|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Obicaji i Danasnjica...
11.8.2009 22:23:26   
Mya_81 RR
Joooj, nedavno kad sam bila s Minjom u bolnici jedna cura u sobi mi reče, a njoj rekli (naravno) njena mama i svekrva - da male bebe iste dobi, a koje još ne znaju komunicirati ne smiju biti u istoj prostoriji jer ako im se pogledi susretnu neće nikada naučiti pričati user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Obicaji i Danasnjica...
11.8.2009 22:23:27   
žana o8
Bože sačuvaj, a to za ogledalo je i meni svekrva rekla, kao ne valja bebu pred ogledalo, ko biva đavo će izaći iz ogledala i ureći bebu. A ja njoj to namjerno stavljam i još sam pokupovala sve igračke sa ogledalcima i čekam đavla user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Obicaji i Danasnjica...
11.8.2009 22:24:51   
dinaa
Ima i ova da ni slucajno ne valja da beba pokisne dok ne navrsi godinu dana user posted image user posted image user posted image user posted image .
A cula sam i ovo za ogledalo.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Obicaji i Danasnjica...
11.8.2009 22:25:28   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: Ex Yu

IZVORNA PORUKA: Lulu_

...mora doji djete...



Meni je to tako slicno cak i patronazna rekla i to malo stucnije u smislu:

"natekle su mu sike zato sto si ti dobila upalu dojke pa od hormona, sto u narodu kazu doji ga mora, i da stavljam aicdi borici ako se nesmanji da idem doktoru"


da zna se to desiti i meni je doktorica rekla od hormona i da stavljam obloge ako se desi ali da djete doji mora.......................

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Obicaji i Danasnjica...
11.8.2009 22:28:40   
Anoniman
pu,pu,pu

odoh da stavim luk na andreja i da poskidam sva ogledala pokuci...

laka vam noc

pu,pu,pu









user posted image

(odgovor članu Lulu_)
  Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Obicaji i Danasnjica...
11.8.2009 22:29:31   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Ex Yu

IZVORNA PORUKA: Lulu_

...mora doji djete...



Meni je to tako slicno cak i patronazna rekla i to malo stucnije u smislu:

"natekle su mu sike zato sto si ti dobila upalu dojke pa od hormona, sto u narodu kazu doji ga mora, i da stavljam aicdi borici ako se nesmanji da idem doktoru"

e

Moja Minja je s tim imala problema...od mojih hormona u trudnoći je dobila upalu dojke, tj.mastitis user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Obicaji i Danasnjica...
11.8.2009 22:30:51   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: Mya_81

IZVORNA PORUKA: Ex Yu

IZVORNA PORUKA: Lulu_

...mora doji djete...



Meni je to tako slicno cak i patronazna rekla i to malo stucnije u smislu:

"natekle su mu sike zato sto si ti dobila upalu dojke pa od hormona, sto u narodu kazu doji ga mora, i da stavljam aicdi borici ako se nesmanji da idem doktoru"

e

Moja Minja je s tim imala problema...od mojih hormona u trudnoći je dobila upalu dojke, tj.mastitis user posted image


alit i si joj na adekvatan nacin pomogla... zamisli one jadne bebe po selu kojima onda svekrvetine uzmu izmuzat mljeko iz sike...koji su to bolovi...jadna mala djeca i glupe neuke zene

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Obicaji i Danasnjica...
11.8.2009 22:33:53   
Golubica
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Joooj, nedavno kad sam bila s Minjom u bolnici jedna cura u sobi mi reče, a njoj rekli (naravno) njena mama i svekrva - da male bebe iste dobi, a koje još ne znaju komunicirati ne smiju biti u istoj prostoriji jer ako im se pogledi susretnu neće nikada naučiti pričati user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


I meni ovo nema ko nije rekao. Ali zamislite onda da generacije ne bi trebale pricati - sjetite se samo da bebe budu u bolnici jedna do druge. A ustvari sta je sa blizancima, koji su takodjer skupa. user posted image


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Obicaji i Danasnjica...
11.8.2009 22:33:59   
Mya_81 RR
Istina, ne bih se usudila sama raditi takvo nešto, ali kod ove upale se ne treba stavljati nikakve obloge već ako je naotečeno taj gnoj se mora istisnuti van user posted image naravno od strane osobe koja zna šta radi....

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Obicaji i Danasnjica...
11.8.2009 22:35:30   
Mya_81 RR
Ma, sve se svodi na to da su te priče čista - GLUPOST!!!!

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Obicaji i Danasnjica...
11.8.2009 22:43:47   
Ex Yu
ja sam isla kod zaove a bil aneka zenturaca i kaze nemojte ih stavljati blizu a pogotovo da se nedoticu rukicama dok neprohodaju ... ja gledam ko tele u nju nista mi nije jasno reko zasto ... kaze ostat ce ti nijem ... a boze sacuvaj

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Obicaji i Danasnjica...
11.8.2009 23:10:18   
Chuchi
IZVORNA PORUKA: mala mu
e da i ja sam čula to za mačkuuser posted image ..kaže jedna komšinica-njena generacija da je ona šutala mačku nogom dok je bila user posted image (valjda joj puno dosađivala) pa joj sada sin pravo čupav...a ja kad mu vidim oca mogu i skontati na koga je čupav...pa ćaća mu ima više dlaka na ruci nego ja na cijelom tijelu....


Mora da je i sveki sutala macke po putu user posted image user posted image I meni su to govorili! Za svaki slucaj ja sam bjezala od macaka!

IZVORNA PORUKA: Breskva
Neki dan nešto pričam sa svekrvom i spomenu ja zmije kad ona nešto pu,pu,pu ko nevalja spominjat to pred dijetomuser posted image user posted image user posted image ...Ja u nju blenula ostala bez teksta.user posted image


Moja uhvatila sljepića, stavila u nekakvu zdjelu i zove me da vidim, ja prilazim s djetetom kad ona : Ne ne ne smije on vidjeti to, nosi ga user posted image
A i svekar se odmah poceo nadovezivati : jest jest, ne smije... user posted image

IZVORNA PORUKA: sahara
A jeste li upozoreni da bebu ne stavljate pred ogledalouser posted image , ja jesam ali slusam ahhhhaa, malo sutra

Slusam ja ali u zadnje vrijeme smetnem s uma, pa se bebac nekad lezeci na nasem krevetu ogleda na velikom ogledalu koje je na ormaru.
I bude mu cudno, pa gleda, gleda, pa onda vidi mene u ogledalu, pa se okrene gleda me iza sebe.. user posted image nije mu jasno...
a kazu prepadne se djete, ma nije tacno... ma ko ih shisha !

IZVORNA PORUKA: Shee
joj, možda bih se i ja trebala namazati kakvim lukom.user posted image
meni jedna skoro reče da djetetu dam vode obavezno poslije podoja jer joj je mlijeko premasno.user posted image


Daj joj i cackalicu nek procacka zube, mozda joj je sta i zapalo od silnog pecenja... user posted image user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: Mya_81
Joooj, nedavno kad sam bila s Minjom u bolnici jedna cura u sobi mi reče, a njoj rekli (naravno) njena mama i svekrva - da male bebe iste dobi, a koje još ne znaju komunicirati ne smiju biti u istoj prostoriji jer ako im se pogledi susretnu neće nikada naučiti pričati


Ja cula da ne valja da se gledaju ustvari! I kada sam bila djete imala sam priliku da vidim kako zene kad naidje druga sa malom bebom, brze bolje okrenu svoje djete da se ko biva ne gledaju user posted image A sva djeca vala progovorise, kad promelju ne staju user posted image

IZVORNA PORUKA: dinaa
Ima i ova da ni slucajno ne valja da beba pokisne dok ne navrsi godinu dana user posted image user posted image user posted image user posted image .
A cula sam i ovo za ogledalo.


Cula sam i ja i jos da ne valja djeciji ves da pokisne, niti da zanoci, da ga uhvati mrak napolju user posted image Pa nesto ne valja s djetetom po noci ispod strehe.. oojjjj ko ce to sve popamtit , ko sto neko rece? Najbolje tefter pa pritefterit sve, a onda svake minute izvlacit, provjeravat da nismo sta pogresno uradile.. ne d´o Bog !

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Obicaji i Danasnjica...
13.8.2009 1:11:11   
ena23
IZVORNA PORUKA: Lulu_

ali da ti vidis kad ona to rece.....ja prvo ne skonta sta hoce ona od mene
reko STA kaze ona mene mozda je doji mora
reko sta bona i nebila pricas ne razumijem
doji je mora
dakle da ti objasnim...navecer kad svi zaspemo dodje mora (kao mora ona nocna mora ali u nekom obliku valjda) i doji od bebe siku...
mozes li ti to sebi slikovno predstavit
doji je mora
bebu po noci dodje i doji mora


E ovo je fakat bolesno, ne smjesno nego bolesno... uh gdje procitah... cuj dodje mora  i doji djete i onda glupace izmuzaju djete maleno... oh majko mila... to je gore nego ono da se djete veze za dasku da bi mirnije spavalo...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Obicaji i Danasnjica...
13.8.2009 1:18:08   
Anoniman
Al meni je najinteresantnije kad počnu nabrajati ne valja ovo, ne valja ono.... pa kad pitam zašto user posted image  niko nema odgovor user posted image  nego eto jednostavno ne valja user posted image user posted image  Pa daj razlog ..... Ma sve su to izmišljotine, bilo ženama dosadno user posted image

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.11.2009 15:39:11   
ena23
Bila sam u rodnim krajevima user posted image Pa je zaista vrjeme da osvjezim temu:
Svekrva pokusava da me ubjedi da se djete mora "nadrzavati" tj. moras ga na rukama drzati, drzati, drzati, drzati, i jos duuuuuuuuuuuuuuuuuugo drzati da bi se sto vise umorilo i onda bolje spavalo user posted image I ja sam nju pokusala ubjediti da nema potrebe da je djete toliko na rukama, ako hoces da se pravilno razvije na dekicu s njim i valjati se po podu, bolje ce se tako umoriti i vjezbati svoje misice- al mi nesto nije vjerovala... user posted image




_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.11.2009 15:44:23   
ena23
Evo jos jedna taze od mamine kolegice s posla (naznacit cu da radi u bolnici!):
Ako djete puno place treba ga okupati lugavom vodom (vodom pomjesanom s lugom iz peci). Jer se vjerovatno zena od macku omanula dok je trudna bila. Eh eto kad se okupa djete tom vodom onda s eona prcjedi i ostavi se taj lug- kad ti ujutro ustanes ono od luga sve se dlake stvorile! E kad te dlake spalis djete vise nece plakati!
Eto da znate, ako bi vam djete plakalo...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.11.2009 15:46:48   
Nunichi
Ima li neko kilogram luga da mi proda? user posted image user posted image user posted image user posted image
Vidim Ena, zabavan vikend bio. user posted image user posted image

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.11.2009 15:51:06   
sheri
ena, strasno mi je ovouser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.11.2009 15:53:13   
Sonja
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Ima li neko kilogram luga da mi proda? user posted image user posted image user posted image user posted image
Vidim Ena, zabavan vikend bio. user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

imam ja...prodajem okolo kome zatreba bas za to..
cijena ko tebiuser posted image

jel ta rekla od kojeg uglja luguser posted image
banovicki ....onaj s dubrava...user posted image

< Poruku je uredio Sonja -- 16.11.2009 15:54:40 >


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.11.2009 15:56:31   
danim
samo da kazem pa nemamo mi samo obicaje evo u svedskoj kad se moja jetrva porodila i kod djeteta bile otekle i pomodrle sisice i mi bile sa njim na kontroli kod doktora i on isto veli za to da dijete doji mora da mu mazemo bijelim lukom i mi to radile i nakon dva dana nestalo to vam je ziva istina pa nisu samo u Bosni sto imaju obicaje i vjerovanja znaci ima toga svuda isto imaju puno toga sto se i kod nas dole vjeruje i gleda pa sad neznam sta covjek da misli

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.11.2009 15:59:11   
ena23
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Ima li neko kilogram luga da mi proda? user posted image user posted image user posted image user posted image
Vidim Ena, zabavan vikend bio. user posted image user posted image



Sta vikend, zabavna sedmica! user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.11.2009 16:01:40   
Nunichi
Auuu... user posted image user posted image Neka hajde, sve je to za ljude. Pa ko voli nek izvoli. user posted image
Sonja, hvala za lug, dogovoricemo se oko preuzimanja. user posted image

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.11.2009 19:31:00   
nannah

IZVORNA PORUKA: Mya_81

Joooj, nedavno kad sam bila s Minjom u bolnici jedna cura u sobi mi reče, a njoj rekli (naravno) njena mama i svekrva - da male bebe iste dobi, a koje još ne znaju komunicirati ne smiju biti u istoj prostoriji jer ako im se pogledi susretnu neće nikada naučiti pričati user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

da zato su valjda svi blizanci na svijetu mutavi! :-D

_____________________________

-------
Lolo, 27.08.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.11.2009 19:36:41   
nannah

IZVORNA PORUKA: danim

samo da kazem pa nemamo mi samo obicaje evo u svedskoj kad se moja jetrva porodila i kod djeteta bile otekle i pomodrle sisice i mi bile sa njim na kontroli kod doktora i on isto veli za to da dijete doji mora da mu mazemo bijelim lukom i mi to radile i nakon dva dana nestalo to vam je ziva istina pa nisu samo u Bosni sto imaju obicaje i vjerovanja znaci ima toga svuda isto imaju puno toga sto se i kod nas dole vjeruje i gleda pa sad neznam sta covjek da misli


Sisice nateknu od hormona i stvori se upala - moze i u zenske i u muske djece; a luk ima antibiotsko djelovanje (ako ga jedes ili trljas - ne ako ga objesis oko vrata) tako da sve to ima smisla. Mnoga ta vjerovanja imaju neke logike i stvari djeluju a bez da narod zna zasto... al neka su naprosto blesava -kao ova s ogledalom, jer je narod ogledalo gledao ko cudo pa mu i danas nije bas najjasnije kako se to lik vidi u ogledalu i tko je to "zapravo".. ( i sto je s druge strane ogledala)... user posted image

_____________________________

-------
Lolo, 27.08.2009.

(odgovor članu danim)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.11.2009 23:48:35   
Suzana
IZVORNA PORUKA: nannah


IZVORNA PORUKA: Mya_81

Joooj, nedavno kad sam bila s Minjom u bolnici jedna cura u sobi mi reče, a njoj rekli (naravno) njena mama i svekrva - da male bebe iste dobi, a koje još ne znaju komunicirati ne smiju biti u istoj prostoriji jer ako im se pogledi susretnu neće nikada naučiti pričati user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

da zato su valjda svi blizanci na svijetu mutavi! :-D


Evo mame blizanaca njenog komentara:

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Suzana -- 16.11.2009 23:49:12 >


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu nannah)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *