|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 9:36:14   
ena23
Poznata uvodna recenica: ja trazih al ne nadjoh slicno...

eto za prvi maj se fino posjedilo i sve je bilo super fenomenalno dok nismo ostale mi zene same a muski otisli malo prosetati.. i uhvate ti moja nana i moja svekrva (koje skupa nemaju osam razreda osnovne skole) mene ubjedjivati u stare obicaje i kako se treba postupati sa bebom... eh pa da nabrojim:
djetetu se treba vezati glava inace ce imati klempave usi... treba povezivati celo jer ce mu izrasti kvrga na celu... treba kupiti besiku i ljuljati dijete jer tako bolje zaspi... treba djetu erdovno sastavljati glavu ( da mogu stavila bi slike kako su one meni objasnjavale rukama kako se sastavlja ta glava) da brze zaraste ono otvoreno mjesto na glavi... treba povijatti djete (to je ono kad ga umotas cijelog u gazu da ne moze jadno maknuti ni malim prstom) jer inace samo sebe prepada... bilo je jos toga, sad se ne mog sjetitit, ali naj naj naj naj naj obicaj: djete kad se osuneti, da se ne bi vrjedjalo, treba vezati za dasku....

eto ovo zadnje kad sam cula pukla sam vise, nisam imala vise zivaca raspravljati se i fino sam im svima rekla da znate da necete pric na dva metra mom dijetu...
mama mi kasnije rekla da sam bila pregruba ali ta slika jadnog bica vezanog za dasku mi i dan danas ne izlazi iz glave....
uh sto sam ljuta...

Ah da, temu sam otvorila da bi neka isfrustrirana trudnica kao ja mogla se istresti ovdje o tim obicajima i da ih podijeli sa svima, pa da nam mozda iskusne mame koje svoju djecu nisu za dasku vezale kazu zasto ta pravila ne vaze, kako su se one ponasale na te komentare, sta rec takvim ljudima i kako odbraniti svoje djete od njih...

Evo naprimjer konkretno, kaze zenskoj djeci treba bar povijati noge, da bi bile prave...eto ja vas pitam ima li to ikakvog opravdanja danasnjom naukom?

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 9:50:12   
Anoniman
ma joj pusti bona imala sam i ja tako tih priča al ja se samo nasmiješim i kažem te primitivne seljačke ostavite za sebe heheheh

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 9:59:27   
Nunichi
Ma i nama svako ko nas vidi ili nam dodje ima po nesto da kaze. user posted image
Ja se samo nasmijem i kazem "aaa nisam to nikad cula". user posted image
Dok mm poludi...user posted image user posted image on to ne moze ni slusati...tako da nemamo problema,sve radimo na svoju ruku.
Definitivno nismo tipovi koji zive po obicajima.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 10:04:56   
ena23
joj ja ne znam onda sta je samnom, ja sam bas ko tvoj muz ja ludiiiiiiiiim.... izgleda hormoni me pucaju pa sam preosjetljiva, ma ja bi njih namlatila, sikirom oko kuce ganjala....user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 10:09:13   
Nunichi
user posted image user posted image user posted image user posted image Hormoni hormoni... da te utjesim mene i dan danas ubijaju. user posted image
Totalno sam nepodnosljiva. user posted image

A vazda ce biti tih prica o obicajima,mozda cemo i mi nekad kasnije biti takve. user posted image user posted image

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 10:09:26   
mišur
Draga, ne obaziri se na te priče, pogotovo sad dok si još trudna...Uživaj u svojo bebiciuser posted image
Vidjećeš kad rodiš da će biti još gore, svako će nešto pametovati i govoriti ti kako i šta trebaš raditi...
Zauzmi stav odmah na početku, ti i tm, da je to vaše dijete i da sve odluke vezane za nju/njega donosite samo vas dvoje...
A ostali će vremenom ućutati...
Ja sam tako radila...Sto komentara,hajde ovako, ovo ti valja, ovo ne valja, ovako sam ja radila...
A ja sve saslušam, klimnem glavom i radim onako kako ja mislim...user posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 10:10:25   
mala mu
i ja sam ti čula podosta tih priča,uglavnom istog sadržaja kao i ti i moram ti priznati da i mene to jako iznervira....
a onaj dio o vezanju djeteta za daskuuser posted image ..e što nismo u Australiji da im marica dođe pa ih sve pokupi zbog zlostavljanja...jadno user posted image onako bespomoćno pritegni za dasku-zbog njegovog dobrauser posted image user posted image ..ma ja bi njih sve povezala...


_____________________________

Ahmed -11.07.2009.
mrvica mamina

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 10:13:02   
Skvo RR
Ma zaboravi te budalastine....to ti je moj savjet.....
Evo ti jedan da te nasmije...nemirna djeca na spavanju su ranije smirivana tako da im se sa svake strane glave stavi žara....user posted image ...vjerovatno da se ne vrte...mislim te despotske metode i jesu za srednji-mracni vijek.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 10:14:24   
Nunichi
user posted image user posted image user posted image user posted image E majko mila...user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 10:15:59   
Anoniman
Joj meni je to za vezanje glave uzas. Ama na jedno udje na drugo izadje. Ti ces svoje dijete kako ti hoces, a nanu ni svekrvu nema sanse da sad mozes ubijedit da to sto one misle nije ok, one su zivile s tim i ostarile s tim ubjedjenjem.
I meni je svekrva govorila da vezem djeci glavu. Kad sam sad za malog rekla ma necu, ona mi ono ljutito HOCES HOCES!!! Tu je moj mm uskocio i rekao da nema potrebe, da nismo to ni merjem a necemo ni sad.
E draga moja sta ces ti sve jos cuti..

(odgovor članu mala mu)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 10:25:12   
ena23
Drage zene, ja ne znam sta cu onda kad maleni dodje... hvala bogu pa imam forum gdj se mogu izjadati i nauciti nestoi vas da me smirite i nasmijete...

a skvo to sa zarom... pa kako im nije bilo zao?? ja bi im sad sve zarom po licu pa nek vide kako jeuser posted image

uh, past ce teskih rjeci za koji mjesec.... user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 10:46:22   
Crvena
IZVORNA PORUKA: skvo

nemirna djeca na spavanju su ranije smirivana tako da im se sa svake strane glave stavi žara....user posted image ...vjerovatno da se ne vrte...mislim te despotske metode i jesu za srednji-mracni vijek.
user posted image user posted image user posted image

E, odavno nisam cula vecu glupostuser posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 11:01:23   
zagy
Meni patronažna rekla da kada obilazi porodilje svašta vidi, od podvezivanja glave da ne bude kvrgavo čelo (ne razumijem kakve kvrge mogu iskočit po čelu?!), podvezivanje nogu da budu prave kod curica (a mi nacija dugonogih manekenki pa noge moraju biti ravne i naravno ovo je pouzdana metoda ispravljanja kostiju)user posted image muko moja, kada neko ne koristi razum

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 11:27:07   
Anoniman
Ne znam bih li se smijala ili vrištala?!
Čula sam i ja za to vezanje nogu kod curica.  Jedva sam odgovorila svekrvu da to ne radi mojoj curici!  A što se tiče umotavanja bebe od glave do pete (da se ne bi prepadala), morala sam to pretrpjeti, jer sam bila isuviše slaba poslije carskog reza, ali čim smo moja beba i ja ostale same pustila sam dijete da uživa mašući ručicama i nožicama.
A znate li za ove:
- Kada idete nekome u goste, domaćin treba da bebi namaže lice brašnom i šećerom da bi bila nafakali!!! I još, kada krenete kući, bebi se u kolica ili u nosiljku stavi nekoliko jaja (svježih)!!!
- Da vam neko, slučajno, ne bi urekao dijete, obavezno ga malo namažite ugljenom po čelu... eto, tek toliko da nije prelijepo!!!  Svakako, u iste svrhe, ne treba djetetu previše tepati, nego mu govoriti da je ružno, da su ga koke posrale...
- Kada prvi put režete bebi nokte uvaljajte joj prstiće u brašno... valjda zbog nafake!
Da sam znala da brašno, a ne Bog, određuje nefaku stalno bih se valjala u brašnu!!!

(odgovor članu zagy)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 11:31:52   
Anoniman
I što mrzim kad me ubjeđuju da bolje znaju je li moje dijete gladno ili nije.  Kad god dijete zaplače one: "Boga mi, ona ti je gladna, de ti nju nahrani!"  Pa valjda ja znam kako moje dijete plače kad je gladno a kako kad je nervozno ili usrano!!!
A one, čavke, razgraktale se oko bebe, hoće svaka da je nosi, pa nije ni čudo što malena plače!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 11:32:54   
ena23
IZVORNA PORUKA: pingpong

Ne znam bih li se smijala ili vrištala?!
Da sam znala da brašno, a ne Bog, određuje nefaku stalno bih se valjala u brašnu!!!



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 11:33:06   
lotos
borim se sa raznoraznim glupostima evo otkako sam trudna... ludim na izjave tipa  treba umotati bebu jer se moze prepasti i da muca poslije..ha ha ha .. vezati noge da nebi bile krive...  ne kupati bebu  cesto jer se boje vode (vjerovali ili ne ovo mi je rekla  nedavno porodzena majka )... pametnija su djeca koju mame ljuljaju na nogama...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 12:18:24   
andji
Bezzzze.....nešto mi se ne da ni komentarisat te slučajeve,sad vidim kolika mi ej sreća što živimo sami i što je sav taj stari svijet dalekoooooooooooooooooooooooo od nas!

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu lotos)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 12:20:28   
Pretty mamma
Istina je da su ove gluposti došle iz usta neobrazovanih i primitivnih ljudi, zato APSOLUTNO sve i jedan savjet na ignore!
Ako vas sto zanima o bebama, trk u školu za trudnice pa da se svi nasmiju tim glupostima user posted image

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu lotos)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 12:28:15   
Anoniman
Jao nama je od mm nana krv pila sa tim običajima dok ja nisam vrisnula user posted image . Bilo je i ono, kad je Sara imala grčeve pa dijete plaće, tipa: "urekli je, nagarajte dijete po nosu..." ne mogu se ni sjetiti svih nebuloza a bilo ih je more!!! Sa tom ženom ne razgovaram već dugo (ima pogan jezik) i kad me neki dan ugledala sa stomakom, nabacila osmjeh i dere se mašala, mašala, nisam je ni pogledala, te ljude treba ignorisati...
Kontam se, "mašalaj" ti do sutra, ovom djetetu nećeš imati priliku ni na 5 metara se primaći a kamoli soliti nam pamet o običajima!!

(odgovor članu andji)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 12:34:29   
lotos
enisa_sara user posted image  

titleAndStar(1054,0,0,false,"","")
Kontam se, "mašalaj" ti do sutra, ovom djetetu nećeš imati priliku ni na 5 metara se primaći a kamoli soliti nam pamet o običajima!!

user posted image he he he kraljica si..user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 13:28:24   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: pingpong


- Da vam neko, slučajno, ne bi urekao dijete, obavezno ga malo namažite ugljenom po čelu... eto, tek toliko da nije prelijepo!!!  Svakako, u iste svrhe, ne treba djetetu previše tepati, nego mu govoriti da je ružno, da su ga koke posrale...
- Kada prvi put režete bebi nokte uvaljajte joj prstiće u brašno... valjda zbog nafake!
Da sam znala da brašno, a ne Bog, određuje nefaku stalno bih se valjala u brašnu!!!


E sto me nasmija sa ovim brasnom...user posted image user posted image

A meni su rekli malo toza od kafe da nameljam Zari na celo. user posted image user posted image user posted image
I da dajem vodu od prvog dana jer onda dijete bude izrazito pametno... user posted image user posted image user posted image Tako rece jedna teta...uz dodatak vidis kako je moja unuka pametna. user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 13:29:43   
andji
uz dodatak vidis kako je moja unuka pametna. user posted image user posted image



jao sad se ja ismija,Nunichka moja,kraljica si mi!


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 14:14:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nunichi

I da dajem vodu od prvog dana jer onda dijete bude izrazito pametno... user posted image user posted image user posted image Tako rece jedna teta...uz dodatak vidis kako je moja unuka pametna. user posted image user posted image



hahahah....eeeee, kamo sreće da mi je mama davala vode da pijem od rođenja.....dosad bih i medicinu završila................
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nunichi)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Obicaji i Danasnjica...
5.5.2009 14:21:38   
Nunichi
Nemoj  se smijati pingpong,eto nam plana za bolji zivot. Bure vode i vreca brasna. user posted image user posted image user posted image user posted image
Kud prije to nisam saznala,gdje bi mi kraj bio. user posted image I jos kad ustanem naspavana bez podocnjaka i skinem kile od trudnoce ima da se tozom nameljam da me ne ureknu...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *