|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
8.1.2015 11:42:09   
mimi_2in1
kod nas ovih dana totalno odbijanje hraneuser posted image juce nista jela nije dok ja nisam dosla sa posla. jel do temerature, il su krenuli i zubi u cijeloj frci ne znam.
kad sam dosla posjela je i kroz suze je pojela zdjelciu bistre pilece supice, sa udrobljenim hljebom, i malo onako rize same. za veceru je tek onako uzela par kasika cokolina. posto se vrtila dok je jela udarila je malo kasika u desni..plakala je sat vremena i od tad nista vise nije htjela.user posted image


danas sam dobila dojavu da je malo jela jaja za dorucak i od tad vise nista...

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 1976
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
8.1.2015 13:24:56   
Mrvica_83
Mimi draga zao mi je sto draga A. odbija hranu sigurno te brine user posted image Jel ti njoj jos dajes formulu ili KM .. Vidim da ne pises ? Polako mozda je bas desni bole pa zato ne jede .. Koji su zubici sad kod vas na redu ?? ljubimo puno i nadam se da ce faza uskoro proci !!

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 1977
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
8.1.2015 13:25:40   
grozđe
Dobar dan drage moje....

mi jutros mandarinice... covo tako voli mandarine user posted image ...

oko 12h smazao punu zdjelu Cokolina...

opet kljukusu pravim danas jer sam vidjela da voli, nadam se da ce pojesti u slast....

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 1978
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
8.1.2015 19:09:15   
mimi_2in1
mrvice ona za hapu klopa formulu, kravlje koristimo za cokolina i tako to. brine e to sto nece da jede, isli smo dr danas..kaze za sada upala grla, al ako se temp nastavi i sutra da dodjemo da izvadimo CRP da vidimo dal treba antibiotike. pa vidjet cemo.

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 1979
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
9.1.2015 8:35:51   
grozđe
Jutro zenice...

kako su bebie, jeu li... mimi nadam se da ce proci upala grla... R je slabije jeo kada je bioprehladjen...

jutros komadic kljukuse, evo dajem mu mandarinice... rucku pojma nemam sta cu kuhati...

vagala sam ga jucer na ovoj kucnoj vagi i popravio se user posted image

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 1980
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
9.1.2015 8:55:26   
mimi_2in1
user posted image masallah, samo neka ruca.

ja sam za danas napravila opet rizu, kuhanu samo onako. ima supica pileca opet sa raznim povrcem izblendana. to ce joj biti rucak

jutros je klopala hljeba i putera malo, to je htjela... sad ce na spavanje pa ce hapu. od voca danas samo banane da je ne protjera.. izmedju ce grickati keks, kontam suho je ne bi trebalo da je zeza.

za veceru cemo vidjeti, mislim joj skuhati krompiric.

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 1981
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
9.1.2015 10:28:30   
grozđe
Super mimi user posted image

cura je znaci bolje cim fino jede...

koji joj puter dajes?

R pojeo i monte... kasnije mozda i on malo banane... siki cesto.... kod mene jos dosta mlijeka...

ma eto i mi tako nesto kao i vi... nadje se tu i smoki i keks, vocka, slatkis...

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 1982
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
9.1.2015 11:00:58   
mimi_2in1
pa eto malo bolje jede, al jos nas tura zeza..no kontam cim je pocela jesti ide na bolje.

puter dajem kupovni obicni, mislim alpenbutter..tako nesto. mozda u trznici ima domaceg, al iskreno nikako da odem da vidim. a ovako nemam od koga nabavljati.

ma eto i mi se tako varakamo, ima tako 3 obroka stalana, a izmedju vocke, keksic..fazoni. mi ne sikimo, al klopa hapu jos...

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 1983
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.1.2015 14:46:37   
Mrvica_83
Ola mamite ;-)
Meni jucer :
Dorucak : Crni razev hljeb + namaz od brokule , karfiola , abc sira i kasikica tahana
Rucak : Potaz od tikve ( izdinstala crveni i bijeli luk na malo ulja od repice , potom dodala tikvu izrezanu na kockice i rproso koje je prethodno bilo potopljeno u vodi . Tokom kuhanja dodala malo mesnog temeljca .Servirala uz kasiku pavlake i malo usitnjenog ljesnjaka ) Prijatno user posted image
Uzina : Mlijeko od zobi i jedna pirova galeta
user posted image Ev slika ruckica ;-)

Meni danas :
Dorucak : Kuhani bulgur u mlijeku od zobi + banana + kaki + jabuka + kasikica mljevenog lana
Rucak : Kukuruzna tjestenina u umaku od karfiola , brokule , mrkve + bijeli luk
Uzina : Dvije mandarine


< Poruku je uredio Mrvica_83 -- 12.1.2015 14:51:34 >


_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 1984
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
2.3.2015 14:37:42   
ellene
Pozdrav žene, ja više neznam šta bi joj spremala za ručak. Ona sve jede dobro hB, ali neznam više šta bi izmišljala. Svekrva mi kaže da nevalja pretjerivati ni sa zeleni, obično kad pođem na poso ja joj ostavim carsko povrće + riža, nekad juhicu, to joj bude za dva dana. jede i palentu. Tjeseninu malo pojede, nije baš ljubitelj. Meso izmiksano jede... A uvijek isto ponavljam. Sutra sam mislila teletinu ali neznam kako... Prijedlog? Laura ima 16 mj

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 1985
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
2.3.2015 14:44:52   
SREĆNA
Skuhaš teletinu sa malčice soli i celera ili peršuna, ovamo napravi pire, kad se skuha meso izblendaj ili isjeci na sitne komadiće, dodaj malo maslinovog ulja i malo vode u kojoj se kuhalo meso i preliješ preko pire malo pavlake i eto ti plu s zaljeva jogurtom eto.

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 1986
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
2.3.2015 14:45:51   
SREĆNA
možes sve skupa skuhati i mrkvu još dodati i grašak i svo povrće koje dijete jede

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 1987
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
18.4.2015 21:50:23   
sara123
Prijedlozi za dorucak i veceru BEZ mlijeka i ml.proizvoda?
Ostala sam bez idejauser posted image

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 1988
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
20.4.2015 9:16:44   
dambolina
moja jede sve sto i mi i ne miksam joj odavno, cak ni ne gnjecim hranu. najsretnija je kad prsticima sama jede. po tanjiru ganja grasak, buraniju, pa cak i grah... nije izbirljiva po pitanju hrane, ali jede jako male kolicine. za dorucak jede kajganu ili kajganu sa sirom ili eto sta vec mi jedemo. namazem npr. puter ili pavlaku i izrezem joj na kockice i onda ona ganja :) uglavnom, zadovoljna sam sa onim sto jede ali ne i sa kolicinom, ali valjda joj je organizam takav da ne zahtjeva vise hrane. sad ima 15 mjeseci.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 1989
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
20.4.2015 9:21:50   
mimi_2in1
saro, asja za dorucak klopa puru, jaje, bestilja na hljebu, griz, puretine susene sa puterom i hljebom, ribu, to je od ne mlijecnoh..voli i kajmak, topu, zdenku...itd..

veceri, nekad ponovimo rucak, neku supicu sa hljebom, nekad griz ili puru ako nije bilo za dorucak...

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 1990
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
20.4.2015 16:05:10   
sara123

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

saro, asja za dorucak klopa puru, jaje, bestilja na hljebu, griz, puretine susene sa puterom i hljebom, ribu, to je od ne mlijecnoh..voli i kajmak, topu, zdenku...itd..

veceri, nekad ponovimo rucak, neku supicu sa hljebom, nekad griz ili puru ako nije bilo za dorucak...

Hvala mimi,
mi ne smijemo ni jaja ni mlijecne proizvode do testiranja, obje, pa vise nemam pojma sta davati.
Vecinom je to griz ili pura s jabukom/malinama/visnjama/hurmama/suhim sljivama.
Na bananu se pocrvenila i ja prestala davati,a bas je zahvalna ovako i za uzinu i za ubacivanje u jela.

Dambolina,dajem i ja ovako kad mi jedmo,jer ona otimauser posted image ali nazalost ne moze sve..
Pravila neke mafine bez jaja i mlijeka,nisu losi,i to jede..
Uziva i ona prsticima,iako to po podu zavrsi,ali neka uziva i nek se uci.
Takodjer nisu neke ekstra kolicine,na mamuuser posted image

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 1991
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
21.4.2015 15:32:50   
sara123
Kobajagi neki forum, a svi se sjatili na chat. Moze covjek umrijeti dok neko nesto odgovori,da je hitno. Srecom nije.user posted image

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 1992
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
22.4.2015 11:24:34   
dambolina
ma nezgodno je to sto mala ne smije bas te top proizvode za dorucak i veceru... ja sam jednoj svojoj gosci, koja ne smije jaja i mlijeko, pravila super kolac, mozda mozes i ti za svoju curu to probati, samo smanjiti secer. kolac je super socan i ukusan, a mozes da dodatno pojaciti dodavanjem banane ili nekog drugog voca, tipa borovnica ili nesto tako i eto ti super dorucka ili vecere. Mozes smanjiti i kolicinu upola, pa napravioti mali kolac samo za princezu :)

3 solje brasna (solje su one vece od 2 dcl)
2 solje secera
½ cajne kasike soli
6 supenih kasika nezasladjenog kakaa
2 cajne kasike sode bikarbone
1 solja ulja
2 solje vode
2 cajne kasike sirceta (ja inace koristim jabukovo i ne boj se uopste se ne osjeti)
2 cajne kasike ekstraksta vanilije (ja ne koristim, stavim vanilin secer)

Sjediniti sve suhe sastojke, sjediniti mokre sastojke i na kraju sjediniti sve zajedno.
Izliti u podmascen i pobrasnjem pleh, peci na 180 stepeni 35 minuta.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 1993
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
22.4.2015 11:25:05   
dambolina
Dupli :)

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 1994
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
22.4.2015 14:21:41   
sara123

IZVORNA PORUKA: dambolina

ma nezgodno je to sto mala ne smije bas te top proizvode za dorucak i veceru... ja sam jednoj svojoj gosci, koja ne smije jaja i mlijeko, pravila super kolac, mozda mozes i ti za svoju curu to probati, samo smanjiti secer. kolac je super socan i ukusan, a mozes da dodatno pojaciti dodavanjem banane ili nekog drugog voca, tipa borovnica ili nesto tako i eto ti super dorucka ili vecere. Mozes smanjiti i kolicinu upola, pa napravioti mali kolac samo za princezu :)

3 solje brasna (solje su one vece od 2 dcl)
2 solje secera
½ cajne kasike soli
6 supenih kasika nezasladjenog kakaa
2 cajne kasike sode bikarbone
1 solja ulja
2 solje vode
2 cajne kasike sirceta (ja inace koristim jabukovo i ne boj se uopste se ne osjeti)
2 cajne kasike ekstraksta vanilije (ja ne koristim, stavim vanilin secer)

Sjediniti sve suhe sastojke, sjediniti mokre sastojke i na kraju sjediniti sve zajedno.
Izliti u podmascen i pobrasnjem pleh, peci na 180 stepeni 35 minuta.

dambolina, srce si.
bas po tom receptu sam pravila neki dan mafine,uhvatila me zelja za slatkim,a ne smijem ni ja jaja i km,jer dojim.
Ubacivala sam maline unutra,a sljedeci put cu po tvom,ne da mi se peglati s kalupom,posto mi je mali,pa nikadispeci user posted image
hvala ti.

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 1995
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
23.4.2015 8:25:46   
mimi_2in1
htjela ti ja predloziti brze projice, budu gotove za cas posla...sa purom se prave. al se sjetih da i u njih ide mlijeko :/ a ne znam kako ide kad se mjenja mlijeko sa vodom.

ja sam asji neke fazone pravila sa kompoom raznoraznim... sto kaze dambolina nezgodno za preporucit, sta god podjem il je jaje il je mlijeko user posted image eh da..pravila sam joj par puta proso na kompotu. uzmem sta imam od voca, skuham napravim kompot. onda u toj vodi skuham proso, napravim kao kasu i u nju dodam meda, grozdjica i tako to.

i banana je zgodna, ba steta sto kazes, u svasta se mjesa user posted image

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 1996
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
2.6.2015 20:30:09   
elmaL
Zene jedu li vam djeca istauser posted image

Nama ce za koji dan 13m, nisam joj jos dala orasaste plodove. Sta najcesce dajete? U kojim kombinacijama?

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 1997
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.6.2015 16:43:22   
sara123
Ne jedu,draga elmauser posted image
Nije ni smijesno ali eto...
Sve je prece nego jesti,sve!
Ja lagano ludim.

Bananu jede,i hljeb/kifle voli.
Cetvorke nabubrile ima neko vrijeme pa slabo hoce drugu hranu. Mislim,uzme ona,ali ne koliko ja mislim da treba,mozda pretjerujem.
Inace doji.

A za orasaste plodove ti nemam sta recinismo ni mi jeli.Kao ni agrume, jagode,med. Osjetljiva je jako,pa se tacno plasim reakcije na neke namirnice.

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 1998
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.6.2015 16:44:55   
sara123
IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

htjela ti ja predloziti brze projice, budu gotove za cas posla...sa purom se prave. al se sjetih da i u njih ide mlijeko :/ a ne znam kako ide kad se mjenja mlijeko sa vodom.

ja sam asji neke fazone pravila sa kompoom raznoraznim... sto kaze dambolina nezgodno za preporucit, sta god podjem il je jaje il je mlijeko user posted image eh da..pravila sam joj par puta proso na kompotu. uzmem sta imam od voca, skuham napravim kompot. onda u toj vodi skuham proso, napravim kao kasu i u nju dodam meda, grozdjica i tako to.

i banana je zgodna, ba steta sto kazes, u svasta se mjesa user posted image

Ipak nam je jaje problem,definitivno. Mlijeko nije,pa je odmah lakse,ali godpodjica se u medjuvremenu odlucila baviti drugim poslovima koji ne ukljucuju jelouser posted image

< Poruku je uredio sara123 -- 3.6.2015 16:45:23 >

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 1999
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.6.2015 19:36:55   
niki83
Sarouser posted image user posted image nije lahko imati nejelicu u kuci user posted image tacno znam kako ti je..uvijek ima neki razlog za njih da ne jedu..
Ali imat ces aBd priliku vidjeti i kako je lijepo imati dijete koje voli jesti user posted image
Moj N jede sve user posted image hB!

Elma, probali smo mi orahe, ja ih izmiksam sa jabukom i dodam malo meda, ma extra poslastica user posted image
Prije dva dana smo probali i tunjevinu, svidjelo mu se, a nije bilo reakcije.user posted image

I da, Saro, citam da je S na jaja alergicna..dobro pa ste radili test! Mi jos nismo zakljucili sta aktivira AD kod malca, a gore mu je stanje nego kod sestre sto je bilo. Cak mi se cini da uopce nije u hrani problem, nekako imam utisak da su poticaji iz okoline..zagadjenje, prasina..


< Poruku je uredio niki83 -- 3.6.2015 19:38:15 >


_____________________________

N&N

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 2000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *