|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 12:40:20   
škorpija
i luđakinji ne plačiuser posted image , popij kamilicu, apaurin šta god, i smiri se, mene i seku je mama često šibom odgajala i nikad joj to nismo zamjerile i tek sad shvatamod a na se je mnogo dobrih stvari naučila i zaštitila od mnogoh loših stvari. nisam za batine, divno mi je ako neko to može razgovorom  rješiti, ali i mi smo ljudi a ne roboti

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 12:45:05   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 12:47:56   
acudesa
Hanadi, svi smo mi od krvi i mesa...nema bolje majke od tebe, ti daješ koliko maksimalno možeš...ja sam skontala da mene prvo iznervira muž, mama, kuća, frka sa vremenom, svekrva i onda "puknem" ....ali sreća da skontam ko je glavni krivac mojoj nervozi, pa ne pucam po malom, NEĆU rađe ću sviju njih iznapadati, leći pet min i reći (briga me i za ručak i za kuću), skontati da nije ništa tako strašno da se sekiram radi toga, otkačiti 2-3 obaveze iz tog dana, ostaviti urnebes po kući...samo neću gubiti živce prvo radi sebe, a zatim i radi djeteta

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 12:49:33   
sarayka
Moja Hanady nemoj se sekirati da samo znas koliko sam je puta prebila.,..,.to je ono kad pobjesni kad nezna za sebe, kad stariji kazu smiri se oplakat ceš...tako i bude.
Džaba djeca su to, da se moze s njima samo s pricom bili bi odrasli da je tako.
i moja je ters , tu je na mene i nikako se nemozemo inatit...iako najteze mi padne kad je ja prebijem a ona plače i pruza mi ruke i izvinjava se...user posted image user posted image
Moja mama kaze da djete kad tad mora biti nemirno i bolje sad nego kasnije npr.u školi.
moja sestra ima sina od 5,5 god....sa 2 god je znao sva slova Boga mi , bio miran ko bubica , svugdje je mogla ici s njima...a sad!!! ko majmun visi haman po lusteru sto se kaze, a u skolu ce sad, al dzaba mora iz njega izaci to kad tad... Time se ja tjesim kad pomislim koliko je Lamija živa i aktivna user posted image
Samo polako, sve je to za roditelje kao i sto je i to ponasanje za djecu....Sve to ulazi u roditeljski staz... Pusaauser posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 13:02:06   
acudesa
Tek sam sad pročitala tvoj prvi post Hanady, ma nećeš ti napraviti ništa tako ekstremno, ne sekiraj se...razumijem te u potpunosti, znam taj osjećaj "kraja" nemaš kud dalje ni tražiti još živaca, nema ih...ja se u tim momentima "izmaknem" u drugu prostoriju, dišem duboko, opustim se...i, izađem za 2 min hladne glave i onda polako ispočetka, ko nova...to je moj metod, a ti nađi neki svoj kad ti je 5 da 12 da se nakako smiriš
ljubim te..pusa...baš mi je žao što se loše osjećaš, proći će..misli o nečemu lijepomuser posted image user posted image

Imam jedan svoj primjer kad sam sama sebi rekla: NEMAŠ PRAVO DA SE SEKIRAŠ RADI TIH GLUPOSTI....(nešto sam se iznervirala bezze skroz i ja sjebb pravo ulazim u lift u jednom tržnom centru, a za mnom ulazi žena mlada lijepa, vodi dijete sa posebnom potrebom, žena se smješka, sretna je, dijete uredno, lijepo sređeno, razgovaraju oni tako blago opušteno...sad mi idu suze kad se sjetim tih njihovih emocija, a ja budala obična...pravim problem i gdje ga nema, kad god mi se "stisne"...padne mi na pamet ta lijepa mlada žena i njen dječakuser posted image user posted image  i odmah počnem pozitivno razmišljati

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 13:04:22   
Anoniman
Ja lično sam protiv fizičkog kažnjavanja djece. Moja S "povileni" kad je kod nane i dede al njoj recimo nema veće kazne od one kad je pošaljem da bude sama u sobi! Lijepo je pošaljem u sobu da se "isprazni" i kad se smiri smije se vratiti e onda je k'o bubica user posted image . Iskreno, za ovih 7 god. ne znam da li sam je i jednom "pošteno" išibala... Doduše dugo je bila sama pa joj se udovoljavalo u svemu.
Eh sad, između mene i moje seke je 13 mj. a kad sam ja imala 5 god. rodio se brat. Užasno sam se osjećala i nema šta mu nisam radila. Baš kao tvoja Hanady i ja sam na sve moguće načine pokušavala skrenuti pažnju na sebe user posted image . nekad mi je to prolazilo a Boga mi vrlo često sam znala biti i išibana. Flašice i dude su mu redovno bile ili u wc šolji ili u smeću user posted image . sad kad razmislim, dobro sam ja i prolazila, ne znam kako bi se sada ja nosila sa tim da imam takav problem!
Treba i nju shvatiti. Do sada je bila sama, sva pažnja njoj usmjerena i od jednom sad pripreme za sekin rođendan. Mislim da je premala da dijeli ljubav sa sestrom. Ja sam "uvenula" kad se moj brat rodio al nakon 2 god. sva ta "mržnja" koju sam osjećala prema njemu se okrenula u ogromnu ljubav i ja sam bila njegov veliki zaštitnik user posted image user posted image , nisam dala da ga neko ružno pogleda a kamoli da ga zaruži.
Polako mila, doći će sve to na svoje, sabur. user posted image

(odgovor članu sarayka)
  Neposredna veza do poruke: 181
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 13:05:04   
Hanady RR
Hvala vam drage moje, ja sma danas sva u suzama, allahu dobri samo na dobro...nekako sve me ufatilo. od moga nekotrolisanja ječer...do ove djece iz Goražda...


i mene moja mamaznala ponekad dobro namlatit, rijetko al se pamti...al nebo mi Allah dragi da je nemam. Uh... e idem ja sad sa foruma...sve vas volim puno...al sam previše tegobna i sama sebi i akomli vama mile moje


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 13:05:06   
škorpija
ja fakat pokušavam ovaj metod otići u drugu prostoriju, ali KAKO da se smirim kad ga i dalje čujem kako plače i dreči i bijes u meni još više raste

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 13:07:00   
sarayka
IZVORNA PORUKA: škorpija

ja fakat pokušavam ovaj metod otići u drugu prostoriju, ali KAKO da se smirim kad ga i dalje čujem kako plače i dreči i bijes u meni još više raste


Hahaha ista stvar , samo me još više iznervira sto se dreči bez razloga!


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 13:07:44   
acudesa
Hanadi ti si tako emotivna, a to je divna osobina..budi sretna...hajd malo se razveseli pa onda idi sa foruma...plizzzzzz

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 13:08:31   
acudesa
IZVORNA PORUKA: sarayka

IZVORNA PORUKA: škorpija

ja fakat pokušavam ovaj metod otići u drugu prostoriju, ali KAKO da se smirim kad ga i dalje čujem kako plače i dreči i bijes u meni još više raste


Hahaha ista stvar , samo me još više iznervira sto se dreči bez razloga!


ja sebi instalirala OFFuser posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 13:10:27   
škorpija
e blago tebiuser posted image , ja ga nemam user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 13:11:45   
škorpija
hanady fakat, po tvojim postovima na drugim temama sam zaključila da si pravo dobra i odgovorna mama, pa ako budem upola saburli kao ti ja ću biti zadovoljnauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 13:12:08   
Anoniman
škorpija, mene je S znala izluditi plakanjem dok je bila bebe. Ja sama, na izmaku snage (zamisli imala sam 47 kg), nisam imala snage da dišem a kamoli da se "borim" sa njom. Meni je isto pomagalo: ostavim je u krevetu (ona plače user posted image ), odem u wc, brojim do 20 user posted image user posted image , prst pod hladnu vodu user posted image i u roku od par minuta sva ta nervoza izađe iz mene i onda opet na novo - borba, samo tad promjenim prostoriju user posted image , ne idem u wc, već ispred vrata, zapalim cigaretu i tako........
Proći će vjeruj, nemoj se dovesti u situaciju da ne možeš da se kontrolišeš. bolje pusti ga nek plače nego ne daj Bože udariti dijete ili pu pu naškoditi mu pa sebe kriviti čitav život zbog toga.
Koliko ima roditelja koji bi i na glavi nosili svoju djecu samo da su zdravi user posted image . Zato mila moja pokušaj se naoružati živcima i strpljenjem.

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 189
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 13:13:46   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: acudesa

ja sebi instalirala OFFuser posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image me too.

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 190
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 13:14:42   
škorpija
prst pod hladnu vodu


a što prst user posted image , ma joj ja sma dosta egocentrična osoba i zato bebi i ja imamo malo problema, teško se mirim sa činjenicom da sad više nisa JA najvažnija već ON. čak mislim da će biti puno bolje kad počnem raditi, mene kuća ubi

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 13:26:05   
Anoniman
To prst pod vodu - ostalo mi u sjećanju da nam je prof. psihologije savjetovala kao prirodni način smirivanja user posted image , ne znam jesam li se ja nafurala al meni pomaže user posted image
Moguće je da će ti posao pomoći i meni je kad sam S rodila a sad bi sve dala da ne radim. Valjda drugo dijete -znala sam šta me čeka....

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 192
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 13:35:05   
mnn
nisam ja jedina luda...user posted image ..men zna uloviti.alex je znao plakati bez veze a doslovno bez veze jer se želi nosati..pa je baš protestirao..ma znao je svašta raditi probudi se u 2 ujutro i on bi se igrao..skače po krevetu pjeva viče urla..baca igračke..zove mama tata...ja i muž neznamo za sebe i tako skoro 2mj...je zezao..a da je spavao po danu nije ništa možda pola sata...ja bi sjela i plakala ko kišna godina..naplakala bi se ,znala sam ga vikati.malo po guzi..ali onda bi on urlao pa bi me ugrizo za obraz ili rame...a jednom me opalio sa nogom od ljutnje po zubima sve mi je bilo krvavo...koliko je jak..luda sam bila...napokon se malo smirio...ma ja sam mislila da ču poluditi tada..da ču završiti na psihijatriji...user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 13:49:15   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: mnn

nprobudi se u 2 ujutro i on bi se igrao..skače po krevetu pjeva viče urla..baca igračke..


Moj ovo još uvijek radi, baš je sinoć imao epizodu do 2:30 user posted image user posted image Najgore mi je kad radnim danima ovo radi pa ja na posao dođem ne znam jesam li došla ili pošla user posted image

(odgovor članu mnn)
  Neposredna veza do poruke: 194
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 13:53:56   
acudesa
IZVORNA PORUKA: mnn

nisam ja jedina luda...user posted image ..

nisi, sve smouser posted image user posted image user posted image pomalo

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 13:57:38   
reallove
IZVORNA PORUKA: acudesa

IZVORNA PORUKA: mnn

nisam ja jedina luda...user posted image ..

nisi, sve smouser posted image user posted image user posted image pomalo

pridruzujem se klubu

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 13:59:03   
acudesa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nisi sam, reci naglas: Lud sam i sretan sam zbog togauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 14:02:03   
reallove
IZVORNA PORUKA: acudesa

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nisi sam, reci naglas: Lud sam i sretan sam zbog togauser posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 15:20:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: reallove

IZVORNA PORUKA: acudesa

IZVORNA PORUKA: mnn

nisam ja jedina luda...user posted image ..

nisi, sve smouser posted image user posted image user posted image pomalo

pridruzujem se klubu
takodjeuser posted image user posted image user posted image
nama je noc gadna uff,boze cim vece djete poludi samo bi se nosalo neznam sta cu snjim,pa mm uskoci pa i njemu dosadi,kad sam ljuta gledam da se izderem na mm.jadnog posvadjamo se al brzo nas sve prodje.Znala sam dok je bio malan nije imao ni dva mjesec non stop,al non stop plakao cim vecer 6 sati on nesilazi s mene mozete mislit,sta sam puta izasla iz sobe nejga vika stoji place ja umorna nespavana ,gladna ljuta,mm.drinja ili na poslu ja sama deveram kad vise nemogu slusat opet udjem u sobu pa zajedno s njim placem..Cak,sam se znala dreknut na njega,pa koji ti je vrag vise  bio na mene non stop,niko mi nije mogao reci mila on je gladan tebi ja biba mlada ,luda prvo djete neznam.Ispocetka je bilo tako,pa ni ona moja sveki starija zena nije me mogla nasavjetovat,pa rec de sine probaj dat flasu mozda zato place.Jer nikad nisam imala vremena jest od njega,od cega ce ic mlijeko.EEE,kad se samo sjetim neponovilo se,nikad nikome.Cim sam,dala flasu djete vise nije plakao,niti me uznemiravalo,kao ni sebe.
Pogubila,sam zivaca i zivaca,i zaradila sjedi dlakauser posted image
Handay nisi ti losa majka,naprotiv ti si dobra majka .Svakom dodje huja,5min.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu reallove)
  Neposredna veza do poruke: 199
   RE: jeste li ikad grubi
16.1.2010 15:24:28   
mnn
moramo otvoriti klub nas ludihuser posted image user posted image user posted image  sad ču i ja ponavljati nisam luda...a jesam malo..user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *