|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kalendar nadohrane
4.12.2008 9:56:52   
rozi
Hvala na idejama, probacu i kuhanu i pecenu u rernu , a malo kasnije svjezu(mada je vec malo liznuo i svidje mu se)

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Kalendar nadohrane
14.12.2008 9:50:46   
proud mom
nešto sam kao čituljala ali nigdje ne nađoh.... kivi??? maleni ima 7 mjeseci i 6 dana i ja sam mu jutros dala jedan kivi da popapa... pojeo ga je a ja sada razmišljam jesam li pogriješila ili ne??? 

_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Kalendar nadohrane
14.12.2008 9:57:25   
proud mom
ja malenom nikada nisam kuhala voće... jednostavno sam gulila, rendala (jabuka, kruška pa i mrkva) ili pasirala (banana) i svježe mu davala i to već sa 5 mjeseci... super je prihvatio i nikada nije imao problema sa stomačićem...

e danas smo prvi put probali kivi pa sad čekamo da vidimo reakcije....


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Kalendar nadohrane
14.12.2008 15:50:15   
ElmaB
I moji su jucer jeli kivi sa bananom i kruskom i sve je dobro proslo! Ne sekiraj se, mislim da nisi pogrijesila!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Kalendar nadohrane
15.12.2008 9:42:52   
proud mom
gledam sinoć, naravno kao i svako put kad mu dam nešto novo da papa, kakva mu je stolica... kad ono, kaka puna kivijevih košpica user posted image dakle, prošlo mu je kroz organizam a nije mu naškodilo user posted image user posted image user posted image

a sada nešto čime ćete se sigurno zgroziti ali šta ću, tako je kako je pa ako kad prođe i taj "krizni" period (mada mislim da je već i prošao), javim vam kako je bilo... ko zna, možda nekad nekome i pomogne moje iskustvo...

naime, sinoć oko 17h sjeli mi da večeramo i naravno beba pored nas, pošto sad polako uvodimo u praksu da pomalo papa s nama kada i mi papamo. i skuhala mu mama supicu i dva krompirića da dijete papa... izgnjavila krompririče i pomješala mu sa supicom, rekoh biće mu ukusnije... i tako papamo mi, njemu dajem ono njegovo ali neće pa neće, ali kad god ja ponesem viljušku ka svojim ustima ide tersanje i to prve klase... a mi dinstali kiseli kupus sa maaalo suhog mesa.... nije bilo začinjeno i to, ali ipak kupus je kupus, i to kiseli.... i ja ti u jednom momentu poludim i rekog evo pa da vidim kako ćeš to jesti... a on duša moja, oduševljen.... nema ni jednog zubića ali kao nešto žvače i sve guče od radosti.... srce mi se steglo... i sve traži još da mu dam... ja se pravo isfurala... ono kiselo i svašta nešta ali dijete papa li papa... k'o veliki.... i ja mu davala sve dok je htio... u međuvrmenu sam pokušala da mu dam i još koju kašiku krompira ali neće ni pod razno... samo slaže face... a kad vidi da nosim kupus zine ko pećalba user posted image

i tako duša mamina jela kiseli kupus.... nadam se da razumijete. ja zaista nisam imala srca da mu ne dam kad je onako fino jeo... noć je ok prošla, još samo da vidimo kakav će biti danas i gotovo...


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Kalendar nadohrane
15.12.2008 9:51:56   
ElmaB
user posted image user posted image user posted image user posted image Svaka cast, i ja sam tako znala dati da liznu po nesto sto i mi jedemo. Kada smo bili na bajramskom rucku kod moje mame, moj tata je jedan mali komadic pogace umocio u saft i dao Deniju. Naravno, pojeo je!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Kalendar nadohrane
16.12.2008 14:13:51   
rozi
Sta mislite o kupovnim tikvicama, ja nemam domace, a cini mi se da ih nema ni u gotovim hapama. Kupila sam u Merkatoru neke ''Bijele tikvice'' i sad se kontam da li bi mu dala?  Znam da je prskanouser posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Kalendar nadohrane
16.12.2008 14:15:15   
Emina*
I ja sam kupovala i u Mercatoru i na pijaci, i davala sam mu..
Ma kako da budes sigurna da nije nista prskano, osim ako nije iz tvog vrta,
ili nije uzgajao neko koga znas....
Ma danas nista nije sigurno user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Kalendar nadohrane
16.12.2008 14:39:19   
bebacha
ja kupujem tikvice gdje stignem.a kasicu tikvica imas od Bebivite.ja sam kupovala u Bingu.meni je groznog okusa ali Ajle je bas voli

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Kalendar nadohrane
16.12.2008 15:20:23   
rozi
Od jabuke je kakio tek cetvrti dan, od kruske peti i to samo malo, pa sam sad skroz prestala sa dohranom. Sacekacu 4-5 dana da se ocisti i kontam mu nakon toga dati tikvicu , voce i zitarice za sada ne smijem , izgleda da mu ne gode. Tikvica mi izgleda dosta lagana i citala sam da otvara.
Hvala vam, napravicu ja njemu ovu , a kupicu i tu Bebivita.  user posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Kalendar nadohrane
16.12.2008 16:02:18   
bebacha
a da mu dadnes kasicu os sljive.ona nama uvjek pomogne sto se stolice tice a pogotovo nam je pomagala na pocetku.mozes mu slobodno dati.najbolja je Hipp

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Kalendar nadohrane
16.12.2008 16:35:09   
Emina*
Ili ako imas suhih sljiva, domacih, mozes napraviti kompot,
naravno bez secera, oguli sljive, i eto obroka...  Bakir to obozava....

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Kalendar nadohrane
16.12.2008 17:27:15   
Amrino
Zatvor je ponekad znak da neka djeca jednostavno jos nisu spremna za nadohranu. Bolje je jos malo pricekati.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Kalendar nadohrane
16.12.2008 22:51:32   
rozi
Prvo mi je pala na pamet sljiva, pa sam kupila Hipp hapicu i sokic, ali mu nisam dala , vidjela sam da ima secer, pa odustala. Suhih domacih nemam , a one po trznim centrima??? Smijem li mu to davati poslije nekad, kad bude red na sljivi, znam da obicno budu prasnjave ?
Na kraju sam skontala  bas ovo sto Amrino kaze, mozda bas nije spreman, kad ne moze jabuku i krusku provariti kako ce nesto teze. Danas mi se bas izmucio,ali nije kakio,  pa sam zato i rekla da cu malo sacekati. Nekoliko dana , pa onda krecemo sa tikvicom(ako je bude htiouser posted image )
Hvala na savjetima user posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Kalendar nadohrane
18.12.2008 0:10:21   
Inayat
Pisale ste da zamrznete supu od iskuhane pilece vode (ja mislim da je samo to) i da mjesate s drugom hranom da bi bilo zeljene gustoce. Zanima me od kada se ta supica moze davati? Ovdje preporucuju dohranu od 4mj ako beba ne doji. Daje se rizne pahuljice, slatki krompir, avokado, banana i mrkva iz teglice (nikako domace pravljena do 6 mj).




< Poruku je uredio Amrino RR -- 18.12.2008 12:14:51 >


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Kalendar nadohrane
18.12.2008 12:15:24   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Inayat

Pisale ste da zamrznete supu od iskuhane pilece vode (ja mislim da je samo to) i da mjesate s drugom hranom da bi bilo zeljene gustoce. Zanima me od kada se ta supica moze davati? Ovdje preporucuju dohranu od 4mj ako beba ne doji. Daje se rizne pahuljice, slatki krompir, avokado, banana i mrkva iz teglice (nikako domace pravljena do 6 mj).


Ma nije radi gustoce...Nego radi okusa, vitamina...Piletinu mozes vec od 6-7.. mjeseca (ali samo bijelo meso). Kasnije oko 8. mozes napraviti ove "kockice"...raskuhati pile i zalediti u posudicama za led. To mozes npr. isto uraditi i sa povrcem. Skuhas svjezeg persuna, celera, mrkvice...i onda tu vodu zaledis. To je cisto zbog toga da mozes obogatiti jelo kada pri ruci nemas nista sveze od toga nabrojanog.
Posto bebe na pocetku dohrane jedu male kolicine- mislim da ti je za pocetak to sto si nabrojala- sasvim dovoljno.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Kalendar nadohrane
18.12.2008 16:53:58   
bebacha
nisam znala gdje da ovo postavim pa evo ovdje.mozda ce nekom pomoci.


Kupus: vitamin C, kalijum, kalcijum, gvožđe, sumpor, mangan, bakar;
Krompir: vitamin C, B1,B2, flour, kalcijum;
Pasulj: kalijum, kalcijum, fosfor, gvožđe;
Karfiol: vitamin C, kalijum, gvožđe;
Kelj: vitamini A1, B1, B2, C, E, kalijum;
Keleraba: vitamini A i C, kalijum, fosfor, selen;
Šargarepa: vitamini A, B, grupe, D, E, PP, kalijum;
Paštrnak: vitamini C, B grupe, A, gvožđe, kalijum;
Rotkva, crna i bela: vitamini A, B1, B2, C, E, kalijum, sumpor, kalcijum, fosfor, gvožđe, magnezijum;
Celer: vitamini A1, B1, B2, C, E, kalijum;
Spanać: vitamini A, B1, B2, C, magnezijum, gvožđe, kalijum, kalcijum, fosfor, mangan;
Crni luk: vitamini C, B1, B2, A, kalijum, fosfor, kalcijum;
Ren: vitamin C, kalcijum, magnezijum;
Jabuka: vitamini A, B1, C, kalijum, kalcijum, magnezijum, fosfor, sumpor, gvožđe;
Kruška: vitamini A, C, i B grupe, kalijum;
Banana: vitamini A, C u B6, mangan;
Limun, pomorandža i mandarina: vitamini C, A i B grupe, kalijum, kalcijum, fosfor, gvožđe, magnezijum, bakar;
Grejpfrut: vitamini A i C, kalcijum, magnezijum;
Kivi: vitamini A, C, i B grupe, fosfor, kalcijum, gvožđe;
Suva šljiva: vitamini A, B1, B1, gvožđe;
Orah: vitamini B, C, kalcijum, magnezijum, fosfor, gvožđe;
Lešnik: vitamini E i B grupe, gvožđe, kalijum, kalcijum.

< Poruku je uredio bebacha -- 18.12.2008 16:54:13 >


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Kalendar nadohrane
18.12.2008 22:23:54   
rozi
Super, Bebacha, sve na jednom mjestu. user posted image user posted image user posted image

Kad vec kupim informacije za ubuduce ,interesuje me da li kuhate cijelo pile ili filete, batkice... za tu supicu?user posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Kalendar nadohrane
18.12.2008 22:29:57   
Amrino
IZVORNA PORUKA: rozi

Super, Bebacha, sve na jednom mjestu. user posted image user posted image user posted image

Kad vec kupim informacije za ubuduce ,interesuje me da li kuhate cijelo pile ili filete, batkice... za tu supicu?user posted image


Ja sam raskuhala cijelo (ili pola- ne sjecam se user posted image ). Bez ikakvih dodataka.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Kalendar nadohrane
18.12.2008 22:33:02   
rozi
Hvalauser posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Kalendar nadohrane
18.12.2008 22:37:43   
kana
Mi tariku raskuhavamo telece koljenice(moja mama je u tome strucnjak) i to prespemo u male plasticne casice za kafu,pokrijemo alu-folijom,pa u zamrzivac.To nam je baza za sve.I ukusno je.Nekad i ja i MM sebi napravimo supicu sa tim user posted image


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Kalendar nadohrane
19.12.2008 13:41:41   
rozi
Kontala sam i koljenicu, ali kasnije , iza piletine. Negdje sam citala da se moze stavljati u one bocice za urin, sterilne su, male i imaju poklopac, a nisu ni skupe.  Ja narucila od Tupperware  posusu za led sa da je koristim bas u tu svrhu. Kad sam dobila pise na deklaraciji: ''Izbjegavati kontakt sa masnom hranom''user posted image   

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Kalendar nadohrane
27.12.2008 23:02:54   
rozi
Neki dan sam dobila Bebe kuharicu, speijalno izdanje casopisa Bebe. Evo njihov kalendar dohrane:

user posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Kalendar nadohrane
27.12.2008 23:19:59   
Mimi22
Sekade razlicno se kazuva.Jas imam kniga vo koja sto pisuva deka prvo se voveduva ovosje so 4 meseci i orizovi i pcenicni snegulki so 4 meseci.Posle doaga zelencukot so 5 meseci.Ne mi e jasno kako na primer HIPP pravi kasicka so kompir pavlaka i spanak i pisuva deka e za 4 meseci a vo knigi pisuva deka kompirot i pavlakata se voveduvaat pokasno.Jas na David pocnav da mu davam ovosje od 4 meseci a sega koga napolni 5 meseci poleka go ucam na zelecuk.Uste na sum probala zitarici zatoa sto mi e strav i neznam bas kako da gi prigotvuvam.Ako imate nekoj sovet kazete.Pozdravuser posted image

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Kalendar nadohrane
27.12.2008 23:33:39   
rozi
Ja koristim i gotove hape i vecinom uzimam Hipp, ali samo pojedinacne ili kombinacija 2 vocke, npr jabuku i krusku samo i kombinovano. Sljiva ima secer pa mu necu dati, sada cemo probati mrkvu.  One kombinovane sa vise satojaka cemo ostaviti za kasnije, oko 8 . mjeseca.
Milsim da je to propaganda velikih kompanija radi bolje zarade. Kako tek sitno napisu da neka hapa ima secer ili so, ja tek kad dodjem kuci vidim , pa onda mama spuca :)


_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu Mimi22)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *