|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: opada li vam kosa??
15.10.2010 13:22:08   
Visnja RR
a sasvim je prirodno da nakon poroda ...najcesce nakon treceg i cetrvtog mjeseca bebe majci pocne opadati jace kosa... ali to traje par mjesece i prestane...
a inace oktobar je mjesec kad svima kosa vise opada
samo pokusajte ne misliti na to...
provjeriti stitnu zlijezdu!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu melly__)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: opada li vam kosa??
15.10.2010 13:34:34   
melly__
Znam da je to normala nakon porodauser posted image ali meni je ovo bas pretjerano,gdje god pogledam moje dlake user posted image to mi bas nesto previseuser posted image
probat cu tu masku a svakako trebam provjeriti KS,anemicna sam citav zivot a sad mozda i vise poslije porodauser posted image

_____________________________

17.06.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: opada li vam kosa??
23.10.2010 20:00:24   
Blue rose RR
Kod mene kosa takođe opada, i to sam primijetila da se dešava samo na prelazu godišnjih doba. Mada se zabrinem kolika količina kose opadne da me je strah da jedno jutro ne ostane niti jedna vlas. Sreća pa su samo četiri godišnja doba :)

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu melly__)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: opada li vam kosa??
23.10.2010 20:11:16   
samedi
Nisam ni znala za ovu temu user posted image I meni kosa zadnjih 2 mjeseca opada ali bas bas punoo,dobro je pa je i gusta pa se ne primijeti. A mojih dlaka nema gdje nema,+ one sto mi Nejra iscupa user posted image

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: opada li vam kosa??
23.10.2010 21:07:23   
aazra
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

kosa može opadati iz raznih razloga a glavni uzrok može biti i anemija i stres
Svakom kom kosa opada preporučila bi da obavi odredjene nalaze kako bi se isključila anemija
Stres, ne mora da znači da se radi o trenutačnom stresu jer u biti posljedice istog se pojavljuju nakon 3-4 mjeseca, takodje je jedan od glavnih uzročnika opadanja kose
Naravno i razne upale mogu uticati na opadanje kose a i zubi mogu biti uzrok ovog problema, takodje je potrebno obaviti ginekološki pregled
Farbanje kose i nanošenje razno raznih preparata treba isključiti, pa danas se djevojke farbaju od svoje 13-14 godine, zamislite šta će biti s njihovom kosom do 30 godine user posted image user posted image  strašno
Takodje preporučujem ispiranje kose sa vodom u kojoj je prethodno prokuhana kopriva, preporučujem i nanošenej maslinovog ulja na kosu, dobro kosu uljem iščetkati i pustiti da odstoji par sati, zatim oprati
Takodje šampon nikad ne nanositi direktno na glavu i puštati da tako stoji dok npr dohvatimo ovo ili ono u kadi, već u ruku, zatim malo vode i onda odmah trljati u kosu i isprati
Vrhove kose često skraćivati, nekad je potrebno i skratiti malo kosu više
Izbjegavati sušenje kose fenom
Trudnoa takodje moe biti uzronik opadanja kose, svaki hormonalni poremeaj dovodi do opadanja kose, potrebno je uraditi i nalaze titnjae
Duga kosa će uvijek više opadati i lomiti se neko kratka kosa
Kosa je nešto što nas krasi, stoga kosu njegujte

Uh svašta ja vama rekoh user posted image user posted image user posted image

ja npr nikad nisam farbala kosu, uredno posjeujem zubara, to je moj način borbe protiv opadanja koseuser posted image


Kada ovo kaze osoba koja ima prelijepu kosu - onda znaci da je istinauser posted image
Ja sam probala s onim nevezivanje jer sam stvarno bila pretjerala i primjetim rezultate. a inace meni kosa nije opadala nakon poroda cak se proguscalauser posted image Ali zadnjih nekoliko mjeseci na ceslju su mi znali ostajati pramenoviuser posted image Ali imajuci u vidu da sam je vezala non - stop pa i na spavanju dobro sam prosla user posted image


_____________________________








(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: opada li vam kosa??
23.10.2010 21:09:20   
aazra
Evo procitah ponovo tvoj post - zasto ne direktno sampon na glavu ja to uvijek radimuser posted image  
Ne mogu vjerovati da se ne farbas...znaci ti si prirodna crnkauser posted image


_____________________________








(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: opada li vam kosa??
23.10.2010 21:45:35   
Anoniman
Nisam znala za ovu temu prije , meni je  juni, juli, avgust toliko opadala kosa da sam mislila da cu celava ostati, na kraju se nisam smjela cesljati od straha...Paranoja me pucala..Dr kaze kao normalno posto doojim proci ce,Uvijek sam imala gustu kosu, za 3 celave glave komotno napraviti  perike...U sep mi se pocela obnavljati kosa sad vjerovali ili ne imam i siske a nova kosa strci user posted image user posted image user posted image , jednom sam se ofarbala od kako sam ostala trudna....Sad cu se farbati samo kanom ....Al jesam za vrijeme opadanja pojacala konzumiranje  svjezeg voca i povrca, pogotovo mi se jelo bobicasto voce i jagode....

(odgovor članu aazra)
  Neposredna veza do poruke: 232
   RE: opada li vam kosa??
11.2.2011 9:38:56   
lili1905
I ja nesto da kazem na ovu temu. KOsa mi je uzasno pocela opadati dva mjeseca nakon poroda. Nema gdje je nisam nalazila. UZAAAAAAAAAS!!! Evo sta mi je pomoglo:

1. 3x B kompleks svaki dan

2.Prije pranja natopiti tjeme losionom od rakije 1,5l i 20 češnjeva isjeckanog bijelog luka (ova smjesa treba da odstoji 2-3 sedmice)

3.prati kosu FITOVAL šamponom.

Vec nakon 10 dana (2-3 pranja) opadanje prestane a nakon mjesec dana sam primjetila jaaaaaaaaako puno male kose svugdje :).

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: opada li vam kosa??
4.5.2011 12:34:12   
lilybeby
evo jos jedan provjereni recept:
kasikica cimeta
kasikica meda
soljica maslinovog ulja
pomjesati i utrljati u korijen,ostaviti da odstoji pola sata i oprati kosu.
meni je pomoglo nakon 2 puta,kosa mi vise nije opadala

(odgovor članu lili1905)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: opada li vam kosa??
4.5.2011 12:45:48   
veeseelaa
e draga moja meni bi trebalo pola litra maslinovog koliki mi je obim glave user posted image
al budem probala user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu lilybeby)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: opada li vam kosa??
4.5.2011 12:56:10   
Mirkica
meni kada je opadala posle prvog porodjaja isla sam doktoru  i tako mu rekla on je meni nekim cudom izvadio krv ?????? uradili smo jos neke nalaze ne sjecam se sve je bilo u redu da htjeo je da mi provjeri koju funciju mi ima stitna zljezda kako se sjecam jer to valjda utjece na to psoto je sve bilo OK onda je bilo do porodjaja i samo od sebe je prestalo kao i ovaj put opadala je ne normalno a i samo je stalo i da maslinovo ulje ja cesto namazem kosu maslinovim uljem pre kupanja u jednu flasicu naspem mlake vode i ulja maslinovog i dobro izmuckam i onda ovo sve u kosu umasirati.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: opada li vam kosa??
6.5.2011 12:58:24   
Radoznalica
Jedna moja poznanica je imala problema sa opadanjem kose tako da je posjetila i doktoricu koja joj je između ostalog dala sljedeći recept da napravi šampon:
500 ml Baby šampon kosili
100 ml ricinusovog ulja
100 ml pantenol rastvora
1 bočica koprive
Sve ovo sasataviti i promućkati, prati kosu ovim šamponom 2 puta sedmično. Ona kaže da joj djeluje, a i ja namjeravam napraviti sebi, ako ne pomogne neće štetiti user posted image
I da, ove sastojke možete kupiti u apoteci, a šampon u bilo kojem opremljenijem marketuuser posted image

_____________________________

Nikada nemojte mnogo govoriti o sebi, jer drugi uvijek imaju više za kazati o toj temi


(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: opada li vam kosa??
6.5.2011 13:05:10   
Anoniman
opada ali nije strasno ali znam kome opada pa da preporucim receptuser posted image   nego sta znaci ovo
1 bočica koprive   user posted image   sampona od koprive ili?!

(odgovor članu Radoznalica)
  Neposredna veza do poruke: 238
   RE: opada li vam kosa??
6.5.2011 13:10:08   
Radoznalica
Bočica koprive - tražiš neke kapi koprive u apoteci i oni će ti dati tu najmanju bočicu, tako mi evo sad reče djevojka od koje sam uzela recept i mahsuz je nazvala da pitam i za ovo user posted image

_____________________________

Nikada nemojte mnogo govoriti o sebi, jer drugi uvijek imaju više za kazati o toj temi


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: opada li vam kosa??
6.5.2011 13:22:27   
vila_7
zna li neko kakav recept za glupu perut?user posted image
I da...i meni opada kosa,ali kontam proci ce... user posted image


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Radoznalica)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: opada li vam kosa??
6.5.2011 13:22:44   
Anoniman
mahsuz je nazvala da pitam i za ovo user posted image


Radoznalice  hvala user posted image user posted image

(odgovor članu Radoznalica)
  Neposredna veza do poruke: 241
   RE: opada li vam kosa??
6.5.2011 13:28:50   
Radoznalica
Triputamama, nema na čemu user posted image
Helena, moj dragi je imao problema sa peruti, nema šta nije probao, jedno vrijeme mu je pomagao i neki sapun dr. Pasha, a sad koristi afroditin šampon od koprive i JEDINO od njega nema više peruti. Vjerovatno sve zavisi i od tipa kože i kose. Pokušaj ponekad uraditi piling sa maslinovim uljem i staviš malo krupne morske soli. To mi je rekla jedna starija gospođa kad sam se knila jednom, pokušaj možda upaliuser posted image

_____________________________

Nikada nemojte mnogo govoriti o sebi, jer drugi uvijek imaju više za kazati o toj temi


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: opada li vam kosa??
6.5.2011 13:29:26   
koka i po
IZVORNA PORUKA: helena_7

zna li neko kakav recept za glupu perut?user posted image
I da...i meni opada kosa,ali kontam proci ce... user posted image




Oronazol sampon...imas ga u svim apotekama..provjereno
a kosa ti opada radi peruti

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: opada li vam kosa??
6.5.2011 13:42:14   
vila_7
hvala svima-probat cu sve,valjda nesto upali jer razguli tjeme ceskajuci se.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: opada li vam kosa??
3.12.2012 12:02:23   
Lulu_
Znam da poslije poroda kosa opada. Sa tim sam se bila pomirila. Ali zasto sad? i to u prmaneovima!!!! cula sam da nase zene stavljaju klincic u rakiju i time trljaju tjeme?

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: opada li vam kosa??
3.12.2012 12:11:37   
Visnja RR
zato jer u ova doba obicno opada... a ako si imala stres jos gore ili si bila na dijeti itd... meni taman prestala opadati i pocela nova rasti...

ali jedan zumanjak pomjesaj sa kasikom maslinovog i kasikom konjaka...i rasporedi po tjemenu... zamotaj kosu...ja uzmem asjine tetra pelene user posted image i drzi sat vremena do 2...bolje sat da se jos ne prehladis...

Kosu peri NIRAL ili NERILEX samponom ...mislim da je to isti sampon ali se sad zove Nerilex

< Poruku je uredio Visnja RR -- 3.12.2012 12:19:26 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: opada li vam kosa??
3.12.2012 12:38:54   
demented
meni kosa uzasno opada, tjesila sam se da je to samo poslije poroda ali evo vec par godina konstantno opada i raste nova..ma katastrofa...sreca imam puno kos pa se ne primjeti tolikouser posted image ...ranije nisam nista radila ali sad definitivno moram isprobati neke od ovih savjeta




_____________________________

S 2008
A 2011

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: opada li vam kosa??
3.12.2012 12:39:33   
demented

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Kosu peri NIRAL ili NERILEX samponom ...mislim da je to isti sampon ali se sad zove Nerilex

visnja, gdje mogu naci taj sampon

_____________________________

S 2008
A 2011

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 248
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *