|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako pravite supice
29.8.2009 15:51:16   
selma1980
REMZY pomoc kako pravis supicu i sta ubacujes i da li ubacujes sta od zacina mojoj bebi ce sad 13-og biti 6 m user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 29.8.2009 19:39:40 >

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: kako pravite supice
29.8.2009 16:15:54   
batterfly
IZVORNA PORUKA: Amrino RR



IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ja nekada napravim obicnu supu i dam mu je iz solje da je popije. Mislim da je to mnogo jednostavnije nego je probati dati kasikicom . Ponekad u obicnu supu na kraju dodam malo vise prosa ili jaje pa se zgusne a ponekad je udrobim.
Onaj fol sa zamrznutom supom je super!
Ovaj jede supu prije gl. obroga ali malo- cisto par gutljaja da ga ne zasiti a ponekad ako je ova dr. varijanta to mu dojde kao glavno jelo.





Umutis jaje viljuskom...i dok supa (koja je gotova) kljuca ubacujes jaje konstantno mijesajuci. (ja i jaje i supu mijesam onom zeljeznom mutilicom) Pustis jos minuticu da kuha i gotovo!
Jaje mozes ubaciti u skoro svaku supu i ja to vrlo cesto pravim!






Joj nadam se da sam dobro kopirala..user posted image
Amra, zar ne stavis u to jaje malkice brasna...Jer ja sam tako pravila, vise ne pravim, ali kao da se sjecam da sam stavljala brasna(vrlo malo)??'
I kako dodas taj proso??Nisam nikad sa prosom pravila supicu???

Ja cesto napravim supicu tako da iskuham koljenicu ili batak, ne bitno..obavezno stavim mrkve, nekad u kolutovima nekad izrendam, zatim meso iščopkam na sitno i dodam malo tjestenine, i kada tjestenina bude skoro gotova dodam noklice koje pravim od jajeta, tako sto jaje umutim, malo posolim i dodam griz i zatim kasikicom odvajam (po malo) i stavljam u supu...
Moja djeca su odrasla na ovoj supici i pravo je ukusna...Mada sam, kada su bili manji, u to dodavala dosta raznog povrca, ali sada ne...i nekad bih kao zamjenu (umjesto noklica), pravila ovako kao Amra sa jajetom...
A dobro dodje i mamama koje izbjegavaju nadrobiti hljebuser posted image a

< Poruku je uredio batterfly -- 29.8.2009 16:16:35 >

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: kako pravite supice
29.8.2009 19:26:09   
Anushka
selma cemu suze? ja ponekad umijesam skuhan krompir pa napravim pire krompir na supici, a nekad kasiku-dvije rizolina i isto dobijem kao kasicu. rizolino mi samo za to i sluzi. najbolja mi je opcija kao sto amrino kaze dam mu da popije.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: kako pravite supice
29.8.2009 19:32:19   
bebbe RR
JA nisam još nikada napravila klasičnu supicu za Emu. Nekako mi "ispadnu" kašice, nakon što sve smiksam. A, par puta sam joj dala supice kašičicom, kada mi jedemo, i jako joj se je svidjela. No, još joj ne dajem kao predjelo, jer ionako ne jede puno, pa me je strah da je ne zasitim tekućinom.  

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: kako pravite supice
29.8.2009 19:35:23   
Anushka
bebbe to bi joj mogao biti dobar izvor tecnosti ako bi htjela jer kazes da samo dojiuser posted image

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: kako pravite supice
17.9.2009 14:12:49   
dana3
jedna mrkva
pola glavice crvenog luka
pola parike
pola paradajza
malo persuna
pileca prsa isjeckana na komade sa odstranjenim zilicama
sv eto skuham u litri vode i gledam da ta kolicina vode i ostane
kad je skuhano,izmiksam ali ne potpuno vec da se osjete mali komadici povrca i mesa
vratim supu u serpu i dodam u nju izmjesano brasno sa vodom(mala kaskica brasna) i dodam findzal tecne povlake.kad prokuha odvojim za danasnji rucak a ostatak zamrznem


selma1980 ,eto-nikakvi zacini kao vegeta ,so i sl se ne stavlja u djecije supice i kasice

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: kako pravite supice
17.9.2009 15:00:53   
Amrino
Ja nikad ne stavljam brasno. Ono je potesko za stomak a i tako u supi je poluprijesno...Ne znam - to je moje misljenje a i negdje sam procitala da to treba izbjegavati, kao i zaprske.
Ja sam zadnjih dana pravila pilecu i od kostiju (prvo u pretisu raskuham batacic ili kost a onda u serpi pravim supu).
Ponekad ubacim tjesteninu, pnekad tarhanu ili proso (proso se stavi kao i tjestenina- u kipucu supu a kada je mrkva i ostalo gotovo jer tjestenini treba manje vremena da bude gotova).

Evo jedan recept. Raskuhati kost u pretisu. Na malo maslinovog i malo putera izdinstati isjeckanu mrku i korjen celera i persuna pa kada malo pusti narandjastu boju- zaliti vodom od kosti. Pustiti da kuha sve dok mrkva ne omeksa. Zatim dodati dosta svjezih listova persuna, tjesteninu te zacine po zelji. Kuhati na tihoj vatri dok tjestenina ne bude gotova.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: kako pravite supice
17.9.2009 21:03:34   
acudesa
IZVORNA PORUKA: žana o8

Možete li mi objasniti kako pravite supice? Kod mene nikada nije baš supa nego više kašica , jer izmiksam npr.piletinu i povrće i više mi liči na kupovne kašice-malo je gušće. Ne znam kako bi joj dala klasično rijetku supicu , jer bi više bilo svuda osim u ustima.Ako neko pravi supice onako baš rijetko , molim da mi objasnite kako je date bebi? Hvala mame.

koliko toliko da pojede supice, super je, samo ti njoj daj tako
uči da jede a i zdravo je za nju
ja svom sinu svaki dan dajem supice, na mesu (teleća šuplja kost, komad koljenice-isječe mi je mesar na 5 dijelova, masnije teletine, piletine, ...) a dodajem obavezno mrkvu, a ostalog povrća šta se nađe (tikvica mlada na kockice, patlidžan na kockice, karfiol, cvjetača, prokule,...)
tu ima dosta tvari koje su potrebne bebi, još voće, slatki obrok i mlijeko-šta ćeš bolje

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: kako pravite supice
1.12.2009 23:26:42   
Apotekarka
Moj nece supice nikako nekoliko put sam mu probavala dati...katastrofa....

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: kako pravite supice
8.12.2009 23:13:50   
cija
IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Moj nece supice nikako nekoliko put sam mu probavala dati...katastrofa....


hej draga...šta ti svom daješ od hrane?


_____________________________

Naša bebica Ajlin-Annam je na svijet došla 19.06.2009 u 17.25h

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: kako pravite supice
8.12.2009 23:24:17   
Apotekarka
Dajem mu piru,onda skuham mrkvu,koju brokulu,krompirica malo i ispasiram,supe sam mu pilece pravila ali svaku je oplakao,a dajem mu i ove gotove slatke kasice tj.vocne...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: kako pravite supice
8.12.2009 23:29:15   
cija
IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Dajem mu piru,onda skuham mrkvu,koju brokulu,krompirica malo i ispasiram,supe sam mu pilece pravila ali svaku je oplakao,a dajem mu i ove gotove slatke kasice tj.vocne...


evo ja baš sad probala svojoj dati hipp teletinu s rižom i mrkvom...povraća joj se user posted image  Sutra nastavljam,s tim da sam kupila blender,pa mislimda ce joj se vise svidjeti kad ja napravim

_____________________________

Naša bebica Ajlin-Annam je na svijet došla 19.06.2009 u 17.25h

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: kako pravite supice
8.12.2009 23:31:54   
Apotekarka
Moj je danas jeo tu kasicu i mogu ti reci da mu se svidjela...to sam mu prvi put dala da probam

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: kako pravite supice
28.12.2009 11:49:21   
Anoniman
mi obozavamo,supice juce sam mu bas pravila ,stavila sam jedan krompiric,mrkvu,brokulu i sve dobro izgnjecila viljuskom svidjamu se user posted image user posted image
zanima me,smijemli u supice stvaljati ,tjestenine ili je jos rano za touser posted image .....

(odgovor članu Apotekarka)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: kako pravite supice
28.12.2009 11:55:44   
lilix
ja sam stavljala tarhanu i fideline od heljdinog brašna, Beni je inače volio supice pogotvo s tjesteninom i brokulama; kada je napunio 11 mjeseci počela sam i ovu tjesteninu standardnu (s pšenicom) koristiti

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: kako pravite supice
2.1.2010 10:27:45   
Mya_81 RR
Koliki bi trebao biti omjer mesa (piletine) i vode kad se pravi supica za bebu koja nikad nije probala meso user posted image

Ja znam koliko nama stavim, ali mi se to nekako čini previše za nju...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: kako pravite supice
2.1.2010 12:07:19   
mojbebac
nije mi jasno kako dajete bebi meso? izblandate ili ....? ja iskuvavam kost ili meso i u toj vodi pravim supu ali meso joj nisam danala jers e plasim da je tvrdo....?

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: kako pravite supice
2.1.2010 13:48:53   
Mya_81 RR
 Meso se za male bebe blenda isto kao i voće i povrće....kad dodju zubići i kad bebi nauči žvakati onda je to druga priča...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: kako pravite supice
2.1.2010 13:51:51   
Hanady RR
Njbolje je početi sa piletinom naravno...ja svojoj bebici izblendam sve zajedno, supa sa povrćem, mesom i tjesteninom...a znamo malo i hljeba zadrobiti....spuca i spava ko top.

Mi juče malo graha jeli, doduše samo ona voda bez graški...al ona je spucala....i spavala i super je. Mama me namusaletila...tačno nisma smjela spavat vas noć sve kontam da joj nešto nebude.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: kako pravite supice
2.1.2010 21:16:36   
škorpija
od kojeg mjeseca se  smije bebi stavljati tjestenina u supuuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: kako pravite supice
2.1.2010 22:01:43   
Mya_81 RR
Na kalendaru po kojem se mi uglavnom vodimo piše da tjestenina ide od 9 mjeseca...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: kako pravite supice
2.1.2010 22:46:16   
iv@ncica
i  ja  tako  gusto  pravim  juhice..iskuham  kost,  piletinu  ili  teletinu ili  sta  vec, pa  ubacim ( sada  prije  nisam  dok  je  bio  manji) domačeg  peršuna,mrkvicu  ili  malo  crvenog  luka,  krumpiric  ili rizu ponekad  integralnu ona  se  kuha  sat  vremena, te  brokulu  ili  karfiol,  tikvicu,  nekad  par  zrna  biže ili  par  listića  špinata  svaki  dan  nešto  drugo  i  na  kraju  sve    skupa  izblendam  i  dam  mu  kao  kašicu tako  više voli, a i  cjelovit  je  obrok i ponekad  stavim   malo  maslinovog  ulja  ako    mi  je  gušće  i  ako  smo  u  pokretu pa  mu  nosim  ručak, a  krompir  ili  riža  popiju  tekućinu. Nisam  mu  još  davala  tjesteninu  ni  kruh,  jer  još  ne  jedemo  gluten,pa  i  ja  jedva  čekam  da odemo  na  kontrolu  sad , da nam  vidi  stanje  pa  da  mu   malo  hrana  bude  raznovrsnija..ovako  krompir ili  riža  uz  izmjenu  povrča  dosadi  malo...ali  i  integralna  mi  je  riza  fina

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: kako pravite supice
2.1.2010 22:50:35   
škorpija
Na kalendaru po kojem se mi uglavnom vodimo piše da tjestenina ide od 9 mjeseca...


Evo i ja sam skinula neki kalendar sa coolinarke i isto piše 9. mjeseci pa ćemo još sačekati

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: kako pravite supice
3.1.2010 11:01:00   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: škorpija

Na kalendaru po kojem se mi uglavnom vodimo piše da tjestenina ide od 9 mjeseca...


Evo i ja sam skinula neki kalendar sa coolinarke i isto piše 9. mjeseci pa ćemo još sačekati


To je taj kalendar user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: kako pravite supice
3.1.2010 19:18:56   
teta berta
Nika obzava juhice, samo sto nece da jede nista drugo i to me malo zabrinjava... Od kad sam joj prestala miksati ovu hranu koju mi jedemo slabo jede, samo cokolino, griz, hrenovke. ponfri, to bi mogla jesti svaki danuser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *