|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
15.8.2011 13:25:31   
Amani12
Ena23 ti si moja kraljica user posted image user posted image

Da se ja prisjetim svog poroda...
Kontrakcije prvih 5 sati  3-4
Bolovi narednih pet sati prije dripa 10
Bolovi nakon dripa 3 i pol sata 12
sam porodjaj : ma vise se ne sjecam,mescini da tada vise haman nista nisam ni osjecala....
sivanje : 0 bodova,dobra anestezija,ja zagrijana user posted image
Oporavak nakon poroda : 12 prvih sedam dana, ne zbog same rane nego zbog hemoroida u kombinaciji sa ranom

Nadam se da ce drugi porod biti kao Enin drugi... user posted image


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
15.8.2011 13:35:27   
palachinken

IZVORNA PORUKA: palachinken

Bolovi tokom kontrakcija - 1
Bol posloje dripa (15min) - 3
Porod, tiskanje i napinjanje - 0 (taj dio fkt ne boli, valjda sto se sva predam u napinjanje)
Šivanje - 9 ( pukla iznutra i sječena vani, ohladila se dok sam čekala da izađe posteljica, neiskusna doktorica me usivala natenane i sporo a jos me i drmali grcevi u listovima tokom samog procesa)


Zaboravih najljepsi dio, prva stolica poslije poroda - 15 user posted image Eh to je bio show svoje vrste!

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
15.8.2011 13:37:27   
Nedi
IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: palachinken

Bolovi tokom kontrakcija - 1
Bol posloje dripa (15min) - 3
Porod, tiskanje i napinjanje - 0 (taj dio fkt ne boli, valjda sto se sva predam u napinjanje)
Šivanje - 9 ( pukla iznutra i sječena vani, ohladila se dok sam čekala da izađe posteljica, neiskusna doktorica me usivala natenane i sporo a jos me i drmali grcevi u listovima tokom samog procesa)


Zaboravih najljepsi dio, prva stolica poslije poroda - 15 user posted image Eh to je bio show svoje vrste!


user posted image user posted image user posted image user posted image ja sam dobila upozorenje i samo jela/pila kompot od šljiva i nisam imala taj problem. Mada je u bolnici svakako show bio ma kakva stolica da je kad si gore 10dana

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
15.8.2011 13:38:44   
branka12
jednom sam na ovoj temi napisala da sam se prepala teme user posted image
pa me jedna forumasica utjesilauser posted image
sad kad je sve proslo ne znam sta da napisem..osim...da nije strasnouser posted image
bolovi su me drzali dva dana..... neka 2
ukljucili su mi malo dripa....5
izlazak bebe je bio najgori..9
i sivanje mi je bilo grozno i sa anestezijomuser posted image kao da nije dobro djelovala

ali sve se se brzo zavrsilo i doktorica kaze da sam prosla jako dobro i da je sve bilo okuser posted image

_____________________________

"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide"

moja sreca je stigla 21.07.2011 00:10h :)))

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
21.8.2011 23:53:34   
new_mum
Cekajuci porod citala sam ovu temu i puno su mi znacila druga iskustva, pa evo i moje bodovanjeuser posted image
- neujednacene kontrakcije 2 dana - na pocetku 2, a kada su dosle na svakih 15min 5, ali se mogu prodisati
- bolovi na 5min - 7
- ostvaranje 2h - 9/10
- porod i tiskanje - 3
- epiziotomija - 5
- sivanje uz anesteziju - 2
- rana - 6
Sve u svemu - i nije toliko strasno i iskreno se nadam da je drugi laksiiii, barem da nece biti epiziotomije user posted image

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
22.8.2011 17:01:24   
Ummu_Hamza
]a sam potpuno zaboravila...pokusavam se sjetiti i nemam pojma koliko je bolilo, niti ista user posted image sjeca se da sam jako urlikala i govorila kako vise ne mogu ali sve su to neka mutna sjecanjauser posted image

_____________________________

Hamza 17.04.2011.

(odgovor članu new_mum)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
1.9.2011 23:22:10   
bina87
Pukao vodenjak u 9 ujutro, bez bolova... Poceli nakon setanja po bolnici oko 8 navecer, rodila u 22:50... Pola sata uffff bolova... Sivenje ocjena 4 od 10, nije da nije bolilo, al euforija svoje radi. Sve ukupno ocjena 4 porodjaja. Jest da je to bilo prije 9 mjeseci, covjek zaboravi sve, al evo sad bi drugo rodila aBda lakse, ne bi se onoliko brinula,ajjj Boze ne mogu ja to etc...user posted image


_____________________________

Mamino malo zlato Ammar 09.12.2010
3.850 kg
52 cm

(odgovor članu Ummu_Hamza)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
17.9.2011 1:27:41   
animagical
kontrakcije 24 sata ranije-1 ili pola
kontrakcije noc pred porod-2
poslije probijanja vodenjaka- isto 2
6 sati dripa-otvorena 10cm a beba se ne spusta za poroduser posted image - sigurno 9
porod-na vakuum, beba u dorsoposterioronom polozaju, skakanje dr po stomaku...100
sivanje i epiziotomija-ni ne sjecam se tih dijelova...pukla
iznutra, rezana na 4 strane vani...
rodjenje bebe, s dva puta omotanom pupcanom, ne proplaka...e to je boljelo da me srce zigalo i onesvijestila se... beba sada hB dobro...cupo moj
eh imam i hemoroide od poroda, i te rane rezane i samopuknuca, ali to boli 0 kad imam cupu u kreveticu...

< Poruku je uredio animagical -- 17.9.2011 1:28:30 >

(odgovor članu bina87)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
17.9.2011 8:23:18   
palachinken

IZVORNA PORUKA: animagical

kontrakcije 24 sata ranije-1 ili pola
kontrakcije noc pred porod-2
poslije probijanja vodenjaka- isto 2
6 sati dripa-otvorena 10cm a beba se ne spusta za poroduser posted image - sigurno 9
porod-na vakuum, beba u dorsoposterioronom polozaju, skakanje dr po stomaku...100
sivanje i epiziotomija-ni ne sjecam se tih dijelova...pukla
iznutra, rezana na 4 strane vani...
rodjenje bebe, s dva puta omotanom pupcanom, ne proplaka...e to je boljelo da me srce zigalo i onesvijestila se... beba sada hB dobro...cupo moj
eh imam i hemoroide od poroda, i te rane rezane i samopuknuca, ali to boli 0 kad imam cupu u kreveticu...


Ziva bila, idi spavaj, sta ces u pola 2 navece na netu user posted image ZAo mi je sto se se napatila, ali za cupu sve, jelde user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
17.9.2011 12:51:27   
animagical
IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: animagical

kontrakcije 24 sata ranije-1 ili pola
kontrakcije noc pred porod-2
poslije probijanja vodenjaka- isto 2
6 sati dripa-otvorena 10cm a beba se ne spusta za poroduser posted image - sigurno 9
porod-na vakuum, beba u dorsoposterioronom polozaju, skakanje dr po stomaku...100
sivanje i epiziotomija-ni ne sjecam se tih dijelova...pukla
iznutra, rezana na 4 strane vani...
rodjenje bebe, s dva puta omotanom pupcanom, ne proplaka...e to je boljelo da me srce zigalo i onesvijestila se... beba sada hB dobro...cupo moj
eh imam i hemoroide od poroda, i te rane rezane i samopuknuca, ali to boli 0 kad imam cupu u kreveticu...


Ziva bila, idi spavaj, sta ces u pola 2 navece na netu user posted image ZAo mi je sto se se napatila, ali za cupu sve, jelde user posted image


pa cekala da se provrti pa da jedeuser posted image ne mogu da spavam od sreceuser posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
17.9.2011 13:12:19   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: animagical



pa cekala da se provrti pa da jedeuser posted image ne mogu da spavam od sreceuser posted image



Ehh...user posted image Zbog ovog osjecaja su sve patnje/nespavanja/sekiracije - nista user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
30.9.2011 20:04:39   
Gia80
Sve zajedno kao nesto jaci menstrualni bolovi...ocjena 3.  Tu sam imala srece. Ali dusevna bol a.k.a . baby blues zasluzuje 20. Ne ponovilo se.user posted image

_____________________________

''And those who were seen dancing were thought to be insane by those who didn''t hear the music''

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
1.10.2011 23:45:19   
sporty mamaa
prvih osam sati bolovi 0, kao da trebam dobit...
druga dva sata 3, mislila sam da cu se ukakit a g nece da izadeuser posted image
i zadnja dva sata 5, malo mi je izgon bio tezi, u jednom trenutku sam izgubila dah...
epiziotomija 0, sivanje 2, poslije rana 5...
Sveukupno pa eto od mene jedna peticauser posted image user posted image

(odgovor članu Gia80)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
1.10.2011 23:55:57   
iv@ncica
user posted image user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
19.10.2011 1:04:12   
delfin
dugo se kanim, al evo da i ja napišem svoje:
Prvi porod -2010
Bolovi za vrijeme otvaranja bez indukcije (3 prsta)  ni makla nisam 7 dana - 0 bodova 
Bolovi za vrijeme otvaranja s indukcijom (vaginaletama) odmah na 2 minute : 30 minta 4 , do porođaja +10 (uh dala bih ja i više)-
Bolovi za vrijeme porođaja 20 min - 10
Epiziotomija - 9
Šivanje (popusala i iznutra, krupna beba) -10+ čak me i nekcija  bolila
oporavak -10 bodova, nisam 2 mjeseca mogla  normalno hodati ni sjest.
prva stolica -10 užas
ukupna ocjena 9 jer me nije dugo bolilo do poroda, mogu msiliti kako je tek kad satima boli

drugi porod, 2011 sad iskusnija :) otvorenijauser posted image
Bolovi za vrijeme otvaranja prvih 20 miuta (opet krenuli sa 2 minuta) -1,5
Bolovi za vrijeme otvaranja do poroda - 4
Bolovi za vrijem probijanja vodenjaka: -0
Bolovi za vrijeme porođaja 5 min (a ja se pripremila naza drp, žestoke bolove, a ono haman ništa) - 4
Epiziotomija - 1,5
Vađenje komaića posteljice koji je ostao, rovarenje rukom) 10+ uff
Šivanje (po starom šavu :(- 8
Oporavak: 2
Prva stolica 1, pila sam puno tečnosti ikretala se koliko sam mogla

Ukupna oscjena 3 (zbog hemoroida)
Drugi porod za poželjeti, osim one posteljice :)


_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
24.10.2011 12:14:42   
Alma_27
jesam li ovdje vec pisala?

cjelodnevne kontrakcije nakon indukcije gelom - 5 (kao da je 10 jer su mi rekli da se nista ne desava i da cemo pokusati sutra!)
2h kontrakcija nakon pucanja vodenjaka - 8 (pshicki se osjacala mnogo bolje jer je krenulo)
2h kontrakcija sa indukcijom nakon 7cm otvorenosti - 8 (samo sto je vrhunac boli malo duze trajao)
masiranje grlica nekoliko puta - 10 (ali hvala im na tome jer ubrzava porod a i jako kratko traje)
radjanje bebe, posteljica i sivanje - 0 (samo istiskanje bebe je bilo olaksavajuce)


sad cekamo 2user posted image . juce prosao termin i nadam se da ce ici dobro kao i prosli put. dobro, bez onih cjelodnevnih bezveznih kontrakcija user posted image


neko ranije ranije spominjao da je beba u dorsoposterioronom polozaju i da su je izvlacili vakumom... sta to znaci? ne mogu da skontam na google-u. nemojte me sad plasiti... je li to kad je okrenuta karlicno? ili kad je okrenuta glavicom ali licem gleda u majcin stomak?

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
24.10.2011 16:43:32   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Alma_27



neko ranije ranije spominjao da je beba u dorsoposterioronom polozaju i da su je izvlacili vakumom... sta to znaci? ne mogu da skontam na google-u. nemojte me sad plasiti... je li to kad je okrenuta karlicno? ili kad je okrenuta glavicom ali licem gleda u majcin stomak?




anybody user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
24.10.2011 17:50:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: Alma_27



neko ranije ranije spominjao da je beba u dorsoposterioronom polozaju i da su je izvlacili vakumom... sta to znaci? ne mogu da skontam na google-u. nemojte me sad plasiti... je li to kad je okrenuta karlicno? ili kad je okrenuta glavicom ali licem gleda u majcin stomak?




anybody user posted image user posted image user posted image


Licem prema gore,ne kontam ni ja fakat,ali  slucaj moje drugarice,beba je bila okrenuta kako treba ali ona nije imala snave,takodasu bebu izvukli  vakumom

(odgovor članu Alma_27)
  Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
24.10.2011 20:01:03   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: Alma_27



neko ranije ranije spominjao da je beba u dorsoposterioronom polozaju i da su je izvlacili vakumom... sta to znaci? ne mogu da skontam na google-u. nemojte me sad plasiti... je li to kad je okrenuta karlicno? ili kad je okrenuta glavicom ali licem gleda u majcin stomak?




anybody user posted image user posted image user posted image


Licem prema gore,ne kontam ni ja fakat,ali  slucaj moje drugarice,beba je bila okrenuta kako treba ali ona nije imala snave,takodasu bebu izvukli  vakumom


obasnjeno mi je :)

to je kad je glava prema dole ali je licem prema maminom stomaku. beba se najcesce okrene u pravilan polozaj za vrijeme poroda (to se meni desilo na prvom produ) ali porod onda malo duze traje.


i moja druga beba je sad u tom polozaju. nadam se da ce se okrenuti na porodu

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
24.10.2011 20:17:59   
animagical
moja beba se nije tokom poroda okrenula kako treba vec je rodjen u straznjem tj dorsoposteriornom polozaju... sreca posljedica po njega nije bilo iako je bio sav siv kad se rodio i nije proplakao...dobio je apgar 8/9 a i to je malo prenapuhano, realno je bilo mozda 7 kad se rodio... ugl malo kisika, poslije krevetic s grijanjem i za neka 4 sata je bio sasvim ok, hematom na glavi se povukao za par dana... ali nema smisla da iko ima strah od tog polozaja kad je to jako lako vidjeti na uzv... 

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
24.10.2011 20:22:40   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: animagical

moja beba se nije tokom poroda okrenula kako treba vec je rodjen u straznjem tj dorsoposteriornom polozaju... sreca posljedica po njega nije bilo iako je bio sav siv kad se rodio i nije proplakao...dobio je apgar 8/9 a i to je malo prenapuhano, realno je bilo mozda 7 kad se rodio... ugl malo kisika, poslije krevetic s grijanjem i za neka 4 sata je bio sasvim ok, hematom na glavi se povukao za par dana... ali nema smisla da iko ima strah od tog polozaja kad je to jako lako vidjeti na uzv... 



sutra ja idem na kontrolu opet pa cu ih zamoliti da pogledaju. i da jeste u tom polozaju, ne znam sta se moze uraditi. mogu mozda samo one vjezbice za trudnice sto sam naucila u skoli pa ako uspijem. ma samo nek bebic na kraju bude dobro...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
24.10.2011 20:32:44   
animagical
beba se sve do poroda moze okrenuti kako hoce, tako da je po meni vaznije uraditi uzv kada se dodje na porod...a sta se moze uraditi? moze se uraditi carski rez da se ne pati dijete, ako porod ne napreduje...o patnji majke uopste ne bih ni pricala, to je manje bitno... narocito se moze uraditi ne forsiranje poroda cijelu noc, ko sivonje, da izvinete na izrazu...moze se ne probiti vodenjak odmah na prijemu, ne dati kamara infuzija s dripom, ne davati injekcije i tablete nepoznatog sastava zeni koja nije u stanju ni da pita sta joj to rade...i narocito mogu zamalo ne udaviti dijete... mislim da nikako nije normalno biti potpuno otvorena (10cm) citavih 6 sati a ne poroditi se i da se niko ne pita sto li to tako... izvinjavam se na poduzem postu ali sam ja jos pod hujom...a pregledalo me skoro svo osoblje vojne...koji hostapleri...uzv je visa nauka, ocigledno... 

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
25.10.2011 16:25:26   
sporty mamaa
Animagical bas si se napatilauser posted image Kod nas stvarno pojedini doktori nisu humani ni strucni. I tako prepadnu zenu, da poslije kad zartudni umjesto da uziva, strepi hoce li se ponoviti ista stvar. Ja bih potpisala ako ikad opet budem trudna da mi porod bude ko ovaj, bez indukcije, bez ikakvog forsiranja... Bolje i da malo duze traje nego na silu...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
25.10.2011 16:43:27   
ena23
draga animagical user posted image zar nisu skontali bar nekon  2 sata da se ne mozes normalno poroditi? c ccc.

sporty mama kolko se sjecam niku si rodila na CR, a sada prirodno? mozes li malo onako uporediti ta dva nacina, to pitam svaku zenu koja ima iskustva sa oba nacina poroda?sta je po tebi bolje?


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
25.10.2011 19:41:07   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: ena23

draga animagical user posted image zar nisu skontali bar nekon  2 sata da se ne mozes normalno poroditi? c ccc.

sporty mama kolko se sjecam niku si rodila na CR, a sada prirodno? mozes li malo onako uporediti ta dva nacina, to pitam svaku zenu koja ima iskustva sa oba nacina poroda?sta je po tebi bolje?



Ja ti sa oba imam jako pozitivna iskustva, hvala Bogu bez ikakvih komplikacija...Ni carski mi nije ostao u losem sjecanju.Mada, meni je puno laksi ovaj prirodni. Kao prvo nema onog meni "strasnog" uspavljivanja s maskom. Onda budenja iz anestezije, bola u stomaku i katetera... Oporavak je, puno puno laksi, rez sam imala i sada(epiziotomija), ali za 10 dana je sve prestalo. Ne znam, ja sam na stolu bila samo 20 min, a od dolaska u bolnicu do poroda je proslo svega 2 i pol sata. Nisam imala drip, vodenjak pukao tik pred sam izgon. Tako da ja glasam za prirodniuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 25.10.2011 19:43:57 >

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *