|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
3.6.2010 22:23:03   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: tajra

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

e kad pričate o osigiranju...za one koji imaju naše redovno osiguranje...potrebno je da uzmu međunraodno osiguranje...
mi ga imamo sa mnog zemljama potpisano...ima i Hrvastka i Crba Gora...

u DZ kod pedijatra uzimate tzv Potvrdu od ljekara o zdravlju djeteta ( izvod iz historije bolesti) i to plaćate 5 KM po osobi.

Odete sa tim potvrdama i ovjerenim knjižicama u Sovijano vaše ( u kantonu sarajevo na skenderiji, šalter lijevo 1) predate to i za 24 sata dobijete poziv da dođete po potvrdu o međunarodnom osiguranju....za djecu na ovaj papir o osiguranje potpisuje se oba roditelja.

Kratko, jeftino a efikasno....
i još nešto mi sa svojih plaća plaćamo ovaj vid osiguranja...ne znam zašto ga nebi koristili.
ja sam poršle godine uzela za sve 4 nas i ove ću aBd...
najduže se može uzeti na '0 dana...





Ljubim te pametnu....bas ti hvala...user posted image

P.S.Ja ovo stvarno nisam znala, a vjerujem ni mnogi.
Mozda bi trebalo ovo kao informaciju na posebnu temu, svima je korisno...

prijedlog prihvaćenuser posted image
nova tema sa detaljnijim informacijama postavljena
KLIK



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
11.6.2010 12:11:58   
Adana
Maloprije je muz otisao do Socijalnog na Skenderiji da pita da li nam ta potvrda o medjunarodnom osiguranju  moze biti gotova u ponedjeljak ako je danas predamo (da ne pocinjemo nesto ako ne moze biti gotovo jer u utorak jako rano putujemo aBd) i teta mu je rekla da mu nista ne smije garantovati! user posted image
Navodono oni salju potvrdu od ljekara sa nekim obrascem koji se popuni postom nekoj komisiji koja to odobrava, sta li, i onda oni njima jave kada odluce user posted image . A kako ide vikend nista nije sigurno, jer male su sanse da ce ta komisija to danas dobiti i ako dobije da ce ista odlucivati.  Teta kaze da inace treba od 2-5 dana da se to zavrsi... user posted image

Eto drage moje pa da znate da mozete planirati. I da, dr. mi je rekla da dovedem Asju kada budem dolazila po potvrdu...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
22.6.2010 11:32:30   
Trnoruzica
Ma, naravno da mozes. U bilo koje osiguranje, i platis, ja mislim oko 1,15 po danu.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
22.6.2010 11:48:23   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Trnoruzica

Ma, naravno da mozes. U bilo koje osiguranje, i platis, ja mislim oko 1,15 po danu.

a koja je razlika izmedju ovog sto je hanady napisala i tog osiguranja?user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
23.6.2010 12:05:57   
Trnoruzica
P ako ostajes 15 dana, ovo od Hanady dodje jeftinije user posted image

Ovako kako sam ja napisala, valjda te osigurava osiguravajuca kuca, ovaj drugi nacin je preko naseg zdravstva, valjda user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
23.6.2010 12:30:18   
Hanady RR
Kad sam ja prošle godine krenula na more sa djecom ...jednoj 3 godine nepune a drugoj 4 mjeseca...
u auto nije mogla ni šibica da se uabci...
ja sam sjedila odzada između autosjedalice i bebicica...e to je bilo putovanje...
kad me tamo muz poželio odvesti na večeru ja skontam nisma ponijela niti jednu haljinu...al zato sam po drvenika snadbjevala ljekovimauser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
23.6.2010 13:06:27   
emma.L
Meni je spisak spreman još od prošlog vikenda, a kupovina me čeka sljedeći vikend. Moram se dogovoriti za auto user posted image  jer mi ne pada na pamet sve tegliti na 4. kat, pa u utorak opet sve u auto (nema lifta).
I sve tražim zamjene, tako da umjesto tute idu dezinfekcijskoe maramice i plitki nastavak za šolju, spavanje će biti kući, pa ne trebamo ni dušek za plažu. Samo me zanima što ću još poizbacivati sa spiska do subote user posted image , nekako sam zaključila i da joj čamac više nije zanimljiv jer će trčati okolo i kupati se, hehe. Sreća pa je gepek ogroman.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
23.6.2010 13:15:55   
Hannica
Ja sam vec kupila kremice za suncanje(kod svercera vrlo povoljno,zato volim Zenicu user posted image ),dva sesirica (mogu ih bacit jer je hana odlucila da vise na fura sesire i neda ni blizu glave da ga donesem user posted image ),bazencic za brckanje na plazi,slaufic za kupanje u moru,htjela sam joj kupit kupaci kostim,ali sam shvatila da stvarno nema smilsla pa necu,isto vazi i za gumene sandalice.
Uh...sta jos sve treba...user posted image ,ali ne zurimo neznam ni kad idemo,malo smo odgodili.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
23.6.2010 13:24:03   
salmy
Obzirom da i mi idemo kod "svojih" krevet i mrezice mi ne trebaju,mozda ni toliko peskira,ipak mogu nesto oprati brzinski.Ali covjek se boji da sta ne izostavi! najgora stvar je kad se vratimo da perem nesto sto nisam ni pogledala a ne obukla! sad je definitvno prioritet user posted image i njegove skalamerije, ja samo kupaci i par majcicauser posted image user posted image
Meni je frka kako da perem user posted image na plazi,jer nisam u mogucnosti ici do sobeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image mozda samo brisati maramicama 

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
23.6.2010 13:26:38   
Anoniman
ja sam nosila vodu u flasi...ona se ugrije na onom suncu ama bas...pa bi ga samo malo saprala

< Poruku je uredio mama alma RR -- 17.8.2010 12:48:11 >

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
23.6.2010 15:10:47   
emma.L
salmy, mi smo se brisali maramicama. Ništa nam nije bilo, jer nikada nije ostala dugo nepresvučena. A sunce smo koristili za grijanje kašica ako smo na plaži user posted image .
Što se tiče mene i garderobe - dvije haljine za plažu i terasu, jedna suknja i par majica ali da se sve može kombinirati uz jedne sandale i tašnuuser posted image .  
Nego, je li itko koristio Autan sprej za bebe? I postoji li taj proizvod prilagođen djeci? Vidim razne reklame (sada ona sa kukuruznim škrobom da zaboraviš da si ga nanio user posted image ), ali nikad nismo to koristili. Budući da ćemo najviše vremena biti na terasi, čak i Emin krevet planiram uvečer iznijeti da je ne tjeram na spavanje, mislim da bi nam to bilo pametno rješenje.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.7.2010 10:46:52   
škorpija
šejla super ti je spisak isprintaću ga sebi kad se budem pakovalauser posted image user posted image user posted image user posted image  i onda štrihirati da šta ne zaboravim, samo ću dodati da smo mi kupili imali šatorčić za spavanje na plažiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
14.7.2010 7:58:56   
Ilhana RR
APOTEKA:

toplomjer
gaze
flasteri
autan family (za djecu straiju od 2 godine)
paracetamol (za temperaturu)
enterofuril (za proliv)
acidi borici (za obloge nakon ujeda insekta)
bepanten ili bivacin sprej (za zguljeno koljeno i sl.)
krema za suncanje (SPF 50)


OPREMA:

Tuta - mozda nisi pocela da odvikavas bebu pa ti i nece trebati
Krevetac - mozda ima tu gdje idete, raspitaj se ;)
Posteljina (vreca za spavanje)
Kolica (mreza protiv komaraca)
Bazen ili camac
Slauf
Dusek (za spavanje na plazi) - Moja je na moru spavala u kolicima
Tanka dekica (za spavanje na plazi)
Sesiri, kapice – za plazu
Tanke majice – za plazu
Gumene sandalice
Pelene za kupanje - Meni je kao sto maja kaze ovo beze, dobro je kad si na bazenu u slucaju "nezgode" al na plazi netreba
Male kupace gacice (za slikanje :):):))
Platnene pelene – za brisanje
Frotir ogrtac
Peskiri
Igracke - mislim da netreba jer ima toliko puno zanimljivi stvari na plazi koje si zabavije od igracaka za igranje ;)
Gardarobica (nesto deblje za hladnije vrijeme I trakice za preko usiju, za setnju nevecer)
Pelene
Krema
Vlazne maramice
Kupka i losion
Sudje (flasice, kasike, zdjele…)
Tene, snadalice – za setnju

+ ne zaboravite PASOS I PARE

Evo ovo boldirano je sta ja mislim a ostalo je sve potrebno ;)


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
14.7.2010 8:15:23   
veeseelaa
ma ko ide u Hrvatsku ili C.Goru na more pola stvari mu ne treba da nosi iz Sarajeva, ima brate sve i dole kupiti.... jedino ponijeti garderobe što više, flašice i kolica....
ja sam prošle godine nosila ko magarac, ove Boga mi neću
Čak sam i sokiće i pelene nosila user posted image user posted image user posted image user posted image  ma bježi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
14.7.2010 8:22:40   
pocahontas
eh da, ovo za apoteku, kontam danas odletiti kod pedijatrice, ide li ista od navedenog na recept tipa za proliv i sl. je li neophodno da se ipak s njom konsultujem za sinopen, enerofuril, panadol baby mi je ok, to vec imamo, ima neki rastvor u apoteci lektrolita za slucaj ne daj BOze proliva, mada kontam posto doji ne bi trebalo da dehidrirauser posted image iazvrsi ne do bog na infuziji...joj mene, odoh ja olalalalauser posted image user posted image

i za igracke mi je korisno treba li sve to prititi jer on plaho i nije zainteresovan za njih nesto extra..mozda za poneku, uglavnom daljinski, mobitel i fotoaparat su zakon...
i samo me brinu kamencici...sve ce ih licnuti, stalvjati u usta grrrrrrrruser posted image rekla sam muzu da cemo ga morati na smjenu pratiti, da zaboravi u toku svoje smjene gledanje čeških guza i sikauser posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
14.7.2010 8:34:13   
Ilhana RR
Pocy ja sam mojoj uzela sprej protiv komaraca, nesmije na dijete do trece godine direktno na tijelo mi je rekla sestrica prije nego sto smo posli na godisnji prosle godine ali smije se nasprejati po odjeci djeteta i da ima svoj efekat.... ja imam obicaj nasprejati i kolica i mrezicu ;) za svaki slucaj (naravno dok mi Lamija nije u kolicima)



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
14.7.2010 9:31:04   
emma.L
Pocahontas, mislim da ništa od tih lijekova ne ide na recept, ali moguće da u ljekarni traže jer je ipak za bebu. Enterofuril, Panadol, nešto za ubode insekata (mi smo nosili Fenistil), kapi za nos i ništa više nismo nosili. Čula sam za Chicco proizvode protiv komaraca, ali se još nisam odlučila nečim Emu mazati ili sprejati. Ponijeli smo Raid aparatić s pijeskom i montirali ga u najdalji dio sobe. A igračke smo nosili samo medu za spavanje i par da se nađu, jer kako kažeš sve drugo je zanimljivije. Pogotovo kamenčići user posted image . Ove godine nije bilo problema, ali prošle ih se nacuclala pošteno dok nismo gledali. I to u vrijeme kad nije bilo govora o soljenju hrane (koja roditeljska neodgovornost user posted image ).

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
20.7.2010 11:44:40   
teacher75
nama u gepek nije stao ni putni krevetic ni suncobran, a vozimo reno lagunu koja ima bas veliki gepek. kolica nam zauzela pola gepeka i ostala polovina otisla na 2 kofera i par stvari i to je to, pa samo da vas upozorim da je to nemoguce ako nosite velika kolica

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
20.7.2010 11:52:54   
hanabanana
Daj teacher, pa kako si to stvari redala.
Meni u Fabiju karavan stala i velika kolica i putni krevetic i ona kućna nosiljka za dijete.
Kad smo počeli vaditi stvari iz auta, isto sport billy.

Ali ove godine nisam nosila ni krevetac, niti velika kolica. Samo kišobran.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
20.7.2010 11:55:17   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

nama u gepek nije stao ni putni krevetic ni suncobran, a vozimo reno lagunu koja ima bas veliki gepek. kolica nam zauzela pola gepeka i ostala polovina otisla na 2 kofera i par stvari i to je to, pa samo da vas upozorim da je to nemoguce ako nosite velika kolica


kako nije???? baš me čudi, ja u gepek pola (koje je zaista mali) prošle godine nosila krevetac, kolica i ostalo
Jesil ti sklopila krevetac? user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
20.7.2010 11:55:45   
teacher75
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Daj teacher, pa kako si to stvari redala.
Meni u Fabiju karavan stala i velika kolica i putni krevetic i ona kućna nosiljka za dijete.
Kad smo počeli vaditi stvari iz auta, isto sport billy.

Ali ove godine nisam nosila ni krevetac, niti velika kolica. Samo kišobran.

nije kod nas karavan, vjeruj mi da smo sve pokusali, nije bilo sanse, ova chicco kolica kad se sklope zauzmu pola gepeka i nema sirine za putni krevetic. suncobran je bio veliki, mozda bi i stao al smo skontali da nam se ne da nosati pa smo odustali i nije nam hb ni trebao u tucepima, bilo je i previse hladovineuser posted image a mm ne da da se ista stavlja po sjedistima, on je bas oprezan u voznji i pazi na sve stvari, sve mora ici u gepek, osim par kesa pod noge user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
20.7.2010 11:56:56   
teacher75
da napomenem da je putni krevetic bio povelik, naravno da smo ga sklopili, veeseelaa, pa nisam bas toliko smotanauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
20.7.2010 11:56:59   
taurus
Uh kad se sjetim šta smo mi sve prve godine strpali u gepek a vozimo WW Vento
Dva kofera, krevetić, kolica velika, hodalica, ručni frižider i svi ostali rekviziti za more i plažu, čak i jedan ruksak sa igračkamauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
20.7.2010 11:58:10   
teacher75
cak sam se bila i pravo posvadjala sa mm jer nije uspio to sve uklopit, pa ja dosla kao pametna, "ja cu to moci bolje", i nije bilo sansi. samo sam se djaba provalila!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
20.7.2010 11:58:55   
emma.L
Teacher, mi u renault lagunu karavan utrpali: suncobran, krevetić, kolica, dvije velike i jednu malu + torbu za plažu i ruksak sa tehnikom, gajbu sarajevske, gajbu povrća i hrane i električni sač (ako netko zna kako to čudo izgleda) user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *