|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kašice od voća ili povrća
8.10.2008 23:29:52   
najjda
ok visnja nece se to vise desiti nisam to znala i naravno nisam vikalauser posted image user posted image user posted image   hvala na upozorenju a upravo citam polako teme vec postojane  hvala puno naravno  savjete uvijek rado primam

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: kašice od voća ili povrća
8.10.2008 23:32:48   
najjda
ups greška mislila sam se i tebi zahvaliti na skretanje pažnje caps lock-a pa ne zamjeri mi naravno i tebi amrino i višnj sori

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: kašice od voća ili povrća
8.10.2008 23:48:23   
camm
Sve su ti mame rekle koje ja mogu skoro sve potpisati.user posted image
ja sam pekla jabuke u rerni ali to malo stisne stolicu.
kuhala kao kompot svo voce pasirala itd.
tako i povrce.
al prvo smo poceli sa mrkvom i jabukom.user posted image

a ja ti zelim dobrodoslicu i da tvoja bebača dobro napreduje.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: kašice od voća ili povrća
9.10.2008 21:38:41   
adannn
ćao drage moje,evo i mene tek sad sve ovo vidim...a mogu li vas pitati gdje ste kupile taj baby kuhar pa da i ja to nađem mada je kod mene sve sad ok pravim bebici svašta i ona to jede slatko ali prvo ide ona faca čudna pa ako nešto neće fino me ispljujeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: kašice od voća ili povrća
8.2.2009 15:37:41   
stella
Mi smo danas nasli jednu odlicnu kasicu hipp od puretine,rize,mrkve i kukuruza.Ide tek od godinu dana al je Hana pola smazala jer je teglica skoro duplo veca od one male.
A nasli smo i bebivitinu sa bananom,jabukom i dvopekom.user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: kašice od voća ili povrća
8.2.2009 15:59:12   
adannn
I mi smo probali tu s puretinom a jest me Nejra moja ispljuvala a kad je i ja probam onda shvatim,ni meni se ne sviđa...Moja mila voli onu od 8 mjeseci teletina riža i mrkva e tu smaže ko keks....A dajem joj samo nekad naveče da bude sita a da je tibo ne boli....

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: kašice od voća ili povrća
8.2.2009 20:07:36   
stella
U ovoj su komadici nije skroz izmixana,a probala sam je i nije losa,moja Hana inace voli samo one koje joj ja pravim,al evo pojela je ovuuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: kašice od voća ili povrća
8.2.2009 21:40:40   
Visnja RR
Asja voli sve kasice Hipp-a... pogotovo ove za 8 m... imaju fin ukus a ima i malih komadica povrca... jednom smo kupili tu za 1 g greskom...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: kašice od voća ili povrća
9.2.2009 8:03:00   
ElmaB
Stella, ta od banane i jabuke sa dvopekom je super. A, ja sam kupovala i Bebivitnu u kojoj su zaista komadici voca sa zitaricama. I ta im se svidja!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: kašice od voća ili povrća
8.10.2009 9:27:22   
MineLaa
drage mame molim vas da mi odgovorite na pitanje...kada treba poceti bebama davati kasice i koje,sokice???moj maleni za 5 dana puni 4 mjeseca..jeli rano????pussa svima i hvalaa unaprijed

_____________________________

13.06.2009. Daris mamina srecaaa

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: kašice od voća ili povrća
8.10.2009 9:32:22   
Nunichi
Evo ti par tema na kojima se prica o tome.

http://www.ringeraja.ba/forum/Ishrana_bebe_od_%284%2C5%29_6_do_12_m%25%25%25/m_204641/tm.htm

http://www.ringeraja.ba/forum/Pocetnica_u_dohrani!/m_201583/tm.htm

http://www.ringeraja.ba/forum/Kalendar_nadohrane/m_10972/tm.htm

Mi smo pocele prije 4 mjeseca...pocinjes vocem uglavnom (jabuka,kruska,banana),i dajes samo jednu vocku par dana da vidis da li ce biti neke reakcije. A onda mozes i mikasti. Uglavnom iscitaj ove tri teme, sve ce ti biti jasno. user posted image

(odgovor članu MineLaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: kašice od voća ili povrća
8.10.2009 9:34:24   
w.pooh
MineLea ja bih ti savjetovala da još malo pričekaš sa uvođenjem kašica ili sokića pogotovo ako dojiš svoju user posted image do 6 mjeseca joj je dovoljno da doji user posted image možeš možda kada napuni  5 mjeseci polako početi sa dohranom jabuka, kruškica ali ti joj pravi kašice bolje nego kupovne user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu MineLaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: kašice od voća ili povrća
8.11.2009 15:11:16   
Anoniman
ja sam probala davati,kasice ali neceuser posted image nije da nece vac cim uzme dve kasikice strese se,ko zgadi mu se svaki dan dajem po malo.
Pa me zanima kad ce pocet da jede cjelu.Pedijat.rece kao daj umjesto jednog obroka mlijaka,hm malo sutra jedva uzme dve kasikice triuser posted image user posted image nije jos naucio.A sokice sam kupovala i Nece,jedino kad mu ja iscjedim oce al na kasikicu u flasi nikako

(odgovor članu w.pooh)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: kašice od voća ili povrća
9.11.2009 0:35:31   
dafri
Mojoj mrvici će za par dana 5 mjeseci ,počela sam pomalo uvoditi nadohranu,dajem joj rižine pahuljice.Po preporuci pedijatrice probala sokiće ,nije htjela i ja naravno stopirala.Sad sam u dilemi voće ili povrćeuser posted image ,mislila sam ih miješati s rižinim pahuljicama koje pravim sa ad koje ona pije.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: kašice od voća ili povrća
9.11.2009 0:38:11   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: dafri

Mojoj mrvici će za par dana 5 mjeseci ,počela sam pomalo uvoditi nadohranu,dajem joj rižine pahuljice.Po preporuci pedijatrice probala sokiće ,nije htjela i ja naravno stopirala.Sad sam u dilemi voće ili povrćeuser posted image ,mislila sam ih miješati s rižinim pahuljicama koje pravim sa ad koje ona pije.


Ne moras mijesati,,,,
Ja sam pocela sa jabukicom, pa sa mrkvicom,,pravila sam razmake od 2-3 dana prilikom uvodjenja nove vocke-povrcke!!!



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: kašice od voća ili povrća
9.11.2009 8:44:58   
dafri
Skvo,nekako sam mislila da će lakše prihvatiti voće ili povrće pomiješano s rižom zbog poznatog okusa,možda griješim?
Nama dohrana sada izgleda teška i komplikovana ,nešto kao butmirski procesuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: kašice od voća ili povrća
9.11.2009 9:06:49   
istra09
Čitam vaše poruke i razmišljam koliko su oprečna mišljenja među pedijatrima.
Naša pedijatrica savjetuje da ni slučajno ne uvodimo ništa dok beba ne napuni 6 mjeseci (navodno je to preporuka Svjetske zdravstvene organizacije).
Do 6 mjeseci isključivo mlijeko, majčino ili vještačko.
Čovjek ne može biti pametan.

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: kašice od voća ili povrća
9.11.2009 9:19:21   
Pretty mamma
Vidim da pišete od bebi kuharu. Gdje ga se može nabaviti? Ne planiram uvoditi nadohranu prije 6. mjeseca, ali da se pripremim.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: kašice od voća ili povrća
9.11.2009 9:22:03   
Anoniman
Mojoj kolegici je pedijatar/rođak savjetovao da počne sa dohranom već sa bebina puna tri mjeseca. Beba je veoma brzo probala i jaja i sve meso. Moja kolegica je imala mlijeka na pretek a tako rano je uvela drugu hranu.
Ja, iako sam dojila samo 2,5 mjeseca, nisam davala ni vodu ni čaj ni drugu hranu dok bebi nije napunila 6 mjeseci.

(odgovor članu istra09)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: kašice od voća ili povrća
9.11.2009 9:25:04   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: dafri

Skvo,nekako sam mislila da će lakše prihvatiti voće ili povrće pomiješano s rižom zbog poznatog okusa,možda griješim?
Nama dohrana sada izgleda teška i komplikovana ,nešto kao butmirski procesuser posted image user posted image user posted image



Moj ti je savjet da ne "maskiras" okuse! A ja ne znam nikoga da je lagano uvodio dohranu...haha dobro kazes, kao "butmirski proces"!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: kašice od voća ili povrća
9.11.2009 9:44:32   
istra09
Pingpong,
dijelim tvoja razmišljanja.user posted image user posted image user posted image
Oko mene svi vrše pritisak da počnemo sa dohranom...od baka do MM koji jedva čekaju da vide kako bebać mljacka i pravi simpatične face...user posted image user posted image user posted image ... ali se ja ne dam smuntati.
Malena super podnosi Hipp1 (dojila sam je od 1. do 2.mjeseca).

Drago mi je da smo se juče upoznale - bebać je medić maji.




_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: kašice od voća ili povrća
9.11.2009 9:56:55   
Anoniman
Pisala sam već na nekoj temi kako su me optuživali da izgladnjujem svoje dijete (iako je bila k'o bomba zbog AD mlijeka), te mi govorili da se beba mora što prije početi navikavati na nove okuse. No, ustrajala sam, a i MM mi je pružio veliku podršku. Nikada nisam imala problema sa uvođenjem nove hrane. Malena je jela sve bez problema i sa oduševljenjem čekala novu kašiku... a tako je i sad. Već od prvoga dana, prihvatila je kašiku kao novi metod hranjenja a i sve u njoj : )

I tvoja princezica je medena skroz... kako je samo znatiželjno gledala svojim okama : )
Pusa

(odgovor članu istra09)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: kašice od voća ili povrća
9.11.2009 11:40:19   
dafri
Naravno oko uvođenja dohrane mišljenja su različita,neko počinje po tablici dohrane sa 6,neko mnogo prije,neki pedijatri savjetuju jedno ,drugi imaju drugačije mišljenje,ipak mislim da svaka mama najbolje zna svoju bebu i kada početiuser posted image .
Skvo mislim da ću uraditi kako si rekla i neću maskirati hranu,e sad mi ostaje dilema voće ili povrće,ali još izvjestan period namjeravam joj davati same rižine pahuljice pa imam još vremena da se odlučim.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: kašice od voća ili povrća
9.11.2009 11:51:39   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: dafri

Skvo mislim da ću uraditi kako si rekla i neću maskirati hranu,e sad mi ostaje dilema voće ili povrće,ali još izvjestan period namjeravam joj davati same rižine pahuljice pa imam još vremena da se odlučim.user posted image


Ja sam pocela sa 4 mjeseca sa dohranom i uvodila sam dobro se sjecam prva tri dana jabukicu, sljedeca tri dana mrkvicu....
Imas super temu Pocetnica u dohrani...naces super savjeta....

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: kašice od voća ili povrća
9.11.2009 15:06:46   
mamina princeza
IZVORNA PORUKA: skvo

IZVORNA PORUKA: dafri

Skvo mislim da ću uraditi kako si rekla i neću maskirati hranu,e sad mi ostaje dilema voće ili povrće,ali još izvjestan period namjeravam joj davati same rižine pahuljice pa imam još vremena da se odlučim.user posted image


Ja sam pocela sa 4 mjeseca sa dohranom i uvodila sam dobro se sjecam prva tri dana jabukicu, sljedeca tri dana mrkvicu....
Imas super temu Pocetnica u dohrani...naces super savjeta....




Identicno sam ij a pocela :)user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio mamina princeza -- 9.11.2009 15:07:03 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *