|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolne bradavice i mastitis
23.6.2010 16:02:41   
marinčii
IZVORNA PORUKA: marinčii

da vas pitam ako ne uspijem ovo riješiti i dogodi mi se opet temperatura i upala jali smijem sam uzeti antibiotik ili opet moram ići doktoru po 3 put,baš mi nešto mrsko opet ići ionako me samo prvi put pregledo drugi put mi samo dao tablete
ima li ko da mi odgovori

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Bolne bradavice i mastitis
23.6.2010 16:05:33   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: marinčii

IZVORNA PORUKA: marinčii

da vas pitam ako ne uspijem ovo riješiti i dogodi mi se opet temperatura i upala jali smijem sam uzeti antibiotik ili opet moram ići doktoru po 3 put,baš mi nešto mrsko opet ići ionako me samo prvi put pregledo drugi put mi samo dao tablete
ima li ko da mi odgovori


naravno da moras otići doktoru mila moja....

ne bih ti nikako preporučila da uzimas antibiotik na svoju ruku...

kakvo je stanje sada...jeli bar malo bolje nego jutros?


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Bolne bradavice i mastitis
23.6.2010 16:07:37   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: marinčii

evo sad sam se tuširala i masirala i malo me manje boli,prolem je što opet za 2 sata počne sve ispočetka sad mi je i temperatura spala,valjda bude bolje..problem je što sam ja sama s njim pa nemam baš vremena od njega ništa sad sam iskoristila dok spava a mm dolazi tek u 3 h s posla taman tada ću opet pod tuš,samo neznam koliko jako smijem masirati?jer već mi crvena dojka na tom mjestu ili je do jake masaže ili je već došlo do upaleuser posted image

vidis da ti ovo pomaze...
natsavi...
zao mi je sto nema ko bebija čuvati ali ako nemožes drugačije stavi bebu ili u kolica ili u bebicic ili hranilicu i sveži pa fino sa sobom u WC nisma jednom tako u WC isšla i jos vodila i stariju....

neće lakati biće zanimljivo da gleda...




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Bolne bradavice i mastitis
23.6.2010 17:34:24   
marinčii
ma evo tuširala se i masirala i spala temperatura na 37,1 al evo za pola sata već 38,1..ma bila sam u domu zdravlja na godišnjem mi doktorica tako da rade samo do 1 h,ja sam uzela antibiotik i pit ću nema mi druge a mislim da više ga i neću dojiti nažalost,samo se bojim kako će bez mlijekauser posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Bolne bradavice i mastitis
27.7.2010 0:59:47   
vjestica
nemam vremena da čitam cijeli topic jer ima previše strana
moja beba ima 19 dana, prvih 7 dana je nisam dojila zbog nekih komplikacija, ali sam se izdajala i u zadnji momenat spriječila mastitis
konačno smo krenule sa dojenjem, ali moj problem su jako osjetljive bradavice, pogotovo kad beba tek uhvati bradavicu, zaboli me da sve zvijezde prebrojim
rekli su mi da će to trajati par dana  i onda će se navići bradavice
međutim još boli, čak me i nakon podoja zna boliti bradavica, mažem dm kremom za bradavice i hodam golih grudi kad god mogu, ali ništa ne popušta
nemam nikakvih ranica na bradavicama, samo bole
ima li iko kakva savjet?



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Bolne bradavice i mastitis
27.7.2010 1:08:24   
scarlett
Vještice, nemoj se obeshrabriti ako potraje i duže, koliko je meni poznato ti bolovi u večini slučajeva ne traju dugo, ali recimo kod mene su trajali do početka trečeg mjeseca i tek tada smo počeli uživati u dojenju. I danas nakon 11 mjeseci osjetim rast svakog zubića i prvih dana me boli skoro kao i na početku.
Ja sam isto mazala tom kremom, ona je ok, ali najbolje mi je pomagalo vlastito mlijeko nakon svakog podoja, ali i između podoja, znači namazati i ostaviti da se suši i što više zračiti bradavice.
Narodni lijek je ( nisam probala, ali to uveliko žene hvale) skuhati košpice od dunje i kada puste sluz onda time mazati. Skuhati ili samo držati u vodi, više nisam sigurna, javit će se sigurno neko da ovo potvrdi ili opovrgne, a pogledat ću i ja u međuvremenu.
Imaš PP


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Bolne bradavice i mastitis
27.7.2010 1:15:13   
scarlett
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: koka i po

Za bolne bradavice i ragade(one ranice koje se prave na bradavici kada beba doji)odlična je krema Pure lan.Možete je naći u apotekama.Nanosi se tako što se bradavica nakon podoja namaže majčinim mlijekom i stavi se malo kreme.Suši se na zraku tj .dojke moraju biti otkrivene.Nemora se prati kada dodje vrijeme podoju.


odlicna krema...


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Bolne bradavice i mastitis
27.7.2010 1:15:18   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: vjestica

nemam vremena da čitam cijeli topic jer ima previše strana
moja beba ima 19 dana, prvih 7 dana je nisam dojila zbog nekih komplikacija, ali sam se izdajala i u zadnji momenat spriječila mastitis
konačno smo krenule sa dojenjem, ali moj problem su jako osjetljive bradavice, pogotovo kad beba tek uhvati bradavicu, zaboli me da sve zvijezde prebrojim
rekli su mi da će to trajati par dana  i onda će se navići bradavice
međutim još boli, čak me i nakon podoja zna boliti bradavica, mažem dm kremom za bradavice i hodam golih grudi kad god mogu, ali ništa ne popušta
nemam nikakvih ranica na bradavicama, samo bole
ima li iko kakva savjet?




vrlo je važno napoemnuti da do tog bola na bradavicama može doći zbog nepravilnog držaanja bee pri dojenju...
tada može doći i do slabijeg dojenja a i samim tim do pojave mastitisa...
zato budi pažljiva i pazi na to...

najbolja poza za dojenje je ona u kojoj i ti i beba uživate, lijepo ste se nmjestile i ne osjećas napor dok je dojis. dali je to sjedeći ili ležeći polozaj ti ćes odrediti ali evo ti link kako to treba da izgleda
http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content&view=article&id=123:really-good-drinking&catid=6:video-clips&Itemid=13

Ako beba pogrešno uhvati, mali prst u ugao njenih usnica, razdvojiš čeljusti da otpusti pritisak pa pokušate ponovo.
Nudiš da doji i učite pravilan hvat kad beba još nije nervozna od gladi.

bebu dojis na jednoj siki...razlozi zasto drugu ne pirhvata mogu biti različiti ali najčesći uzroje da je nisi fino stavila na tu siku odnosno nije pravilno pa nemoze fino da doji a iz tog razloga smanjena je porizvodnja mlijeka u toj siki.

nemoj da mjenjas siku na podoju dok beba ne isprazni onu koju si joj 1 ponudila.Važno je reći a i zapamtiti da beba napredajue najbolje kada popije tzv. zadnje mlijeko...zanči posljednje mlijeko iz sike je najmasnije i do njega beba napreduje.

Da bi imala mlijeka sto česć esatvljaj bebu na dojku...na svaki njen zahtjev. ne gledaj na sat jer beba je mala i podoji na 2-3 sata mogu joj biti amlo. Ona je beba i svakai njen plač moze biti zelja za sikom.


Bradavice maži svojim mlijekom i pusti da se suše otkrivene...
i da meni je najbolje pomogla PURELAN krema ....

nadam se pomogle smo večeras barem malo.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Bolne bradavice i mastitis
27.7.2010 1:16:24   
scarlett
IZVORNA PORUKA: de_de

IZVORNA PORUKA: kanita25

ja sam vjeruj pokusavala sve i svasta a od kupusa sam samo dobila vecu upalu i temperaturu..patila 40  dana
pomogla mi je krema ,
BIOCLIN
Multi-Mam
BALM

i prestanak koristenja jastucica za curenje mlijeka...
preporucila bih je svakom..cak da se obezbjedi i prije poroda...


I meni je ona pomogla, a jos sam kupovala multi mam komprese za bradavice ( natopljene su kremom i duplo brze djeluju), a bradavice su mi bile bas ispucale.
Jos uvijek je nekad stavim, jer imam bas osjetljive bradavice, a kako Kenu muce zubici bas zna ujestiuser posted image user posted image



Vještice ovo sam ti ponudila u PP

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Bolne bradavice i mastitis
27.7.2010 1:19:25   
scarlett
IZVORNA PORUKA: Banana

Zdravo ženice user posted image  Ja još nemam svoju bebu, još uvijek se ne zanimam za dojenje ali sam nedavno čula savjet za bolne bradavice, i to od žena koje su sa sela i koje su rađale prije 20, 30 godina. Kažu da se košpice od dunje namoče u malo vode, jednu šoljicu, i onda se stvori neka želatinasta masa pa se time premaže. Rekoh, nemam pojma da li stvarno djeluje ali one se kunu u to. Nadam se da će neka isprobati pa javiti.


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Bolne bradavice i mastitis
27.7.2010 10:06:16   
Lejla Ka
Vještice, može biti da je od lošeg prihvata bradavice. To se uči, i konstantno popravlja. Beba je još mala, i malena su joj usta user posted image , a može biti problem i to što je prvih 7 dana hranjena na flašicu pa je sad zbunjena tehnikom.
Znači, kad je stavljaš na dojku, držiš glavu blizu dojke, dohvatiš je po bradi bradavicom da zine najšire što može, onda bradavicu postavljaš blizu gornje usne, a donjim dijelom areole (krug oko bradavice) ćeš još malo pogurati donju vilicu dok beba prihvati dojku. Ovdje se dobro vidi:
http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content&view=article&id=127:baby-28-hours-old-assisted-latching&catid=6:video-clips&Itemid=13
Nemoj se zabrinjavati, položaj će se porpravljati, još ste vi maleni user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Bolne bradavice i mastitis
15.8.2010 15:03:54   
de_de
Ja maloprije napipala veliku plocu na dojci, bas me boli. Jutros Kenu uspavljivala i on me udario nogom. Je li to mastitis i sta da radim? Ne mogu da vjerujem, evo skoro 9 mjeseci dojim i sad me ovo snaslouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Bolne bradavice i mastitis
15.8.2010 15:57:22   
Meri29
ako te boli na dodir i tvrdo je onda nazalost jesteuser posted image Masiraj toplom vodom ispod tusa i daji sto cesce da doji

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Bolne bradavice i mastitis
15.8.2010 16:12:15   
de_de
Evo upravo sam to i radila; stavljala sam peskir natopljen u toplu vodu i dala Keni da doji. Plocice skoro vise nikako i nema, al me dojka i dalje boli na dodir.

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Bolne bradavice i mastitis
15.8.2010 16:33:23   
Meri29
proci ce kada to nestane user posted image

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Bolne bradavice i mastitis
15.8.2010 23:04:11   
Lejla Ka
De_de to je zastoj. Kontroliši, masiraj prema bradavici dok beba doji na tu dojku, postavite se u položaj tako da bebina brada bude u liniji sa pločom (ili ostatkom). Ako uspjevaš razbiti to je super. Bol ostane neko vrijeme, što od proširenih kanalića, što od masaže i pritiska.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Bolne bradavice i mastitis
24.8.2010 9:04:25   
Majčica
Imam prijateljicu kojoj bih zeljela pomoci, pa molim Lejlu Ka ili nekog drugog da mi da savjet. Ona doji djecaka vec uspjesno 8  mjeseci, ali je sad odjednom dobila temperaturu 41, koja povremeno spadne i opet se vrati. Doktor je, nakon, prema njenim rijecima, apsolutno nedetaljnog pregleda utvrdio mastitis, ali ona kaze da nema nigdje kvrzica i da su dojke apsolutno mekane. Isla je i kod doktora opce prakse, nema upala grla i sl. Beba je u to vrijeme imala upalu grla, sto je eventualno bio razlog mastitisa, ali sad je sve ok, beba doji normalno a ona opet imala temperaturu 41 i bradavice su joj tako zguljene da ne moze izdrzati bol dok doji.
Mene je pitala moze li mu dati dohranu i privremeno prekinuti dojenje dok se bradavice ne zamire, ja sam joj rekla da moze, ali ne vjerujem da ce joj beba tek tako prihvatiti dohranu, posto nije do sad nikad htio nista na bocicu.
Moze li temperatura biti od mastitisa, iako se njoj ne cini da ima ikakve upale? I kako je moguce da beba nakon 8 mjeseci dojenja tako unisti bradavice?


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Bolne bradavice i mastitis
24.8.2010 14:09:34   
Lejla Ka
Majčice, mastitis i ranjave bradavice se mogu javiti bilo kad u toku dojenačkog staža.
Ako jeste mastitis, prekid dojenja bi značio da ona mora izdajati, a pokazalo se da pumpice znaju biti još grublje za bradavice nego beba.
Ja ti sad ne mogu reči da li se radi o mastitisu. Trebali bi mi neki detaljniji podaci.
Kako joj se javlja temperatura i kako spada (samostalno ili uzima lijek)?
Da li je grudi bole (komplet ili na pojedinim mjestima)?
Ako bole, neka ti opiše kako je bole (tupo, oštro, žigaju, bole stalno u dubini ...).
Kad bi bol bila izazvana samo ranama na bradavicama, ona bi prestala nakon što beba počne da doji, ako dobro shvatam nju boli jako cijelo vrijeme?
Postoje li ikakvi neuobičajeni simptomi kod bebe? Pelenski osip, bjele naslage u ustima?
Javi se da vidimo šta dalje.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Bolne bradavice i mastitis
25.8.2010 9:01:13   
Majčica
Temperature vise nije imala, a bradavice su kaze roza, zguljene i bole kad beba tek pocne dojiti (i ja sam to imala). Bole i kasnije pomalo, ali najvise kad tek pocne dojiti. Sad kaze da joj je bolje puno, maze s lanolinom po preporuci doktorice, tako da se nadam da je prosla kriza. Grudi su joj ok, tako kaze.
Lejla Ka, hvala puno!


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Bolne bradavice i mastitis
25.8.2010 9:43:50   
Lejla Ka
Onda je vjerovatno bio neki mastitis, možda dubinski, pa se nije mogao napipati user posted image
Bradavice što više oslobađati i puštati na zraku. Makar noću, sad je vruće, nek ih oslobodi dok spava. To je najbolji način uz mazanje lanolinom.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Bolne bradavice i mastitis
6.9.2010 12:05:30   
lilix
LejlaKa jedno pitanjce, prije 5 dana sam na desnoj doji s vanjske strane odmah do alveole primjetila crvenilo, a kasnije i malo tvrdo kao mala ploča; kasnije se to zadebljanje kao proširilo i nakon što sam počela da to masiram počelo je i da boli
inače beba sve izdoji, jer poslije podoja ne izmuzem ni kap mlijeka; stavljala sam kupus, masirala dojku, koristila toplo hladne kupke
sad me ovo više ne boli, samo na dodir, ali i dalje stoji ta povelika ploča iznad nje je koža skoro pa ljubičasta a okolo crvenkasta
molim te znaš li o čemu se radi i imaš li kakav savjet
hvala unaprijed


_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Bolne bradavice i mastitis
6.9.2010 12:14:03   
Lejla Ka
To je najvjerovatnije zastoj mlijeka. Neki su se kanalići začepili, i mlijeko se gomila iza njih. To bi morala riješiti da razbiješ tvrdoću do kraja, znači da ništa tvrdo ne ostane. Bol će uminuti, ili će se zadržati, ali ne bi smjelo ostati tvrdo. E sad, pošto to kod tebe traje relativno dugo, a sad nemaš simptoma temperature, samo bolnost na dodir i tvrdoću, ja bih voljela da ti to neko strućan pogleda. A za to vrijeme ti primjeni sve ovo što si i do sad, masaža, grijanje, izdajanje, kupus, naročito masiraj dok beba doji. Dobro bi bilo namjestiti bebu u takav položaj da joj brada bude blizu tog mjesta.

Samo da napomenem, to što ti nakon podoja ne možeš izdojiti ni kap nije pokazatelj da nema mlijeka. A ako su neki kanali začepljeni mlijeko ne može da izađe. Mislim da bi trebala to još istretirati, i zaista bih voljela da odeš do ljekara, općeg ili tvog ginekologa da oni to pogledaju. Nije da te nešto strašim, samo bih voljela da odreagujemo na vrijeme.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Bolne bradavice i mastitis
6.9.2010 12:24:23   
lilix
OK hvala ti, i ja razmišljam da odem do doktora, nadam se da ću uspjeti
i ja sam prvo pomislila da se radi o mastitisu, a kasnije mi je jedna mama koja je imala problema sa mastitisom  rekla da joj ovo kod mene liči na to da mi je beba to sisala taj dio, ono da je fulala bradavicu, a uhvatila taj dio, što je moglo da se desi u toku noćnog podoja, a ja sam ujutro vidjela to crvenilo
s obziro da ne vidim nikakvo poboljšanje baš sam se zabrinula


_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Bolne bradavice i mastitis
6.9.2010 12:31:24   
aida.
Mom malcu je skoro pa sest mjeseci.. jos uvijek dojimo uz jedan obrok voca ili povrca... od jucer su mi grudi izgledom opustene, kao da nema kapi mlijeka... kada stisnem jedva nekad da kap izadje.. ali sam bila uporna, nisam htjela nista da mu dajem iako je nevozan.. ali kad povuce lijevu dojku uzasno me zaboli... kao na pocetku dok je jos skroz mali bio ona bol na pocetku podoja... to mi je bilo nestalo cim smo "naucili" dojiti... nije mi jasno zasto se sad ta bol vratila user posted image jel boli ako nor.nema mlijeka a beba vuce user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Bolne bradavice i mastitis
7.9.2010 12:11:14   
Lejla Ka
Aida, nemoj brinuti za količinu, mlijeka sigurno ima, dojke i treba da budu meke i opuštene nakon 6 mjeseci, predpostavljam uspješnog dojenja. Bol dojke ili bradavice ne ide uz količinu mlijeka u njima.
Da li te boli samo bradavica ili te boli dublčje u dojci?
Da li boli samo na početku podoja ili i tokom podoja?
Da li je bol oštra, probadajuća, ili tupa? Ako možeš da mi opišeš bol.
Da li ti bradavica na strani koja boli izgleda uobičajeno ili vidiš neke promjene na njoj, tipa ranica, bjeli čepić, crvenilo, guljenje kože ...?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *