|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba se cudno ponasa-trebam savjet
12.10.2008 13:08:02   
mamyca
Sve ok.user posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 13.10.2008 16:06:50 >


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: pitanje-pomoc
12.10.2008 13:09:38   
neki
Stvarno mi nije jasno zasto ne dozvoljavate da neko ima drugo misljenje u vezi odgoja svog rodjenog djeteta...Vi koje necete da stavljate svoju djecu u hodalice,brate nemojte,ali one majke koje smatraju da trebaju,bujrum brate;njihovo dijete,njihova odluka...Pozz

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: pitanje-pomoc
12.10.2008 13:10:02   
camm
zene drage ovde se trazi pomoc za nesto drugo a ne za hodalicu.



_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: pitanje-pomoc
12.10.2008 13:11:57   
camm
moja i sada zna da udje u hodalicu i da tutnja u njoj
omiljeni joj je autic hodalica.user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: pitanje-pomoc
12.10.2008 13:14:48   
anur
ja mislim da sam trebala otvoriti temu HODALICA a ne POMOC koju stvarno u ovim trenutcima trebam pa bih zamolila da ne idemo u OT nego da se drzimo zadate teme

HVALAuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: pitanje-pomoc
12.10.2008 13:19:50   
mamy Sabina
Upravu si ,
oprosti što odosmo off topic.
Jedino što ti mogu reći je ono što su
već napisali-odlazak pedijatru!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu anur)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: pitanje-pomoc
12.10.2008 13:41:32   
anur
HVALA VAM NA SAVJETIMA U SRIJEDU idemo na trecu vakcinu pa cemo pitati mada je tata vise zabrinut dok ja mislim da na taj nacin ispoljava nezadovoljstvo i ljutnju jer je nase bebce zaista ljuto,nekad namrsteno,pa i 2 sata poslije rodenja je bio namrsten sto je i pedijatar potvrdio.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: pitanje-pomoc
12.10.2008 13:54:59   
mamsi
Mislim da nemaš velikog razloga za brigu,moj maleni se znao tako stresati kad piški,raspitivala sam se i rečeno mi je da je to normalno,a ti ćeš svakako svog voditi doktoru pa mu spomeni i to.Sretnouser posted image

(odgovor članu anur)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: pitanje-pomoc
12.10.2008 15:57:46   
medavi
IZVORNA PORUKA: RAJA

Ja bi radi tebe i TM da ga odvedete do pedijatra mada nemislim da je nešto strašno
sve bebe imaju neke svoje faze
a što se tiće hadača ja nisam protivnik
i kod mene su obojica bili u njima i to od 7 mjeseca
a stariji je čak i hodao samostalno sa 9 mj
sretno
raja svaka cast
user posted image draga ja kad sam rodila harisa moj pedijatar je rekao da beba moze sa 6 mjeseci u hodalicu
to je blo 2002
hvala Bogu nije mu nista bilo
a moja jetrva je obje curice stavljala sa 3mjeseca i 3 dana
kosto su stare zene( nekazem da je ispravno to je i za mene prerano)
ali eto seke su obje ok i to i bolje od dosta ostale dje ce za koju ja znam da su mame cuvale pod staklenim zvonom
mislim svako ima osjecaj za svoju bebu sta i kad moze i kad je spremna
tu se nemoze generalisat!!
a sto se tice tikova moj hari ih i sad ima i to stalno neki novi
mislim da nije nista opasno
bebe znaju dosta cesto imati neke pokrete koji se nama cine onako cudnim
ipak pregled nije na odmet !

< Poruku je uredio medavi -- 12.10.2008 16:04:55 >


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: pitanje-pomoc
12.10.2008 18:48:33   
makana
moja almedina je imala takvih sličnih momenata, još skupi rukice u šake pa s esva zgrči, a nekad samo strese kao da joj je hladno, moja svekrva bi govorila da to dijete radi kada se popiški u pelenu, znaš ono stresu se isto mace kad na njih padne malo vode hihihi
a o ljutnji da ne govorim, to je ispoljavale na sve načine
sreća pa baš ubrzo idete na vakcinu pa možeš da pitaš, ali baš detaljno objasni dr kako i kada se takve situacije javljaju
sretno

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu anur)
Neposredna veza do poruke: 35
   Beba se cudno ponasa-trebam savjet
12.10.2008 19:02:37   
Romali
Ne znam da li se radi o istom momentu kod naše djece, ali mislim da se radi o tikovima. Sva ih djeca imaju, ispoljavaju različito. Moj Omar npr.se zna ukočiti na sekund ili stisnuti šačice kad je sretan. Baš mu tijelo igra. To traje jako kratko i jdino u tim situacijama.
A tema hodalice- niko me nije pitao za mišljenje pa ga ne iznosim. Stvarno je smiješno odgovarati nekome na nepostavljeno pitanjeuser posted image . Sve se mi trudimo biti dobre mame i  mislimo da to radimo najbolje.user posted image

< Poruku je uredio Visnja -- 12.10.2008 21:37:10 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Beba se cudno ponasa-trebam savjet
12.10.2008 23:25:08   
hanabanana
Ja bih samo prvo da naglasim jedno:
Pedijatar nije kompetentan da da savjet za hodalicu, jer taj isti pedijatar ne radi UVZ kukova, to rade ortopedi, i taj isti pedijatar nas pošalje na kontrolu kukova kod ortopeda. Danas ortopedi kažu da bi hodalice zakonom zabranili.
Kada imate problema sa menzesom, slušat ćete savjet ginekologa a ne ljekara porodične medicine. Ili?!


Što se tiče malo Anura....prvo, izvadi ga iz hodalice, pusti dijete neka samo odluči kada će ustati na noge, kada će puzati, kada će hodati. S djetetom na pod, stavi deku i neka radi šta hoće.

I ono bitnije, nemoj se brinuti što sada burnije reaguje na podražaje: glas, lupanje i slično. To je normalno za bebe od 6 mjeseci.

To što se stresao, može biti ništa - možda se samo upiškio, moja starija je to radila kada piški. A može biti i nešto neurološko, zato to napomeni pedijatru na slijedećoj kontroli.

< Poruku je uredio hanabanana -- 12.10.2008 23:26:09 >

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Beba se cudno ponasa-trebam savjet
12.10.2008 23:30:14   
mamina cura
Znam da sam OT ali me zanima samo jedno:

Zasto stavljati bebu u hodalicu? Zbog cega?user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Beba se cudno ponasa-trebam savjet
12.10.2008 23:38:46   
Lulu_
ja svoju bebu stavljam u hodalicu i idemi na zivce ti kometari ja bi to zakonom zabranila i ja bi zabranila svasta zakonom kao npr.mamina curo nemoj se ljutit ali ja bi zabranila platnene pelene.meni je hodalica extra stvar hvala onome koje izmislio.i ja sam brate bila u njoj pa evo me zdrava i prava

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Beba se cudno ponasa-trebam savjet
12.10.2008 23:52:32   
hanabanana
Mamina curo, ne znam zašto stavljati, ali znam zašto ne stavljati. Time samo ometamo motorički razvoj djeteta.

http://www.centarsm.co.yu/SavetiBebeGreskeDo12.htm

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Beba se cudno ponasa-trebam savjet
13.10.2008 0:01:28   
Lulu_
mamina curo nemoj se ljutit zbog mog posta ti znas da ja tebe izuzetno cjenim i simpatisem i da mislim sve naj naj naj o tebi
ali eto u toj stvari hodalice i platnene pelene nam se misljenja totalno razilaze...nemoj pogresno shvatit

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Beba se cudno ponasa-trebam savjet
13.10.2008 0:05:39   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: hanabanana


http://www.centarsm.co.yu/SavetiBebeGreskeDo12.htm



necemo onda djecu uciti ni da masu rukicama i pkazuju papa.niti da pljescu,govore daj daj jer ce onda biti glupa i nece sami znati mahati pljeskati i opcenito nek su onako kao u sumi...UZASAN TEKST ne slazem se ni sekunde

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Beba se cudno ponasa-trebam savjet
13.10.2008 15:56:41   
Marta K. Djakovic
idi, j*t, koliko rasprave i filozofiranja o hodalici. a sasma drugo pitanje bilo. jedino što bih ja zakonom zabranilauser posted image (ali, ne može, takav nam mentalitet ,pa bi i na dupe progovoriliuser posted image ), je uzimanje (bilo čije) sebi za pravo da se 'istresa' na nekoga ko dijete odgaja drugačije no on sam (ili kako on/a to već voli predstavljati).
a propos postavljenog pitanja - je l' sve kul?
koliko ja razumijem (sa dvoje malih doma) nema ama baš nikakvog razloga za brigu. posebice zbog onog: kao da.. u maminom pitanju, što me podjeća na nekih sedam miliona mojih majčinskih (prirodnih) paranojauser posted image ...
sve najboljeuser posted image

_____________________________

što više upoznajem ljude, sve više volim životinje. ne vjerujte mikrokreditnim organizacijama!

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Beba se cudno ponasa-trebam savjet
13.10.2008 17:07:45   
Visnja RR
Dakle drage moje tema je:  Bebino cudno ponasanje -  tik ili nesto drugo a ne hodalicauser posted image

dalja rasprava o hodalici se moze nastaviti ovdje

Hodalica

< Poruku je uredio Visnja -- 13.10.2008 17:10:06 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Marta K. Djakovic)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Beba se cudno ponasa-trebam savjet
13.10.2008 18:43:45   
suncan_dan
anur u mene je se beba isto uvijek stresla, dali neko zakaslje, ili neko od jednom progovori, i uvijek je se cupala za uho (to je odjednom doslo da se cupa za uho) tako da sam ja mislila, da je neboli uho, i da se zato cupa,, pa kad su glasniji tonovi da je vise zaboli user posted image tako da sam odma zabrinuta otisla doktoru, i ona mi je rekla da je to normalno, da je to sto se strese normalan znak da dobro cuje, a to sto je se vukla za uho, je uvijek bilo pred spavanje, znaci neki njezin nacin pripremanja/smirivanja za spavanje. a za to drugo neznam, ako si nesigurna otidi doktoru.
u mene beba kad je ljuta, onda napravi facu i trese rukama niz sebe-


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Beba se cudno ponasa-trebam savjet
13.10.2008 18:55:44   
Visnja RR
Semi i moja Asja se uvjek pred spavanje cupa za uho... MM izludi zbog toga ... ona ima lijepe usi a boji se da ih ne pokvari... user posted image  ali se to naravno ne moze desiti jer vecina beba to radi...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Beba se cudno ponasa-trebam savjet
13.10.2008 18:59:14   
suncan_dan
visnja user posted image user posted image user posted image poznato mi, i to sam pitala dr. user posted image ona kaze da se nebrinem, nece bit klempava user posted image moja zna nekad da vrti cak i u uhu, pa prokrvari, kad sam prvi put vidijela, bilo joj malo razmazane krvi na posteljini, ja mislila da cu past u nesvijest kako sam se bila prepala, ja svaki dio nje pregledala, kad ona u u uhu vrtila user posted image

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Beba se cudno ponasa-trebam savjet
13.10.2008 19:07:35   
Romali
Sad znam odakle ona krv na peleniuser posted image Čupka dijete uho... Hvala što ste mi pomogle da nadođemuser posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Beba se cudno ponasa-trebam savjet
13.10.2008 19:16:07   
suncan_dan
user posted image user posted image

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Beba se cudno ponasa-trebam savjet
13.10.2008 21:31:26   
andji
iako ste već prodiskutovale,morala sam se nadovezat za tu hodalicu,tačno je da je neki pedijatri ne preporučuju,i meni mojsa nije preporučivala za sergeja,ali ja sam ga počela stavljati sa nepunih 6 mjeseci,i hvala Bogu ne primjećujem nikakve negativne posledice,moje dijete se razvija baš kako treba u svakom smislu,propuzao je sa 8 mjesecia evo sad će mu godina i samo što nije prohodao,svaki pregled je bio ok, i ne vidim razlog da za toliko i toliko god. bude drugačije.Naravno,poštujem svakog roditelja i svačiji način odgoja,i ne vidim razlog da se te razlike osudjuju.Po meni je gore nosati dijete iz ruke u ruku,pa posle se pitaju roditelji što je umaženo,što neće da se igra samo ili ne zna se ponašati sa drugom djecom.Ali i to je stvar odgoja i opet ponavljam poštujem i to.Stvar izbora roditelja.A za gore navedenu majku koja je pitala za savjet,savjetovala bih joj da malenog odvede pedijatru,ne mora značiti da je išta ozbiljno,ali svakako kad to obavi biće mirnija i čuće stručno mišljenje,bar ja tako radim.Za sve što ne znam ili nisam sigurna obratim se svojoj pedijatrici i dosad smo imali lijepu saradnju,i zadovoljna sam.

< Poruku je uredio Dina RR -- 13.10.2008 21:52:51 >


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *