|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Visok pritisak nakon trudnoce!
5.10.2009 16:19:49   
dzeniii
Drage moje forumašice,

rodila sam prije 18 dana u 38.nedjelji carskim rezom. Bebica je hvala Bogu Ok, 2.700.gr. Međutim poslije poroda primjetila sam velike edeme na nogama te dobila visok pritisak (160/110). Od tog pritiska čak je i mlijeko počelo umanjivati te sada više prehranjujem bebu nego što je dojim. Propisana mi je terapija Metildopa i Apaurin 2 mg 2 puta dnevno. Bojim se za bebu iako je malo dojim, da li joj ti lijekovi mogu štetiti?
Napominjem da nikada pa ni u trudnoći nisam imala visok pritisak.

Da li se neko od Vas susretao sa sličnim problemom, da li taj pritisak ostakje za cijeli život? Molim Vas pomozite mi svojim odgovorima i savjetima!

< Poruku je uredio Visnja RR -- 5.10.2009 16:25:43 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pomoć!!!
5.10.2009 16:24:28   
Skvo RR
E, ovako ja sam imala visok pritisak u trudnoci, poslije poroda edemi na nogama su ostali! Sta ti trebas? Javiti se na vaskularnu (ona ti je pored medicinskog fakulteta, u zgradi transfuziologije),
Ja sam dobila zadatak da tri dana mjerim noge, malim metrom za sivanje oko clanaka oko butina  (uvijek isto mjesto) 3X dnevno i da pisem mjere, kod mene se hvala Bogu smanjivalo! Oni ce ti dati terapiju!


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu dzeniii)
Neposredna veza do poruke: 2
   Visok pritisak nakon trudnoce!
5.10.2009 16:24:40   
istra09
Dzeni,
mislim da ti ništa od ovoga neće škoditi.
Ja sam oba lijeka koristila u trudnoći i rodila zdravu i preslatku bebicu od 4 kg.

Sve najljepše ti želim povodom rođenja bebice.user posted image
Uživaj.user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 5.10.2009 16:26:14 >


_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu dzeniii)
Neposredna veza do poruke: 3
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *