|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  114 115 116 [117] 118   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 2008
10.6.2010 10:46:15   
emma.L
dinciii, mogu zamisliti kako si se nasekirala. Ljudi su baš različiti. Nas prijatelji nedavno zovu na bazen i ja kažem da sam čula da ima e.coli i da me strah zbog Eme, a ona kaže "pa, šta to ima veze". Ima malo dijete, med. je radnik i kao "pa šta ako ima e.coli" user posted image . A nas zbog proljeva ostavili u bolnici, ja kad nervni slom nisam doživjela. Srećom, izbjegli ste to i bit će bolje. Što se tiče nervoze, mi isto imamo takvih dana, doduše ne često. Tada je sve uz kenjkanje i plač i kačenje meni za nogu, pa sve pustim, smirim se i samo njoj posvetim. Tko bi znao što im bude, valjda i oni imaju pravo tersati ponekad a ne znaju drugačije (kad im već ne dozvoljavamo da bacaju stvari i psuju user posted image ).
mynxlee, samo polako s tim čišćenjem. Znam da sve možeš, da nisi bolesna nego trudna, ali laganini, čuvaj leđa za Ivana i novu bebicu.
enna, što se tiče spavanja, nadam se da će proći i ta faza. A što se tiče tute, Ema uredno piški kad god joj ponudimo, ali kakiti ni pod razno. Ni ne insistiramo- planiram joj ljetos obući gaćice, dići tepihe, i izvoli - pustiti je da se ukaki, ako ne bude htjela na tutu. Kad osjeti nelagodu, možda i shvati što i kako. Ali je ne ucjenjujem, kod nas je još uvijek hoće-hoće, neće - nema veze, pokušamo ponovo. Ali zaista mi izgleda malo prevelika i kad pročitam da je 30 ili 36 mjeseci vrijeme kad se odvikavaju, muka mi bude. Pa kako smo mi išli sa 12 na tutu i nitko nije istraumiran user posted image . A sad sve neki psihološki pristupi. Ali neka i toga, samo neka ih ne boli ništa.


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 2901
   RE: Bebe 2008
11.6.2010 15:19:32   
mynxlee
Evo i mene, ali necu duljiti. Maloprije napisa poduzi post, a ono mi se samo pojavi ''we are sorry...'' Skoro, pa poludila.

Mali gusar spava, pa da vam se javim.
Jos uvijek slabo jede. Nesto kontam da nije zbog zubica, jer ocekujemo sad petice. One su jedine preostale. Inace, je zdrav, hvala Bogu. Vrckast, nemiran i samo da mu je vani.

U stanu smo sav kupljeni namjestaj sklopili (morali smo sve kupiti), tako da je preostalo ciscenje (po ko zna koji put) i slaganje. To necu stici uraditi do ponedeljka, jer veceras krecem na kurs njemackog, a MM mora paziti na Ivana, sutra MM radi cijeli dan, a bez njega ne mogu otici do stana, u nedelju odmaramo... Jedino ponedeljak! Ponedeljkom nemam kurs. Planiramo za ponedeljak ici kupiti zavjese i mozda tepihe, ako nam se neki svide i jos neke sitnice. U stanu ovdje imam nekih paketa i vreca za prenijeti, a nikako da se prenese. Proci se ne moze od hrka user posted image

Bebica u tibi je dobro, nadam se, jer se i ja osjecam dobro.

Dinciii, Rejhana ce biti ok, bez brige.

Ljubim vas zene moje i vase bebice.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 2902
   RE: Bebe 2008
11.6.2010 15:27:18   
enna
Evo i ja kratko da vas pozdravim Ena je zaspala cekam da ustane a ja sad ispod tusa ovdje je zivi pakao pa sada je vani 37°C a za vikend ocekuju se vrucine i do 40°Cuser posted image .Mi vani idemo samo ujutro i navec poslije 19.30.Danas je 4 dan kako smo bez pelene tacnije kada ide popodne na spavanje stavim joj i navece stavljamo ali i to cemo postepeno skinuti.Prvi dan jebio uzasan piskila je svugdje samo ne na tutu sjedi sjedi na tutu  kada treba piskiti ustane i ode na plocice i popisi se danas je vec skusila da treba piskiti i igrala se i trci vice "bizo tuta"(brzo tuta)i sjedne i popiski se ali nije svukla gaciceuser posted image ali dobro ja sam zadovolja i sa tim napredkom danas se jos nijednom nije upiskil u gacice pa vidjet cemo kako ce ostatak dana proci.kakila nije u tutu ali jeste juce odmah u pelenu cim sa joj obukla da ide na savanje djete skoci i ukaki se.za ovo treba zaista zivaca ali opet kada se vidi napredan dobro je mislim da bi bilo bolje da smo ranije poceli ali sve covjke nalazi neke izgovore kao hladno prehladit ce se.Eto drage moje ja vas pozdravljam pa vam se javimo kako napredujemo sa tutom ljubbe vas punooooo Ena i mamauser posted image

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 2903
   RE: Bebe 2008
11.6.2010 15:47:48   
aazra
Evo samo kratko da vam se javnem - dobila sam dvije karte za sutrašnji koncert Željka Joksimovića i idem s mmuser posted image
Rekla sam mu da ce ici sam mnom makar sepaouser posted image
pozdrav svima i lijepo se provedite za vikend ja sam sretna praaaavouser posted image
P.S. on se brine da ostavi dijete kod moje mameuser posted image  jer ona nesto voli po svom ali nadam se da to nece uticati na nase planove....

_____________________________








(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 2904
   RE: Bebe 2008
14.6.2010 14:49:03   
mynxlee
Enna, samo polako... Vas dvije ste vec na putu potpunog uspjeha user posted image Mi cemo pkusati s tutom kada predjemo u novi stan, pa kad se Ivan malo tamo prilagodi.

Aazra, nadam se da si se lijepo provela na koncertu i da su TM noge dobro user posted image

Ivanuska mi spava, ljubi ga majka. Uranili smo oko 10h user posted image , uzeo je par komadica sunke, smokija, malo vode i zbrisao s djedom na van. Po povratku je jeo malo kasice, popio flasicu sejka s bananama, gledali smo zatim pjesmice na youtube i usput ga uspavala. Ja sam u medjuvremenu bila malo vrijedna, pa po kuci sredila, oprala ves i nasla cak vremena i za RR.

Cekam MM da dodje s posla i Ivan da se probudi, dam mu sto ga sleduje, presvucem, pa cemo onda ici u jednu trgovinu s tepisima i zavjesama, jer nam je to sad najneophodnije. Valjda cemo naci nesto sto ce nam se oboma svidjeti, jer zajedno to sve kupujemo i biramo da nam oboma bude lijepo u nasem prvom zajednickom domu. Nadam se da cemo se ovog vikenda konacno preseliti. Nece MM da se useljava bez TV-a user posted image a po tom pitanju tehnike je pravi bolesnik i inace je tesko izbirljiv, pa je to sve problem i sve odugovlaci user posted image A meni da je sto prije da se mrdnem odavde user posted image Uh, jesam user posted image

Dalje, krenula sam na kurs njemackog. Jao, imala sam tremu. Bojala sam se da cu biti najgora, da cu se provaljivati, kad ono... Ja medju boljim. Bice to sve dobro.

Sutra idem na kontrolu, pa se nadam da cemo makar sutra cuti da li je decko ili djevojcica.

Cmoka vam.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 2905
   RE: Bebe 2008
14.6.2010 15:31:13   
kanita25
pozzdrav generacijo ..
ma mi nikako da vam se javimo,jedan put se napisala i ne ode ma nemam zivaca da sjedim bas tako zbog ove svoje pupe..pa malo pisem malo ustanemuser posted image
enna user posted image  i mi vec od juce pravo piskimo na tuticu.samo sto je Alona to skontala sama jer ja zaista nemam zivaca da je stalno napominjem.. ma i zaboravim user posted image  ona od juce ujutro sama i uzme tutu i skine gacice,i danas isto,ali nas je samo juce jednom zeznula pa pozurila po tutu i dok je skinula gacice pola na gacice pola na tutu..user posted image  ali ja sam zaista radosna zbog toga jer je i pretoplo za pampersa..nadam se da ce i nocnu brzo skinuti jer joj vecinom bude suha...a jos nije kakila ni jednom ..samo juce ujutro u pelenu..sve ocekujem danas a nista jos,...

mynxlee sretno u novom stanu ..bas sam tada htjela da vam pozelim srecu i ne prode post pa i zaboravim nekad da vam se i javim pisem najvise  na trecem tromjesecju..koja si ti sedmica..ja sam 34/35
vidim i njemacki ti napreduje pa polako dobro mozes od malenog,jos trudna..user posted image  sretno na kontroli...


_____________________________

23.05.2008.-mama poljubila svoju djevojčicu
21.07.2010.-i svog malenog bumbarka

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 2906
   RE: Bebe 2008
15.6.2010 9:30:19   
bebbe RR
Evo i nas, generacijo.
Stalno sam ovih dana u nekoj frci, pa neću dugo.
Nadam se da ste nam svi dobro. Mi, hB, jesmo. ema je vesela, priča
sada već sve, dosta je razumnija, mogu je u ponešto i ubijediti,
puno vremena provodimo vani i na termama i u našoj baštici.
Svima vam šaljemo puse i poljupce i pozdrave!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu kanita25)
Neposredna veza do poruke: 2907
   RE: Bebe 2008
15.6.2010 13:04:05   
mamabb
Savratih samo da vas pozdravim!
Mi smo dobro, idemo i u vrtić već dva mjeseca. Imamo obaveza pa se i ne stignemo družiti s vama, svratim i pročitam postove da vidim kako ste...
Ljube vas sve redom Leila i njena mama :))))

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 2908
   RE: Bebe 2008
15.6.2010 13:47:33   
Medić*
evo pozdrava i od nas,

dane provodimo ili napolju ili na balkonu, velika sreca pa nam balkon nije na suncanoj strani inace bi se prekuhali, jer jedino kad je vrijeme za spavanje hoce unutra, ujutru odmah poslije dorucka govori pak, pak misleci na park user posted image  tako i  predvece kad zahladi idemo negdje u bastu na kaficu koju rijetko ispijemo do kraja trceci za njim. Sto se tice tute, svako malo pokusavamo se navici ali veoma tesko, bas nece da sjedi a zna cemu sluzi, jutros prije nego je obavio nuzdicu nosi je i kaze kaka, na brzaka ga skinem ma kakvi nece da sjedne, stoji i nateze se user posted image , pa cemo jos malo sacekati. Cijeli dan samo voce, hljeb, mlijeko i vodu bi pio, kuvana hrana ne dolazi u obzir, par kasikica i onda nece da proguta , drzi u ustima. Juce dok sam pila kafu na balkonu, on ima obicaj da zatvara vrata i otvara , samo ih onako gura ne drzi steku, jer je tesko zatvoriti, odjednom vidim da e zakljucao, premrla sam, mm na poslu, tel u sobi, ja zakljucana na balkonu, malac u trpezariji , ma svasta mi je proslo kroz glavu, za srecu komsinica ispod bila zamolila je da pozove mm muza da dodje da mi otvori vrata, sva sreca pa nije kljuc bio u bravu pa je mogao uci u stan, tih 10 tak min bili su vjecnost, za srecu maleni nije plakao jer sam radila kojekakve grimase n staklu pa se on smijao misleci da se igramo. H vala Bogu pa je m stigao brzo i malac se nije pentrao po stolu i stolicama da padne, al najvise hvala Bogu pa nije sporetu prilazio na kome se rucak spremao user posted image . I dalje ne prricamo na kineskom user posted image , pola ga ne razumijemo, dosta zna reci ali nikako da bas krene ko njegovi vrsnjaci, naravno ima i onih koji ne pricaju puno kao ovo moje mace, uglavnom dosta razumije, trenutno su mu slova najaktuelnija pa samo nesto cita i nabraja....eto toliko od nas, pusice svim bebarama user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 2909
   RE: Bebe 2008
15.6.2010 14:19:15   
emma.L
Napokon da se i mi javimo. Mi smo vikend proveli malo kod dede a malo na moru. Kupili smo miškice za plivanje, ali će nam trebati pojas za spasavanje user posted image - Ema ne želi pomoć (sama piva, puti Ema sama piva), a onda tone do nosa u vodu i grca. I sve tako dok nije povratila od silne slane vodeuser posted image . Uglavnom, čim vidi da se negdje spremamo, govori "idemo na mojeeeee".
Što se tiče hrane, vode i spavanja, super je na ovoj vrućini. Ali tuta nam ne ide baš. Prekjučer se pokakila u kadu, a jučer popiškila na parket. Ne razumijem user posted image , počela sam se tješiti da valjda neće do škole nositi pelene.
Uglavnom svaku večer iziđemo negdje, ali ne pokušavam tada ništa obaviti jer jurim kao luda za njom. Jedva čekam odmor, da spavam svako popodne s njom. Baš mi se nakupilo umora.
medicu, mogu misliti kako si se prepala. Svaka čast za prisebnost. Mi smo povadili sve ključeve već, od straha da ne bi takvo što uradila, a balkonsku kvaku još ne može dohvatiti, srećom.
Pusa svima!!!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 2910
   RE: Bebe 2008
17.6.2010 15:33:31   
mynxlee
Evo proslo vec 15h, a moj mali svrco nece da spava. Ovdje kisa pada od jutros. Danas je Ivan malo bolje jeo. Za dorucak je jeo purece salame i sira, pio sok, naravno, a za rucak supice, przenica i 2 flasice mlijeka sa bananama i jabukama.

Jos nismo preselili user posted image Uredjujemo jos uvijek, a problem je sto to mozemo samo 2 dana u nedelji. Uzeli smo zavjese i tepihe i jos mnogo onih sitnica koje nam trebaju, a koje sve kostaju. Gotov smo bankrotirali user posted image Kupili smo i tv, kucno kino... Samo treba postaviti. Zavjese sam namjestila, a MM-u sam dala danas zadatak kada me odveze na kurs, da produzi do stana i stavi zavjese, jer se ja svejedno ne smijem protezati. kad sve namjestimo i to lijepo ocistim, slikacu i postaviti vam slikice da vidite. Kako god da bude, mi se ponosimo, jer to je ipak nas prvi stan i u njega je ulozeno onoliko novca koliko se moze, ali zato ljubavi ima bezgranicno user posted image

Na kursu mi super. Rasturam user posted image Imam super ekipu, tako da se nadam da cu steci neka ova prijateljstva. Ivan ostaje s tatom, babom i djedom dok sam ja na kursu. Sve im lijepo pripremim, ali opet mene sve ceka. Presvlacenje, kupanje i da jede opet koliko - toliko.

Na kontroli sam bila u utorak. Nije nam doktorica mogla reci sta cu roditi, jer nam beba okrenula guzu. Uglavnom beba lijepo napreduje. Vec je duga 27 cm, a teska 500 g. Toliko se vrti da doktorica ne moze izmjeriti, a mm se sikira da je to nesto lose sto je aktivna user posted image

Kanita25, ma i ja kad se raspisem, pa ne ode, poludim. Cestitamo za prelazak na tutu. Kako duras sa svojom pupom? Hvala ti na cestitkama. Jos malo, pa svoj covjek.

Bebbe, veliki pozdrav tebi i Emi. Nesto te nema. Bitno je da ste dobro.

Mamabb, cestitke za vrtic. Ljubimo i mi vas.

Medic slatki, mogu samo zamisliti kako ti je bilo. Evo i meni je svasta proslo kroz glavu i toga se bojim, uzas jedan. Kod nas brave od ulaznih vrata s vanjsku stranu nemaju steku, pa se sve bojim da ne izadjem, a da nisam ponijela kljuceve i da mi ostane dijete samo u stanu. Iako ga nikad ne ostavljam samog, svasta mi tako prolazi kroz glavu, sta da se to desi, sta bh uradila.

Emma.L, vi ste znaci skoknuli i do mora. Bas lijepo. Nadam se da ce i nas Jadran ove godine malo smociti, pa makar 2 dana - 2 dana.

Evo ga place nesto. Idem. Pusa.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 2911
   RE: Bebe 2008
24.6.2010 14:01:37   
emma.L
Pa gdje su svi? Nadam se da su mame, bebe, trudnice, tate- svi dobro.
Mi smo super s obzirom da se bliži odmor, u utorak popodne počinje uživanje od 9 dana user posted image  na moru. Kronično sam umorna opet i jedva čekam. Ali će zato ovaj vikend proći brzo u pripremama i najradije bih ga preskočila.
Ema je super, malo više je ružimo i dobija batine, jer postaje pravo dijete - odmjerava granice, jako je tvrdoglava i ponekad riječi ne piju vode user posted image . Neki dan gleda nanu u oči dok ova govori "ne, Ema" i lomi moje naočale brže-bolje dok nana ne stigne da joj otme. Prvi put je bila u kazni, 100 puta smo joj objasnili to večer da je to razlog zbog kojeg ne idemo šetati. Mislim da je ponešto i shvatila od cijele priče.
Pokušavali smo s kakenjem na tutu, ali ne ide i gotovo. Kad se zaigra i zanese, čujemo je kako govori lutki "kad budes kakija u tutu, dobices kidej jokojadu". I sve to mi znamo u teoriji, ali praksa ne ide nikako user posted image . Doduše, sad ćemo je malo i popustiti sa insistiranjem, zbog mora, ali onda ćemo zaista pokušati obući samo gaćice 15 dana da vidimo hoće li biti napretka. Nekako mi bez veze da piški i kaki po plaži, kad već nismo uspjeli naučiti. Inače, ona svako jutro kaže "subota je, hajdemo na more" user posted image , a glavna igra je da nosa bebu potrbuške na svojim rukicama i govori joj "masi nogicama, duzi tebe Ema". I radi nje se jako, jako radujem moru.
Ljubimo vas sve, javite se da vidimo kako ste nam!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 2912
   RE: Bebe 2008
24.6.2010 16:23:26   
enna
Pozdrav nasoj lijepoj generaciji nekako nam je tema "zatajila".

Mi smo dobro hB najvise smo u hodanju i u nekim pripremama za odmor a kada cemo i gdje na odmor pojma nemam ali vazno je da se kupuju sitnice za more hahahhaha.Posto je mm poceo da radi u drugoj firmi prosli mjesec pa tako da neznamo ni dali ce imati odmora a vjrovatno ovdje je veliki prznik 15.august i tada su bas sve firme zatvorne niko ne radi cijela Italija stoji pa eto mi se nadmo barem tad da cemo nas 3 malo do mora a ako ne onda ja i Ena idemo ovdje u Italiju 7 dana.Takode smo planirali malo u Bosnu oko 20 jula pa sta ce od tog svega da bude javimo vam heheh.Ena je prava maza takode je jako tvrdoglava i kada kazes ne ona nastavlja po svom ali do neke granice onda se svadamo itd. naravno mm nikad nije povisio ton na nju a kamo li da je udari mislim da to nikad nece biti.Sa tutom smo hmmmm ona svaki put kada joj ponudis tutu piski  kada vidim da ce kakiti brze bolje svucmo gacice ipocetka se mlo bunila ali sada vec ne i kaki u tutu ali kod nas je problem sto ona nikad nece zatraziti tutu i uvijek kada je ja pitam hoce li Ena tutu kod nje je odgovor NE pa je ubjedivamo da nece na more ako ne nauci da kaze da hoce da piski i kaki na tutu sve ona lijepo saslusa ali opet po svom i ako se upiski onda brze bolje trci do tute i vic bizo tutu ma zivi haos ali eto valjda ce i to da savladaju aBd.
emma.L vi znaci vec krecete put mora.Gdje cete ljetovati u kojm mjestu???Izgelda da je citava generacija odusevljena morem ja sam mislila samo da je slusaj kod Ene jer zaista obozava vodu ali izgleda da svi voleuser posted image user posted image user posted image
mynxlee nadam se da ste vec preselili u svoj stan i da uzivate.bas sam malo prije gledala Ivanove slike i bas je sladak pravi secerko.Kako ti kako slusa beba u tibi kako napreduje kurs.
nadam se a ce se i ostale mame javiti da vidimo kako su Ema,Bilal,Rejhana,Fatih,Leila,Alen,Lana i ostali ako sam koga zaboravila neka ne zamjeri ljubimo vas ja i Ena iz pretople(cak 32°C)Italije!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 2913
   RE: Bebe 2008
24.6.2010 21:40:19   
Medić*
pozdrav svoj nasoj raji user posted image


ovih dana nismo ba raspolozeni iz razloga sto ne mozemo vani zbog kise, pola sata ako ne pada i brzo kuci ili negdje do igraone na kratko. Jedva cekamo da nam sunce ugrije i da se malo druzimo s djecom vani, inace Fatih je dobro, svaki dan po neku novu rijec cujem, poceo je polako recenice da sastavlja tipa daj mama dode user posted image , jos ne prica puno ali krenuo je polako. Jako je tvdoglav, posebno ako nam ima neko u gostima ili vani, sto mi jako smeta a kada smo sami onda druga prica i drugo dijete da se zaprepastim da me cak pita hoce li sjesti za kompj. a neko kada dodje postane toliko bezobrazan da moje rijeci i pricanje potpuno zanemari i ne konstatuje. Ocigledno da nam nista drugo ne preostaje nego mali prutic kad imamo goste a vani da ne pricam idemo gdje on ide i zeli, kada je sao samnom vani slusa, cim smo oboje sa njim poludi od dragosti za babom pa nezna sta radi, on mu popusta i sve prolazi kod njega sto me jako nervira pa cesto diskutujemo da nije dobro da mu ja sve branim a on dozvoljva, zato ovih dana malo promjenili taktiku pa on iznenadjen sto baba na njega dize ton i odmah ide meni i place user posted image . Sto se tice jela voce bi mogao jesti u neogranicenim kolicinama, banane i lubenicu ne voli, ovo ostalo talami pa moram kriti jer mi povce izbjegava bude sit, mlijeka puno pije, nikako da izbacimo tu cetvrtu flasicu, uglavnom litra dnevno, znam da je puno pa pomalo smanjujem kolicinu pa nam donekle uspjeva.
Za par dana idemo na odmor, malo svojima a malo do Ohrida kod prijatelja, jedva cekam jer smo ovdje poprilicno sami po cijeli dan, malo rodbine imamo, a prijatelji malo njih imaju djecu, pa bas nemamo drustva jedini djecica iz parka ili igraona, tako da se radujemo odmoru. 
Eto toliko od nas, svima zelimo sve najbolje, onima koji putiju sretan out da se dobro provedu gdje god bili, a onima koji ostaju takodjer sve naj, naj...
pusa svim nasim velikim bebarama i mamama user posted image   

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 2914
   RE: Bebe 2008
25.6.2010 2:33:00   
nasa princezica
pozz generaciji ! Evo konacno i mi da se malo javimo.....Ovih dana previse uzbudjenja.Brat dobio sina pa smo isli pomagati koliko mozemo oko bebe i ostalih stvari,a prije dva dana i naj prijateljica mi dobila sina pa sam okruzena bebama.Lana je super,malo slabije jela dok su bile vrucine,uzivala u neninom bazenu,cak je i prije dva dana naucila prvu pjesmicu.Zeko ,zeko zekane.Papuce ti mekane.....Sve lijepo na pocetku izgovara ali onaj zadnji dio (a moj zeko sto si lijep)to je na njenom simpa jeziku.Kisa ovih dana tako da je bila uskracena za setnje,ali zato je uzivala u muzici jer igracke nije ni pogledala ova dva dana,osim lutke koju skida i pritisce da joj pirca..Sto se tice tute jos nista jer neznam vise sta da mislim....par puta u noci se probudi hoce njanja piki u tuitu ....a onda opet u pempas.Vidim dfa zna za sta sluzi tuta i sama je trazi nekad "hoce njana piki" i piski....ali kakit nema sanse.Ja vidim ona cucne i ja odmah pitam."sta to radi Lana"....ona meni odgovori "Nana kaki"...kad je pitas pa hoces tutu da kakis ona kaze "nece"...i ustane pomjeri se malo i opet nastavi..ko ono pusti me ba namiru....Necu forsirati vidjecemo kako ce se odvijati stvari,mozda zatrazi i da kaki u tutu.emma.L ja citam tvoj post i zamisljam tvoju ljepoticu kako uziva na moru,zna djete sta je dobro.Ne-ne Emi batine samo se Ena ruzi ona je mala,a svoj djeci je zanimljivije uraditi nesto kad im se kaze ne ne odmah shvate kao da da,cak i namjerno to urade...ali shvatice to oni s vremenom.Ti kao i ja ja se sve brinem kako cemo u setnju ili bilo gdje van kuce da Lani obucem gacice,sta cu ako se ukaki ili piski...to mi je neznam,a djete da naucim na tutu pa onda u takvim situacijama van kuce da stavljam pempas bas nema smisla...samo cu je zbuniti.enna kod vas kao i kod nas sto se tice tute,samo sto Lana trazi da piski u nju..ali kad joj je cejf.Zna sve sta treba,stalno joj objasnjavamo i pricamo u vezi tute i kao hoce trazice Lana tutu da kaki  a kad dodje do tog opet po starom..Citam i kontam izgleda je sva njihova generacija tvrdoglava,jer i Lana radi sve po svom naravno koliko joj dopustimo.Ili su to neke njihove faze....Bilo kako bilo vi uzivajte u odmoru.Ako budete na moru okupajte se i za nas dok mi nedodjemo.medic slatki Lana zna biti isto tako super kad je samnom,a cim je i mm tu odmah druga prica,valjda mu na taj nacin ispoljava ljubav da ga zadivi nestaslucima,ali on joj nepopusta sto se tice takvih stvari reagujemo isto tako da kad joj pricamo i upozoravamo ona netrci nikom nego skrece s teme.Pridze i umiljsava se mazi i govori"esi ti(a faca joj umiljata da umres od smjeha konta padamo na te fore kao )kao dze si ti,ljubi nas,ma nema sta neradi tako umiljato i slatko da ja jedva se susdrzim da joj ne popustim...ali nekako uspijem odoliti znam da je to za njeno dobro a i nase.....Sta da mi sutra se valja po cesti u namjeri da sprovede sto naumi,a to sam uvijek mrzila.Ali nemoj prutic,samo rijeci i strpljenje svatice to nase bebe kad jos malo porastu,jos uvijek su mali.Mozda kako im se blizi izlazak iz beba zele da iskoriste maximalno svoja prava,da budu bebeLana isto prica sastavlja rijeci,recenice cak  je i prvu pjesmicu naucila.Lijepo se provedite na odmoru.Samo da nam sunce usija ovo vrijeme je bezveze....Toliko od nas nasi mili ljubimo vas Lana i mama.....ide mama spavati jer Lana se budi samo jednom da doji i to oko 5h.Nikad prespavati noc u komadu,ali dobro je i ovako doskoro se budila dva puta tokom noci.Inace dojimo jos,kaze"hoce ja doji" i kad je pitam kako ,ona usnicama pokazuje kako doji jos skupi usnice i njam njam....Laku noc ljubimo vas
unaprijed se izvionjavam na greskama ako ih ima,i nadam se da cete se snaci u postu kontam da nisam zapetljala sve...opet je kasno..........ljubimo vas

_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 2915
   RE: Bebe 2008
28.6.2010 16:02:48   
aazra
Drage moje,

Nadam se da ste sve dobro, vidim ove nase "velike bebe" vec pricaju, a neke ni ne koiriste pelene...

Po tome smo mi u zaostatku, Bilal za sada zna reci "baca - maca", "kuko" i ponekad "babo - mama" ali zivotinje su glavne user posted image
A ni s tutom jos nismo pokusali..

Inace, sutra pocinjemo s vrticem privatnim malo me je strah kako ce prihvatiti ali nije bas imao srece s tetama i ovo je definitivno najbolje rjesenje...Inace da li je neka od vas vadila djtetu pasos ovdje u Sa?
Ili sam sama s tim problemom...Kako je krenulo na kraju cemo u Neum i to preko one "provalije" na Svitavi....user posted image

_____________________________








(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 2916
   RE: Bebe 2008
30.6.2010 11:51:21   
aazra
Evo samo da vas pozdravim....Bilalu je danas prvi dan u vrticu ustvari jucer je bio dva sata danas ce biti duze i eto brinem kako ce proci....

_____________________________








(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 2917
   RE: Bebe 2008
2.7.2010 10:35:34   
Anushka
drage moje, nije nas dugo bilo, nismo imali interneta, ali vidim da je tema prilicno pusta:( nadam se da ste svi dobro i da od smucanja nemate vremena za javljanje.
mi smo uglavnom dobro.. imali smo tuzan period jer je moja jetrva izgubila bebu u 4 mjesecu trudnoce a to se oduzilo na 2 sedmice krvarenja i jos se oporavlja. ja i mm sm pokupili neki virus i uzasno smo kasljali 7 dana ali srecom samo kasalj i proslo je. moj djecak je imao opet onu malu temp 2 dana i nosic zastopan ali je super hvala Bogu, raste, trci, penje se igra na sve moguce i nemoguce nacine uglavnom slusa iako ima kenkanja i kmezanja kad mu nije po volji, jos ne prica ali se razumijemo, i nekako mi se cini da me bas bas razumije kad mu objasnjavam. velika je maza i ja i mm uzivamo u tome hehe ne zna se ko se vise istopi od njegovog zagrljaja. jos uvijek je neumoran i osim ponekad uz doru ili kakvu igracku nema jedva minut mira, jede kako kad, spava isto tako, vec nam postaje naporno u garsonjeri i u jednom krevetu za sve troje al bit ce bolje. odusevljen je morem ali nece bos u pijesak nikako. svo vrijeme se drzi mene, a ako ga posjednem u pijesak digne nogice i u dreju da ga uzmem hehe al iz vode ne bi izlazio.
aazra niste najgori sto se price tice, mi smo jos uvijek na mama, tata, a ostalo je dada, gaga i ljorirari isl i tuta nista:) kako je proslo u vrticu?
nasa princezica kod vas puno beba mashala nek su zivi u zdravi, a drugarica nam je prava pametnica, svaka cast za pjesmicu!
medic slatki i smo na min litri mlijeka dnevno:(da se on pita samo bi i zivio od mlijeka, a sa "slusanjem" smo tu negdje, dosli smo do faze da ga vodim za ruku i on place sto idemo u drugom smjeru ali se bar ne baca i ne otima. neke stvari su jos uvijek "nedokazane" - penjanje na sto i diranje sporeta, bas nista ne djeluje trajno, ali ipak je dobar:)mi uzivamo i u kisi i vjetru ali smo daleeko od recenica, cestitke drugu!
enna, user posted image  dobro smo hehe a vi ste bas u hodanju! kako ena podnosi tolike promjene? ljubi nam drugaricu!
emma.l nemoj nam puno ruziti drugaricu hehe ma razumijem to itekako, kad hoce paznju samo ode u wc prema solji ili odvrne vodu pa okupa i sebe i kupatilo znajuci da cu se stviriti pored njega hehe lopovcici mali. nije vam lako sto je toliko samostalna,alen npr nema straha i seta sam, ni ne osvrne se na nas, niti reaguje na dozivanje,  ali posto nece na pijesak bar na plazi se drzi mene i nemam problema osim bolnih ledja haha ljubimo pametnu drugaricu.
mynxlee zar jos niste preselili u svoj stan!? sto toliko razvlacite, ma osim kreveta kuhinje i kupatila nista vam ne treba za pocetak kakve zavjese kakva kucna kina, nego ivanov krevetic, i vas krevet i pravac svojoj kucici svojoj slobodici.. pomazi stomacic i ljubi nam druga!
mamabb duugo se niste javljali, kako se drugarica prilagodila vrticu?
bebbe nema tvojih postova? je li nam se drugarica projela? ona je prava pametnica pa ne sumnjam da se fino dogovarate kad se ovaj moj nestasko da urazumiz hehe ljubi nam drugaricu!
kanita25 svaka cast! tako je najsigurnije i mislim najispravnije, usmjeravati pomalo ali pustiti da sami skontaju sta treba! jos jednom cestitke drugarici lijepog neobicnog imena!
dincii je li nam se rejhana oporavila? mogu misliti kako si se nasekirala, a i ona iscrpljena nervozna uhh nadam se da ste bolje i da uzivate u ljetu!
saljemo vam puno poljubaca ja i moj zlatni djecak:)

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 2918
   RE: Bebe 2008
5.7.2010 10:42:48   
aazra
Anushka, bas mi je zao zbog tvoje jetrve uvijek se rastuzim kada cujem takve stvariuser posted image Bas mi je drago da tamo imate more...
Bilal se polako navikava iako mu je ujutro tesko cim vidi da ce biti ostavljen place user posted image meni se srce kida rsce pa ga muz uglavnom vodi.
Pretpostavljam da su sve otisle na more, Enna se sigurno negdje brcka a vjerovatno i Bebbeuser posted image

< Poruku je uredio aazra -- 5.7.2010 10:43:57 >


_____________________________








(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 2919
   RE: Bebe 2008
5.7.2010 13:55:24   
Medić*
evi i nas na kratko user posted image

krenulI polako s pakovanjem jer malo putujemo do Makedonije, malo svekrvi  user posted image  user posted image  salim se naravno, a malo cemo skoknuti do Ohrida. Moj Fatih je ovih zadnjih dana postao nepodnosljiv, sve mora biti po njegovom pa mu popustamo u puno stvari jer vidimo da ga petice muce. Uglavnom dobro jede i spava, cijeli dan bi bio vani, cim ustane hoce u park pa mi glasne zice odose objasnjavajuci da prvo moramo praviti rucak,  jesti, pa malo spavati pa tek onda u park, ne, ne odmah govori i nosi tene user posted image  
Anushka iskreno mi je je zao zbog tvoje jetrve i bas me takve situacije rastuze, ali zivot tece dalje pa im zelimo drugi put vise uspjeha aBg. A sto se tice hodanja po pijesku bez carapica, sigurno ga pijesak golica i vruce mu pa mu smeta user posted image , dusa mala. Od mog brata malom je 3 god nikako nece bos pa cak ni po tepihu, uvijek carape ima jedino kad spava, prosle god na moru nije htio ni u sandalama po pijesku, vec prvo carape i onda sandale ili papuce, ma padali mu od smijeha kako je pokusavao popjeci od pijeska user posted image . Ma neka ih neka su nam sva djecica ziva, zdrava i sretna, i sve cemo mi to aBg  predeverati i smijati se njihovim nestaslucima i jednog dana pozeljeti da su ponovo mali ko nekad user posted image , jer tek sada vidim kako on raste brzo i kako brzo vrijeme leti, jos malo pa drugi rodjendan a ko da se juce rodio.
Veliki pozdrav cijeloj nasoj generaciji user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 2920
   RE: Bebe 2008
5.7.2010 17:29:15   
maja78 RR
dobar dan drage moje

tema je malo opustila, ali eto naleti valjda i takav period

mi smo dobro, bili smo citav juni na moru, sve proslo odlicno, andrej je bio predobar, naravno ziv i sve ga interesuje ali predobar, nismo imali ni prehlade niti gorenja.

on svaki dan ima nove rijeci, i poceo je i spajanje

postala sam tetka, brat je dobio curicu Umu i Andrej je obozava, stalno je grli i ljubi (ima 4,5 mjeseca curica) da ne mislite sto tek rodjenu bebu gnjavi

medic slatki pa ti bila na bazaru a nismo se upoznale, tek kad si otisla ja skontala da si to ti :(

Anushka bas mi je zao za jetrvu :(

drage moje da vas sad pojedinacno ne prozivam ljubite i mazite djecicu i javljajte se kad stignete

ljubimo vas 

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 2921
   RE: Bebe 2008
8.7.2010 16:44:24   
enna
Pozdrav nasoj lijepoj generaciji!!!!!

Ehhh kao i vecina i mi smo stalno u nekom hodanju heheheh mada u popodnevnim satima ipak ostajemo u kuci posto ovdje gdje zivimo trenutno su najvece vrucine u cijeloj Italijiuser posted image Vidim da je tema malo pusta ali necemo zamjeriti vecina nas je vani na odmorima na moru itd.Mi smo hB dobro krecili smo stan pa vam necu nista reci koliko posla uhhhh ali sada mi je jako drago sto smo to zavrsili pa mogu rahat na odmor.user posted image
Ena vam je pravi maleni tvrdoglavko zaista neznam jeli ovo faza ili sta vec cak se pitam da je odvedem doktoru jos ako nije nesto po njenom dobije napad bijesa kada vristi na mene hhahhahahah to ima zadnjih 10-ak dana neznam dali neko ima slicnih problemauser posted image Slabijee i jede,voce odbija pa neca ga nikako neznam sta da radim mada zadnjih dana kupujem joj 100% voce ali u obliku kasice pa to i pojede sokove pije u neznma ni ja kojim kolicinama hahahahha sa tutom smo hmmmmmmmmmmm piski kad god ju ponudim ali sama ne trazi mada u posljednje vrijeme zna se upiskti i trci trazi brzo tuta ali kada je obavila posao van tute a kakiti se boji koliko sam skuzila pati se trpi ali nece u tutu pa ja objasnjavam danima i nocima kao treba kako svi idu na tutu sve ona kuzi ali ne ide pa mi je ta tuta postala nocna mora.Za odlazak na mre nista ne znamo tacnije mm nezna kada ce i koliko imati odmora a ja i Ena bi trebale dole u Bosnu oko 17.jula a mozda i sedmicu poslije opet zavisi od mm pa bile bi 2 sedmice kod nas se nista nezna hehehehhe tako nekako smo plairali pa kako ce biti vidje cemo.Eto toliko drage moe idem u potragu sebi za kupacim ali to je jako teko moja lopuza cim se priblizavam vratima trgovine ona pocinje da kenjka i protestuje nece nikako da ude u prodavnicu uhhhhh ove danasnje djecice nista ne slusajuuser posted image ljubimo vas ja i Ena!!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 2922
   RE: Bebe 2008
8.7.2010 17:04:09   
Medić*
lijepi pozdravi od nas,

samo kratko da se javimo, ovih dana idemo malo na put, moj Fatih slusa kako kad, vise mi njega slusamo ali u sistini dobar je, dogovoran, vise razumije pa bude lakse svaki dan, nesto vise i prica, ima toga jos nerazumljivog na svom jeziku, ali kontamo se dobro, po cijeli dan samo bi da ide u park, kuci ga najvise pisanje i crtanje zanima, zna sat vremena skrabati po papiru a bogami sve vise i po namjestaju pa smo na ratnoj nozi oko toga, user posted image

Enna sto se tice tersanja i napada bijesa ima ih i kod nas, ne tako cesto ali ih bude, najvise vani jer zna da vani se ne ljutimo n anjega i ne dizemo ton pa ufursatio, a vezano za proteste kad idete u prodavnicu  potpuno te razumijem i nama se desava ali kada nekome idemo kuci ili neko nama dolazi odmah pocinje kenkati i plakati, pa nekad mislim nemoguce da je toliko sebican da nece nikome i neda da nam iko dodje, ranije nije tako bilo, pa mislim da je i ovo prolazno.

toliko za danas, ljubite bebe medene od Fatiha i mame

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 2923
   RE: Bebe 2008
12.7.2010 10:55:05   
aazra
Bas nam je opustjela tema, evo i Bebbe pise na Fb da joj nedostajemo a nigdje je da se javi...user posted image
Anushka, kako je kod vas ima li kupanja...Mynxlee nam je pravo aktivna - od opremanja stana, do kurseva jos sa "pupom" - nadam se da je sve pod kontrolomuser posted image Enna, mogu mislit kako je Italiji uzivate, suncanje, kupanje...user posted image
Mi smo predali za pasos p''a cemo mozda i malo dalje od Neuma to mi je pravo drago jedva cekam da ga bucnem u more....user posted image
Pozdrav svima i ljubim vas - i okupajte se koji put i za mene - jer nazalost nista od mora do sredine avgusta kod nas ali eto nije ni tad kasno, ja bas volim kasno ljetouser posted image  INace, Bilal se tesko navikava na vrtic - jaslice - stalno je prehlađenuser posted image

P.S. evo kod mene u firmi kako ko dolazi s godisnjeg preplanulog tena ja samo na more mislim....user posted image

_____________________________








(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 2924
   RE: Bebe 2008
12.7.2010 11:25:30   
emma.L
Pozdrav maloj raji i mamama! Drago mi je da su drugari  uglavnom zdravi i tješi nas što su skoro svi pomalo zločasti, hehe.
Nadam se da su mame ok.
Mi smo bili na moru 8 dana, a onda tri kod dede u Mostaru i to me je smorilo toliko da mi sad treba odmor od odmora user posted image , no, nećemo biti bezobrazni. Bilo je fino na moru, penzionerski. Ema je uglavnom slušala, osim trčanja po ulici i na ulicu, jer neće da da rukicu i to nam postaje problem. Vodu voli jako i ne bi izlazila iz mora, pliva samo sa miškicama i sva druga pomagala je jako nerviraju user posted image . Ostala djeca plaču jer neće u vodu, a ona odmah počinje moliti "nemoj, mama, mojim te šauf, neće Ema šauf, samo mikice, mamaaaaa" user posted image . Mi smo završili sa odmorom za ovo ljeto user posted image , možda još koji dan u 9. mjesecu, ali s obzirom na neke druge financijske izdatke koji nas čekaju, nije baš izgledno. Svejedno ćemo hvatati vikende u Mo i trknuti koji put na kupanjac.
Tutu smo zanemarili skroz i sada se vraćamo u rutinu. Ne ide to traženje nikako. Razmišljam da kupim gaćica i pustim je da piški gdje stigne i bude malo mokra user posted image . Hoće piškiti kad god joj nudimo tutu, ali tražiti ili kakiti, nikako. Slično kao i Ena. A kad mi prijatelji kažu "iz iskustva" da ćemo sigurno dočekati sljedeće ljeto u pelenama i da je još mala, poludim. Već mi je baš bez veze što je u pelenama sa skoro dvije godine, ali što mogu. Najviše bih voljela da sam s njom doma i da baš insistiram na tome.
Eto, odoh k'o fol nešto raditi. Baš se ne mogu natjerati odmah danas na posao user posted image . Imate pusu.  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 2925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  114 115 116 [117] 118   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  114 115 116 [117] 118   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *