|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kalendar nadohrane
6.1.2009 14:11:51   
Anoniman
rozi ovaj kalendar mi djeluje super :)
mozes li ga uslikati malo bolje, pa da mi posaljes sliku na mail? da ja to sebi isprintam, ova slika je mala
hvala unaprijed

ja cu za nekih 7 do 10 dana poceti sa gustom hranom, pocinjem sa rizinim pahuljicama... poslije cu dodavati mrkvu, pa bananu, pa krompir... nadam se da moze tako...jos jest me strah user posted image ko da cu ne znam ti sta poceti raditi

(odgovor članu rozi)
  Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Kalendar nadohrane
15.1.2009 1:33:16   
Inayat
Gledam ove kalendare i dosta su razliciti od kalendara nadohrane koji se preporucuje nama u Americi. Recimo ovdje kazu jagode i svo bobicasto voce tek nakon 12 mjeseci. 

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Kalendar nadohrane
15.1.2009 10:45:41   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Inayat

Gledam ove kalendare i dosta su razliciti od kalendara nadohrane koji se preporucuje nama u Americi. Recimo ovdje kazu jagode i svo bobicasto voce tek nakon 12 mjeseci. 


Pa i ovdje je tako u vecini tablica pa i u onoj koja je postavljena na pocetku teme :

koštunjavo voće (orah, lješnjak, badem) – mljeveno, kupine, jagode, borovnice, maline (12 mj.)

Inayat- vidim da si u SAD pa hajde napisi ako nesto znas o onom "slatkom krompiru". Moj Hamza je odusevljen,  meni nekako vise lici na tikvu stambolku nego na krompir user posted image ...slatkast je i narandjast. Cula sam da je jako zdrav?


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Kalendar nadohrane
15.1.2009 11:32:37   
Suzana
Amrino, pročitala sam da si kupila ovaj slatki krompir u Mercatoru (znam i ja da je u USA popularan kao prva dohrana bebama), i ja sam ga vidjela, ali mi nije palo na pamet da uzmem, nekako mi u Mercatoru svo povrće baš vještačko (mrkva dimenzije pola metra, obični krompir prestrašno izgleda...).
Znam da i na pijaci valja znati i potrefiti nešto što nije prskano, a većina vjerovatno jeste, pa me baš zanima ovaj slatki krompir - kako si ga pripremala?

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Kalendar nadohrane
15.1.2009 14:22:21   
Inayat
Slatki krompir je jako zdrav za djecu i odrasle. Najlakse ga je provariti u stomaku, a djeca ga vole zbog slatkog ukusa. Po izgledu je malo slican pravom krompiru, ne znam zasto ga bas zovu krompir. Bogat je vitaminom C i B6. Sadrzi i fiber (ne znam kako se kaze na nasem ali fiber pomaze varenju hrane user posted image ) Takodje sadrzi i iron, kalcijum i brojne proteine. 1992 u Americi je proglasen najzdravijom namirnicom. Bebama se daje kuhan u rerni kao nas krompir i pomijesan s mlijekom.
user posted image


< Poruku je uredio Dina RR -- 15.1.2009 14:40:13 >


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Kalendar nadohrane
15.1.2009 14:35:28   
Inayat
Na slijedecem linku mozete pogledati jedn od kalendara nadohrane za bebe u Americi kao i dosta recepata
http://www.wholesomebabyfood.com/solids.htm


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Kalendar nadohrane
15.1.2009 15:57:02   
Amrino
Ma i ja rijetko kad kupim neko voce ili povrce u Merkatoru ali eto nisam mogla odoliti da ne probam ovaj slatki krompir, jer sumnjam da bih ga negdj drugo mogla naci...Pisem recept na onoj temi za recepte...user posted image .

Hvala Inayat na info- znala sam da je zdrav a ti si mi potvrdila sve! user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 0:17:16   
juni
Mene interesuje kada beba pocinje sa nadohranom da li se prvo doji pa se onda da obrok ili obrnuto. Ja sam cula da se prvo doji pa onda obrok.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 1:42:27   
stella
Ja sam prvo dojenje pa obrok

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 8:03:52   
nikka
Evo pročita na temi "šta je beba ručala"
Pita jedna mama kada se daje mak djeci,pošto ja često pravim makovnjaču a još se nisam usudila dati malom,i mene zanimauser posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 11:31:46   
bebacha
ja sam pitalauser posted image user posted image user posted image user posted image ma mislim da on nije bas dobar za djecu ili grijesimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image interesuje me do kad ga treba izbjegavat

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 12:04:27   
ziki
object><embed src='http://img237.imageshack.us/img237/9173/coolinarikaprinternetkawj6.pdf#toolbar=0&amp;navpanes=0' width='100%' height='100%'></object>upitanju je pdf file kalendar nadohrane sa coolinarke. Ako ne uspem postavit ko sliku postavicu link.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 12:13:17   
Suzana
JOGURT - rado bih dječacima dala jogurt. U kombinaciji sa voćem, to bi bila ukusna poslastica ali i zdrava. Koji jogurt preporučujete? Šta mislite o MIG Gradačac jogurtu - konkretno ovaj mi kupujemo i između mase koji se mogu kupiti, čini mi se prirodan bez mnogo dodataka?
 
PS: ja sam im već davala pavlake, kada im napravim puru, ubacim i malu kašikicu pavlake.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 12:15:52   
ziki
http://www.coolinarika.com/clanak/printernet-kalendar-dohraneipak link,

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 12:16:15   
Suzana
Mak - jedno od rijetko lijepih muških imena i mom mlađem blizancu sam ja dala to ime. user posted image
 
Mak biljka - od nje se pravi heroin, mislim da nije za male bebe...

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 12:19:44   
ElmaB
Ja kupujem Dukatov jogurt i taj sam davala njima! Ziki, ovaj kalendar je ok, bas mi se svidja!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 12:42:00   
Suzana
Elma, hvala ti na odgovoru. Vjerujem da si im davala prije 8. mjeseca?
I ja ću ovih dana.
 
I još jedno pitanje - da li treba davati jogurt sa manje mliječne masti ili više, jer ovaj MIG Gradačac je pojak ali je istovremeno blag, mislim da ima 3,2 m.m.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 12:59:36   
ElmaB
Dala sam prije osmog mjeseca, i to ovaj masni, samo sam u pocetku davala sa malo masnoce, a ksnije odmah presla na ovaj jaci. Tako isto im dajem i pavlaku i obicno mlijeko!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 13:05:30   
ziki
Ja sam citala da bebama treba davati samo punomasne mljecne proizvode, nikako obrane.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 13:20:47   
ElmaB
Ja sam ovako i Tei davala, a sada i njima. Inace, ne vjerujem u te "light" proizvode!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 13:23:29   
M kao Mama
Meni je prije nekoliko dana dolazila rodica, ona je jedan jedini infektolog u Crnoj Gori, vrstan stručnjak, pregledala LAjlu, i razgovarale smo, i ona kaže da djetetu treba davati jače mliječne proizvode, ona tvri da je najbolje 3,5. Dala mi je i neke savjete za imunitet, pa odoh i to da ubacim.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 13:32:29   
bebano
Super mama alma samo nam javi gdje si to ubacila.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 13:44:04   
M kao Mama
to ću ubaciti na temi Preparati za jačanje imuniteta

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 16:23:54   
Suzana
Da, i ja sam čula/čitala da bebe kada počnu uzimati mliječne proizvode da postotak m.m. bude veći...
OK, probaćemo onda MIG-ov jogurt.
Ja sam mlijekom neću žuriti, jer mi mlijeko još uvijek nije potrebno, a već sam pisala da bih im pahuljice i sl. pravila sa rižinim mlijekom.
Pavlaku sam već davala, kada im napravim malo palente sa npr. brokolijem, pored male kašikice maslinovog ulja stavljala sam i kašikicu pavlake.
 
A šta je sa ribanim žutim sirom - koji ste davale?
Mi uzmemo često Livanjski trapist, malo je poslan za moj ukus, je li može nešto tako ili neka blaža verzija?


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Kalendar nadohrane
19.1.2009 16:26:37   
ElmaB
Ja sam davala Milramovu gaudu, onako po mali komadic, i ona nije preslana, a mekana je poprilicno, nije zilava i ne lijepi se za nepce. Nisam ga ribala nego bas mali komadic stavim im u usta i pojedu!

< Poruku je uredio ElmaB -- 19.1.2009 16:27:02 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *