|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
11.6.2009 9:20:13   
Nedi
IZVORNA PORUKA: Amrino RR




Evo jucerasnji meni user posted image .

- kada ustane voli da nesto gricka- stapici sa susamom
- dorucak: jaje na puteru i maslinovom (on otprilike pojede pola user posted image )
- uzina: pistacije i stapici
- rucak: supica tarhana sa hljebom, tri zalogaja ribe i krompira, par gutljaja kozijeg mlijeka
- uzina: tresnje
- vecera: kifla + zobalice



SAd kad vidim kako Hamza ruca zabrinula sam se.....kontam da Nedi jede više a vršnjaci su.....
Mlijeko 200ml(oko 06:00)
doručak:jaje+pavlaka+malo hljeba
užina:banana ili narendana jabuka
ručak: povrće+meso+malo hljeba aali puna njegova zdjelica nije nekoliko zalogaja
užina: voćni jogurt
večera: kifla u šetnji ili kad dođemo sa polja on sam otvori frižider i donese ABC i sjedne na svoje mjesto i čeka....

I jos u toku dana ponekad poruča kinder jaje i popije punooo tečnosti - što čaja, što prirodnih sokića i manje vode

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
11.6.2009 9:46:00   
Amrino
Ma no sikiriki Nedi- Hamza jos uvijek doji i to 1000 puta dnevno user posted image user posted image user posted image . I pije puuuuuuuno vode.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
11.6.2009 10:03:24   
Suzana
Amrino, čuj 1000 x dnevno, dobri ste majke mi, sisavac je pravi, kako ćeš ti njega "odbiti"... user posted image
Mišur, mi ako smo u šetnji za vrijeme večere, onda smo isto na HiPP Good Night-u user posted image , a moji uglavnom večeraju nešto kao što je Lješnjak čokolino, frape od banane sa malo LJ.Č. (gušća verzija da može na kašikicu), griz sa borovnicama neki dan, od nedavno i Čokolino Plus, ma eto, uglavnom neke pahuljice... Hej sinoć sam im napravila Karamelino, meni je fuj user posted image , Makić jeo a Ediju se kao ni mami nije svidio pa smo otvorili Good Night-ovku hehe.




_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
11.6.2009 14:16:20   
haidy
Ja maci kad smo u setnji dam obicno monte ili vocni jogurt ili bananu. ali obicno je nahranim prije nego sto krenemo i onda kad se vratimo kuci. a ponesem joj grisini ili smoki.
kod nas danas za dorucak cicvara
uzina: banana, sumske jagode i jagode obicne sa mlijekom i medom i ovo joj se baaaas svidjelo
rucak ce biti varivo od piletine, paprike i tikvica (ako joj se svidi, ako ne nesto cemo skontati)
uzina 2: tresnje, kinder cokolada, vocni jogurt
vecera:HIPP fine apple


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
11.6.2009 15:05:00   
Ivona
Kada sam rekla da hranimo djecu k'o ptice,mislila sam na razne sjemenke i zitarice,a ne na kolicinu.
Ja sam sretnija kada mi pojede 3 kasike blitve,mahuna,brokula i td....,nego punu casu cokolina i sl.

Dorucak:breskva,kajsija,banana sa zobenim pahuljicama (vec smo se "navukli" na nove vocke)
Rucak:mahune sa teletinom
Vecera:bit ce neka goodnight,jer idemo u hodanjac.

E htjela sam vas pitati za zimnicu ili da otvorim novu temu,ako vec ne postoji user posted image Zanima me kada se sve moze zalediti,kada je najbolje to uraditi (tj kada je prava sezona odredjenih vocki i povrtki) i na koji nacin???
Mozda to ipak zahtijeva novu temu user posted image
Necu da mi bebac opet jede samo kruske,jabuke i banane.

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
11.6.2009 15:10:37   
haidy
Ja ti voce i povrce ledim svake godine, po savjetu moje mameuser posted image
ja sam do sad ledila jagode, visnje, maline, kupine, borovnice, sljive, paprike, grasak, mahune, paradajz...
voce samo ocistim i operem i stavim u male kese. mahune ocistim i malo prokuham. paprike isprzim. tako da cijelu zimu imam voca za kompot ili kolace ili za vocne puding, a od pripremljenog zaledjenog povrce za tili cas se napravi rucak.


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
11.6.2009 16:14:39   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Ivona

Kada sam rekla da hranimo djecu k'o ptice,mislila sam na razne sjemenke i zitarice,a ne na kolicinu.
Ja sam sretnija kada mi pojede 3 kasike blitve,mahuna,brokula i td....,nego punu casu cokolina i sl.

Ja sam te dobro razumjela i slažem se sa tobom u potpunosti - odavno sam primjetila da imamo isti stav i stil u hranjenju naše djece. user posted image

Dorucak:breskva,kajsija,banana sa zobenim pahuljicama (vec smo se "navukli" na nove vocke)
Ivona, možeš li mi reći kada ti Selena doručkuje npr. ovaj voćno-žitni obrok i kada joj je ovaj ručak? Da li jede išta između? Jer moji dečki doručkuju oko 09:30 i to je uglavnom jači doručak, a onda oko 12:30 jedu voće.. pa se brinem da ne bi bili gladni ako bi im dala ovako lakši doručak, jer mi ručaju oko 15:30...
Rucak:mahune sa teletinom
Vecera:bit ce neka goodnight,jer idemo u hodanjac.

E htjela sam vas pitati za zimnicu ili da otvorim novu temu,ako vec ne postoji user posted image Zanima me kada se sve moze zalediti,kada je najbolje to uraditi (tj kada je prava sezona odredjenih vocki i povrtki) i na koji nacin???
Mozda to ipak zahtijeva novu temu user posted image
Necu da mi bebac opet jede samo kruske,jabuke i banane.
ODLIČNA ideja!!! Hvala ti na ovome. I svakako otvori novu temu! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.6.2009 12:39:56   
Ivona
A ja sam se bas pitala gdje si ti...,jer odavno nisam vidjela ni jedan tvoj post,bar ne na prvom nivou user posted image

Selena doruckuje izmedju 9 i 11h,jer izmedju 6 i 8 popije 210ml adaptiranog mlijeka i odmah ide na novi spavanjac.
Rucak je tek oko 16.30,jer muz radi do 16h,pa smo to tako tempirali da bismo svi zajedno jeli,ali izmedju je uvijek bocica od 210ml adaptiranog mlijeka prije popodnevnog spavanjca.
Ako idemo u setnju,vani pojede nekada vocni jogurt,nekada voce u izvornom obliku npr.jucer je pojela sigurno 20-tak visnjica user posted image ...,a uvijek se tu nadje i kifla,koju ona uglavnom "glaba" zbog zubica,ali nesto i pojede.Ostatak koji ona putem ostavlja (bas smo kao Ivica i Marica user posted image ),mama pokupi u kesu i onda idemo hraniti patke na Bosni.
Mislim da ovaj vocno zitni obrok uopste nije malo za njihov minijaturni zeludac.
Iako cijenim mlijeko i mlijecne proizvode,vise joj volim ponuditi svjeze voce ukoliko ga imam u kuci.
Sinoc nam je prijatelj donio iz svog vrta svjeze ribizle i visnje,pa je to odmah jutros bilo na rapertoaru.
Bojala sam se dati joj ribizlice same da jede,jer su presitne,pa sam ih izmiksala stapnim mikserom i pomijesala sa komadicima kajsije i banane.

Dorucak:cajna solja crvenih ribizlica+kajsija+manja banana+80-100ml mlijeka sa zitaricama kukuruz/riza (ove ofrljativne mjere su za Suzanu user posted image -smatram da je ovo ipak jedan dobar obrok,pogotovo ako uzmes u obzir da jedna banana ima kalorija kao i jedan sendvic.)

Rucak:brzinski rucak,jer se spremamo za more-tikvice sa rizom i mileramom

Vecera:kifla od integralnih zitarica sa jogurtom



_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.6.2009 13:16:13   
haidy
Blago vam se idete na more, mi necemo josuser posted image

dorucak: topa sa hljebom (ovo obozava)
uzina: banana i malo jabuke
mlijeko
rucak: krompir, brokula, riza i mrkva sa piletinom
uzina: smoki i dukatino coko
vecera: rizolino i tresnje


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.6.2009 13:23:08   
Suzana
Ma tu sam Ivona kako ova moja roza slova nisi upratila! user posted image
E.. hvala ti na odgovoru. Vidiš, Selena pije Aptamil koji pravo, pravo zasiti i zato ti možeš ove veće pauze u obrocima praviti...
Da ne dužim - slažem se sa svim što si napisala.
A ovo da ste k'o Ivica i Marica mi je sjajno.. user posted image user posted image

Ženice ostale, mišur, Amrino.. koja još pravi žitarice dječici zaboravila sam - koje kupujete žitarice?
Pri ovome ne mislim na Nestle/HiPP/Lino proizvode, nego baš žitarice, corn flakes-e i te stvari?
I kako ih pripremate, sa čim miksate...

PS: Ivona, gdje nam je tema "Zimnica za naše bebe" ? user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.6.2009 13:32:29   
Anoniman
Evo i nas u starijoj grupiuser posted image
David nesto vrda oko hrane evo dva dana i skroz je nervozan.
Juce je pojeo pola kriske sa sirnim namazom.
Vocni jogurt.
Malo rize, piletine i tikvice.
I dojio stalno, toliko je nervozan bio da me bas iscrpio skroz.
Poceo je piti vodu i sokice iz kljun-case, pa sad sam uzima kad je zedan. Ako ne moze dokucit pruza ruku preme njoj i galamiuser posted image
Posto nam je juce bio rodjendan, probali smo malo nase tortice, ali mu se nije svidjela. On inace sto mu se nes vidja odmah pljune. Ali je isto probao kinder milk pingvin, to mu se svidjelo, a ona je mlijecna sa onim biskvitom, ali juce je bio izuzetak zbog rodjendana, ipak cemo sacekati jos sa slatkisima. To ga sigurno nece zaobic

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.6.2009 13:38:33   
Suzana
Dobro nam došli Maida i Davude!
Off topic sam, znam, garant su zubići - mene će izluditi...

I moji dečki su za svoj rođendan probali komadić torte, ali im se nije svidjelo, tako da NARAVNO nisam forsirala - što kasnije počnu jesti slatkiše, to bolje. Ako budu na mamu, preferiraće više slane obroke. user posted image

DORUČAK: griz + kašikica, dvije tri slatka od borovnica (navukli smo se!)
UŽINA: jabuka, narandža i HiPP breskve (nisam još uzela na pijaci ali čim prije planiram)
RUČAK: tikvica, buranija, krompir, mrkva, celer sa teletinom i bulgurom
VEČERA: ideje su dobrodošle user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.6.2009 15:03:34   
mišur
Suzana,
ja kupujem zobene pahuljice u Mercatoru, na odjelu zdrave hrane, ali nemam pojma koji je proizvođač..Hajde, vidjeću kad dođem kući, pa ću ti napisati...Valjda neću zaboravitiuser posted image
Kupila sam mu i cornflakes, isto ne znam čiji, ali još nisam napravila..
Sutra ću probati, pošto sam kod kuće...
Mislila sam ugrijati mlijeko i dodati u to cornflakes, da omekša...
Ali ću ih prethodno malo izmrviti, jer se bojim da neće moći sažvakati..
Zobene pahuljice prvo prokuham sa malo vode, čisto da ih prelije, i onda dodam mlijeka...
Kuvam na laganoj vatri dok se ne zgusne...
U to stavim pavlake,jogurta...ili bananu, ako idem na slatku verziju...Možeš svakakvog voća staviti!
Moj dječak je danas jeo griz,između sokić od jabuke i narandže
                                      banana i trešnje(izmiksane)
                                      teletina sa tikvicom i krompirom
                                      za večeru čekamo nove idejeuser posted image
                                     

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.6.2009 15:29:36   
Suzana
E draga, hvala ti.
Moram im malo proširiti jelovnik, što se tiče doručka.
Hajde ako ne zaboraviš, javni za ove žitarice, jer ćemo i mi u Mercator u nedelju, tradicionalna sedmična nabavka. user posted image

Off topic - slučajno primjetih da sam se samo 1 dan prije tebe učlanila na RR a tu smo negdje i sa brojem postova. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.6.2009 15:32:37   
Ivona
Ja kupujem Alnatura zobene pahuljice,ali bih voljela da mi neko preporuci dobar cornflakes ili nesto sl.Stalo se motuljam oko rafa sa takvim proizvodima,ali nikako da se odlucim.

Kupila sam Wellnes keksic i Selena nece ni da ga proba,ali zato je mama odusevljena user posted image Ne kaze se dzabe da je mama debela od djecijeg "necu" user posted image

Odoh ja brzinski otvoriti temu,a vi budite vrijedne,dok se mi kupamo i suncamo user posted image
Moram malo zraknuti na temu o stvarima za more,jer mi se cini da ce nam do kraja veceri trebati kamion.Napravila sam vise krugova selekcije tj.redukcije,ali tesko da sam nesto puno izbacila user posted image Da ne idem dalje OT,palim user posted image user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.6.2009 15:34:46   
mišur
Vidi stvarnouser posted image user posted image
Ima tu još nešto osim puke slučajnostiuser posted image user posted image
Javim ti popodne ili večeras obavezno! Prije večeras, kad uspavam Lukuuser posted image

Ljubi svoje dječake...
Vidjela sam sliku na avataru...Prelijepa je...Kao razglednica u onom cvijeću!

haidy, kako praviš ovaj topa sa hljebom?
Možda ću se provaliti, ali ne znam šta je touser posted image user posted image


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.6.2009 16:06:12   
haidy
 

haidy, kako praviš ovaj topa sa hljebom?
Možda ću se provaliti, ali ne znam šta je touser posted image user posted image

ma neces se provaliti, nisam ni ja znala dok nisam dosla u sarajevouser posted image

ja topu pravim tako sto istopim maslac, sir, vajkrem ili pavlaku i ako imam kajmaka i dodam mlijeka i pred kraj stavim hljeb. bude njam, njam.


[/quote]

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.6.2009 22:01:58   
mišur
Suzana,

bacila sam kesicu od zobenih pahuljica, držim ih u kutiji...
To sam ti mogla i danas reći,ali sam zaboravilauser posted image user posted image
Cornflakes je Biofor, i ja sam uzela bez dodanog šećera...
Mislim da su i zobene pahuljice Biofor, jer je u istom pakovanju..
Providna kesica-samo na njoj ima naljepnica proizvođača...

haidy, super ti je recert za topa...To mi je slično kao i cicvara, samo bez kukuruznog brašna...
Probaćemo sutra napraviti...user posted image

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.6.2009 22:47:30   
Suzana
Hvala Misur, prava si drugarica. user posted image
Hej, nije top, nego topa hihih. Ono razvuces - tooopa. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
13.6.2009 4:19:37   
Anoniman
Koje vrste cajeva mogu piti bebe od godinu dana?

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
13.6.2009 7:45:03   
mišur
IZVORNA PORUKA: Suzana

Hvala Misur, prava si drugarica. user posted image
Hej, nije top, nego topa hihih. Ono razvuces - tooopa. user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Rekla sam ja da ću se provaliti! user posted image user posted image

Maida,

Ja sam uzimala ranije Hipp kamilicu i šumsko voće...
Ali nije ovaj moj neki ljubitelj čajeva...
To sam mu prije podvaljivala po noći..


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
13.6.2009 15:50:31   
haidy
Moja maca je jutros doruckovala jaje i jogurt, a zasladila je sa nekoliko zalogaja eurokremauser posted image
uzina je bila vocni jogurt
rucak teletina sa tjesteninom
uzina jagode i sumske jagode sa mlijekom i plazmom
i malo malina, juce je probala i svidjaju joj se bas
a vecerauser posted image bice kod nane, pa nek joj ona nesto spremiuser posted image , pa ja


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
13.6.2009 21:31:35   
bebano
Kao što cini mi se Romali rece jednom "ne javljam se kao da ne hranim djete" user posted image .
Mi smo danas doruckovali mladi sir sa crnim kruhom. Zalili jogurtom koji kada vidi to je sreca nevidjena. Za uzinu smo papali smixanu bananu i maline (danas ih je prvi put probao). Rucali smo razno povrce skuhano na lešo u koje je dodano samo malo maslinovog ulja (to obozava) i biftek (naravno mali komadic mesa koji je 'nako jeo, tu je na mamu nije mesaroš). Uzina opet par malina, onako je same grickao i pravio face user posted image . Vecera cokolino. Izmedju voda i AD mlijeko. 

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
13.6.2009 21:47:41   
Anoniman
Davud je danas jedino pojeo izmiksanu breskvu, kajsiju i 3 jagode sa kasikom meda, i to je pojeo na kraju sa suzama. Nista vise nije htjeo da jede. Uzme zalogaj i pocne pljuvati, bas mi cudan nesto. I dok mene nije bilo nadala sam se da ce skontat da nema dojenja pa ce nesto jesti, kaze mm da se isto tako ponasao.


(odgovor članu bebano)
  Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
14.6.2009 0:08:12   
Visnja RR
ee draga Maida samo se nadam da nije faza "nakon prvog rodjendana" koja je kod nas jos uvjek traje...

8:30 h   120 AD
u 11:30 pojela je malo skuhane tikvice sa tri kasike Hipp slane kasice

14 h    120 AD

16 h pojela malo pavlake s malo mrvica hljeba... zatim napravim domacu kasicu od jabuke banane i prezla keksa ...ma ni da okusi... e vala nisam htjela namjerno da otvaram Hipp koju bi garant smazala...

18:30 manje od pola GodNight...

21;30 150 ml AD  i opet ce 120 AD iza 4


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *