|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
2.3.2011 8:25:57   
HAHA
HAHA, ja se sve tjesim da je drugi porod puno laksiuser posted image . Koliko je godina razlika među bebama?

U pravilu tako bi trebalo da bude,ali eto.Još ko fol nisko beba od 21 sedmice savjetovali čuvaj se,biće prijevremeni i tako.Ja hodala i radila sve živo(samo nisam ono što sam trebalauser posted image user posted image -budala).Razlika je 4 godine i 3 mjeseca.

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
2.3.2011 8:44:36   
Leena
HAHA, i meni beba bila nisko i jos kontrakcije svih 9 mjeseci, a porod nije bio ni blizu laganom... Kazu sto je manja razlika, to je lakse... Ali, opet, sve su to price...

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
7.3.2011 12:46:51   
sunce27
Sve ukupno jedna 3, nije bilo strasno 3 je jedino radi sivenja...

_____________________________

Ti si srebro, ti si zlato i bogatstvo kojeg nema
mog života smisao si moja bebo malena
02.03.2011. Emina

Rijad nam stigao 11.10. 2012 .

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
7.3.2011 13:10:50   
sandy82
Meni se prva beba nije spuštala i glić se nije otvarao. Ova beba je jako nisko i čini me se da već mjesec dana imam nešto što liči na slabe kontrakcije. Jednom dvaput dnevno. Nisam načisto šta je to zapravo, ali za svaki slučaj doktor je rekao da odmaram.
Zbog svega ovoga ja se jadna nadala da ću lako roditi. Evo, čujem sa raznih strana da ne mora značiti. Počeću da vrištim.... user posted image
Jedina mi je utjeha, ako ne bude carskog, da sve žene prolaze isto... to me dobro utjesi, samo pomislim da nije samo moje d..... u pitanju.

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
7.3.2011 13:13:18   
sandy82
U mom gradu nema savremenih anestezija. A i da ima ne bih htjela primiti onu u kičmu, čitala sam da od nje zna boliti glava. A glava me muči već dovoljno. I previše. Bolje jedan porod nego jedna migrena.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
7.3.2011 13:24:17   
lost
Bolovi za vrijeme otvaranja bez indukcije 6h - 8
Bolovi za vrijeme otvaranja s indukcijom - 15 min - 9
Bolovi za vrijeme porođaja 5 min - 7
Epiziotomija - 2
Šivanje me nije boljelo jer mi je rađena manuelna revizija zbog izlaska nekompletne posteljice pod anestezijom, znači 0
Sve ukupno ja bih rekla jedna 7, kažem hvala Bogu i nije bilo toliko strašno user posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
15.3.2011 18:27:55   
Medi_87
posto sam ja prosla i kroz proces moguceg prirodnog porodjaja i onda jos na hitan carski kod mene ce biti razlicita klasifikacija bolovauser posted image
Bolovi za vrijeme otvaranja 5 sati -7
E uslijed komplikacije.bolovi prilikom okretanja bebe od strane doktora - milion
najveca moguca
bolovi od rane- 5

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
15.3.2011 18:34:40   
Rimljankaa
Da i ja onda napisem...

Bol usljed otvaranja 1 za pocetak,kasnije kad su postali cesci onda 2

Bol usljed indukcije 9

Bol usljed radjanja 10

Bol usljed sivanja 8

Rana 9

Sve u svemu jako,jako je boljelo,ta 2.5h od indukcije do izlaska bebice. Kasnije se vec nekako podnosilo. A ranu da ne pominjem, 7 dana ziva patnja


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
11.5.2011 15:00:31   
motorcycles
Moji trudovi (7 sati) 0,toliko je boljelo da sam se smjeskala cijelo vrijemeuser posted image ,i definitivno je boljelo puno manje nego menstrualni bolovi
Trudovi sa indukcijom (5 sati)10
Probijanje vodenjaka 8
Bol pri izgonu 3
Sjecenje 10(babica 2 puta zasjekla i jos fulila naponuser posted image )
Sivenje 10(rana se vec bila malo ohladila,kad je zasila doktor rekao ne valja,izvadila konce i ponovo silauser posted image )
Rana od epiziotomije boli za 10,mene je boljela 15 dana ;) tek sam kasnije mogla sjesti,ali sve prodjeuser posted image

Prvi dan sam govorila nikad vise,kad sam ugledala bebu pomislila sam da mogu vratiti vrijeme ne bih nikad rodilauser posted image ,od tolikog bola nisam se ni radovala pretjerano kao mnoge majke,a sad vec razmisljam o drugom(nakon mjesec i poluser posted image ) i toliko sam sretna sto sam rodila ovo malo bice sto spava pored meneuser posted image

< Poruku je uredio motorcycles -- 11.5.2011 15:01:44 >

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
20.5.2011 11:41:11   
sinistra
Ja sam prvorotka, trtarila sam mnogo od poroda, na kraju sam se poradjala 8.5 sati sve skupa, sa vrlo podnosljivim bolovima..ispostavilo se  da je moja mama bila u pravu - nema pravila! Svaka zena razlicito podnosi bol, da svaku isto boli zub jedna ce lupati glavom od zid, druga nece ni tabletu popiti..samo je nepotrebno opterecenje razmisljati o tome, znam, nezahvalno je govoriti o tome kad je proslo, ali ipak, proslo je! user posted image



_____________________________

Vise nisam bebica, sad sam BEBA! :)

(odgovor članu motorcycles)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
20.5.2011 14:58:51   
isabella
sve je trajalo 13 sati od trudova do poroda,TRUDOVI 10,IZLAZENJE BEBE 1,ali u mene je 5 sati glavica dole virila zato je mala imala veliki hematom a sjecena nisam hvala Bogu

_____________________________

Naida 25.04.2010.g dusa moja


Priroda nije fer! Psima nije dala mogucnost da govore, dok neki ljudi odlicno laju.

(odgovor članu sinistra)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
5.6.2011 16:05:34   
motorcycles
Mislim da i nema puno veze sa podnosenjem bolova.Meni su moji trudovi bili smijesni i da su me pustili do kraja da se prirodno otvaram porod bi vjerovatno bio divan.A trudovi na dripu su uzas.Eh sad ne znam da li svakoga jednako boli,sigurno ne,ali dok sam bila na dripu,neke tete su toliko vristale da sam pitala je li im gule kozu.user posted image Ja sam jedino vristala kad me je babica sjeklauser posted image

_____________________________

Lea Chiara-19.03.2011. u 16:45h,teska 4100gr,duga 54cm :)

(odgovor članu sinistra)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
22.6.2011 14:49:37   
cokicca
user posted image user posted image
Bravo za temu!
Bol-10.
Sivanje - 1, ustvari 0, nisam nista osjetila jer je doktorica bila tako fina i dala mi neke injekcije (vjerovatno anestezija) i kad me rezala i kad me je sivala.
Bol je bio uzasan, kontrakcije su bile nemoguce za izdrzati, tus, kada, lopta i krvet, masaza i muzika, nista nije pomagalo. Porod je trajao 6h ukupno, 2 h guranja - pozeljela sam da umrem i da ne osjecam vise taj bol... Molila sam za carski ili epiduralnu ... Ignorisali su me naravno user posted image

Bol je prosao, ali se nikad ne moze zaboraviti. Kazu: "kad ti stave bebu na tebe, zaboravis na bol" ... ja nisam :) ja sam imala nocne more poslije toga nocima ... sad je vec proslo 2 mjeseca ... rijetko kad i pomislim na to ...


_____________________________

... Sarajka djevojka ...

(odgovor članu motorcycles)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
22.6.2011 21:39:00   
ElRa
od prve kontrakcije do poroda nije trajalo vise od 3 sata

od prve kontrakcije do probijanja vodenjaka 5
probijanje vodenjaka 9 (osjetila sam veliki pritisak, kako je voda izasla tako se i beba spustila)
bolovi za vrijeme poroda, tiskanje i napinjanje (vise mi je bilo kao olaksanje samo da izguram sto prije) 3
sivanje 9 (a rezanje nisam ni osjetila)

nisam ocekivala da ce biti sve tako brzo, imala sam srecu, mislila sam da ce puno vise boliti nego sto jeste

cjelo vrijeme sam hodala da bi se otvorila sto prije, tik pred sam porod su me dali na stol i tad su mi i probili vodenjak

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
10.8.2011 22:49:12   
ivana st
Prvi trudovi (14 sati) - 2
Jači trudovi ( 10 sati)- 4
Bol nakon dripa ( 30 min)- 9
Izgon bebe (5 min)- 9
Epiziotomija- 3
Šivanje- 2
Oporavak- 1

Iako sam se sporo otvarala, porod mi nije bio naporan ni težak. Jako puno sam šetala i bolovi su mi tako bili puno podnpšljiviji nego dok sam ležala. Puno mi je pomoglo i pravilno disanje. Kad sam ugledala svoju princezu zaboravila sam na sve


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu ElRa)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
10.8.2011 23:10:48   
taurus
pa ivana ja i ne znam da si se porodila
user posted image user posted image user posted image user posted image
iskrene čestitke
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
11.8.2011 13:35:38   
ena23
IZVORNA PORUKA: ena23

Kontrakcije- zadnjih pet sati, na dripu- 12 points
Istiskivanje bebe- No comment- ostala mi plava modrica na stomaku koliko se doktor navaljivo...
Sivanje- 0 points...
Rana i oporavak nakon poroda- trece sedmice sam bila ko nova a odma od pocetka sam mogla sjedit (malo teze, al sam mogla)

Etooooo...




A drugi porod:

kontrakcije: 2-3
izgon bebe: pa eto, dok sam se poadjala kontala sam cista desetka a sad mislim jedo 5-6 
sivanje: s tim sto mi je psihicki pomoglo sto su mi doktorica i babica govorile sta rade,  poksavale me nasmijati, ohrabriti,  dati snage, babica me cak za ruku drzala, tako da ni na   to sivane nemam bas ruznu uspomenu ili traumu od nega

etooo, to je bio no.2

a vidit cemo dalje za no.3


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
11.8.2011 14:34:13   
R&T@
IZVORNA PORUKA: ena23



etooo, to je bio no.2

a vidit cemo dalje za no.3



Ljubim ja tebe hrabruuser posted image


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
12.8.2011 12:10:53   
ziki
IZVORNA PORUKA: ziki

Bolovi pred porodjaj 3, sam porodjaj 0, rane nisam imala, sve u svemu porodjaj za pozelit. Jedva cekam ponovo.user posted image

porodjaj br.2 otvaranje 7-8, ostalo isto kao prvi put, samo radjanje jos lakse

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
13.8.2011 11:50:52   
ivana st
IZVORNA PORUKA: taurus

pa ivana ja i ne znam da si se porodila
user posted image user posted image user posted image user posted image
iskrene čestitke
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Jesam draga, bebici je sad dva i pol mjeseca user posted image .
Hvala ti na čestitkama user posted image


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
13.8.2011 21:29:30   
palachinken
Bolovi tokom kontrakcija - 1
Bol posloje dripa (15min) - 3
Porod, tiskanje i napinjanje - 0 (taj dio fkt ne boli, valjda sto se sva predam u napinjanje)
Šivanje - 9 ( pukla iznutra i sječena vani, ohladila se dok sam čekala da izađe posteljica, neiskusna doktorica me usivala natenane i sporo a jos me i drmali grcevi u listovima tokom samog procesa)

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
14.8.2011 19:32:02   
ena23
E meni danas osmi dan od poroda, krvarene prestalo, jos malo lohija ima, od prvog dana sam na nogama i raduckam po kuci (jucer sam generalno cistila kupatilo sa svim saginjanjem, cucanjem i  protezanjem) i nesto kontam ma bjaaaaaazi, drugi porod nije porod user posted image  

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
14.8.2011 19:49:51   
vila_7
IZVORNA PORUKA: ivana st

IZVORNA PORUKA: taurus

pa ivana ja i ne znam da si se porodila
user posted image user posted image user posted image user posted image
iskrene čestitke
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Jesam draga, bebici je sad dva i pol mjeseca user posted image .
Hvala ti na čestitkama user posted image



ja ne znam ni da si trudna bila! user posted image   cestitke od srca!


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
15.8.2011 12:19:53   
veeseelaa
Porod, tiskanje i napinjanje - 0 (taj dio fkt ne boli, valjda sto se sva predam u napinjanje)


da baš, ja sam imala samo ovaj dio i šivanje, umalo ne pukoh ko lubenica, ja tiskam a kontam sve dole od u pm
ma šta 10? za 20 boloviuser posted image , dal što je beba krupna bila dal je nešto drugo u pitanju stvarno neznam


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
15.8.2011 12:56:00   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: palachinken

Bolovi tokom kontrakcija - 1
Bol posloje dripa (15min) - 3
Porod, tiskanje i napinjanje - 0 (taj dio fkt ne boli, valjda sto se sva predam u napinjanje)
Šivanje - 9 ( pukla iznutra i sječena vani, ohladila se dok sam čekala da izađe posteljica, neiskusna doktorica me usivala natenane i sporo a jos me i drmali grcevi u listovima tokom samog procesa)


tokom kontrakcije 3
porod - 0
tiskanje i napinjanje 1
sivanje 0, dala mi zena ipak za svaki slucaj inekciju protiv bolova

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *