|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: D3 kapi
20.10.2010 12:04:16   
snijeg
IZVORNA PORUKA: felix

snijeg,ja nisam nikad pila dok sam dojila mada nisam dugo dojila al niko mi nije rekao da trebam ja piti.
Mi smo bili na toj vakcini od godine i tada nam je rekla ,da kapi d3.neidu preko ljeta da pocnem davat od septembra opet d3.kapi.
evo njemu je 15mjes.i dalje pije d3.kapi uz savjet pediceuser posted image



Pa i mojoj je nepunih 15 mjeseci, meni svi govorili pijte obje, a sad mi svi govore dosta je. Ovo je lud/zbunjen, slabo normalnih, kao da živimo na različitim planetama user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: D3 kapi
20.10.2010 12:05:17   
Anoniman
dovoljno je da njoj  dajes d3.kapiuser posted image user posted image pusti sebe .......


(odgovor članu snijeg)
  Neposredna veza do poruke: 202
   RE: D3 kapi
20.10.2010 12:05:56   
snijeg
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ma slobodno joj daji D 3 kapi do 2,5 godine.
Ne beri brigu, naću ti tekst gdje piše više o tome. user posted image


Ja tebi dođem ručak, kafu i kolač, biraj lokaciju user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: D3 kapi
20.10.2010 12:07:58   
snijeg
IZVORNA PORUKA: felix

dovoljno je da njoj  dajes d3.kapiuser posted image user posted image pusti sebe .......




Dobro si, kao da sam ja važna u ovoj priči (da ne psujem) user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: D3 kapi
20.10.2010 12:09:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: snijeg

IZVORNA PORUKA: felix

snijeg,ja nisam nikad pila dok sam dojila mada nisam dugo dojila al niko mi nije rekao da trebam ja piti.
Mi smo bili na toj vakcini od godine i tada nam je rekla ,da kapi d3.neidu preko ljeta da pocnem davat od septembra opet d3.kapi.
evo njemu je 15mjes.i dalje pije d3.kapi uz savjet pediceuser posted image



Pa i mojoj je nepunih 15 mjeseci, meni svi govorili pijte obje, a sad mi svi govore dosta je. Ovo je lud/zbunjen, slabo normalnih, kao da živimo na različitim planetama user posted image
meni je pedijatrica rekla da do godine dajem svaki dan, a do dvije godine samo u onim mjesecima, koji zavrsavaju sa R. Slobodno daji djetetu kapi do druge godine u ovim mjesecima.

(odgovor članu snijeg)
  Neposredna veza do poruke: 205
   RE: D3 kapi
20.10.2010 12:12:29   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: snijeg

IZVORNA PORUKA: felix

dovoljno je da njoj  dajes d3.kapiuser posted image user posted image pusti sebe .......




Dobro si, kao da sam ja važna u ovoj priči (da ne psujem) user posted image user posted image user posted image

da ne psujemuser posted image user posted image user posted image user posted image
slobodno daji dalje...
nije da moraš i ne preporuči svaki pedijatar ali je dobro za dijete...
moja starija ima 4 godine i ja njoj uvedem u zimskom periodu perlice. ne škode ničemu samo pomoći moguuser posted image
mlađoj je godina i pol njoj također perlice dajem....

ja starijoj ukinuh prošle godine kontam velika je ne trebam više...i u nebulizi virusa i novih gripa završimo na infektivnom radeći brzi test na N1H1...sreća ne bi...al kaže mi tada doktorica najbolja prevencija su D3 kapi...kako sam to čula ne ukidam ih više tačnije ne u onim mjesecim kada imamo slovo Ruser posted image a to su oni u kojima sunca nema baš punouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: D3 kapi
20.10.2010 12:14:56   
snijeg
Hvala ženice moje, danas se ponovo vraćamo D3 kapima, njoj svaki dan, a meni doze po potrebi user posted image user posted image user posted image



_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: D3 kapi
20.10.2010 16:45:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: snijeg

Hvala ženice moje, danas se ponovo vraćamo D3 kapima, njoj svaki dan, a meni doze po potrebi user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image eto vidis kako se sve da rijesitiuser posted image user posted image user posted image i to bez psovanja hahah

(odgovor članu snijeg)
  Neposredna veza do poruke: 208
   RE: D3 kapi
28.10.2010 17:16:24   
terve
Cestitam a za D3 treba da se daju od 15-og dana zivota do 1godine .Meni je to rekla patronazna sestra da dajem bebi 3 kapi i ja da uzimam 3 kapi na otpusnoj ne pise.user posted image user posted image aplauz za bebe

(odgovor članu kvik)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: D3 kapi
28.10.2010 17:27:03   
Adana
Asji je 27 mjeseci i dajem joj jos uvijek D3 kapi. Nisam davala od maja-septembra, i onda sam opet pocela.

Hanady, zanimaju me te perlice, jesu li male narandzaste? Ja sam takvo nesto uzimala kao dijete, cak sam i u skolu posla.
E sada, kazes dajes ih mladjoj, zna li ih progutati ili ih sazvace? Posto su bas ruzne kada puknu. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu terve)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: D3 kapi
28.10.2010 17:36:04   
chuci
joj i mene zanimaju perlice
gdje da kupim i šta da tražim

kako sam ja to voljela kao dijete da jedem

joj sjećam se tada na tv bilo onih nekih domaćih serija tipa bolji život, i one tamo žene kad se nešto iznerviraju i nasikiraju pile tablete, iz bočice i ono trznu glavom unazad da progutaju. i onda sam ja nekada se igrala kućica sa bebama, i ko fol beba me nasikira i ja onda pijem one male crvene bobice (ako je to to) i trznem i ja glavom ko one (i onda popijem i vode user posted image ). e dobro se sjećati starih vremena.user posted image

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: D3 kapi
28.10.2010 21:58:47   
lirio
nama pedijatrica rekla da nastavimop sa d3 kapima citavu zimu...znaci do godinu i po...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: D3 kapi
17.11.2010 22:40:15   
Ninushka
Drage moje, ja ovdje prvi put vidim da i majke dojilje trebaju piti D3 kapi, to nama niko nije rekao. Malom dajem od 15 dana pa sve do godine kako nam je patronažna rekla,  sada će mu za koji dan puna 2 mjeseca. Trebam li i ja piti?

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: D3 kapi
18.11.2010 8:15:56   
tap3ah
IZVORNA PORUKA: Ninushka

Trebam li i ja piti?


Ma jok .... to je neko lupio .... ali ako te nešto zanima savjetuj se s pedijatrom.


_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: D3 kapi
18.11.2010 8:26:07   
Lady26

IZVORNA PORUKA: Ninushka

Drage moje, ja ovdje prvi put vidim da i majke dojilje trebaju piti D3 kapi, to nama niko nije rekao. Malom dajem od 15 dana pa sve do godine kako nam je patronažna rekla,  sada će mu za koji dan puna 2 mjeseca. Trebam li i ja piti?


Ako majka doji, do 2mjeseca pije i ona zajedno sa bebom po 3 kapi

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: D3 kapi
18.11.2010 9:13:13   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: Ninushka

Drage moje, ja ovdje prvi put vidim da i majke dojilje trebaju piti D3 kapi, to nama niko nije rekao. Malom dajem od 15 dana pa sve do godine kako nam je patronažna rekla,  sada će mu za koji dan puna 2 mjeseca. Trebam li i ja piti?


Ako majka doji, do 2mjeseca pije i ona zajedno sa bebom po 3 kapi

nama je patronazna rekla da i ja trebam piti samo nije rekla do kad tako da sam i ja pila sigurno 9-10mj po 3 kapi


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: D3 kapi
23.11.2010 15:09:50   
Ninushka
Hvala vam,
uskoro ćemo na kontrolu pa ćemo još jednom provjeriti sa pedijatricom
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: Ninushka

Drage moje, ja ovdje prvi put vidim da i majke dojilje trebaju piti D3 kapi, to nama niko nije rekao. Malom dajem od 15 dana pa sve do godine kako nam je patronažna rekla,  sada će mu za koji dan puna 2 mjeseca. Trebam li i ja piti?


Ako majka doji, do 2mjeseca pije i ona zajedno sa bebom po 3 kapi

nama je patronazna rekla da i ja trebam piti samo nije rekla do kad tako da sam i ja pila sigurno 9-10mj po 3 kapi


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: D3 kapi
23.11.2010 15:21:51   
Neca xxx
Ninushka, ako i dalje pijes prenatal, nema potrebe da pijes i D3 kapi jer on u sebi vec sadrzi potrebnu kolicinu vitamina D. Ja sam prenatal pila u trudnoci i nastavila sam ga piti sada kada dojim, jer mislim da mi ipak treba neki vitaminski preparat.

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: D3 kapi
24.11.2010 15:21:37   
Ninushka
IZVORNA PORUKA: Neca xxx

Ninushka, ako i dalje pijes prenatal, nema potrebe da pijes i D3 kapi jer on u sebi vec sadrzi potrebnu kolicinu vitamina D. Ja sam prenatal pila u trudnoci i nastavila sam ga piti sada kada dojim, jer mislim da mi ipak treba neki vitaminski preparat.


Pijem Prenatal i dalje, i mislila sam da nije potrebno dodatno uzimati D3, hvala svima user posted image

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: D3 kapi
4.12.2010 13:02:49   
magnolija*
Boze dragi, majkama dojiljama, ovde u Mostaru ne propisuju D3 kapi, izgleda. Jel to zbog klime, dovoljno sunca... Al evo i klima se mijenja, sunca nema vec mjesec dana, mislim da ne bi bilo lose ni majke da ih uzimaju. 

_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: D3 kapi
4.12.2010 13:08:07   
teacher75
nama su sad na kontroli rekli da se kapi uzimaju sve do kretanja u skolu, u jesen i zimu

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: D3 kapi
4.12.2010 14:31:44   
magnolija*
Svasta, prvi put to cujem. Ti zivis u Bosni?

_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: D3 kapi
4.12.2010 14:44:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75

nama su sad na kontroli rekli da se kapi uzimaju sve do kretanja u skolu, u jesen i zimu
i nama suuser posted image user posted image user posted image znaci da dajem od jeseni,zimu sve do majauser posted image ....


(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 223
   RE: D3 kapi
13.1.2011 12:05:14   
Lady26
Naruzite me slobodno ali...
Ja Lani nisam dala kapi ima sigurno 2mj, nije bilo namjerno prestajanje, jednostavno,  renovirali smo stan, seljakali stvari, nismo bili u svojoj kuci, frka trka....zaboravljala  sam, i onda poslije skroz smetnula s uma. Pocela sam joj od skoro opet davati, valjda nece biti kakvih posljedica, problema zbog toga sto smo napravili "pauzu"?

< Poruku je uredio Lady26 -- 13.1.2011 12:07:10 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: D3 kapi
13.1.2011 12:25:21   
tekja
Joj Lady i sama sam napravila isti propust...V. je u julu napunio godinu i ja sam tada prestala davati, znaci dio jula i august, misleci da cu u septembru poceti ponovo...i tek se u decembru sjetilauser posted image , kako mi je bilo krivo, al' sta da radim?Tjesim se da smo u tom periodu dok nisam davala, stalno boravili napolju, na suncu, pe eto... Evo sad nema sanse da zaboravim, stavila sam ih na vidno mjestouser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *