|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ista krvna grupa i rh faktor?
20.10.2011 15:24:25   
sarajka81
Drage moje,
ne znam da li ova tema vec postoji (vjerovatno postoji) ali me interesuje da li moze doci do problema ako su oba partnera iste krvne grupe i rh faktori?  Moj suprug i ja smo oboje A+ i u 10.sedmici trudnoce smo :)
Interesuje me da li postoji neka opasnost radi toga ili ne? Takodjer, neko mi je rekao da iste krvne grupe i rh faktori uticu da se prvo dvoje ili troje djece rodi istog spola.  Nevjerujem da je medicinski dokazano, ali da li neko ima slicna iskustva?

Hvala vam :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
20.10.2011 15:28:19   
taurus
krvna  grupa nema uticaj na trudnoću, a rh faktor može predstavljati problem jedino ako je majka rh negativna a otac rh pozitivan

vas dvoje ste isti rh faktor, pa ne razmišljaj o tome već uživaj u user posted image
sretno

(odgovor članu sarajka81)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
20.10.2011 15:29:19   
veeseelaa
draga bitno je da ti nisi RG negativna i onda no problem
kako ja znam, ispravite me ako griješim
Ja kad sam bila user posted image , tek tada sam vadila krv i bila sam rh pozitivna i to je bilo bitno, niko nije ni pitao za partnerovu krvnu grupu, da sam bila negativna a partne rpozitivan onda je to problem

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sarajka81)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
20.10.2011 15:33:53   
mamajednogdjecaka
Ja sam krvna grupa A- a moj muz A+,i kada sam bila trudna redovno sam vadila nalaze na antitjela.A kada sam se porodila,nisam primila nekakvu inekciju jer je sin (na srecu) moja krvna grupa A-,a da je bio A+ dobili bi inekciju.Znaci opet nije nista strasno sto smo razlicitih rh faktora.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
20.10.2011 15:38:40   
sarajka81
Drage moje,
hvala vam velika na brzim odgovorima. I mislila sam da je samo rh faktor upitan, al sam se toliko babskih prica naslusala da vise ni sama ne znam sta je istina a sta ne.

Od srca hvala :)

(odgovor članu mamajednogdjecaka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
20.10.2011 15:45:15   
jasmin

IZVORNA PORUKA: sarajka81

Drage moje,
ne znam da li ova tema vec postoji (vjerovatno postoji) ali me interesuje da li moze doci do problema ako su oba partnera iste krvne grupe i rh faktori?  Moj suprug i ja smo oboje A+ i u 10.sedmici trudnoce smo :)
Interesuje me da li postoji neka opasnost radi toga ili ne? Takodjer, neko mi je rekao da iste krvne grupe i rh faktori uticu da se prvo dvoje ili troje djece rodi istog spola.  Nevjerujem da je medicinski dokazano, ali da li neko ima slicna iskustva?

Hvala vam :)


Nema brige draga.Mi smo oboje A+ i oboje djece su nam A+ :).Uzivaj u trudnoci.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu sarajka81)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
20.10.2011 15:45:17   
Lejla Ka
Ja i suprug oboje A+, imamo kčer i sina. user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu sarajka81)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
20.10.2011 15:48:47   
sarajka81
Lejla Ka,
super :))) sad si me jos vise obradovala....bitno mi je da su ziva i zdrava djecica al eto volila bi barem po jednom svakog spola :) jeste da mi je tek prva trudnoca, i nemam pojma sta me ceka, al znam da bi volila barem dvoje djece :)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
20.10.2011 17:37:39   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: sarajka81

Drage moje,
ne znam da li ova tema vec postoji (vjerovatno postoji) ali me interesuje da li moze doci do problema ako su oba partnera iste krvne grupe i rh faktori?  Moj suprug i ja smo oboje A+ i u 10.sedmici trudnoce smo :)
Interesuje me da li postoji neka opasnost radi toga ili ne? Takodjer, neko mi je rekao da iste krvne grupe i rh faktori uticu da se prvo dvoje ili troje djece rodi istog spola.  Nevjerujem da je medicinski dokazano, ali da li neko ima slicna iskustva?

Hvala vam :)


MM i ja oboje O+ i imamo curicu i dječaka!
Pa samo su 4 krvne grupe, da to uzrokuje neku opasnost, ne bi nas ovoliko bilo na Zemlji!


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu sarajka81)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
20.10.2011 18:35:44   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: sarajka81

Lejla Ka,
super :))) sad si me jos vise obradovala....bitno mi je da su ziva i zdrava djecica al eto volila bi barem po jednom svakog spola :) jeste da mi je tek prva trudnoca, i nemam pojma sta me ceka, al znam da bi volila barem dvoje djece :)


Pusti babske i uživaj u zdravoj trudnoći.

Moja je nana rekla da ako prvo dijete prvo kaže "mama" slijedeće se rađa istog spola, a ako prvo zvoje oca onda drugog spola. Moja je kči prvo zvala mene, a rodio se sin user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu sarajka81)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
21.10.2011 8:32:08   
joni
Baš sam se nasmijala za ovo da rh faktor utiče na isti spoluser posted image Ja i muž smo A+ imamo 2 djevojčice i jednog dječaka. Vadila sam krvnu grupu kad sam ostala trudna sa prvom ćerkicom, i kad sam dobila rezultate ja se zabrinula, onda mi je dr. rekao da je sve u redu, a ja mislila šta je sad, šta ću ja rodituser posted image eto i sad imam troje prekrasne djeceuser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
21.10.2011 8:46:57   
taurus
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: sarajka81

Lejla Ka,
super :))) sad si me jos vise obradovala....bitno mi je da su ziva i zdrava djecica al eto volila bi barem po jednom svakog spola :) jeste da mi je tek prva trudnoca, i nemam pojma sta me ceka, al znam da bi volila barem dvoje djece :)


Pusti babske i uživaj u zdravoj trudnoći.

Moja je nana rekla da ako prvo dijete prvo kaže "mama" slijedeće se rađa istog spola, a ako prvo zvoje oca onda drugog spola. Moja je kči prvo zvala mene, a rodio se sin user posted image



ako ovo "pravilo" primijenim na moj slučaj, moj R je prvo zvao mm, pa nam se sada rodila djevojčicauser posted image
eto jedna protvrda za babske pričeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
21.10.2011 8:56:17   
chuci
ja B-, a mm je B+
u trudnoći svaki mjesec vadila krv
poslije poroda provjere krvnu grupu bebe, ako je Rh +, tebi daju injekciju da te zaštite u slučaju da je krv bebice dospjela u tvoju, a ako je beba Rh - (kao moja) nikom ništa.




_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
21.10.2011 10:53:21   
tekja
Mi smo svi u kuci A negativna...bilesi i moja svekiuser posted image user posted image user posted image

A i meni je jedna tuka vazno vrtila glavom kad sam rekla da MM i ja imamo istu krvnu grupu...cak je uslijedio i komentar na konto togauser posted image , koji necu ovdje spominjati, da dodatno ne sekiram ovu gore trudnicuuser posted image ...jer meni je to njeno dugo odzvanjalo u usimauser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
21.10.2011 15:48:22   
Mirkica
koliko ja znam sada mozda gresim ali samo ima znacaja kada je zena 0 negativ onda muz vadi krv ako je i on ista krvna grupa  onda posle poroda mama dobije vakcinu da bi drugo djete bilo zasticeno
Meni su vadili krv kod prve bebe i kada su vidjeli da sam 0 positiv onda nikom nista nisu od mm ni trazili a da sam ja bila 0 negativ onda bi i on morao da vadi krv ili da prilozi koja je krvna grupa.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
22.10.2011 20:29:13   
La Alma
Ja sam O- a mm AB+, citavu trudnocu sam morala vaditi nalaze za antitijela, i napominjat svakome ko mi udje u sobu poslije poroda da mi bebi izvade krvnu grupu tako da je ona na kraju dobila B+, a ja bocu  (koju mi je muz morao donijeti pred sami izlazak iz porodilista). Ali i na te boce treba obracati paznju, rok trajanja, cuvanje i sl. jer svega ima...


_____________________________

Pile moje malo 18.4.2012.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
23.10.2011 13:41:50   
kristijan
i ja i mm smo negativni on A ja AB pa sam opet vadila ne baš svaki mjesec 3 puta čini mi se bitno je ženina kr grupa tj rh faktor 

_____________________________

KRISTIJAN 24.12.2003
IVAN 24.06.2008
JAN 21.01.2010

(odgovor članu La Alma)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
23.10.2011 13:45:31   
afgani
ja i moj mm smo oboje A+ o nadam se da necemo imati problema mislim doktori to vec znaju i nisu nam nista rekli da je opasnouser posted image

_____________________________

■“Dosada je bolest sretnih ljudi. Nesretni se nikad ne dosađuju, jer su prezaposleni.” Camus

(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
23.10.2011 13:49:01   
Anoniman
ja iskreno neznam koje je grupe mm krvne user posted image  user posted image user posted image Ja sam A+ i Anel je naslijedio moju kr.grupu A+user posted image  

(odgovor članu afgani)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
23.10.2011 13:50:13   
nanika
IZVORNA PORUKA: afgani

ja i moj mm smo oboje A+ o nadam se da necemo imati problema mislim doktori to vec znaju i nisu nam nista rekli da je opasnouser posted image

To je ok, sve uredu.


_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu afgani)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
23.10.2011 13:55:10   
afgani
uhh to je super da ne brinem vidim i predhodne postove da zenen nisu imale problema kad je u pitanju obe A+user posted image

_____________________________

■“Dosada je bolest sretnih ljudi. Nesretni se nikad ne dosađuju, jer su prezaposleni.” Camus

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
23.10.2011 14:00:27   
nanika
Afgani bitno je samo da nisi rh negativna. I da jesi nista strasno onda dobijes neku inekciju i sve ok

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu afgani)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
23.10.2011 14:01:38   
afgani
user posted image user posted image user posted image ma super necu da se sikiram nizasto to je vec negdje zapisano sta ce da bude sad zelim da uzivam u trudnociuser posted image

_____________________________

■“Dosada je bolest sretnih ljudi. Nesretni se nikad ne dosađuju, jer su prezaposleni.” Camus

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
26.10.2011 9:12:36   
sunce123
pozdrav svima,
ako mi neko moze pomoci bila bih vam zahvaln a:)
sa sam B- , muz a+ i trebam primiti rogan , ali kako vodim trudnocu kod privatnika on mi je samo rekao da trebam primiti a nije rekao gdje user posted image , pa vas molim ko je primo da mi kazete gdje ste vi primle , znam da je trebam kupiti al sta cu s njom poslije user posted image user posted image

(odgovor članu afgani)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Ista krvna grupa i rh faktor?
26.10.2011 9:18:30   
Lejla Ka
Koliko ja znam, Rhogam se primi u porodilištu, nakon poroda?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu sunce123)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *