|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: D3 kapi
10.10.2010 0:42:45   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: bananica

ja sam ih redovno davala do prve godine, poslije ih nismo koristili, mada bih joj sada kupila riblje ulje

ja nakon prve godine u mjesecima koji nemau slovo R dajem perlice D3. Mojoj djeci to ukusnije.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: D3 kapi
10.10.2010 0:45:37   
Mya_81 RR
Složila bih se sa Hanady...sve je OK dok to nije prečesto i kada je recimo u ljetnim danima kad bebe stalno šetaju i budu na suncu. Sad sunca ima sve manje pa bi trebalo voditi računa o tome. Stavite bočicu kapi na neko vidljivo mjesto i kad je vidite i sjetite se da ih trebate dati uradite to odmah. Nemojte reći da ćete kasnije jer ćete sigurno opet zaboraviti user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: D3 kapi
10.10.2010 0:48:46   
bananica
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bananica

ja sam ih redovno davala do prve godine, poslije ih nismo koristili, mada bih joj sada kupila riblje ulje

ja nakon prve godine u mjesecima koji nemau slovo R dajem perlice D3. Mojoj djeci to ukusnije.user posted image



bravo...perlice i jesu bolji izbor

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: D3 kapi
19.10.2010 12:58:01   
Dalila Sa
Ja sam svojoj bebi davala D3 kapi do godine i pauzirali smo od maja do septembra,i opet sam mu krenula davati u septembru.
Skontala sam da mu D3 kapi izazivaju povraćanje user posted image .
Dok sam mu davala kapi do godine dešavalo se da povrati hranu i nakon dva tri satauser posted image ali ja nisam znala od čega povraća ,dok preko ljeta je prestao povraćati i počeo je bolje da jede.I da bi mu opet počela davati u septembru i opet ista stvar dešava se da povrati najednom bez ikakvog razloga,prestanem mu davati kapi ne namjerno već zaboravim i opet jedan dan dam i djete mi povrati naveče.I tako da sam skontala da mu niakako nedajem,on jede sve pa kontam može li biti prezasićenje D vitamina user posted image .
Doktoricu sam pitala ona kaže da mu dajem tri zime do treće,neznam nisam više pametna,al samo mi je jedno drago moje dijete više nikako ne povraća user posted image


_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: D3 kapi
19.10.2010 13:26:24   
Lejla Ka
Naša pedi kaže "do u drugu zimu". Možda je preosjetljiv na neki pomoćni sastojak. D vitamin se najviše sintetizuje preko kože, a manje unosom hrane, zato se daje zimi, jer je manja površina i kratko u toku dana izložena sunčevom svjetlu.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: D3 kapi
19.10.2010 13:34:40   
dzeni_nl
kod nas ovdje se d3 kapi daju do 4 godine i ne prestaju se davati ljeti, a dajem 10 kapi svaki dan. cula sam da su u bosni d3 kapi gorke, ovdje nisu i bas imaju fin miris i okus, pa su mozda blaze i zato treba da se tako dugo koriste i bes prestanka.

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: D3 kapi
19.10.2010 14:53:13   
Dalila Sa
Ja sam baš insistirala sa davanjem kapi,jer stvarno slušam savjet pedijatra ali mi je muž par puta rekao pa možda mu škode kapi i od njih da povraća,u šta sam se stvarno i uvjerila.Dok je bio beba do godine dana davala sam mu baš svaki dan po 5 kapi i volio je da ih pije a sad kad sam opet krenula da mu ih dajem neće da popije jer su jako gorke i sve ima nagon na povraćanje.Nepovrati on odmah nego nakon par sati.

_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: D3 kapi
19.10.2010 18:00:58   
Lejla Ka
To je kod vas Dzeni nešto slabiji rastvor. Kod nas se kapi počinju davati po 3, kasnije po 4 ili ako je neko dijete izrazito krupno po 5. A okusa su katastrofalnog. Ja sam pila dok sam dojila, tako ide, koliko beba toliko i majka dojilica, i naprosto su bljak. Moja ih je kči voljela user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: D3 kapi
19.10.2010 18:06:38   
Visnja RR
ono malo vremena dok sam dojila ja bih stavila na kasičicu 3 kapi ...pa 10 kapi espumisana (jer ima fin ukus) i iz bradavice nakapam malo mlijeka i dam asji direktno u usta...
kad je prešla na flašicu stavila bih u flašicu i d3 i espumisan (valjda se tako zove, zaboravljam lagano)
ja sam ih uzimala tako što nakapam 3 kapi na jadro keks (sa strane da upije keks) i pojedem user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: D3 kapi
19.10.2010 18:14:21   
rose 87
e mi smo se bas sinoc cudili kako se user posted image smije kad treba da pije D3,a mi kad probamo user posted image ,ja dojim ali ih nikada nisam pila user posted image ,povraca mi se od njih 

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: D3 kapi
19.10.2010 18:26:02   
de_de
I Keno takodje voli D3 kapi. Sad vec zna kad mu hocu dati, lijepo otvori usta i ceka da mu nakapam. Ja ih nisam nikad uzimala, iako dojim. Pitala sam svoju dr i ona mi rekla da ni u kom slucaju ja ne smijem uzimatiuser posted image user posted image user posted image
Hanady a od kojeg proizvodjaca su te D3 perlice?


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: D3 kapi
19.10.2010 19:29:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: de_de

I Keno takodje voli D3 kapi. Sad vec zna kad mu hocu dati, lijepo otvori usta i ceka da mu nakapam. Ja ih nisam nikad uzimala, iako dojim. Pitala sam svoju dr i ona mi rekla da ni u kom slucaju ja ne smijem uzimatiuser posted image user posted image user posted image
Hanady a od kojeg proizvodjaca su te D3 perlice?

to je nekad proizvodio alkaloid skopje...riblje ulje u perlicama...ja to obozavaaaaamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu de_de)
  Neposredna veza do poruke: 187
   RE: D3 kapi
19.10.2010 19:32:31   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: de_de

I Keno takodje voli D3 kapi. Sad vec zna kad mu hocu dati, lijepo otvori usta i ceka da mu nakapam. Ja ih nisam nikad uzimala, iako dojim. Pitala sam svoju dr i ona mi rekla da ni u kom slucaju ja ne smijem uzimatiuser posted image user posted image user posted image
Hanady a od kojeg proizvodjaca su te D3 perlice?

to je nekad proizvodio alkaloid skopje...riblje ulje u perlicama...ja to obozavaaaaamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


i sada ih on porizvodi...jedno vrijeme nije ih bilo kod nas u pordaji...sad ih opet ima. ja kupila u una apoteci na bjelavama.user posted image

iste ovakve samo naravno jezikom pirlaođene našem tržištu
user posted image
de-de nema potrebe ti da uzimaš kapi....to je jedno jako zastarjelo mišljenje naših petronažnih sestara. user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: D3 kapi
19.10.2010 19:37:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: de_de

I Keno takodje voli D3 kapi. Sad vec zna kad mu hocu dati, lijepo otvori usta i ceka da mu nakapam. Ja ih nisam nikad uzimala, iako dojim. Pitala sam svoju dr i ona mi rekla da ni u kom slucaju ja ne smijem uzimatiuser posted image user posted image user posted image
Hanady a od kojeg proizvodjaca su te D3 perlice?

to je nekad proizvodio alkaloid skopje...riblje ulje u perlicama...ja to obozavaaaaamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


i sada ih on porizvodi...jedno vrijeme nije ih bilo kod nas u pordaji...sad ih opet ima. ja kupila u una apoteci na bjelavama.user posted image

iste ovakve samo naravno jezikom pirlaođene našem tržištu
user posted image
de-de nema potrebe ti da uzimaš kapi....to je jedno jako zastarjelo mišljenje naših petronažnih sestara. user posted image


al su promijenili ambalazuuser posted image ...bila su u onoj staklenoj, plavoj bocici.... bila vata unutrauser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 189
   RE: D3 kapi
19.10.2010 19:44:50   
ziki
Ja sam D3 kapi davala do godine i vise nisam, niti mi je ko savjetovao kao sto nisam ni ja uzimala kapi a dojila sam ga 17.5 mj. Ovo da dojilja treba da pije kapi prvi put cujem.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: D3 kapi
19.10.2010 21:17:41   
teacher75
IZVORNA PORUKA: de_de

I Keno takodje voli D3 kapi. Sad vec zna kad mu hocu dati, lijepo otvori usta i ceka da mu nakapam. Ja ih nisam nikad uzimala, iako dojim. Pitala sam svoju dr i ona mi rekla da ni u kom slucaju ja ne smijem uzimatiuser posted image user posted image user posted image
Hanady a od kojeg proizvodjaca su te D3 perlice?


a meni rekli da uzimam, pa sam pila skoro godina dana dok ne vidjeh ovdje da niko skoro ne pije, pa sam prestala


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: D3 kapi
20.10.2010 11:11:15   
Lejla Ka
de-de nema potrebe ti da uzimaš kapi....to je jedno jako zastarjelo mišljenje naših petronažnih sestara. user posted image


Ovo može bit potpuno tačno, nikad nisam razmišljala o tome, ja sam poslušno pila user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: D3 kapi
20.10.2010 11:14:15   
Anoniman
Ja sam pila D3 kapi dok mi doktor kad sam vodila I. na prged kukova nije rekao "ne morate vise uzimati kapi, dobro izgledate"user posted image user posted image Ja jedva docekala da mi to kaze, jer su mi bile grozne. A I. dajem 5kapi dnevno kako mi je i dr. rekao, a poslije pediatrica potvrdila.

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 193
   RE: D3 kapi
20.10.2010 11:31:54   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

de-de nema potrebe ti da uzimaš kapi....to je jedno jako zastarjelo mišljenje naših petronažnih sestara. user posted image


Ovo može bit potpuno tačno, nikad nisam razmišljala o tome, ja sam poslušno pila user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image
Evo moje iskustvo pa da skontamo...
kada sam rodila stariju patronažna sa područja Staroga Grada niej mi rekla da ih pijem...
Rodi moja bzova 5 mjeseci nakon mene i patronažna sa područja Centra kaže joj da pije ona 3 beba 3....
odemo ja i moja zaova zajedno na kukove beb u Vojnu bolnicu...ja na kontolu kukova bebe a ona po prvi put...elem doktor joj kaže
'' a što ti piješ D3 kapi'' kaže rekla mi patronažna, on kaže ''Samo se bezveze gojiš od njih i tebi ne trebaju prestani da ih uzimaš...tako i bi. user posted image

Rodim ja drugu djevojčicu, patronažna sa područja Novoga Grada laže pij d3 kapi ti 3 beba 3...ja naravno ne pijem, nisma ni sa starojim i sve je OK.
Dođem kući i naredna posjeta patronažne iz Starog grada i ja joj kažem, rekla mi ova dole da pijem D3 a ona kaže ''to je zastarjelo mišljenje i to starioje patronažne i sada zahtjevaju, moje porodilje nikada ih pile nisu pa nećeš ni ti.''user posted image
Tako i bi.

Moja zaova rodila drugu bebu dolazi patrionažna sa centra i opet kaže isto 3 kapi ti 3 beba...zaovi ne pada na pamet da ih pije jer zna da nema potrebe. user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: D3 kapi
20.10.2010 11:50:51   
snijeg
Ja sam pila godinu dana po tri kapi, pahuljica isto. Meni je ovo napisano na otpusnoj listi sa Koševa (koliko se sjećam, moram provjeriti), potvrđeno od strane patronažne sestre i pedijatrice prilikom prvog vakcinisanja. Prekjučer smo bili na MMR vakcini i pedijatrica kaže da joj ne trebam više davati kapi, a vidim neke od vas daju u ovim "R mjesecima", sad sam zbunjena user posted image  

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: D3 kapi
20.10.2010 11:54:12   
Lejla Ka
Mislim, ako razmišljam, preporuke za lijekove idu da se vrlo malo toga izluči u mlijeko, mada i to ima razlike zbog različitog metabolizma tvari. Koliko od tih 3 kapi stvarno uđe u moje mlijeko user posted image
Vidiš, ovo mi je sad stvarno šuhvu svezalo, idem tržit nekog pametnog.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: D3 kapi
20.10.2010 11:54:14   
hanabanana
Slobodno ti njoj daji, neće joj škoditi.
Ja sam davala do 2,5 godine.
To je vitamin D, sjećaš se da su nama davali ono odvratno riblje ulje.
Kad su izmislili perlice, sreći nigdje kraja. user posted image

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: D3 kapi
20.10.2010 11:54:38   
Anoniman
snijeg,ja nisam nikad pila dok sam dojila mada nisam dugo dojila al niko mi nije rekao da trebam ja piti.
Mi smo bili na toj vakcini od godine i tada nam je rekla ,da kapi d3.neidu preko ljeta da pocnem davat od septembra opet d3.kapi.
evo njemu je 15mjes.i dalje pije d3.kapi uz savjet pediceuser posted image

(odgovor članu snijeg)
  Neposredna veza do poruke: 198
   RE: D3 kapi
20.10.2010 12:01:13   
snijeg
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Slobodno ti njoj daji, neće joj škoditi.
Ja sam davala do 2,5 godine.
To je vitamin D, sjećaš se da su nama davali ono odvratno riblje ulje.
Kad su izmislili perlice, sreći nigdje kraja. user posted image


Njoj je nepunih 15 mjeseci, mogu li ja uzeti te perlice ili da dajem opet one kapi? Ja još uvijek dojim, pa je i moja i njena ishrana strogo kontrolisana u smislu zastupljenosti raznovrsnih namirnica, ako to nešto znači za dobar savjet user posted image user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: D3 kapi
20.10.2010 12:04:04   
hanabanana
Ma slobodno joj daji D 3 kapi do 2,5 godine.
Ne beri brigu, naću ti tekst gdje piše više o tome. user posted image

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *