|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kalendar nadohrane
27.11.2008 10:13:36   
ElmaB
Ja sam vec davala i pavlaku i mladi sir i nikakve reakcije nijebilo!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Kalendar nadohrane
27.11.2008 10:17:54   
mišur
Hvala, ElmaB!

A šta je recimo sa plazmom mljevenom? Kad se ona može dodati npr.u voće, ili sa AD mlijekom?
Ne žuri mi se da mu je dam, nego je ja obožavam i skoro svaki dan jedem, pa mi je zato palo na pamet...
I dajete li vi bebama neki mljeveni keks?
Ja sam uzimala Humanin...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Kalendar nadohrane
27.11.2008 11:06:07   
Amrino
Na prvoj stranici ove teme za mlijecne proizvode pise ovako:

Mliječni prozvodi
1. svježi kravlji sir, skuta (11 mj.)
2. jogurt, kiselo mlijeko (11 mj.)
3. vrhnje (12 mj.)

I ja sam Hamzi uvela pavlaku nesto ranije- oko 9. mjeseca i hvala Bogu nije imao reakciju.
Moram napisati da doooobro pripazite sa uvodjenjem mlijeka i mlijecnih proizvoda. Kravlje mlijeko je veoma jak alergen i neka djeca dobiju strasne reakcije (promjene i osipi na kozi, pad imniteta, simptomi slicni prehladi...) sto kasnije moze prouzrociti probleme sa alergijama, astmom i sl.
Narocito treba da paze oni koji u porodici imaju slucajeva alergija (ne na kravlje mlijeko nego alergija uopste) te atropijskog dermatitisa (i ostalih problema sa kozom) jer mlijeko i mlijecni proizvodi uveliko uticu na razvijanje svega spomenutog.




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Kalendar nadohrane
27.11.2008 12:12:53   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Romali

Suzana, prepisat ću šta piše na mojoj puri- Polenta Maisgriess ( ustvari ono njemačko slovo duplo suser posted image  user posted image user posted image ) Inače, dođe u žutoj, papirnoj kesici.


Romali, bila u DMu, nidje ove pure... Ne znaju ni kad ce dolaziti user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Kalendar nadohrane
27.11.2008 12:19:04   
Romali
Čudno...
Inače, i ja kad pitam kad će nešto doći, ne znaju mi rećiuser posted image Pa k'o da nabavljaju robu iz Zanzibarauser posted image
Onda da probaš sa običnom purom, ipak tvoji dječaci doje pa treba početi sa glutenom kad je intenzivno dojenje.... Ili da čekaš da Alnatura dođe...


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Kalendar nadohrane
27.11.2008 12:19:18   
Suzana
Hvala za info za mlijecne proizvode. Obicno mlijeko mi nije ni padalo na pamet da im dajem, vise sam mislila na kasiku pavlake koja bi poboljsala okus nekom obroku, sacekacu jos malo...
A jogurt me privlaci, zdrav je i za crijevnu floru i htjela bih i njega uskoro uvesti...
A koje im pavlake, jogurte dajete? Npr. mi u kuci koristimo Dukat mileram/pavlaku, onu veliku zelenu, a jogurt onaj gusti, dobri MIG-ov Gradacac (mada je Dukat kupio MIG user posted image ) - cini mi se kao dobar izbor za nas a samim tim i za djecake?

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Kalendar nadohrane
27.11.2008 12:20:26   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Romali

Čudno...
Inače, i ja kad pitam kad će nešto doći, ne znaju mi rećiuser posted image Pa k'o da nabavljaju robu iz Zanzibarauser posted image
Onda da probaš sa običnom purom, ipak tvoji dječaci doje pa treba početi sa glutenom kad je intenzivno dojenje.... Ili da čekaš da Alnatura dođe...



A vala nisam pametna? Mislim na taj gluten... Mozda i jeste bolje sada, jer ce od januara imati jos jedan podoj manje kada se vratim na puno radno vrijeme, ne znam sta vi cure mislite...

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Kalendar nadohrane
27.11.2008 12:21:55   
Suzana
Romali, kad si ti uvela gluten? Tvoj Omar je mjesec dana starii od mojih djecaka...

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Kalendar nadohrane
27.11.2008 12:25:36   
Romali
Neki dan mu je moja mama dok ga je čuvala napravila Frutolino ( pošto na njemu ne piše da nema glutena, vjerovatno ga ima ). Još ga je par puta nakon toga jeo. Nije bilo nikakvih reakcija.
A da nemam ovu DM puru, napravila bih sa običnom. I ja ću na posao u januaru pa moramo  početi sa glutenom sada dok češće dojimo.


< Poruku je uredio Romali -- 27.11.2008 12:26:19 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Kalendar nadohrane
27.11.2008 12:26:13   
Anoniman
Ja sam Davudu slucajno dala gluten, to sam jednom pisala i nije imao nikakvu reakciju. Sad nemam pojma da li da mu nastavim davati ili ne.?!?
 
Jedna komsinica moja ima malog od godinu dana, i kad sam s njom pricala o tim alergijama na hranu, ona mi kaze da je svog malog odvela u neku polikliniku i izvadila krv da vidi da li je alergican na gluten, mlijeko i jos neki cesti alergen kod djece.
Kaze da ta tri markera kostaju 20 KM a moze se jos dodat neka vrsta.
Sta vi mislite o tome???

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Kalendar nadohrane
27.11.2008 12:51:35   
Suzana
Ja neki dan u "slani" obrok stavila minijaturni komadic putera (na vrh noza) - tu nema glutena jelde? user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Kalendar nadohrane
27.11.2008 12:52:35   
Amrino
Maida28- to se ne moze tako utvrditi...da je to tako lako bilo bi super...Alergije su jedno veliko neistrazeno polje...Neko dobije alergiju na nesto tek u npr. 20. godini zivota.
Treba paziti sa tim namirnicama ne samo jer bi djeca mogla biti alergicna na njih...nego jer bi njihovo rano uzimanje moglo prouzrociti neke druge alergije i komplikacije.
Ja govorim samo ono o cemu sam mnogo citala- i jako mnogo istrazivala.
Evo npr. dijete kod kojeg se pokaze atropijski dermatitis ne smije jesti: kupovne hape, mlijeko i mlijecne proizvode, piletinu, jaje, orasaste plodove, citruse...itd. Ne zbog toga sto je dijete alergicno na ove proizvode nego jer oni pospjesuju atropiju.
Ne treba se prepadati i panicariti samo kazem da treba biti oprezan.
Pogotovo ako u porodici ima slucajeva alergija.
Ja sam Hamzi uvela gluten kada je imao 7 mjeseci. Kupovala sam mu onu obicnu palentu- jer mi je mnooogo ukusnija od one Alnaturine i brze se kuha.
Iako po tablicama pise da se mlijecni proizvodi uvode oko 10.-11. mjeseca - ja sam ih isto uvela i ranije...oko 9. Jeo je pavlaku i dan danas mu je hljeb sa pavlakom najdrazi!
Znaci- sve zavisi od vas...Ne kazem da se svi trebamo slijepo pridrzavati pravila i tablica- ni ja to ne radim. Kada ih uvodite- radite to postepeno i jednu po jednu. Ukoliko se poslije javi osip ili simptomi sl. prehladi- prestanite pa vidite hoce li se povuci.
Nadam se da vas nisam mnogo utusila ali zaista sam vise puta vidjela razne problema kod beba zbog ranog uvodjenja ovih namirnica i ljudi jednostavmo to uopste ne povezuju sa hranom tako da to uzme maha.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Kalendar nadohrane
27.11.2008 12:57:50   
Anoniman
Hvala ti puno na odgovoru Amrino. Nekako sam zbunjena. Lakse mi je bilo s prvom kcerkom. Mislim da se tad tolio nije pricaloo alergijama. Sjecam se u obzir nije dolazio med, jagode i drugo bobicasto voce a sad svaka druga namirnica rizicna.
U svakom slucaju hvala puno

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Kalendar nadohrane
3.12.2008 16:26:34   
rozi
U nedjelju cu dati Damir prvi obrok, posto nisam nasla rizine pahuljice, odlucila sam se za obicnu rizu u koji cu dodati svog mlijeka. Rizolino ide od punih 6 , a njemu ce faliti nekih 10 dana.Nestle rizu ne mogu da nadjem.
Ja inace za nas koristim integralnu, da li je smijem dati njemu kao prvi obrok ili da kupim bijelu. I koliko minuta da ja kuham u pretisu (dobila sa ga user posted image )? (Nadam se da nisam dosadnauser posted image )

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Kalendar nadohrane
3.12.2008 17:08:26   
Visnja RR
Draga Rozi a zato prvo ne krenes sa vocem? ... skuhas par minuta i ispasiras... kasnije u to ubacujes pahuljice... (potrazi ih u vecim centrima mora biti npr. Nestle pahuljice)... krenes sa jednom po jednom vockom (jabuka, kruska, bananana,) ali i mrkvom...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Kalendar nadohrane
3.12.2008 17:25:46   
rozi
To bi mi bilo najlakse, ali me strah da nece poslije htjeti ono sto nije slatko. Da ga vidis kako je pio sirup zato sto je slatkast i jednom sam mu dala da lizne jabuku kad sam jela, pa se naljutio na mene i odplakao kad sam sklonila.
Kakva su vasa izkustva sa tim, da li bi bilo bolje da krenem sa jabukom??? Kuhana ili svjeza???
Joj, pa ja nemam pojma , a samo citam o tome, zbrka mi u glavi od razlicitih suprotnosti?

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Kalendar nadohrane
3.12.2008 17:29:38   
hanabanana
Ako integralnu rižu kupuješ u dućanima zdrave hrane, onda bolje da mu daš rižine pahuljice koje se tamo isto tako mogu naći.
Ne šteti naravno niti da mu daš običnu rižu sa svojim mlijekom, možda je prihvati. U pretisu se jako dobro skuha, kad se izblendira bude kašasta.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Kalendar nadohrane
3.12.2008 17:45:58   
Visnja RR
ja uvjek jabuku i krusku skuham par minuta... pa onda ispasiram... a tu vodicu pomjesam sa AD pa sa pahuljicama i sve pomjesam...
za pocetak je mislim bolje da skuhas jer je laganije za stomacic... a moja Asja je pocela sa tim "slatkim" ali nema uopste problema sa papanjem i "slanog" sve spuca za 5 minuta... 
uvjek prvo kod oba obroka napravi facu kad lizne a onda samo otvara ustasca ko ribica user posted image (kuc, kuc, kuc da ne ureknem) user posted image ...
al naravno da mozes poceti prvo s rizom, pahuljicama riza\kukuruz, ...

i da, ne brini za zbrku u glavi i ja sam je imala... mada sam za sebe znala reci da sam popila svu pamet svjeta iscitavajuci sve i svasta o dohrani...  brzo ces se usteliti user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 3.12.2008 17:47:41 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Kalendar nadohrane
3.12.2008 20:09:51   
rozi
user posted image user posted image user posted image , bas ti hvala,Visnja,  sto vise citam cini mi se da manje znam. Proci ce i to.

Hanabanana, integralnu rizu kupujem u Merkatoru. Ja inace koristim Misura rizu, a neki dan sam kupila nekakvu integralnu iz ekoloskog  uzgoja. Rizine pahuljice, onako solo, nisam nigdje nasla.

Narucila sam prije 20 dana Bebe kuhar, izdanje casopisa Bebe, ali mi ne stize, oni kazu da su poslali, meni nije doslo pa se sad ganjamo. user posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Kalendar nadohrane
3.12.2008 20:31:21   
Amrino
Integralna se ne preporucuje malim bebama jer je tesko probavljiva. Bolje bijelu ali neku malo kvalitetniju. Mi jedemo Basmati.
Sto se voca tice- krusku nikada ne bi trebalo ni zagrijati a kamo li kuhati- prvo sto nema nikakve potrebe za tim a drugo- kruska na taj nacin gubi vecinu dobrih stvari koje se u njoj nalaze.
Najzdravije je svjeze voce- samo bez kore i bez kospica. (pogotovo ako kuhas jabuku- obavezno oguliti i izvaditi kospice). user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Kalendar nadohrane
3.12.2008 21:16:43   
hanabanana
Ja vjerujem da Višnja kuha voće zato što je time počela nadohranu. Kažu da je sirovo voće teško za dječiji stomak, i zato neki preporučuju da se kuha. Ali isto tako je u tom slučaju pohvalnije malo ga ispeči u rerni ( folija ) jer time ne gubi vitamine.

Ja isto tako nisam nikada kuhala voće djeci, samo sa ga rendala i to je to. Ali ja sam voće uvodila poslije žitarica i povrća.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Kalendar nadohrane
3.12.2008 21:43:58   
Visnja RR
pa u mnogim kuharima sam procitala da je bolje da se kuha jer je lakse za probavu... ali to kuhanje je minimalno jer vec stavim vrelu vodu i ostavim na laganoj vatri minut-dva... stavim samo decilitar vode...
Asji je danas 8 m i negdje sa 9 cu prestati sa kuhanjem...
medjutim ja ipak te vitamincice koji se presele u vodu iskorisitim jer s tom vodicom pravim AD mlijeko kojim smuckam pahuljice...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Kalendar nadohrane
3.12.2008 21:49:13   
Romali
I ja kratko kuham jabuku, a još kraće krušku. Ono samo da malo omekša.
Naravno da ću s tim prestati ubrzo. Probala sam jednom dati mu svježu jabuku i nije nam baš išlo. To je bilo na samom početku. A vodu od kuhanja , tj.sok mu dajem pomalo na kašiku.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Kalendar nadohrane
3.12.2008 22:01:57   
mukica
A jeste li probali pecenu jabuku??? Isto je brzo i lako

U pleh staviti opranu jabuku/e ukljuciti na 200C otprilike 10 minuta dok  jabuka ne pukne i ne pocne sok iz nje curiti.Izvaditi iz rerne i kora se sama zguli a jabuka bude super.
Ja sam pocela svom bebacu pomalo uvoditi takvu jabuku samo ja dodam i malo caja od kamilice ili komoraca svejedno je....

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2008 7:46:47   
ElmaB
Ja pravim pecenu jabuku u koju kasnije dodam malo kuhane rize. I svidja im se!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *