|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sindrom respiratornog distresa
19.1.2012 17:44:48   
Dida79
user posted image Bice on svaki dan sve bolje i bolje

Nisam vidjela kolika mu je porodjajna tezina bila i jesu ti rekli dr zbog cega ne moze sam da dise

< Poruku je uredio Dida79 -- 19.1.2012 17:45:42 >

(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Sindrom respiratornog distresa
19.1.2012 17:49:27   
vjera
rodio se sa 750/25,pa je pao na 600 a sad oma 860.Kažu da su pluca još nerazvijena i da sam ne može,zaboravlja da diše.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Sindrom respiratornog distresa
19.1.2012 17:56:11   
Dida79
Isti slucaj kao i kod mog malenog nerazvijena pluca su mu bila najveci problem kad je to proslo ostalo je sve islo lako.
Jesu ti rekli sta da radis sa mlijekom,ja sam davala mlijeko mozda nekih 15 ak dana a kasnije vise nije bilo.Joj sjecam se prvog puta 1 ml mu ubrizgali na sondu user posted image A kad su 5 ml niko sretniji od nas nije bio

(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Sindrom respiratornog distresa
19.1.2012 18:07:54   
vjera
Mlijeko je nakon treceg dana prestala,nisam popila tablete,koje su mi propisali,jer sam ipak vjerovala da ce dojiti ,sto bi ja volila al jednostavno stalo.Rapitivala sam se o relaktaciji pa vidjecemo...Njemu su bili povecali na 5 pa na 8 i blokirala crijeva pa sad opet ispocetka.Samo da aBd uspije...

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Sindrom respiratornog distresa
19.1.2012 22:49:12   
Dida79
Hoce abd ne gubi nadu..E da za relaktaaciju ja sam tek kasnije saznala da se nakon mjesec dana moze povratiti mlijeko a nama je to kasno bilo i bas mi je zao zbog toga user posted image
A nisam ni ja pila nista za prestanak iako su mi savjetovali valjda od stresa i sikiracije samo od sebe stalo.

(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Sindrom respiratornog distresa
19.1.2012 23:36:49   
Amam
IZVORNA PORUKA: vjera

Beba je stabilna,još je na aparatima, ne može samostalno da diše,stomacic je bolje pa su danas ponovo poceli sa mlijekom al samo po 1 ml..user posted image Danas sam ga mazila,pricala mu,ljepota moja onako mali a meni najljepši na svijetu.


Masallah,zelim vam sto brzi i uspjesniji oporavak,bice to sve aBd uredu user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Sindrom respiratornog distresa
20.1.2012 0:21:14   
zumbulcica
user posted image user posted image user posted image bice dobro dusa draga.

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Sindrom respiratornog distresa
21.1.2012 23:24:12   
Dida79
Vjera javi se kako je maleni ?

(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Sindrom respiratornog distresa
22.1.2012 19:18:11   
vjera
Stabilan je hvala Bogu...Problem je disanje ,još uvijek.Danas su ga skinuli sa respiratora ali još uvijek ne diše samostalno potpuno, pa mu pomažu.Imam osječaj kada bi počeo samostalno disati da bi sve krenulo , bez  komlikacija a ovako moramo  biti strpljivi i vjerovati...Hvala vam ....

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Sindrom respiratornog distresa
22.1.2012 19:31:01   
Dida79
Odlicne vijesti prepostavljam da je sad kao mali astronaut ispod one haube..neka vazno je da je krenuo nabolje user posted image

(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 110
   [Obrisana poruka]
22.1.2012 19:33:33   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Dida79)
  Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Sindrom respiratornog distresa
22.1.2012 20:18:27   
palachinken
vjero, neka je on stabilan! To su dobre vijesti!

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Sindrom respiratornog distresa
22.1.2012 20:28:54   
mala_sa
Vjera user posted image za malog borca... saljemo vam veliki user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Sindrom respiratornog distresa
22.1.2012 20:30:02   
M kao Mama
Z avjeru i sve ostale žene, jedna predivna priča, o djevojčici koja danas ima 6 godina, a koja je rođena u 25 nedjelji, sa 900 grama i 31 cm dužine, po dr. dijagnozama, ona je bila mrtva i njena mama je odvedena na "provociranje poroda", beba se rodila i zaplakala, tri mjeseca je bila u inkubatoru, uspavana, na cijevima i ostalim aparatima, svašta su prognozirali, od operacije srca, bubrega, mozga, raznoraznih zastoja u razvoju, dragi Bog je želio drugačija, ona jeste jedna malo sitnija djevojčica, ali jako JAKA i hrabra i ni po čemu se ne razlikuje od osstalih vršnjaka. Danas kada je njena mama nam pričala kako se porodila i kasnije sve, da je iz bolnice došla kući kada je imala 4 mjeseca, a težila 1.800 kg, desetak žena je plakalo. Samo je ponavljala da ne treba gubiti vjeru u Boga, jer on ipak najbolje zna.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Sindrom respiratornog distresa
22.1.2012 20:51:12   
vjera
Vjerujte,svjesna sam da je u božjim rukama jer njemu doktori nisu dali uopšte šansu,ja sam satima plakala jer sam izgubila bebu a dragi Bog je htio da on živi,dao mi je nadu a aBd i njemu nafaku.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Sindrom respiratornog distresa
22.1.2012 20:57:22   
chuci
aBd nadam se da će biti dobro bebač

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Sindrom respiratornog distresa
27.1.2012 13:35:12   
Mya_81 RR
Vjera, kako je bebi? Nadam se da je sve ok user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Sindrom respiratornog distresa
27.1.2012 21:20:48   
vjera
Stabilan je,trenutno je na 6 ml ,tako da i hrana ide postepeno gore.Disanje je još uvijek problem,nikako da mu pluća ojačaju da može potpuno sam da diše,tako da sam zabrinuta...user posted image Danas sam  se nekako razočarala,pošto je već 40 dana gore a nikako da nam kažu da je kriza prošla -da malo pritisak popusti ,  neizvjesnost je tu,strah al nadat se aBd...hvala vam...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Sindrom respiratornog distresa
27.1.2012 21:28:17   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: vjera

Stabilan je,trenutno je na 6 ml ,tako da i hrana ide postepeno gore.Disanje je još uvijek problem,nikako da mu pluća ojačaju da može potpuno sam da diše,tako da sam zabrinuta...user posted image Danas sam  se nekako razočarala,pošto je već 40 dana gore a nikako da nam kažu da je kriza prošla -da malo pritisak popusti ,  neizvjesnost je tu,strah al nadat se aBd...hvala vam...


vjera...eto ide hrana...sredit će s ei disanje...
nemoj d aposustaješ..nemoj suze ...samo osmijeh i pirčaj bebi svojoj sva radosna...
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Sindrom respiratornog distresa
27.1.2012 21:39:06   
lepetetka
Vjera brz oporavak želimo...Znam da ti je svaka minuta vječnost, ali ako još nije spreman bolje neka ga na vještačkom disanju....aBd prodisaće on samostalno... Beba rođena u 8.mjesecu trudnoće i teška 2400 je morala biti na aparatićima 7-10 dana, a tvojoj mrvici sigurno treba više vremena, zato ne očajavaj što je prošlo 40 dana..vidiš da napretka ima bar u hrani, bebica se bori..i izboriće se aBd..

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Sindrom respiratornog distresa
27.1.2012 22:37:43   
Rabi
Draga moja, nemoj da se brines pricala sam veceras sa sestrom kaze da on nije tako kritican...
Rekla mi je i da su ga prebacili, ali to nije razlog da se ne cujete:)) Slobodno je zvrcni, pitaj za svoje pileuser posted image
Kaze da je nisi nikako zvala, pa rekoh da ti kazem da je sutra nocna pa je slobodno nazovi....SLOBODNO! Nisi dosadna ludiceuser posted image

Eh htjela sam ti i ovo ipricati, neki dan ja sa Adnanom isla na Jezero, da vadimo neke nalaze(bili sa mojom sestrom gore) i sretnemo jednog malog neonatoloskog pacijenta...curica, od godinu dana, napredna masAllah, buca jedna jepa...i ona im pridje i tepa djevojcici, i kad se vratila do nas kaze ova djevojcica nije imala ni kilu kad se rodila... A sada je masAllah, veeelika bucara, ziva i zdrava sto je najbitnije!!!
Imas jedan biguser posted image
p.s. slobodno se javi, ja sam sa sekom pricala...i rekla sam rekla da ces je nazvatiuser posted image

< Poruku je uredio Rabi -- 27.1.2012 22:38:30 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Sindrom respiratornog distresa
27.1.2012 23:13:31   
Dida79
Vjera ne sikiraj se bice on dobro abd

Rabi ovo je divan gest od tebe i tvoje seke.Ne mozes ne prepostaviti koliko znaci kad ti je dijete kriticno a ti imas nekoga poznatog na odjeljenju da ga mozes kontaktirati kad te obuzmu crne misli user posted image


(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Sindrom respiratornog distresa
28.1.2012 21:06:21   
vjera
Hvala Rabi,zvala sam je,stabilan je hvala Bogu.user posted image Upravu si Dida,koliko znači samo kad kaže stabilan je...moj mali borac.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Sindrom respiratornog distresa
28.1.2012 21:07:49   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: vjera

Hvala Rabi,zvala sam je,stabilan je hvala Bogu.user posted image Upravu si Dida,koliko znači samo kad kaže stabilan je...moj mali borac.


user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Sindrom respiratornog distresa
28.1.2012 21:14:12   
Rabi
kasnije cem je i ja zvati , pitati za tvoga misica.... javicu tiuser posted image  
dida moja znam, ma znamo svaka od nas...koliko ih volimo i koliko nad njima strepimo kad je samo neka prehladica u pitanju... a ne kad je nesto malo veceuser posted image  eto koliko se ti iskira i opet se sigurno sikiras i strepis, bez obzira sto je sve ok...
ma kad su mi najzdraviji, nesto stalno strepimo, pogotovo ako su nekad bili malo ozbiljnije bolesni.
Vjera javim ti se! Oko koliko hoces da je ja nazovem, pa da ti se javimuser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *