|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prvi menzes poslije poroda
23.7.2008 16:46:01   
Amer
Imam veliki problem pa kao i uvijek nadam se da ćete mi vi moći pomoći.
Porodila sam se prije 10 mjeseci i pošto sam dojila nisam imala menzes, ali danas je i to krenulo ali vrlo obimno tako da neznam šta ću, nemogu ni dijete uzeti a da se poslije nemoram sva presvući...
Imate li kakav savjet, molim vas???


< Poruku je uredio Visnja RR -- 17.9.2012 20:50:42 >


_____________________________

Amer 21.09.2007.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: prvi menzes poslije poroda
23.7.2008 17:03:22   
mamy Sabina
 Koliko se sjecam,meni je prvi
menzes nakon poroda bio jako obilan.
Mislim da je trajao duze od normalnog.
Jedino sto sam ja dobila 3 mjeseca
nakon poroda.

(odgovor članu Amer)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: prvi menzes poslije poroda
23.7.2008 17:07:39   
Amer
Ja neznam šta je u pitanju ali se brinem danije šta loše, ipak hvala mnogo..

_____________________________

Amer 21.09.2007.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: prvi menzes poslije poroda
24.7.2008 11:24:34   
makana
i meni je meca došla tek poslije nekoliko mjeseci
i trajala je više dana nego obično
ne sjećam se tačno da li je bila puno obilna, ali sudeći po sebi vjerujem da mi je mogla izgledati tako poslije mnogo mjeseci "slobode" tj ne ulijetanja u crveno svaki mjesec
nemam na žalost nikakav specijalni savjet, ali s obzirom na to da je prva poslije poroda vjerovatno je to razlog obilnosti, često mijenjaj uložak, probaj da ne brineš i ako bude ista situacija i poslije trećeg dana menstruacije onda bi mogla pozvati ginekološku ambulantu i pitati za savjet


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Amer)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: prvi menzes poslije poroda
18.9.2008 15:36:54   
mamina princeza
Podizem ovu temu da ne bi otvarala drugu... prvu menstruaciju sam dobila odmah cim sam prestala krvarirti i  s obzirom da ja ne dojim interesuej me kad onda ocekivati iducu ... u istim intervalima kao i prije poroda ili je normalno da nesto kasni.

P.S. Mene prva menstruacija skoro uopste nije bolila dok sam prije poroda imala bas bolne menstruacije. Nadam se da ce tako i ostati

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: prvi menzes poslije poroda
18.9.2008 22:14:47   
Pankica
Ja sam se porodila prije cetiri mjeseca, dojim bebu i nemam menzes, ali mi je pritisak poceo varirati, cas je normalan, cas je visok i ide do 160/100 unazad 10-ak dana, a primjetila sam upravo od tada i da mi je mlijeko umanjilo.Bila sam kod ljekara i svi nalazi su uredni.Da li to znaci da necu vise imati mlijeka, da cu morati prestati dojiti, a samim tim i dobiti menzes, odnosno da je taj, hajde da nazovem, poremecaj, i najava menstruacije? Naravno da me ne pogadja to sto bi dobila menzes, nego upravo sto vise mozda necu hraniti bebu prsima.Ni pritisak mi nije vazan, ali se ipak brinem.Je li neko imao slicna iskustva?user posted image user posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: prvi menzes poslije poroda
18.9.2008 22:25:55   
mamyca
Ako dojis nemora znaciti da neces dobiti menstruaciju.Ja dojim malog i prvu menstruaciju sam dobila nakon nekih mjesec i pol,s tim da sam ja nakon poroda krvarila nekih 20 dana.Menstruacija mi je bila jako obilna i bolna,kao trudovi,a nalazi su svi bili ok.A i prije trudnoce sam imala bolne menstrucije,al ove su jos bolnije.user posted image Tlak ti moze varirati iz dosta razloga,zbog stresa,ishrane.Probaj da pravilno dises nekoliko minuta prije podoja i da odbacis neke stvari za koje mislis da ti stete.Kazes da su ti nalazi ok,onda je do psihe.Sve zene nakon sto dobiju dijete imaju neku vrstu straha i zabrinutosti,i najbitnije ti je da se fino namjestis kad krenes da dojis dijete i da ne mislis ni o cemu drugom.Ti samo nastavi dojiti sto cesce dijete i mlijeka ce biti.Nadam se da sam vam makar malo pomogla s ovim odgovorima.Al zapamti da nisu sve zene iste,vidis koliko je nas,pa je svaka razlicita,neko ne dobije menstruaciju nikako dok god doji dijete a neko odmah,znaci nema nikakvih pravila.Sretno

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: prvi menzes poslije poroda
18.9.2008 23:16:05   
Mrka
Ja sam svog malog dojila 8 mjeseci i prva menga je stigla odmah nakon prestanka dojenja. Bila je jako obilna, i uzasno bolna. Preznajala sam se, vrtilo mi se u glavi, a bolovi me razvaljivali. Sledeca je bila normalna.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: prvi menzes poslije poroda
18.9.2008 23:48:53   
camm
ja sam isto svoju dojila preko 10 mj.
i vjestica se nije pojavljivala
posle dojenja je dosla.user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: prvi menzes poslije poroda
18.9.2008 23:50:27   
jasmina_mm
ja sam prvi put dobila nakon devet mjeseci i trajala je samo tri dana i to vrlo malo

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: prvi menzes poslije poroda
18.9.2008 23:56:46   
Pankica
Iskreno, istina da sam pomalo napeta, sto i nije tako nenormalno nakon porodjaja.Malo spavam, nocu ustajem, a i kad se nadje vremena za odmor, ja uvijek nesto drugo, uglavnom, ne smirujem.Pa vjerovatno odatle i taj tlak, a inace sam i veliki gurman, mada se nisam nesto narocito udebljala nakon poroda, 6 kg. Zaboravila sam napomenuti nesto, a to je da mi je kardiolog ipak dala da pijem Methyldopa (Aldomet) tablete za taj tlak, koji smiju piti i trudnice i dojilje, ali obzirom da nisam pristalica nikakvih tableta, ja to i ne uzimam. Svakako da je najveci razlog sto ih ne pijem, moja beba, jer cisto sumnjam da bar neki sastojak tablete ne dospije i u mlijeko i da nije štetan za bebu. A nesto kontam da ce se mozda i sa mjesecnicom, dosta toga regulisati, kad hormoni dodju (a nadam se da hoce) na "svoje mjesto". I hvala ti puno "mamyca" na odgovoru! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: prvi menzes poslije poroda
27.11.2008 22:29:08   
Romali
Ima li trenutno neka mama čekalica menstruacije osim mene user posted image user posted image user posted image

Ja je željno iščekujem, baš mi je ovako čudno. 7 mjeseci nakon poroda ništa.
Iako smo počeli s dohranom, ona još nije stigla. Broj podoja se neznatno smanjio, valjda zato...



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: prvi menzes poslije poroda
27.11.2008 23:02:14   
mamina cura
Gora sam od tebeuser posted image Heni za tri dana 11 mj a meni nista nemauser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: prvi menzes poslije poroda
28.11.2008 10:25:34   
kristijan
mom je 5 i ništa doduše dojimuser posted image user posted image user posted image user posted image sa starijim je odmah došla

_____________________________

KRISTIJAN 24.12.2003
IVAN 24.06.2008
JAN 21.01.2010

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: prvi menzes poslije poroda
28.11.2008 10:28:59   
Romali
Ma nikako mi nije jasno kako neke mame doje i odmah dobiju,a druge ni nakon 11 mjeseci. MC ti si šampionuser posted image user posted image user posted image
Ma neka nje nema, samo da nama ne bude nova user posted image u ljeto 2009.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: prvi menzes poslije poroda
28.11.2008 10:39:55   
kristijan
user posted image user posted image user posted image ja na to samo mužu kažem koja je zgrada najveća u mostaru da se bacim s njeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ionako poludih

_____________________________

KRISTIJAN 24.12.2003
IVAN 24.06.2008
JAN 21.01.2010

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: prvi menzes poslije poroda
28.11.2008 10:41:38   
Romali
Koja ti je najbliža- Mostarka vjerovatno?user posted image user posted image
Meni je ovaj soliter u Zaliku user posted image user posted image user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: prvi menzes poslije poroda
28.11.2008 10:43:42   
kristijan
e bravo ta samo da ne budem sreće ko ona jadnica prije nekoliko god bacila se sa zvjezdare uništila čovjeku kafanu njoj ništauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

KRISTIJAN 24.12.2003
IVAN 24.06.2008
JAN 21.01.2010

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: prvi menzes poslije poroda
28.11.2008 10:48:31   
Romali
Tugo moja, ne znam da li da plačem ili se smijemuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: prvi menzes poslije poroda
28.11.2008 10:54:29   
kristijan
a smiji se nije joj ništa bilo samo malo nogu slomila možeš mislit sramote da mi se to desiuser posted image user posted image user posted image user posted image odrekli bi me se

_____________________________

KRISTIJAN 24.12.2003
IVAN 24.06.2008
JAN 21.01.2010

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: prvi menzes poslije poroda
28.11.2008 11:19:06   
tweety
IZVORNA PORUKA: Romali

Ma nikako mi nije jasno kako neke mame doje i odmah dobiju,a druge ni nakon 11 mjeseci. MC ti si šampionuser posted image user posted image user posted image
Ma neka nje nema, samo da nama ne bude nova user posted image u ljeto 2009.user posted image user posted image user posted image



Ja bih se bogami zabrinula da ne bude jos jedna user posted image  na ljeto user posted image user posted image user posted image  bilo bi veselo user posted image

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: prvi menzes poslije poroda
28.11.2008 11:24:53   
Romali
Tweety, ne zezaj ti mene, i ti sad dojiš pa ko zna user posted image user posted image user posted image
Sad će ti čo'jek nakon 2 mjeseca apstinencijeuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: prvi menzes poslije poroda
28.11.2008 11:49:55   
tweety
user posted image user posted image user posted image user posted image  imas pravo,od sutra se trebam paziti user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: prvi menzes poslije poroda
28.11.2008 12:11:53   
mamina cura
Ja bih voljela jos jednuuser posted image  Da znam da ce biti kao Henica nebi mi bilo mrskouser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: prvi menzes poslije poroda
28.11.2008 12:17:45   
najjda
eto i ja sam vam dobila nakon 40 dana a dojila sam najjdu citava cetiri mjeseca jedva nekako ali odmah iza mi je  bilo sve uredno i redovno i to na isti dan dok sam dobijala prije trudnoce i dan danas je tako

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *