hoce,nema frke.Ali u suštini je bitna predstava,nova igracka,mobitel,daljinski,pa razne kutije,kesice...i sta sve ne,a jos kada odem pedici na pregled,a ona ga izvaga i konstatuje da je dobio samo 350gr,a trebao je 500 GRRRRRRRRRRRRRRR.Kako sacuvati zivce??????On je zdrava,vesela,nemirna beba i ima sjaj u ocima,ali da je samo malkice deblji.


_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 10:57:30   
hanabanana
Mi nismo imali problema. Od početka sam se trudila da stvorim neke navike dok je bila beba, a onda i kasnije. Jako mi je bitno da imamo i njegujemo praksu zajedničkih obroka. Vikendom je to obaveza, a radnim danom uspijevamo barem većeru imati zajedničku.

Pošto su meni još svježa sjećanja iz djetinjstva, a odnose se na trćanje moje mame sa tanjurom za nama po stanu, sebi sam se zaklela da nikada to neću raditi. I nisam.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 12:09:30   
laracroft
Ehhhh konacno poboljsanje hvala Bogu.Uvela sam mu multivitaminski sirup za poboljsanje apetita i od juce jede za nepovjerovati.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 12:13:44   
Suncica*
Moja Lorena isto kako pije sirup jede, uhh..da kucnem u drvo. Sto se tice rucanja za stolom, poceli smo praktikovati da sedi sa nama u svojoj stolici i da ruca. Inace sam jako osetljiva na te stvari, jer se secam kakav je red vladao kada sam ja bila mala. Ne dopustam igranje sa hranom i za stolom se sedi dok svi ne zavrse sa jelom. I uspela sam da je naucim tim stvarima i ne buni se..

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 12:37:46   
makana
ne mogu reći da imam problema tu
mada bih voljela da nekada malo više jede jer joj često zgotovim nešto fino i zdravo, a ona samo zatvori usta ili pusti da joj ubacim kašiku, a onda sve to fino ispljune
međutim, ono što mi je drago jeste što zaista voli voće
uvela sam joj i suho koje joj dajem umjesto grickalica i slatkiša
inače, kao i svako dijete nikada ne odbija čokoladu hehheheh
sad čim šušne neki papir eto ti nje i zagleda nam u usta

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 12:42:09   
Blue rose RR
Doduše moja kikica jede sve, ali je nekada lijena za žvakati (na mamu se bacila), iako je gladna.
E onda ti ja prut na jednu stranu, a ispred nje tanjir, i rečem joj:
"Hoće li kikica ovo ili ovo?"

I neka mi neko kaže da djeca ništa ne kontaju.

Uf, kako lijepo obliže i tanjir.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 12:45:38   
makana
hehehheh
naravno da su svjesni i kontaju
almedina neće da zine akd je baban tu, kao da zna
ali kada nema babana dovoljno je samo da joj mirno i odlučno kažem ruča beba i ona sve fino njam njam
i naravno, poslije prva tri zalogaja skače na noge i tutnja po sobi i svrati do mame po novi zalogaj u međuvremenu user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 12:50:38   
laracroft
Eeee ljudi moji do juce sam rat vodila,jer nije htio ama bas nista da jede.Stavim ga u hranilicu i zavezem,a on se iskoprca i ustane i tako stoji,a ja ga cuvam jednom rukom,a drugom hranim.A tek pozoriste kad mu pripremimo....Pa sve mu dam samo da pojede nesto.I ja sam isto govorila kako cu dijete uciti da se fokusira na obrok,da mu necu davati igracke dok jede,ali kad covjek vidi da to ne funkcionise......Na kraju samo sto ne skidas luster sa plafona da ga malkice zabavis.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 12:54:33   
hanabanana
Samo od stola ne treba praviti bojno polje...Adian još nema godinu dana?? Biće to uredu, daj mu još malo vremena. 

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 13:00:37   
Suncica*
Ja se slazem da od stola ne treba praviti bauk, ali dete mora nauciti da se lepo ponasa. Mali od Draganovog brata ima skoro 10 godina, za stolom prica, peva, igra se sa hranom..a to je za mene odraz ciste nekulture, ne njega nego njegovih roditelja. I sta jos mrzim kada dete u toku jela pije litre vode ili soka. Ja svoju Lorenu ucim da se pije tek posle rucka i tako je i naviknuta..

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 13:11:07   
hanabanana
Apsolutno sam protiv igranja hranom...ali pričati za stolom je uredu, moja porodica je bila kao da smo talijani....za stolom smo vodili najznačajnije dijaloge.
Od toga kako je prošao dan u školi, do fudbalskih rezultata, inflacije, ili gladi u Africi.



(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 13:28:11   
Suncica*
Da, ali verovatno niste pevali i glupirali se, uzimali slamku i pravili baloncice u supi itd..Ja sam alergicna an takvo ponasanje prvenstveno iz razloga sto se u mojoj porodici znao red. I kod nas se razgovara za stolom, ali glupiranje ne mogu da tolerisem nikako..

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 13:30:44   
Blue rose RR
Potpisujem, stvarno se u današnjih roditelja ne zna ko je koga rodio.

Ma šipku u ruke, i da vidite kako ručka, uh i mene ćejf opalio kada onu svoju vidim, sjevće onim svojim okicama na prut, a mete po tanjiru.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 13:34:52   
Suncica*
Ja nisam za to da se deca tuku, jer mene moji roditelji nikada nisu udarali, pa sam ispala opet kako treba. Ja svoju Lorenu pucnem po peleni i to je dovoljno upozorenje, kada me ne slusa dignem drvenu kasiku, ali sam je samo jednom njom udarila i opet po peleni. Ali primena sile nad detetom prouzrokuje kontraefekat i uzvraca istom merom..

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 13:35:44   
kiša
user posted image       Ma samo nek jedu.




P.S. kako je tebi zeno status-odsutan a ti si tu?

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 13:39:50   
hanabanana
Čini mi se da previše koristiš šipku.

Zašto tvoja Maryem jede?

Zato što je gladna, ili zato što se boji batina.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 13:41:24   
makana
ja vam dođem kao eklatantan primjer osobe koja je u trudnoći za tolikooooooo stvari rekla e kod mene NIKAD neće ....
e meni NEĆE ...
uh
stid me je same sebe
dok ne dođemo u određene situacije ne znamo šta i kako
a svako od nas se različito ili slično bori sa situacijama
tako da sam sretna kada jede poslije dugo nećkanja, nekada nema tih problema, nekada jendostavno nosa igračke po sobi i svraća po zalogaje, sve zavisi
ali ne dobija hranu ako počne da je pljuje ili mrvi ili ili
to smo počeli odmah da učimo i kad još malo porastemo akbgd znaćemo još puno toga šta se smije , a šta ne za stolom
user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 13:43:32   
Blue rose RR
100 ljudi, 100 ćudi, kod one moje ne prolaze batine po peleni.
Ja je jedom pucnula a ona meni u facu se cereka, e dobro ljubavi moja.
skinem štrample, i onda pucnem po golim cvolikama, uh kako me je omjerila, i naravno od tada ima "straha" od prutića.

P.S: Ne otvaram temu - BATINE-  pa ne želim komentare na ovo moje, to je MOJ način odgoja.

A kišice...vidiš me, ne vidiš me...  user posted image    ko kaže da sam tu?A ko kaže da nisam?

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 13:48:43   
kiša
user posted image  ehha.
heheheh

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 13:49:18   
hanabanana
MOžda bi razgovor prošao?

Ona je premalena da bi je se na taj način tuklo. ALi svako ima svoje, i ima pravo na to. Mada bi u nekim državama, pa i u ovoj gdje je potpisana deklaracija o primjeni konvencije o dječjim pravima, tako što nazvano i zlostavljanjem.



(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 13:52:41   
kiša
Ma mene je moja mama doktoru vodila kad sam bila mala nista nisam htjela da jedem,djaba igracke,nagrade batine...nista i rekla joj doktorica da me ne forsira pa makar 3 dana nejela al da uvjek ima nesto spremno ako bi ja zatrazila.
Mama mislila da cu umrijeti od gladi.
A ev me sad masalauser posted image  pasem sve sa stola.

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *