|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 0:44:39   
Lulu_
hanabanana strasno si extremna i umaras i ljude oko sebe.gljive ne prije 5 godine...svasta

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 8:43:39   
ElmaB
I opet djecu trebamo hraniti i odgajati po nekim uputama iz knjiga, casopisa i sl. !!!Kao sto je rekla jedna nasa forumasica, nije dijete predmet pa da nam treba upustvo za rukovanje!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 8:44:57   
mamy Sabina
Bravo Elma!!!!!!!!!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 9:03:52   
anitaMO
bas tako elmauser posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 9:08:16   
Romali
IZVORNA PORUKA: ElmaB

I opet djecu trebamo hraniti i odgajati po nekim uputama iz knjiga, casopisa i sl. !!!Kao sto je rekla jedna nasa forumasica, nije dijete predmet pa da nam treba upustvo za rukovanje!

Elma, svaka ti na mjestu!! Nismo roboti pa  da se ponašamo kako nas naviju. Sumnjam da ijedna od nas želi nešto loše svome djetetu user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 9:12:14   
Emina*
Opet komentari user posted image  user posted image

Hanabanana, super je tekst user posted image   user posted image , sto ne znaci da cu ga se pridrzavati od A do Ž,
ali je jako lijepo znati pojedine stvari..... 

Drage moje forumasice, ja bih vas samo zamolila da ne ostavljate komentare tipa, ja tako ne bih, ili vidi nje ona tako....
Stvarno postaje dosadno user posted image   user posted image




_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 9:13:27   
Gigana
Ma sva ova upustva nisu loša, ali samo kao jedan opći vodič u ishrani djeteta.  Ja se lično ničega ne prdržavam slijepo, već primjenjujem ono što mislim da je dobro za moje dijete.  Bitno mi je da ima jedan slani (raznovrsno povrće i meso) i barem jedan slatki obrok (voće i žitarice) dneno, a ostalo kombinujem po želji.

Dakle, ne bježim ni od davanja smokija, džema, pavlake, monte, putera, i ostale hrane koju i mi svakodnevno konzumiramo.  Što raznovrsnije, to bolje.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 9:15:01   
Emina*
IZVORNA PORUKA: Gigana

Ma sva ova upustva nisu loša, ali samo kao jedan opći vodič u ishrani djeteta.  Ja se lično ničega ne prdržavam slijepo, već primjenjujem ono što mislim da je dobro za moje dijete.  Bitno mi je da ima jedan slani (raznovrsno povrće i meso) i barem jedan slatki obrok (voće i žitarice) dneno, a ostalo kombinujem po želji.

Dakle, ne bježim ni od davanja smokija, džema, pavlake, monte, putera, i ostale hrane koju i mi svakodnevno konzumiramo.  Što raznovrsnije, to bolje.


Apsolutno se slazem user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 9:16:57   
ElmaB
Draga Emina, isto tako postaje dosadno kada pojedine tvrde da dijete nesto ne smije ili ne moze i sl. Puno je ljepse i bolje dati svoje misljenje, a ne kategoricno tvrditi neke stvari. A, svi imamo pravo na komentar koji, naravno, nije uvredljiv!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 9:23:17   
mamy Sabina
Ja možda imam najmanje prva da se koristim ovom temom jer sam mama tinejdžerke!Činjenica je da se na ovoj temi najčešće komentarišu i
napadaju postovi mama koje djeci daju nešto,što nije po tim kalenadarima ishrane tada trebalo jesti.Naravno da postaje dosadno sve to,previše smo brate,,isključivi.
Sorry za ovaj post.
Sve dok aBd ne dobijem svoje drugo čedo,neću se javljati na ovoj temi!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 9:43:54   
bebacha
ma dajte zene hajmo davati svoja misljenja i iskustva a nije samo kopirati tekstove i pravite se pametne.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 11:04:11   
mišur
Hajmo se mi vratiti na temu,drage mame...
Moj maleni ima 6,5 mjeseci...
Dajem mu kašice od voća i povrća, po savjetu dr. Kada smo bili na redovnoj kontroli sa 6 mjeseci, dr mi je savjetovala da mu sa 6,5 mjeseci počnem davati žumance-prvo 1/8, pa polako povećavati količinu.
Takođe je rekla da mu krenem davati meso sa navršenih 7 mjeseci.
Mene zanima kada ste vi svojima mališanima počele davati žumance i meso?
Strah me alergije na jaje, a prema ovom kalendaru nadohrane žumance se uvodi tek sa 10 mjeseci...
I koje meso prvo dati-pileće,ćureće, teletinu?
I, da, ja njega još uvijek dojim..

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 11:06:01   
Emina*
Mislim da se prvo daje bijelo meso, mozda puretina ili piletina, ali nisam sigurna ....
Naravno, javit se ti se iskusnije mame, jer smo i mi u slicnoj fazi kao i vi user posted image user posted image
Sto se tice jaja, vazno je da se bjelance ne uvede prerano.....

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 11:11:21   
mišur
Hvala ti, Emina...
Znam za bjelance, ali me baš zanima mišljenje iskusnijih mama oko žumanca i mesa.
I zaboravila sam napisati u prethodnom postu-jeste li davali svojim bebama sir? Tačnije, dodavali u neku hranu...
Znam mame koje su bebama u uzrastu u kojem je moj Luka davale i pavlaku i ABC sir, i mladi sir...

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 11:12:40   
Amrino
mišure- najbolje ti je kupiti svjeze pilece bijelo meso (tj. filete). Nemoj da bude zaledjeno. Isjeckas na komadice i dobro skuhas- bez soli i dodataka naravno.
(najlakse ti je izrezati malo piletine, mrkice i krompir i u pretis lonac jedno 5 min.)
user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 11:26:09   
mišur
Hvala, Amrino...
Sve izmješam, i ispasiram, i super jelo za guzonjicu...user posted image


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 11:34:14   
bebacha
mi smo u 6-tom mjsecu uveli zumance a u sedmom meso.pocni sa piletinom.najlakse ti je sa filetama s tim da je meso od batka najzdravije.ja iskuham batak,dodam povrce.meso usitnim,sve to ispasiram i razrijedim tom vodom gdje se kuhalo.sad vise ne pasiram.a sto se tice sira,mi ih koristimo.i iz iskustva ti mogu savjetovati je za za bebe najbolji ABC sir.ukusan je a nije slan,mozes ga vec sad davat po malo.moues ga stavit u puru

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 11:36:48   
mišur
Baš sam zbog pure i pitala, Bebacha.
Nekako mi je baš suhoparna kad je pravim, bez obzira što dodam svoje mlijeko.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 11:38:07   
Emina*
Mozes dodati u puru sve sto pozelis, i sto je beba vec probala..
Jabuku, krusku, tikvicu kuhanu, mrkvicu, i jelo gotovo, a fino zasiti bebu....
Ja sam neki dan napravila puru i izmiksala krusku i dala mu...
Sve je pojeo user posted image   user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 12:06:26   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Emina*

Mozes dodati u puru sve sto pozelis, i sto je beba vec probala..
Jabuku, krusku, tikvicu kuhanu, mrkvicu, i jelo gotovo, a fino zasiti bebu....
Ja sam neki dan napravila puru i izmiksala krusku i dala mu...
Sve je pojeo user posted image   user posted image


I mi isto ovako user posted image .
Beba pije tvoje mlijeko i bolje da joj umjesto nekih mlijecnih proizvoda dajes voce i povrce. Ja bih ti preporucila kruskicu (ima ih sad divnih i jako su socne) i bundevu- sad im je sezona- jaaaako su ukusne i zdrave.
Piletinu ti je dovoljno jednom sedmicno.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 12:12:29   
hanabanana
Ja sam žumance dala kasnije, negdje oko 8 mjeseca. Dala sam 1/8 tvrdo kuhanog, i Hana se zagrcnula iako sam ga razrijedila sa mlijekom. Onda sam kasnije pravila u tavi, sa mlijekom i pavlakom, negdje oko 10 - tog mjeseca.

Meso sam uvela sa šest mjeseci, prvo piletinu, prsa. Kombinovala sam sa povrćem, i sve miksala. Onda sam davala malo janjetine, pa ribu.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 12:36:30   
amdi
IZVORNA PORUKA: amrino


I mi isto ovako user posted image .
Beba pije tvoje mlijeko i bolje da joj umjesto nekih mlijecnih proizvoda dajes voce i povrce. Ja bih ti preporucila kruskicu (ima ih sad divnih i jako su socne) i bundevu- sad im je sezona- jaaaako su ukusne i zdrave.
Piletinu ti je dovoljno jednom sedmicno.



Sa ovim se ne slazem. Beba pije manje mlijeka kada pocinje sa dohranom i upravo iz tog razloga ja sam pocela dodavati mlijecne proizvode u ishranu-jogurt,mladi sir i pavlaku. Ne kazem da ne treba da jede voce i povrce, naprotiv, ali ipak mislim da je u tom uzrastu bitna mlijecna ishrana. A sto se tice ABC sira, ako pogledate u sastav vidjecete da ima soli u njemu.
LP

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 12:41:32   
Amrino
Moj Hamza ne pije manje mlijeka. Prvih godinu dana mlijeko je osnovna i glavna hrana- a sve drugo je samo dohrana. Ovaj moj doji kao i prije- samo sto pored toga jede i drugu hranu.
Majcino mlijeko i AD su svojim sastavom prilagodjeni maloj bebi a kravlje mlijeko nije.
Dam i ja Hamzi da lizne npr. pavlaku ali mislim da je mnogo bitnije da djeca jedu sto vise voca, povrca i zitarica.
To je moje misljenje.
Mada...meni je u cilju da sto duze dojim Hamzu...neke majke koje zele da prestanu npr. s dojnjem vjerovatno postupaju drugacije.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 12:42:13   
bebacha
pa nema ni jednor sira da nema soli ali nije bas slan kao feta.a sto se tice pure super je sa bundavom.sad je sezona oni slatki.biogradke(valjda sam dobro napisala)mi cemo je sutra probat

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Kalendar nadohrane
15.10.2008 13:00:53   
hanabanana
Hana je bila na adaptiranom, znam da je od osmog mjeseca pila mlijeko 3 puta dnevno, 220 ml. Oko jedanaestog mjeseca joj pravila kašice sa mladim sirom.

Ako me sjećanje ne vara recept je išao ovako:
- jedna jabuka
- jedan keks petit
- kašika mladog sira
- 30 ml vode - da otopi sir.

Hana je voljela ovu kašicu, umjesto jabuke nekada bih dodala bananu zato što je slatka pa bi ublažila okus siru.



(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *