|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2009 15:03:59   
frenkoza
Znam da je trudnicama i dojiljama dozvoljeno da ne poste ( naravno uz dug da se naposti ), ali zanimaju me vasa iskustva jeste li pokusavale postiti i ima li nekih promjena, moze li se izdrzati???



_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2009 15:09:11   
Amrino
Ja sam postila u trudnoci i super sam podnjela....Doduse, uspjela sam postiti samo pola Ramazana jer sam dobila terapiju pa sam morala piti tablete svakih par sati....
Ugl. nije mi bilo nista teze i neobicnije nego i bilo koji drugi put.
Bitno je ispravno sehuriti i iftariti i unjeti u sebe dosta tecnosti, vitamina, voca povrca, proteina...
Ja znaci zbog posta nisam imala nikakvih problema a Hamza se rodio hB zdrav i jak sa 4050 g i 56 cm...
Postila sam i prosli Aamazan kao dojilja a ovaj nazalost necu moci jer sam trudna a i jos uvijek dojim...i osjacam da necu imati snage...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2009 15:11:19   
hanabanana
U prvoj trudnoći postila nekih 15 dana, onda saznala da sam trudna pa sam prestala. Bili su tek prvi dan trudnoće i da budem iskrena morala sam malo povesti računa o ishrani.

U drugoj trudnoći nije bilo šanse - povraćala sam od jutra do sutra.

Ovom ramazanu se radujem jer zadnja dva nisam postila.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2009 15:12:37   
Skvo RR
Ja prosli Ramazan nisam moglauser posted image , bila sam u devetom mjesecu trudnoce i  problem mi je predstavljala tekucina.  Vjerovatno izdrzljivost zavisi od opsteg stanja trudnice, kao i mjeseca trudnoce u kojem je.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2009 15:27:36   
new mama
Ja isto tako prosli ramazan nisam postila,jer sam bila 9 mjesec,a isto tako u ramazanu sam se porodila i bas sam bila iscrpljena,ali mislim naravno ako se neko dobro osjeca sto da ne,mada se trudnicama,bolesnim i starijim osobama ne preporucuje da poste koliko ja znam,user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2009 15:32:38   
jasmin
Prvi ramazan sam bila dojilja,ali sam uspjela ispostiti.
Prosli sam bila u 9 mjesecu trudnoce i postila sam
20 punih dana bez ikakvih problema,bila i 21
zapostila,pa sam imala carski rez,reko ako se ne
probudim iz anestezije da bar umrem kao postac
user posted image .
To sve ovisi moze li trudnica podnijeti,ja sam hvala
Allahu mogla.
Lijepa tema user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2009 18:44:02   
nanika
Jedna moja komsinica je bila trudna 5. mjesec i kada je pitala dr. moze li postiti on je rekao da moze, samo ukoliko zamjeni noc za dan......tako je i uredila....ponoci bila budna i  normalno jela a po danu spavala.

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2009 19:01:52   
Azure
Svaka cast trudnicama i dojiljama koje su pokusale postitiuser posted image . Ja nisam niti mi je palo na pamet. Sada sam opet trudna i opet necu postiti. Beba mi je bila na prvom mjestu.

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2009 19:03:23   
Lulu_
NE!!!

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2009 19:16:28   
jasmin
E jest nanika,moram priznati da sam spavala do
podne,lijepo jedem za sehur,popijem
Maternu(vitamini i minerali),i dok ustanem,dok dodjem
sebi,dok iftar user posted image .Bebacu nista nije
falio,rodio se masaallah zdrav, 3850 kg i 53 dugacak.
Bitna je uredna trudnoca i konsultacija s doktorima.
I naravno,da majka moze podnijeti malo sustezanje
od hrane i pica.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2009 20:37:15   
Lulu_
samo da vas napomenem da je post sad mnogo duza nego lani...sada je ljetni period sehur je rano a iftar kasno...mislimd a nema potrebe da trudnice poste...napostite

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2009 20:58:40   
nita
Allah, dž.š., ne opterećuje ljude preko njihovih mogućnosti. Trudnice i žene koje doje su oslobođene posta, iako mogu, ako tako same procijene, naravno uz konsultovanje s doktorom, da poste. Međutim, treba imati na umu da postom ne smijemo nauditi svom djetetu. Prošli ramazan sam bila trudna i nisam postila. Ovaj ramazan planiram postiti, iako dojim bebu, ali je to samo ujutro i naveče i ne mislim da će to bitno uticati na ovakvo dojenje. Allah, dž.š., djela cijeni prema namjeri.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.8.2009 7:34:24   
poetesa
IZVORNA PORUKA: jasmin

Prvi ramazan sam bila dojilja,ali sam uspjela ispostiti.
Prosli sam bila u 9 mjesecu trudnoce i postila sam
20 punih dana bez ikakvih problema,bila i 21
zapostila,pa sam imala carski rez,reko ako se ne
probudim iz anestezije da bar umrem kao postac
user posted image .
To sve ovisi moze li trudnica podnijeti,ja sam hvala
Allahu mogla.
Lijepa tema user posted image .


Svaka čast user posted image user posted image
I ja sam već dobro u 9 mj. kad bude Ramazan i planiram postititi barem prvi dan user posted image  A sad kad sam pročitala ovo tvoje, pokušaću i više. Naravno, ne bih se mučila ako vidim da mi je loše, ali stvarno ne vidim logiku kako bi se postom moglo naštetiti bebi. user posted image  To je isključivo olakšica za trudnicu, da ne posti ako ne može. A beba će dobiti svoje za iftar i sehur :)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.8.2009 8:35:04   
mamina princeza
svaka vam cast zaista ... u devetom mjesecu nisam bila ni zasta pa sad pokusavam zamisliti da sam postila .. ma nema šanse :)))

u trudnoci me nije uhvatio Ramazan tako da sam preskocila samo dane u proslom Ramazanu jer sam  i dojila a i imala sam nekih zdravstvenih problema u tom periodu pa nisam mogla. Ovaj aBd namjeravam .... dug je dan sto jest jest pa samo drage trudnice pazite da se ne preforsirate . Ne mislim da post moze stetiti djetetu al znamo kad ne jedemo i ne pijemo posebno po vrucinama da nam se moze i vrtiti i svasta nesto . Zato samo pazite na to kolik omozete i kako se osjecate.
Naravno da dragi allah dž.š. nije opteretio nikog više nego što može. Ako možete svaka čast!! user posted image


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.8.2009 8:58:09   
R&T@
Svaka cast trudnicama koje poste. Ja sam prošle godine bila u trecem mjesecu trudnoće i nisam ni pokušavala.
Ne vidim kakva je svrha posta ako cijeli dan prespavate.
Onda ne postite nego samo ne jedete.

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.8.2009 8:59:35   
bebana27
ja sam svaki ramazan postila medjutim sad sam u 8 mjesecu trudnoce i nema sanse da postim ipak su ga morati preskociti ove godine a iduce aBd mislim postiti

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.8.2009 10:28:21   
shpagica
Ja sam postila kad sam bila na samom pocetku trudnoce i super mi je godilo i super sam podnijela. Mislim da se treba realno postaviti, ako trudnica osjeca bilo kakve tegobe ili slabost zbog posta - pa nije ni duzna da posti ako ne moze. Ne treba ugroziti bebicu, to je sigurno veca grehota od ne postiti.

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.8.2009 10:44:50   
Anoniman
Ja sam na samom pocetku trudnoce, a to za mene(kao i za vecinu trudnica ) znaci mucnina, povracanje....gubitak na tezini..., pa ne namjeravam postiti. Znam da ne mogu.
Naposticu, ako Bog da!

(odgovor članu shpagica)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.8.2009 10:53:22   
jasmin
Hej poetesice,nemoj ti gledati na mene,ja sam to
odlicno podnijela hvala Allahu,i nisam prespavala
cijeli dan,jednostavno sam sebi olaksala,do podne
sam odmarala.Ako vidis da mozes pokusaj,ako
osjecas tegobu onda prekini,pa naposti,Allah vidi
tvoje stanje user posted image .Nego,ja sam vidjela
da mogu,da nemam nikakih problema,cak sam
redovnije i kvalitetnije jela kad sam postila(znas
kako budu bogate trpeze user posted image ),i
bilo me strah lagati Allaha,da se vadim na trudnocu,
a osjecam da mogu.Medjutim,znam dooosta trudnica
koje jednostavno nisu mogle i nisu ni postile,vec
napostile user posted image .Ako se bebich lijepo razvija,
pokusaj,ali odmaraj,ne radi nista tesko.Znam da nije
svrha posta samo da gladujes,ali ti kao trudnica imas
privilegije za odmor i Gospodar vidi tvoje stanje,cak
moras da se odmaras ako postis user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.8.2009 11:06:28   
chuci
i ja sam baš o ovome kontala postaviti temu. mene će ovaj ramazan kačiti kraj 8-og deveti mjesec i sve nešto kontam da neću moći postiti. tijelo mi traži puno tečnosti, i po ovakvom danu kao danas a kamoli kad je još sunce i vrućina. a i zbog pritiska moram piti puno tečnosti, tako mi je dr rekla.
sinoć sam baš nešto s bratom pričala na tu temu i on mi kaže da naravno, ne moram postiti, ali da treba zapisati koliko dana imaš napostiti. znači ne samo zapamtiti nego baš zapisati negdje.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.8.2009 11:17:41   
Nadja08
prosle godine sam bila u 7. mjesecu trudnoce za vrijeme posta i, bez obzira na to sto sam se cijelo vrijeme dobro osjecala, odlucila sam bila da ne postim. smatrala sam da sam duzna da mislim, prije svega, na to da se dijete koje nosim razvija na najbolji moguci nacin, a da bih se na neki nacin igrala sa njegovim zdravljem ako bih postila. smatrala sam da beba nije duzna sa mnom da posti. unosenje dosta tecnosti je jako bitno ne samo za trudnicu, vec i za razvoj mozga bebe, pa ako vec postoji mogucnost da se ti dani naposte, moja odluka je bila da se u potpunosti posvetim tom malom stvorenju u meni. kasnije ce doci opet vrijeme da uradim stvari za koje samo ja odgovaram, ne beba. i doslo je.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.8.2009 11:56:01   
stella
Nisam,a nisam ni dok sam dojila,a i sada razmisljam,da li odbiti dijete od cike i postiti ili ne.Nemogu bez vode,bez hrane bi mogla.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.8.2009 12:06:52   
Amrino
Samo da napisem da postom ne mozete "naskoditi" bebi. Beba uzme sve sto joj je potrebno iz naseg organizma....Znaci cak i ako mi ne uzimamo hranu, vodu sve to imamo uskladisteno u tijelu i beba sve to fino uzme. (a i beba ne uzima direktno hranu iz naseg stomaka kada je tek pojedemo nego tek kada se ona obradi....znaci beba uzima ono sto smo mi pojele dan ranije) .
Najveci je "teret" na majci mada ako se hrano pravilno u toku noci, za vrijeme iftara, ustane na sehur moze proci bez ikakvih poteskoca.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.8.2009 12:17:32   
mamma mumi
prosle godine sam bila u 9 mj, i nisam mogla postiti jer sam po cijeli dan povracala, a sada dojim i pocinjem raditi, pa vidjet cu kako cu izdrzati.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.8.2009 13:11:29   
poetesa
ma nije ni meni nikad bilo teško postiti s obzirom na hranu i piće, jedino me znao zezati nizak pritisak... pa sam znala bit kao mumija :) A vidjećemo sad kako će biti... uglavnom ja imam veliku želju da postim koji dan...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *