|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 11:19:08   
M kao Mama
Vesela, jel ovo 80.000 ili 8 hiljada, mi smo gledali te neke prospekte sa montažnim kućama, i baš ima dobrih modela, ali nisu bile tako skupe, pa me zbuni, 

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 11:24:28   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Vesela, jel ovo 80.000 ili 8 hiljada, mi smo gledali te neke prospekte sa montažnim kućama, i baš ima dobrih modela, ali nisu bile tako skupe, pa me zbuni, 

prije 4 godine bilo 30.000 km a nedavno gledali isto...firma iz zenice...ista kuća 70.000 km....
skupo sve skupo a čvrta gradnja je čvrta gradnjauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 11:29:56   
andjela I
Žene ajde znal neka jednostavniji način za postavljanje slike,da vidite moju buduću slikicu...

_____________________________

Naša princeza rodjena 17.09.2009.god. u 13 i 20h.
29.07. 2011. god. rodjen je nas mali princ.
Vole vas mama i tata.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 11:30:47   
andjela I
Žene ajde znal neka jednostavniji način za postavljanje slike,da vidite moju buduću kućicu..

_____________________________

Naša princeza rodjena 17.09.2009.god. u 13 i 20h.
29.07. 2011. god. rodjen je nas mali princ.
Vole vas mama i tata.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 11:37:38   
Hanady RR
www.slikomat.com
onda ideš na browse sliku...kad se učita...prekopiraj iz zadnje kolone u posebni tab sliku...desnim klikom zaplavi copy.past i eto gauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu andjela I)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 11:38:25   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Vesela, jel ovo 80.000 ili 8 hiljada, mi smo gledali te neke prospekte sa montažnim kućama, i baš ima dobrih modela, ali nisu bile tako skupe, pa me zbuni, 


ma 80 000,00 KM, za 8 000,00 nema ništa, ja gledala kataloge, i skupljih je bilo user posted image user posted image user posted image  za koju  god mi oko zapne cijena boli glava, mi odustali i sad pravimo od čvrstog materijala vikendicu

ovako nekako je izgledala ta mont.kua

user posted image

user posted image

al mi htjeli i garau, i onda odustadosmo
a slatke su nema ta

< Poruku je uredio veeseelaa -- 28.9.2010 11:41:57 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 11:40:28   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Vesela, jel ovo 80.000 ili 8 hiljada, mi smo gledali te neke prospekte sa montažnim kućama, i baš ima dobrih modela, ali nisu bile tako skupe, pa me zbuni, 


ma 80 000,00 KM, za 8 000,00 nema ništa, ja gledala kataloge, i skupljih je bilo user posted image user posted image user posted image  za koju bi god oko zapne cijena boli glava, mi odustali i sad pravimo od čvrstog materijala vikendicu

ovako nekako je izgledala ta mont.kua

user posted image

8 hiljada je montažni dimnjak uniprometu e samo to ti može ispast za te pare....user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 11:44:44   
veeseelaa
hahahah jest, jest
Ma ko nije gradio nezna, cijene su strava, evo za moju vikendicu samo materijal za grube radove (znači bez maltanja, prozora, vrata, poda, kupatila, pločica, razvođenje elektro, vodo i kanalizaione insatalacije) dodje nekih 37000,00 - 40000,00 KM i to bez ruku a kuća ima garažu na prvom spratu dnevni broavak u sklopu sa kuhinjom, toalet i na drugom spratu tri sobe + toalet
Nikakva pljačka
a moramo praviti i septiku jamu, u naselju nije sprovedena kanalizacija user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 28.9.2010 11:45:35 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 11:48:31   
andjela I
user posted image  

Nadam se da sam konačno uspjelauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Naša princeza rodjena 17.09.2009.god. u 13 i 20h.
29.07. 2011. god. rodjen je nas mali princ.
Vole vas mama i tata.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 11:48:34   
veeseelaa
a vidite ovu, divna je, kao iz bajke, ja sma se razboljela gledajući ove kućice al eto ne daj Bože zemljotresa odosmo user posted image user posted image user posted image  one se pričvršuju za mrtvu ploču user posted image  kad se to odvali user posted image user posted image user posted image

user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 28.9.2010 11:49:07 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 11:50:09   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: andjela I

user posted image  

Nadam se da sam konačno uspjelauser posted image user posted image user posted image


jao divna je user posted image user posted image user posted image  pa ovdje ima hejbet prostora a jedna etaža, otišla sva u dužinu odnosno u širinu
Koliko ima prostorija?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu andjela I)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 11:50:19   
Hanady RR
ma strašne su cijene građevinskog materijala...
ruke i majstori posebna su priča...
pa stiropol obični za izolaciju da uzmeš onaj fasadni ( 5 ica) za zid od 20 m2 sa svim materijalom treba ti 450 KM...a onda ti dođe majtor i kaže za ruke još 10 km po m2...ko tebiuser posted image user posted image user posted image a ti nakon toga sam okreči...ma bjež.

al opet bolje, kvalitetnije i dugostrajnije je praviti od temelja do krova nego montažnu uzet



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 11:51:27   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: andjela I

user posted image  

Nadam se da sam konačno uspjelauser posted image user posted image user posted image

super je ...lijepa...
aBd da što pirije u nju useliš sa srećom i veseljem user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu andjela I)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 11:51:34   
veeseelaa
u pravu si Hanady, majstori su takodje skupi, meni do duše ovo pravi daidža pa sam bar sigurna da će dati sve od sebe da bude sve lijepo i kvalitetno uradjeno

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 12:00:09   
andjela I
Ima dnevni boravak, treprzarija, kuhinja, spavaća soba, dvije dječije sobe kupatilo, zasebni wc i ostava, sve ukupno oko 100 kvadrata i mislim da ovo nije puno skupo ni napravit..

_____________________________

Naša princeza rodjena 17.09.2009.god. u 13 i 20h.
29.07. 2011. god. rodjen je nas mali princ.
Vole vas mama i tata.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 12:04:55   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: andjela I

Ima dnevni boravak, treprzarija, kuhinja, spavaća soba, dvije dječije sobe kupatilo, zasebni wc i ostava, sve ukupno oko 100 kvadrata i mislim da ovo nije puno skupo ni napravit..


super draga, divno

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu andjela I)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 12:05:07   
Anoniman
kuća je prelijepa, nadam se da će te ispuniti svoj san...sretno

(odgovor članu andjela I)
  Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 12:05:56   
muby
IZVORNA PORUKA: andjela I

Ima dnevni boravak, treprzarija, kuhinja, spavaća soba, dvije dječije sobe kupatilo, zasebni wc i ostava, sve ukupno oko 100 kvadrata i mislim da ovo nije puno skupo ni napravit..

Super izgleda. I ja preferiram prizemne kuce. Dopada mi se i dvoriste.
ABd da to sto prije zavrsite i uselite.

(odgovor članu andjela I)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 12:08:58   
andjela I
Hvala vam drage moje na lijepim željama, nadam se da ćemo uspjet ideju prevest u djelo.

_____________________________

Naša princeza rodjena 17.09.2009.god. u 13 i 20h.
29.07. 2011. god. rodjen je nas mali princ.
Vole vas mama i tata.

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 12:13:08   
ziki
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma da al da bi postavio tu kuću moraš uraditi mrtvu tj kontra ploču koja te izadje cca 10.000,00 KM

mrtva ploča je jedno a kontra ploča drugo.
Mrtva ploča tj podložna ploča je debljine cca10 cm od neramiranog betona, kubik  betona je oko 190 km. Za kuću 10 x 10m treba 10 kubika betona to je oko 1900 km, plus što se ispod treba postavit sloj šljunka cca 30 cm cijena kubika šljunka je oko 18 km.
Kontra ploča je debljine oko 50 cm koristi se tameljenje objekata sa podrumom u slučaju visoke podzemne vode. Ona je armirana pa je armatura trošak plus.



_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 12:16:09   
veeseelaa
trebaš oboje staviti ako hoćeš da vrijedi a gdje e kucu bez podruma pa negdje mora bar biciklo skloniti, tako da je to trosak basuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 28.9.2010 12:20:12 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 12:28:48   
Nedi
Vezano za montažne kuće...meni uvijek padne na pamet scena iz američkih filmova kad se auto zapuca u kuću i odmah proleti kroz 3 prostorije. Ili kad tornado nosi cijelu kuću i to mi je dovoljno da se odlučim za čvrstu gradnju.
Meni je stan + vikendica idealno rješenje. Kad se poželim zelenila idem na vikendicu a i imati ću se gdje odseliti kad se N oženiuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 12:30:11   
ziki
Ja nisam usko specijalizovana za montažne kuće već za montažne betonske objekte, ali opet tiče se moje struke, ne znam ko ti je rekao da moraš stavljat kontra ploču. Već sam napisala kad se radi kontra ploča. U ovom slučaju dovoljna je podložna ploča 8 cm, hidroizolacija, podna ploča 10 cm, preko termiku, estrih i podnu oblogu-to ne znam da li isporučuju proizvođači. I to je dobra podloga, ako imaš para viška slobono možeš da pukneš ploču 50 cm ali to je temelj za zgradu p+4 ane za montažnu kuću koja se radi od dosta lakših materijala.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 12:33:59   
taurus
IZVORNA PORUKA: andjela I

Ima dnevni boravak, treprzarija, kuhinja, spavaća soba, dvije dječije sobe kupatilo, zasebni wc i ostava, sve ukupno oko 100 kvadrata i mislim da ovo nije puno skupo ni napravit..



user posted image user posted image user posted image  kuća prelijepo izgleda i ima dovoljno prostora
samo ne počinji bez jedno 100 000 kmuser posted image user posted image user posted image user posted image
znam cijene građevinskog materijala, majstora svih profila i sigurno ti toliko treba a ako ne i više
sve zavisi kakve ćeš blokove, kakav crijep, prozore i vrata, a o unutrašnjih radovima da ne govorimuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu andjela I)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Kuća ili stan?
28.9.2010 12:40:07   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Nedi

Vezano za montažne kuće...meni uvijek padne na pamet scena iz američkih filmova kad se auto zapuca u kuću i odmah proleti kroz 3 prostorije. Ili kad tornado nosi cijelu kuću i to mi je dovoljno da se odlučim za čvrstu gradnju.
Meni je stan + vikendica idealno rješenje. Kad se poželim zelenila idem na vikendicu a i imati ću se gdje odseliti kad se N oženiuser posted image




uh Boga mi o tome ne razmišljam, nek oni sele user posted image user posted image user posted image  i ja sam sebi sama zaradjivala nisam čekala da mi mama i babo dadnu
Čak šta više stalno sam im govorila da sve prodaju, kupe neku malu garsponjeru i da putuju a oni user posted image
Ziki možda si u pravu al u svakom slučaju bi imala troška, montažne kuće jesu lijepe al se bojim npr zemljotresa il sl, dal bi izdržale itd
A kontra ploču sam htjela praviti jer smo mi htjeli da imamo garažu
Znam ja šta je mrtva ploča, obični zaliveni beton na prethodno utabanom terenu koji je posut kamenom

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *