|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko često vaše bebe doje?
25.7.2009 20:53:49   
Anoniman
felix, i moja bebica stalno doji, doji i doji. Uopšte ne gledam na sat niti pratim vrijeme. Kad god želi ja mu dam da doji. I hvala Bogu super napreduje, čak i više nego bi trebao user posted image  (za mjesec i 2 dana je dobio 1950 gr.).
S toga ne obračaj pažnju na ljude, oni će vazda nešto pričati. Ti daj bebiju da doji kad god želi a vremenom će se i to ustabiliti, samo opušteno i strpljivo user posted image .

(odgovor članu lejlaze)
  Neposredna veza do poruke: 126
   RE: koliko često vaše bebe doje?
25.7.2009 21:02:43   
Anoniman
hvala enisa sara dojimo stalno nekad kad spava nesto mi zao cekat 2sata da prodje da ga nahranim i ja odem  pa mu dam malo prije na spaveci....
i dojim do bas vidim da vuce sinoc sam stalno davala samo sto nahranim,on hoce jos i sve tako al i mi zato napredujemo imala u srijedu 2.500kg a u petak kad smo otisli na vakcinu dobio 2.570user posted image bitno je da napredujemo ja neslusam ni pedijatricu cak jer kad sam bila u zenici  rekli mi da dojim kad god hoce,ma cim podrigne ako moze da mu dam a ovi ovdje uvode sate i vrijeme da djete dojim a oon mali nejak dice izvuc za 15min.jos bi nadohranu uvodili ludii,,a gore mi govorili posto je mali i nemoze sve izvuc dokraja izmuzi iz cicke u flasicu i daj mu da brze kao pojede jer ja imam mlijeka ovi pedijatri kod nas su da bog sacuva

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 127
   RE: koliko često vaše bebe doje?
25.7.2009 21:07:37   
taze_mlada
evo moj mali je ovih dana kao malo promijenio ritam..i recimo juce je jeo samo 5 puta, obje sike po podoju ...i dosta je spavao...a za 2 dana puni 3 mjeseca...a opet prije nekih 7 dana je imao 8 podoja....kad trazi dajem ali mislim sa uivdjenem malo cvrtse hrane da pokusam da navucem neku "vremensku semu".... nocne obroke ne diram naravno ali i to mijenja... sinoc se budio u 3 i jutros oko 6 a noc prije je spavao skoro 9 sati....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: koliko često vaše bebe doje?
25.7.2009 21:21:24   
kaktuscic
I moj bi da je stalno na siki, hvala bogu imam mlijeka, jedni pedijatri kazu doji ga svaka 3 sata, jedni kazu doji ga kad god hoce, a to bi znacilo da se nes dvoje ne razdvajamo, ali mene muci to sto on ako mu dajem da doji svaki sat (a kad krene dojiti ako ne zaspi ja ga ne mogu odvojiti od sike) onda cak i dok doji bljucka puno, a ako se ipak nekad sam odvoji isto puno bljucka. Je li vase bebe bas 2-3 puta bljucnu i to puno kolicinski? On vec drugu sedmicu ima grceve i jedino se na siki smiri... Jedna pedijatrica mi je rekla da bebe kad imaju grcice da bas nesuvislo doje i da im je toplota majke piomogne. Ja znam da oni bljuckanjem izbaciju visak, ali nekad je taj visak cini mi se jedan njegov obrok. Jadan dan smo cijeli proveli dojeci, cim ga odvojim krene plakati, i navecer je povratio, zato se bojim da mu je to cesto dojenje mozda opterecenje za njegov mali zeludac... Stvarno ne znam sta da radim...

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: koliko često vaše bebe doje?
25.7.2009 21:59:27   
Amrino
Ne sikirajte se drage moje. Najbolje i najispravnije dojenje je na zahtjev tj. onako kako vam bebare diriguju.
Bljuckanje je sasvim normalno (tako naprave mjesta za jos mlijeka) kao i to sto su bebice staaaalno na siki.
To ce se sve poslije regulisati kako bebe budu rasle. Majcino mlijeko ne opterecava bebu i ono se automatski vari a ne treba zaboraviti da je dojenje mnoooogo vise od hrane- bebe jednostavno vole siku u ustima i vasu blizinu i mlijeko im nije nabitnije.
Nemojte se zabrinuti ako pocnu djednom da doje mnogo cesce i vise nego inace jer se najvjerovatnije radi o "skoku u razvoju" i to je sasvim normalno.
I ne zaboravite- majcino mlijeko NE moze biti nekvalitetni i ne moze ga nestati preko noci niti mu se kolicina tako brzo moze smanjiti zato pustite i pedijatre i komsinice koje pricaju gluposti. Dojenje je najprirodnija stvar i pustite neka sve tece upravo tako- prirodno bez stopanja i krutih pravila.
Sretno!
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: koliko često vaše bebe doje?
25.7.2009 22:35:47   
škorpija
Taze_mlada koliko sam skontala ti planiraš uvesti čvrstu hranu bebi od tri mjeseca, da to nije prerano? Moj user posted image isto ima tri mjeseca, a planiram uvesti čvrstu hranu kad bude imao 5-6 mjeseci

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: koliko često vaše bebe doje?
26.7.2009 9:01:44   
taze_mlada
IZVORNA PORUKA: škorpija

Taze_mlada koliko sam skontala ti planiraš uvesti čvrstu hranu bebi od tri mjeseca, da to nije prerano? Moj user posted image isto ima tri mjeseca, a planiram uvesti čvrstu hranu kad bude imao 5-6 mjeseci


a ne sa 3... mislila sam tamo negdje oko 4-tog ....nisam bas pobornik iskljucivog dojenja prvih 6 mjeseci...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: koliko često vaše bebe doje?
26.7.2009 9:32:17   
ivanak
Ima li koja dojilja, koja doji, a beba ima zubiće???
Kakav je to osjećaj?
Jeli boli?
Ja bi volila do 6 mjeseca dojiti, po potrebi i dalje, ali jedan obrok, ali me nekako strah tih zubića. Ne bi baš volila da me izjede.

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: koliko često vaše bebe doje?
26.7.2009 9:41:02   
nanika
user posted image user posted image user posted image  ja sam svoju curicu dojila dvije godine, nikada me nije ugrizla tako da bas zaboliuser posted image user posted image user posted image
Samo ti doji i uzivajteuser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: koliko često vaše bebe doje?
26.7.2009 9:52:01   
ivanak
Pa eto vidit ćemo kad počmu zubići rasti.
Jeli beba može skontati, ako joj objasnim da ne grize siku u toj dobi

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: koliko često vaše bebe doje?
26.7.2009 9:53:56   
nanika
nemoj nista ni govoriti ako ne grize, da nebi pocela namjernouser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: koliko često vaše bebe doje?
26.7.2009 10:50:32   
lejlaze
Moj misic doji, a ima sve prednje zubice, samo jednom me ugrizao ono bas da zaboli, ja sam vrisnula, on se prepao i poslije toga nije vise nikad

_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: koliko često vaše bebe doje?
13.8.2009 15:22:49   
iv@ncica
jeli  normalno iskusne  mame  da  beba  doji  svega  5-6 minuta, onda  opet  traži za  2  sata, ne bljuckamo..ali tako pdavno  radi  i kad  mu  ponudim  opet  okreće  glavu..pamu  dam  i  drugi+u povuče  par  puta  i  neće  više...imamo 4 mjeseca!!!  jel se  to  kome  događalo..moj dječak  to  već  duže vremena  radi...za  razliku  od  nekadašnjih maratonskih  dojenja???

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: koliko često vaše bebe doje?
13.8.2009 15:44:53   
hanabanana
Tako je moja kći dojila. Prva tri mjeseca su podoji bili maratonski, onda su se sveli na 5-7 minuta. Dojila je do 13 mjeseci. 

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: koliko često vaše bebe doje?
13.8.2009 15:52:58   
iv@ncica
znači  to  je sve  ok...da  me  i to  ne brine!!!! 

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: koliko često vaše bebe doje?
13.8.2009 16:11:34   
Suzana
Neka te ne brine. Tvoj Andrej vjerovatno u tih 5-6 min. pojede koliko mu je potrebno, inače ne bi okretao glavu.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: koliko često vaše bebe doje?
13.8.2009 17:13:36   
lejlaze
IZVORNA PORUKA: iv@ncica

jeli  normalno iskusne  mame  da  beba  doji  svega  5-6 minuta, onda  opet  traži za  2  sata, ne bljuckamo..ali tako pdavno  radi  i kad  mu  ponudim  opet  okreće  glavu..pamu  dam  i  drugi+u povuče  par  puta  i  neće  više...imamo 4 mjeseca!!!  jel se  to  kome  događalo..moj dječak  to  već  duže vremena  radi...za  razliku  od  nekadašnjih maratonskih  dojenja???


Ovako doji od rodjenja pa do danas, stim da danas nekada zna napraviti malo duzu pauzu izmedju dojenja.



_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: koliko često vaše bebe doje?
13.8.2009 18:32:20   
Amrino
Normalno je! user posted image
Na pocetku bebe doje mnogo duze a sto su starije podoji postaju sve kraci...ali iako je tebi to "kratko" oni se za to vrijeme najedu! Stavi sebe u tu poziciju iili cakprobaj! Uzmi nesto hranjivo u tekucem obliku i probaj piti i konstantno gutati 5-6 minuta! Kldaim se da ne bi izdrzala toliko! user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: koliko često vaše bebe doje?
13.8.2009 18:57:07   
lejlašh
Vjerujte da se svaki dan razočaravam u mlade majke, neke zbog nedostatka informacija, a neke iz čiste sebičnosti samo tako prestaju dojiti ili ne pokušavaju uopšteuser posted image , a mene je većina ljudi gledala sa čuđenjem što sam dojila tako veliku bebu  (do 19 mjeseci user posted image ) i česta su bila pitanja - pa dokle to misliš raditi? 

Najviše sam razočarana u patronažne sestre i sestre u bolnici, pa i same pedijatre, a vjerujte da se srećem svaki dan sa novopečenim majkama i njihovim muževima, majkama, svekrvama,.... i slomih se objašnjavajući im sve to.
Iskreno se nadam da je ovaj forum pomogao mladim majkama da istraju u svojim namjerama i dao im prijeko potrebne informacije.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: koliko često vaše bebe doje?
13.8.2009 20:31:04   
lejlaze
IZVORNA PORUKA: lejlašh

, a mene je većina ljudi gledala sa čuđenjem što sam dojila tako veliku bebu  (do 19 mjeseci user posted image ) i česta su bila pitanja - pa dokle to misliš raditi? 



I meni se ovo jako cesto desavauser posted image , mislim da je to moja briga, a dojit cu ga dokle god on bude htio.


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: koliko često vaše bebe doje?
13.8.2009 22:41:12   
iv@ncica
podržavam  vas!!!user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: koliko često vaše bebe doje?
13.8.2009 23:29:40   
idana_85
Stvarno je nevjerovatno koliko je ljudima dojenje cudno i koliko su neuki kada je ono u pitanju,a rijec je o tako prirodnoj stvari....user posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: koliko često vaše bebe doje?
24.8.2009 13:22:05   
ns.mery
Moja beba obozava siku ako ne jede onda pajki sa njom samo drzi u ustima , neznam kako ce se ikad odvojiti od nje ,inace samo dojimo nista ne dodajem i mislim dojiti sve dok ona to bude htjela jer iskeno nema ljepseg osjecaja drzati bebu u narucju i dojiti je  ,u sustini ja mislim da dojke zato i jesu stvorene

_____________________________

NASA PRINCEZICA SE RODILA 22.06.09

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: koliko često vaše bebe doje?
24.8.2009 15:29:43   
iv@ncica
pa  naravno   da  su  izvor  hrane....  a  tek  onda  za    poglede  i  ostalo  heheheh!!!!::))))

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu ns.mery)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: koliko često vaše bebe doje?
24.8.2009 15:40:55   
ivanak
Pa nije to sebičnost, ako ima namjeru prestati ili smanjiti. Jeli mama sebična ako treba početi raditi i nije tu svaki put kad treba dati djetetu siku????
Vjerujem da bi većina majki htjela da im djete sisa siku nego adaptiranu hranu, ali ne mogućnost da doji ili neki drugi problem ih zaustavlja.
Kad meni bude imalo skoro pa 4 mjeseca, najvjerojatnije ću trebati ići raditi i to u Zagreb, a u Dubrovniku živimo. Moram prestati dojiti - jeli to sebično????

TI doji, i tko te čudno gleda, neka gleda! Što ti imaš njima objašnjavati, ti dojiš svoje djete ne tuđe. I mene neke stvari diraju, ali ne treba razbijati glavu sa time.

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *