|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kalendar nadohrane
22.1.2009 12:13:19   
MAYO29
user posted image user posted image user posted image user posted image   user posted image

_____________________________

MAYO & CLAUDIO

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Kalendar nadohrane
25.1.2009 22:08:28   
Aminad
Emina hvala na odgovoru.user posted image

Mi smo probali bjelance i pripremam mu kao omlet s mlijekom, neko je već spominjao, i ponekad ima alerg. reakciju a nekad ne.user posted image  Ipak sam odlučila da ne rizikujemo i da neće primiti tu vakcinu!


_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Kalendar nadohrane
25.1.2009 22:26:09   
Emina*
IZVORNA PORUKA: Aminad

Emina hvala na odgovoru.user posted image

ponekad ima alerg. reakciju a nekad ne.user posted image  


Nema na cemu.. Ja vjerujem da je ukusnije ovo domace, a i zdravije, jer Bog zna sta u ova ostala stavljaju.. Sad ja imam pitanje...
Kako znas da je imao reakciju?


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Kalendar nadohrane
28.1.2009 13:21:26   
ae
Cao svima, moj mali Matej ima tri mjeseca, pije moje mlijeko i ubacujem mu jednom dnevno HIPP PRE. Polako se informisem o uvodjenju cvrste hrane. Citajuci ovaj forum potpuno sam zbunjena.....user posted image negdje sam cula da se uvode kasice od tikvica i voca od cetvrtog mjeseca, a ovdje to niko ne spominje.

Sta mislite o tome?
I jos jedno pitanje, kad da mu uvedem HIPP 1 ili neku drugu jedinicu, sa obzirom da imam sve manje mlijeka?

pozdrav svima

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Kalendar nadohrane
28.1.2009 13:25:30   
hanabanana
Zavisi od podnevlja do podnevlja šta se prvo uvodi kao nadohrana.
Ja sam recimo objema nadohranu počela sa rižinim pahuljicama, onda sa kukuruznim, pa polako dodavala povrće. Tek kasnije sam uvela voće.
Od povrća sam davala upravo tikve i budnavu.

E sada, ako želiš još uvijek dojiti svoju bebu, moraš je češće stavljati da doji, a smanjivati adaptirano. Mlijeka naravno imaš manje jer dijete manje doji. To je zakon ponude i potražnje. A ako si odlučila prestati dojiti, mislim da možeš preći na Hipp 1.

(odgovor članu ae)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Kalendar nadohrane
28.1.2009 13:42:32   
ae
Ne dojim ga, nego izdajam mlijeko pa mu na flasicu dajem. Pet puta sam imala upalu jer on ne moze da izvuce mlijeko do kraja. A i morat cu se vratiti na posao pa sad vec smisljam kako cu. Znaci HIPP 1 kad ne bude vise pio moje mlijeko?

A zitalice jsi kuhala ili kupovala gotove, kao da sam negdje vidjela da se imaju kupiti?

moja mama jedva ceka taj jedan mjesec da ga nahrani supicom, pa ne znam......user posted image

hvala ti user posted image


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Kalendar nadohrane
1.2.2009 22:39:27   
Aminad
Emina, on pojede jaja i žumance i bjelance i ponekad mu se pojavi crvenilo oko usta, nepravilnog oblika a ponekad i samo kao kad ujede komarac a ponekad baš ništa. Često pomislim da možda i nije od jaja nego od nečeg drugog i da ja previše obraćam pažnju na to.user posted image

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu ae)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Kalendar nadohrane
1.2.2009 22:47:55   
Crvena
IZVORNA PORUKA: ae

..... negdje sam cula da se uvode kasice od tikvica i voca od cetvrtog mjeseca, a ovdje to niko ne spominje.



Vidim ja da si ti sa Sandrom pricala o nadohraniuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu ae)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Kalendar nadohrane
5.2.2009 12:03:40   
Anoniman
zanima me da li ovaj broj sto stoji pored odredjene namirnice znaci kad beba napuni toliko mjeseci da joj se to uvede u ishranu ili da se to uvodi tokom tog mjeseca?
npr. ako je 7 mj. jel sa navrsenih 7 ili u toku sedmog mjeseca?

i pored bijelo pileće i pureće meso, janjetina ne stoji broj mjeseci user posted image




< Poruku je uredio Dina RR -- 5.2.2009 12:04:09 >

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Kalendar nadohrane
5.2.2009 12:06:43   
mamyca
Dino to ti je od tog navrsenog mjeseca,npr.ako pise od 6 mjeseci mozes komotno dati kad beba napuni 6 mjeseci,mada bih ja sacekala nekih 5-6 dana.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Kalendar nadohrane
5.2.2009 12:12:19   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Dina RR

i pored bijelo pileće i pureće meso, janjetina ne stoji broj mjeseci user posted image



Janejtina je lako probavljiva, tako da se može davati odmah nakon bijelog mesa peradi.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Kalendar nadohrane
6.2.2009 15:26:51   
mišur
Cure moje drage,
pregledala sam kalendar nadohrane i nigdje nisam našla kiviuser posted image

Pošto mi se maleni zasitio svih vrsta voća, razmišljala sam o kiviju...
Ali nigdje nisam pročitala da je neko davao...
Jeli ga neko od vas već uveo u ishranu svojih bebana?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Kalendar nadohrane
6.2.2009 15:29:22   
ElmaB
Moji su ga vec jeli, zajedno u kasici sa ostalim vocem i to sam stavila pola kivija. Sve proslo bez problema!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Kalendar nadohrane
6.2.2009 20:43:31   
mišur
E super, Elma...
Probaću i ja Luki da pomiješam sa nekim voćem...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Kalendar nadohrane
7.2.2009 18:53:31   
haidy
Ja sam mojoj bebi nekoliko puta davala pola iscjedjene narandze i bas joj se svidja. nije bilo nikakvih reakcija. jeste li vi davali narandzu prije godine?

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Kalendar nadohrane
7.2.2009 19:47:47   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: mišur

E super, Elma...
Probaću i ja Luki da pomiješam sa nekim voćem...



ako si vec odlucila onda nek to bude jako mala kolicina...
znam za slucaja alergije na kivi (proslog mjeseca)...
samo sto je otac kriskom kivija dotakao usne djeteta od 13-14 m kako bi malac liznuo i osjetio ukus vec se iste minute pojavila rekacija  sa osipom...

ja nisam za citruse u prvih godinu dana...mozda i malo kasnije...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Kalendar nadohrane
7.2.2009 22:20:29   
mišur
Probaću prvo jako malo da pomiješam sa ostalim voćem, pa ću pratiti reakciju...
Ja sa mojim malenim imam baš problem sa voćem..
Da li se zasitio jabuke, kruške i banane, ne znam, ali neće ih uopšte..
A bude gladan, nije da je sit, jer kad mu kasnije ponudim neku kupovnu kašicu sve smaže..
Pa čak i kad pomiješam neke od ove tri vočkice sa kupovnom kašicom, on neće..
A popodne mu dam komadić banane da grize i onda hoće..
Ostale obroke jede bez problema..Ko bi njima više znao..user posted image
A citruse mu još nisam davala, i neću još..

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Kalendar nadohrane
7.2.2009 22:50:55   
Visnja RR
stavi kasiku dvije pahuljica (nestle riza\kukuruz) i probaj...
moze i griz...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 7.2.2009 22:51:49 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Kalendar nadohrane
7.2.2009 23:39:43   
Aminad
Oprezno s kivijem moja mama je skoro slušala dr. i kažu da je jak alergen pa treba biti oprezan.


_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Kalendar nadohrane
25.9.2009 12:11:09   
ALB
Moj Vedad ima punih 6 mjeseci,ja sam nu sa nepuna 4 mjeseca (koji dan do punih) poćela davati prvo sokiće jer od njih obićno nikada nema nikakve reakcije,zati vočne kašice a kada sam njih izredala onda sam poćela sa povrćem.Na svakoj kašici ili sokiću piše od koliko mjeseci dijete može da ih konzumira ja sam se toga pridržavala i stvarno nije bilo nikakvih reakcija.Vedo sada sve jede osim jaja i južnog voća jer mi jedr rekao da mu ne dajem bjelance,med i južno voće dok ne napuni godinu i toga se držim,i još nesto nikada nije ništa odbio....................također za ove prve sokiće i kašice dok se svi okusi ne isprobaju dr mi je savjetovao da ne pretjerujem sa mrkvom i da koristim kupovne jer su one strogo provjerene i kontrolisane a ono što kupimo pojma nemamo dali je i kako prskano i dali je i kakvo gnojivo korišteno..............

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Kalendar nadohrane
26.9.2009 21:51:17   
Ex Yu
ja kako vas vise citam i spremam se na nadohranu sve mi se vise cini da je najbolje nedavati nista bolje nek progovori prvo pa da sam moze trazit ... i rec sta mu pase sta ne sto je sigurno sigurno 

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu ALB)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Kalendar nadohrane
26.9.2009 21:59:38   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image i ja sam se gubila ispočetka, pogotovo ovdje na forumu, nemoj puno čitat mišljenja su totalno al totalno različita, i samo ćeš naići a zašto ti daješ? Ja to ne dajem?...
Ja imam kalendar sa coolinarka.com pa pronađi tamo kalendar nadohrane, onako da ti bude orjentacija za početak a poslije ćeš se uhodat.

(odgovor članu Ex Yu)
  Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Kalendar nadohrane
26.9.2009 22:05:18   
Ex Yu
ma bjezi ako je tema sto je onda treba  bit normalna i da stave tablice i hajd zdravo moja jede nejede a ne 1000 zasto 1000 zato i tako je svaka tema o dohrani ...

nemislim jos davati da jede ko veliki al citam da znam i bolje da necitam mislim stvarno svaki put zalutam ... ko budala na kraju neznam eto samo su nasa balkanska djeca ostalo su majmuni sta bi onda rekli da vide americke tablice pa slag bi ih trefio ... boze sacuvaj ... da se vise hoce dogovorit jedne godine vako druge nako

kako pocet slano, slatko, domace, kuhamo, kupovno, kasice sokici, riza mrkva jabuka ... od 4 mj od 6 aman zaman

i jos mi nije jasno ove tablice su naravno pomjerene od kako je receno da se ISKLJUCIVO doji do 6 mj. ok slazem se za one koji SAMO doje 6 mj. al ako neko uvede nadohranu sa 4 mj. onda nemogu da vjerujem da ostalo sve ostaje isto i da recimo ono od 7 mj dajes na 7 po meni onda i sve ostalo mozes dati ranije ... nekontam al hajd necu nista ni davat pa nek ga drugi uce jesti dok sam ja na poslu pa cu pola plate davat na HIPP a pola na zenu koja ce ga ucit jest a ostalo sta mi ostane na telefon da vidim jel jeo i kako i sta ...


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Kalendar nadohrane
29.9.2009 1:13:23   
dana3
Nisam bila na ovoj temi odavno pa evo sad nesto  citam.Ex Yu nemoj s sikirati bezveze,Breskva ti rece kako je na forumu-svako hoce da je njegova gprnja a vjeruj meni , svako radi kako je njemu najbolje i najlakse.moj je sin nedosnosce i NIKAD ama NIKAd ni u jednnu tablicu pogledala nisam.Znam da se ne daje slano ni slatko do godinu dana jos od prije a znam isto tako da sam svom djetetu davala ono sto sam JA mislila da treba.Pocela sam na nadohranom od 4  mjeseeca,tacnije krutom hranom a dojio je i flasicu pio od rodjenja.
Uzivaj u odrastaju svoje bebe i niko od nas ovde ne zna sta pase tvojoj bebi bolje od tebe i sto mislis da grijesis?TI si majka svog djeteta-ha ja.Neko je cini mmi s ena ovoj temi i napisao da nije beba aparat pa treba uputsvo za upotrebu!

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Kalendar nadohrane
29.9.2009 1:44:13   
Visnja RR
zene drage no skiriki user posted image
sve to samo nadodje na svoje...
pratite svoje bebice i skonataje kad i sta... u pocetku naravno laganije...par kasicica... onda jednostavno sve nekako krene kao domine... i skonatate kako vi to sve znat sta i kada i kako user posted image
Ni jedna beba nije ista  pa tako i sve ovo o ishrani ispadne drugacije kod svake bebe...
ja samo dajem savjet da se neke stvari ne uvode mnogo ranije kako ne bi doslo do nekih ne daj Boze posljedica...

opustite se i uzivajte u svojim buducim musavicama... (nerviranje dolazi kad bebe pocnu odbijati hranu pa je potrebno izigravati majmuna da pojede bar malo user posted image )

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *