|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kalendar nadohrane
21.11.2008 17:02:44   
Romali
Emina, dođe li zaova iz Njemačkeuser posted image user posted image user posted image ?

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Kalendar nadohrane
21.11.2008 22:22:01   
mamin sin
A zasto ne bi dala obicnu rizu? Dobro je raskuhati...Ja sam u pocetku samljela rizu i kuhala je kao griz na vodi, lakse mi bilo...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Kalendar nadohrane
21.11.2008 23:05:03   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Emina*


Ja bih ti preporucila (ovo je cisto moja preporuka),
Hipp ima takodje hapicu, zove se "Babys first milk pap", roza kutija,
u sastavu je riza i kukuruz, pravi se s vodom,
i to ja Bakiru i sada dajem, pomijesano s vockom.....


Eminice, nigdje HiPP Baby's First Milk Pap roze kutije, stvarno su idioti.. Ja kupila istu verziju, ali od Humane. Cini mi se da je HiPP bolja...
A i ja planiram pravu rizu probati..


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Kalendar nadohrane
21.11.2008 23:10:06   
hanabanana
Savjet za rižu: kuhajte je u pretisu, super se izblendira. 

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Kalendar nadohrane
22.11.2008 11:55:44   
rozi
Hvala vam na savjetima, ja sam se vec opskrbila sa hapama:


user posted image

Vidjela sam jos neke Nestle riza kukuruz, pa nesto sa breskvom i bananom, i to cu kupiti.  Zeljela bih da pocenam sa povrcem, jer imam osjecaj da nece htjeti ako prvo proba ''slatko''. Da znate kako se tusi kad pije sirup, a neki dana ja jedem jabuku , on gleda u mene, otvorio oci, heheh i ja mu dam da lizne. Uh,da vidite radosti. Kada sam mu izvukla iz usta plakao je pola sata i bas se ljutio na mene.

Nemam pretis, pa se sad dvoumim sta da kupim:pretis ili ono za kuhanje na paru???

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Kalendar nadohrane
22.11.2008 11:58:13   
rozi
Eeee, jos nesto , nisam nigjdje ovdje procitala, da li ste davale jecam tj. gerslo. Nasla sam dobar kalandar nedohrane, pa preporucuje da se pocne sa rizom ili jecmom. U PDF je formatu, nemam pojma kako da ga ubacim ovjde.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Kalendar nadohrane
22.11.2008 12:01:54   
nesanica
Ne znam u kojem kalend. dohrane si to nasla ali sve zitraice, koje sadrze gluten, se ne preporucjuj do 8-9 mjesec, a jecam spada u njih!!!

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Kalendar nadohrane
22.11.2008 12:12:00   
Amrino
I ja kuham rizu u pretisu...
rozi- ukoliko nemas pretis ma OBAVEZNO ga kupi- ja bih dala Nobelovu onome ko ga izmisli.
Meni nije jasno kako kuhaju one zene koje nemaju pretis?user posted image Za grah ili kuhano meso u obicnoj serpi treba....par sati kuhanja jeli tako? U pretisu se vrijeme kuhanja broji minutama iskljucivo user posted image .
Sto se tice kuhanja na paru- mozes i sa obicnom serpom punom vode samo trebas kupiti onu mrezu (neko stavi onu mrezu koja sluzi kao friteza) ili posudu sa rupicama.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Kalendar nadohrane
22.11.2008 17:38:22   
rozi
Mene su ljudi isprepadali da pretis moze eksplodirati user posted image user posted image user posted image . Uzecu kakav mali,a mozda se odgrebem i od mame , ona ima 2.user posted image

Nesanice , sad sam i ja vidjela da jecam ima gluten, nisam znala. Ubacila bi taj klendar da znam, ali nemam pojma u PDF formatu kako da ga stavim, ali cim ima to  necu se vise oslanjati na to.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Kalendar nadohrane
25.11.2008 21:23:06   
Emina*
IZVORNA PORUKA: Romali

Emina, dođe li zaova iz Njemačkeuser posted image user posted image user posted image ?


Romali, Bogami dodje, i donese, majko moja, punu vrecu Hipp-ovih zitarica..
Dobila sam Hipp rizu.. jeeeee user posted image   user posted image   user posted image
Dobila Hipp griz, i jos nekih pahuljica i za laku noc, a nijednu nisam vidjela ovdje kod nas... 
Jos su velika pakovanja, sve nesto gratis  user posted image
vjeruj mi da sam se ziva nacudila sta je sve strpala u vrecu user posted image   user posted image

Suzi, ja sam prije par dana kupila Hipp babys first milk pap u Robotu, pa da znas....
Moj nece obicnu rizu, ali bas nece..  Nekoliko dana pokusavala i uzalud...  Nekakva gnjecava, nemam pojma, ali mu se bas ne svidja...


< Poruku je uredio Emina* -- 25.11.2008 21:25:29 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Kalendar nadohrane
25.11.2008 21:27:50   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: rozi

Eeee, jos nesto , nisam nigjdje ovdje procitala, da li ste davale jecam tj. gerslo. Nasla sam dobar kalandar nedohrane, pa preporucuje da se pocne sa rizom ili jecmom. U PDF je formatu, nemam pojma kako da ga ubacim ovjde.


I ja sam počela sa žitaricama, i sa starijom i sada sa mladjom. Onda sam uvela povrće i zatim voće. Obadvije mi više vole i bolje pojedu povrtne kašice nego voćne, ali to možda i nema veze sa tim što sam im prvo dala povrće.

Što se tiče žiutarica koje možeš dati, to su žitarice bez glutena. Znači: riža, kukuruz, proso...Ili rižine pahuljice, kukuruzne pahuljice, prosane pahuljice.
ONda u te pahuljice dodaješ povrće, i dijete prepoznaje ukus pa obično prihvata i povrće koje se mix sa pahuljicama.

Ja sam pretis skoro dobila na poklon, i vrijedi svake pare. Ne znam kako sam do sada kuhala bez njega. Isplati se za pretis heknuti lovu.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Kalendar nadohrane
25.11.2008 21:29:47   
Emina*
Hanabanana, samo jedno pitanje...  Kupila sam u DM-u prosane pahuljice (Hirse flocken), jel se i one kuhaju, ili se samo smiksaju, jer mi ne pise ni uputstvo, nista...
A kupila sam i samo Hirse, i znam da se to kuha slicno kao i kukuruz, samo malo duze..
Ali, kako sa ovim pahuljicama??
Hvala user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Kalendar nadohrane
25.11.2008 21:31:59   
hanabanana
Ja ih skuham na vodi jedno 2-3 minute, max pet minuta. Stalno miješam.
Kuham ih posebno a onda dodam u povrće koje je kuhano ili voće.
Neki dan sam ubacila šaku pahuljica u pretis skupa sa ostalim povrćem, i poslije sve izmiksala. Ali u tom slučaju dodaj više vode.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Kalendar nadohrane
25.11.2008 21:39:49   
Romali
IZVORNA PORUKA: Amrino RR
.
rozi- ukoliko nemas pretis ma OBAVEZNO ga kupi- ja bih dala Nobelovu onome ko ga izmisli.
rupicama.



I ja bih mu dala dvije nagradeuser posted image user posted image user posted image Ma meni je pretis zakon i to onaj starinski, mada je kod mene neki žblj marke, ali dobar.

Rozi,
šta sam ovo vidjela na tvojoj slici? Humana ... šta?

Emina,
je li bila fešta kad je došla zaova sas hapama?user posted image user posted image user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Kalendar nadohrane
25.11.2008 22:40:07   
Amrino
Hanabanana, samo jedno pitanje... Kupila sam u DM-u prosane pahuljice (Hirse flocken), jel se i one kuhaju, ili se samo smiksaju, jer mi ne pise ni uputstvo, nista...
A kupila sam i samo Hirse, i znam da se to kuha slicno kao i kukuruz, samo malo duze..
Ali, kako sa ovim pahuljicama??
Hvala


Emina pahuljice ne moras kuhati- mozes ih samo zaliti vrucim mlijekom ili vodom i poklopiti da odstoje...ili ako vec kuhas- nemoj duze od 2-3 minute.
Za Hirse- tj. proso ti treba malko duze. U pretisu za 6-7 min a inace jedno 10- 15 minuta.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Kalendar nadohrane
26.11.2008 19:32:45   
rozi
user posted image Romali, ovo Humanino je mlijecna kasica sa kukuruzno pirincanim grizom i burbon vanilom. Necu mu odmah davati, ali uzivam u kupovini hapa. Jos samo da docekamo 6 mjeseci

Danas sam na dva mjesta procitala da se kukuruz uvodi kasnije jer je veliki alergen, ova kontradiktornost vise nema smisla. Prvo sam nasla u jednom broju casopisa ''Moja beba'',  zatim u ovoj knjizi
http://www.bazar.ba/product_info.php?manufacturers_id=16&products_id=366&osCsid=f6e8f7f945bd424d905636b69c8e43e1


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Kalendar nadohrane
26.11.2008 20:09:13   
Amrino
Prvi put cujem to za kukuruz i nikada u zivotu nisam cula da je neko alergican na njega?! user posted image
Burbon?! Zar to nije alkoholno pice?...ili sam ja duduk?user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Kalendar nadohrane
26.11.2008 21:09:41   
Emina*
Amrino, hvala za savjet za pahuljice user posted image  user posted image
Mislim da ta humanina ima samo aromu burbon vanile, a ne burbona..
I da, burbon je pice, nisi duduk user posted image   user posted image   (kako si me samo nasmijala)


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Kalendar nadohrane
26.11.2008 21:42:51   
rozi
Jeste burbon pice, ali burbon vanilija???, joj, ma nemam pojma, vec sam negdje ovdje citala o tome, bas su se forumasice cudile  .Jos pise da ide od 4 mjeseca. Ne znam ni sama hocu li mu dati i kada.  Ima ih ko pojesti ,mmmmuser posted image .

Evo sad citam  na ''first milk pap''  da u sastavu ima takodjer ekstrakt burbon vanilije. Ne znam u cemu je fazon.

Evo slikala sam taj dio iz knjige za kukuruz:
user posted image


user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Kalendar nadohrane
26.11.2008 21:43:03   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Amrino RR
Burbon?! Zar to nije alkoholno pice?...ili sam ja duduk?user posted image



Ima i piće, ali u ovom slučaju se radi o najkvalitetnijim sortama vanilije.

Vanilija Bourbon je sa otoka Indijskoj oceana: Madagaskara (najveći proizvođač, proizvodi oko 1000 tona mahuna godišnje), Comorskih otoka i otoka Reunion, ista vrsta se uzgaja u Africi i Indoneziji. Svoj naziv je dobila po bivšem nazivu otoka Reunion (Bourbon, u čast Francuskog kraljevskog doma). Bourbon vanilija je ista Vanilla planifolia, ali novi uslovi uzgajanja svakako utiču i na kvalitet ukusa i mirisa.

http://www.punmiris.com/vijest/Vanilija-390.html

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Kalendar nadohrane
26.11.2008 21:45:29   
rozi
Uh, malo sam pretjerala sa velicnom fotografija , sorryuser posted image

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Kalendar nadohrane
26.11.2008 21:46:38   
Suzana
Eminice,
 
Stigla u Mercator HiPP Baby's First Milk Pap koja kao i ova Humanina takodjer sadrzi burbon vanilu. Ja je ponekad koristim, svidja se beboncima. Veceras im napravila malo, malo, cisto da se zabave, a nekada je pomijesam i sa bananom, jednom sam u tu hapicu ubacila HiPP sljivu, mada u 99% slucajeva mi jedu prirodne obroke, banana, kruska i sl.
 
Spominjete kukuruz - kako cekam jos mjesec sa uvodjenjem glutena, rekoste da Zlato polje pura tj. palenta sadrzi gluten, a spominjale ste i DM puru - ja nikako ne kontam koji je to proizvod na polici. Koristim njihove prosene pahuljice Hirse Flocken, i vidim samo Hirse koji podjeca na puru, ali OK, znam da to nije to, pa vas molim za pomoc curke moje da mi kazete koja je to DM Alnatura palenta? user posted image
 
Kad se bebama moze dati malo pavlake, tj. ubaciti u neki slani obrok da se obogati ukus?
Opet imam milion pitanja na pameti... user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Kalendar nadohrane
26.11.2008 21:46:39   
hanabanana
Kukuruz kod nekih osoba može izazvati alergijsku reakciju, kao i jagode, bobičasti plodovi, citrusi....ali ne izaziva celijakiju - odnosno  bolest. 

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Kalendar nadohrane
26.11.2008 23:03:30   
Romali
Suzana, prepisat ću šta piše na mojoj puri- Polenta Maisgriess ( ustvari ono njemačko slovo duplo suser posted image  user posted image user posted image ) Inače, dođe u žutoj, papirnoj kesici.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Kalendar nadohrane
27.11.2008 10:10:57   
mišur
I mene zanima isto kao i Suzanu- kad se moze ubaciti malo pavlake

< Poruku je uredio mišur -- 27.11.2008 10:11:42 >

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *