|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 37 38 [39]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 14:16:01   
MicoTico
Dina, ako ti trudovi nisu  jednakim intervalima i ne samnjuje se vremenom razmak između istih, vjerovatno su u pitanju "lažni". Meni je tako u drugoj trudnoći bilo 2 sedmice pred porod.
Mada mi nije jasno što hoće dr da te porodi prije termina?

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 951
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 14:24:29   
dina_89
bolovi koje osjecam su konstantni ne prestaju osjecam ih u ledjima i postaju sve jacii jaci i samo ponekad osjetim bol u stomaku ne bas jaku, takodje osjecam pritisak u karlici kad hocam i cesto mi se ide u wc, a sve to je pocelo od sinoc, i meni nije jasno zasto mi je rekla tako da se javim predpostavljam da je smatrala da cu biti dovoljno otvorena za brz porod uz pomoc indukcije jer je tako bilo i nam mom prvom porodu(bez ikakvih bolova dan prije termina otisla otvorena 7 prsti i porodili me za 3 sata , ukljucili indukciju i "masirali" bolovi i porod trajali ukupno sat vremena, nisu me sjekli i nisam pucala)ali ovaj put bi bas zeljela izbjeci indukciju pa ja nisam ni planirala ici dok me ne zaboli, samo sto sad kad me boli nisam sigurna da je to to....

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 952
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 14:30:23   
Vanne
Dina stvrdne li ti se stomak kad nastupi taj bol? Ni mene nije bolio stomak koliko su ledja....prati razmak kao sto zenice kazu...
Ako si blizu bolnice neces pogrijesiti ni ako sacekas da te bas zaboli do neizdrzljivosti...

P.s. i tvoja malena Sarah kao i moja user posted image

< Poruku je uredio Vanne -- 8.10.2014 14:31:47 >


_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 953
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 14:32:17   
mimi_2in1
Dina, meni su kontrakcije tako izgledale. Bol u ledjima, sa blagim blom u stomaku, vise stezanjem. Naravno ovo ne govori da se ti sad poradjas. Ja nisam imala, tj nisam osjetila, kontrakcije na 30-20 minuta. Prve koje sam osjetila vc su bile na 7-8 min..kad su bile na 5-6 minuta skontala sam da je pocelo. To je bio petak vece, a ujutro sam bila na kontroli bila 3 cm ovorena i dr mi rekla da ce to uskoro, ako ne pocne do nedjelje da dodjem ujutro u 8 da me porode.
U sustini pokusaj da mjeris par puta mobitelom razmak. Recimo bude 5,5 min, pa iduca na 6,5 pa onda iduca na 5 itd. Ako te bude boljelo i dalje ja bih otisla. Ti si vec blizu termina i nije zgoreg da odes da te pregledaju.

Sretno!

< Poruku je uredio mimi_2in1 -- 8.10.2014 14:33:34 >


_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 954
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 14:45:49   
dina_89
hvala vam, ja se nekako i nadam da je pocelo, jer mi je bas zelja da ovaj put sve ide prirodno bez indukcije ako je ikako moguce evo ja obavljam ove poslednje pripreme ako ova bol postane jaca otici cu u bolnicu do bolnice mi treba odprilike pola sata, sad cu se istusirati pa cu vidjeti kako ce biti dalje....a ne primjecujem nesto posebno da se stvrdne stomak, mada se osjecala kao neko lupkanje u pravilnim razmacima, sad upravi osjetim pokrete bebe vjerovatno njegovih nogica negdje na sredini stomaka...

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 955
   RE: Prvi simptomi poroda
8.10.2014 18:29:45   
BebeLina
Joj kako ste sve pribrane.. Dina, svaka cast....
Da ja znam da sam otvorena i da imam te bolove, moj post bi izgledao ovako: jooooooooooooooojjjj... upomooooooccccccc... dfhusiudnklmlkc,... ajjjj... gdje je bolnicaaaaaaa....

Salim se, ali stvarno ste hrabrice. Zato sam i isprepadana, jer ne vjerujem da cu ja to tako na nogama podnijeti kao vi :)

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 956
   RE: Prvi simptomi poroda
9.10.2014 9:02:49   
dina_89
BebeLina- evo ja jos uvjek kod kuce bolovi u ledjima popustili, a meni se ne ide u bolnicu jer ja znam da ako odem to i bi jer sam otvorena i poroditi ce me sigurno uz pomoc indukcije kao prvi put, meni se nikako ne ide dok ne pocnu bolovi pa sacekati cu jos koji dan jer kad se sjetim svog prvog poroda vise me je bolila indukcija nego sam cin poroda...jos meni doktorica na pregledu proslu srijedu rekla ako hocu da izdrzim jos koji dan da mirujem, a ja nemjerno ne mirujem ne bi li krenulo samo, ali nece pa nece...stalno me nesto boli , ma sve me boli ali nikako ti pravi bolovi da pocnu...

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 957
   RE: Prvi simptomi poroda
9.10.2014 9:29:43   
mimi_2in1
Dina od srca ti zelim da krene samo aBd, i da se brzo porodis. user posted image

Bebelina, ovo ce mozda sada bezveze zvucati, ali ozbiljno nemas se cega bojati. Kad krenu kontrakcije znat ces da je to to...ako nista po razmaku. Nemoj da te iznenadi ako ne skontas one ranije blaze kontrakicje, vec ako osjetis odmah na 10 pa i manje minuta. Kad to krene vjeruj mi neces stici da se bojis, ne od bolova nego od nekog uzbudjenja. Kontrakcije bole ali sve do izgona mogu se predeverat, samo se sjeti da dises kako treba. Iscrpljuju te ali dobijes i neku snagu za koju niko ne misli da ima. Izgon je bolan, bar je meni bio, ali to je sama zavrsnica i nekako kad pomislis da je bebi skoro tu uspijes naci snage za jos malo. Priznajem ja sam. Jednom trenu mislila da cu se onesvjestiti, ne od bola, vec od toga sto nisam stizala da udahnemuser posted image bilo je samo guraj guraj guraj, al kad je dr rekao merima udahni i gurni najjacsto mozes beba se pati, napola je ni tamo ni vamo, ama nisam sebi vise pala na pamet. user posted image
Tako da nemoj da se bojis, kad dodje vrijeme za porod sjeti se svega sto si naucila i kreni nekako vojnick u to. Svakog trena ces znaTi sta se desava ako si isla na vjzbe, babice mnogo pomazu vidjet ces, dodju nesto kao navijacki tim...user posted image ja sam se brzo porodila relativno, oko pola 9 sam skontala da su stvarno prave ko trakcije, hodala po kuci do oko 10, u 10 krenuli u bolicu, onda idu pripreme i sve to..ipak bila samo 4 prsta otvorena a kontrakcije na svako 2 minute. No u 01 probili mi vodjenjak zovnuli mm da dodje, oko 3 sam bila potpuno otvorena i to je to...u 3 i 15 bebi tu..iako su mi svi govorili od dr do sestre da ce potrajati, jer sam prvorotka, pila dobroston, kao duze ce trajati otvaranje...ali eto..nekih 5 sati meni je proslo u tren oka...
Vidjet ces aBd, samo hrabro. Znas sta se desava, i zbog cega si tu...nek ti to da snage aBd.

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 958
   RE: Prvi simptomi poroda
9.10.2014 10:37:48   
almondray

IZVORNA PORUKA: dina_89

BebeLina- evo ja jos uvjek kod kuce bolovi u ledjima popustili, a meni se ne ide u bolnicu jer ja znam da ako odem to i bi jer sam otvorena i poroditi ce me sigurno uz pomoc indukcije kao prvi put, meni se nikako ne ide dok ne pocnu bolovi pa sacekati cu jos koji dan jer kad se sjetim svog prvog poroda vise me je bolila indukcija nego sam cin poroda...jos meni doktorica na pregledu proslu srijedu rekla ako hocu da izdrzim jos koji dan da mirujem, a ja nemjerno ne mirujem ne bi li krenulo samo, ali nece pa nece...stalno me nesto boli , ma sve me boli ali nikako ti pravi bolovi da pocnu...

Mene takvi bolovi love već 6 sedmica.Traju po par sati i puste.Obično posle tople kupke stanje se promjeni.Ako su pravi pravcati kad se istuširaš pojačat će se.
Par puta mi je došlo da odem na gak jer nisam u terminu još ali nekako sam izdržala.
U 34. sedmici 1 prst bila otvorena.
Meni su prva dva poroda počela pucanjem vodenjaka, završila indukovano (ne žalim se ne bih trpila danima te bolove) i sad mi je sve nepoznato,kao da mi je prvi poroduser posted image
S obzirom na stanje u našem porodilištu ja bi čekala zadnje boloveuser posted image


_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 959
   RE: Prvi simptomi poroda
9.10.2014 15:17:08   
BebeLina
Danas sam konacno odlucila da cu se poroditi prirodno aBd. Naravno, ukoliko stvari ostanu kao i do sad... Vec sam negdje spominjala svoj strah od poroda. Eh, ustrojila sam ga. Bar sam ga svela u normalne granice. JEdnostavno, popricala sam sa sobom... Stvari su mi jasnije...

Ne osudjujte me zbog mog neznanja. Znam da neke od vas misle da sam vrlo neupucena za nekog ko ceka porod. Ali.. U prvoj trudnoci sam se registrovala na ovaj forum i pratila svaki post i svaku temu (iako nisam bas pisala mnogo). Pokusavala sam da se informisem, da naucim nesto.. Ali kako je trudnoca prekinuta, tako je i meni bilo tesko da se vracam ovdje... Druga trudnoca je kratko trajala, tako da nisam bila bas aktivan forumas, ali sada... Uspjeli smo, hvala Bogu doci do samog kraja. Zbog straha da opet ne prozivim sve ono, nisam htjela dolaziti ovdje, niti se pripremati na sve ovo... Eh, zato sad vidim da nemam pojma ni o cemu :)

Zato imam jedno konkretno pitanje za vas - kada je najbolje javiti se u bolnicu? Da li je to kod ispadanja vodenog cepa, kod pocetka bolova, kod otvaranja.. Kad? Imaju li ta desavanja svoj redoslijed ili..? Joj znam da vam zvucim kao blentovina, ali... Zasto odugovlacite s odlaskom u bolnicu.. Uputite me :)

P.S. Krenula sam na obuku za trudnice, pa cu vas manje gnjaviti u buducnosti :)

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 960
   RE: Prvi simptomi poroda
9.10.2014 15:35:03   
BebeLina
Hahahahah... otkrila sam potpuno novi podforum u kojem ste vec o ovome gore pisale, pa idem da ga iznanaliziram... Sve ste odgovorile, a ja tek sad nasla :)

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 961
   RE: Prvi simptomi poroda
9.10.2014 15:49:18   
almondray

IZVORNA PORUKA: BebeLina

Hahahahah... otkrila sam potpuno novi podforum u kojem ste vec o ovome gore pisale, pa idem da ga iznanaliziram... Sve ste odgovorile, a ja tek sad nasla :)

Možeš nam se i ovdje pridružiti, tu ćaskamo o svemu što nam padne na pametuser posted image
http://www.ringeraja.ba/forum/razgovori-u-ocekivanju-beba-oktobar/m_2317621/mpage_9/tm.htm#2323096

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 962
   RE: Prvi simptomi poroda
2.12.2014 20:21:53   
Tamovamo
Prvo zelim pozdraviti sve ovidje, nova sam i imam par pitanja, zadnju mengu sam dobila 03.11 i jos uvijek nisam dobila imala sam odnose s partnerom kao i uvijek bez zastite, napravila sam test prije par dana negativan, grudi me jako jakoo bole i napuhane su mi nekako a osjecam i ostru bol u trbuhu na momente koja prestane :) jako bih bila sretna da testić bude pozitivan vise ne znam ni sama sto da mislim, dame vas savijet? :)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 963
   RE: Prvi simptomi poroda
2.12.2014 20:31:47   
yoko eto

IZVORNA PORUKA: Tamovamo

Prvo zelim pozdraviti sve ovidje, nova sam i imam par pitanja, zadnju mengu sam dobila 03.11 i jos uvijek nisam dobila imala sam odnose s partnerom kao i uvijek bez zastite, napravila sam test prije par dana negativan, grudi me jako jakoo bole i napuhane su mi nekako a osjecam i ostru bol u trbuhu na momente koja prestane :) jako bih bila sretna da testić bude pozitivan vise ne znam ni sama sto da mislim, dame vas savijet? :)

dobro dosla
navijam da ti se ispuni zeljauser posted image
najbolje da odes ginekologu, naravno.

ps. pogrijesila si temuuser posted image

(odgovor članu Tamovamo)
Neposredna veza do poruke: 964
   RE: Prvi simptomi poroda
17.2.2015 13:58:50   
Purplica
Eh ovako, drage mame i trudnice, da vas malo priupitam :)

Mi smo sada 36+4, i ima već jedno 3 dana kako mi se spustio stomak. Sve do tada nisam osjetila nikakve bolove, bila sam fleksibilna, mogla hodati i tako to.. :) Međutim, prije 3 dana sam malo pretjerala u shopingu.. hodala cijeli dan.. Kada sam došla kući primjetila sam da mi je stomak prilično niže, počinjala je i neka čudna bol. Kao da me neko stišče, ne samo dolje, nego cijelim za cijeli stomak, kao grčevi. Tu sam se večer istripovala, pa se otrčala okupati, obrijati i spremiti. Međutim, kad sam legla spavati..smirilo se :).

Od tada kad god sjedim ili stojim, me zna opet to uhvatiti, i onda opet legnem da se primirim.. Nešto ne mislim da ću dočekati 40. -tu, ralno :) mada nemam iskustva. Također znam osjetiti i onu tuplju bol kao mentrusalna..

Kada su vama, i koliko pred porod počeli ovi problemčići.. :) Jupi, ja nekako jedva čekam user posted image user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 965
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 37 38 [39]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 37 38 [39]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *