|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mali odbijaci hrane
29.5.2009 23:26:42   
Romali
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Romali- mi smo na pocetku supicu stavljali u solju ili casu i on je jednostavno pio- kao i vodu. user posted image user posted image user posted image One komadice je jeo rukicom.


Nisam probala,a znam neke odrasle ljude koji i sami tako jedu supuuser posted image
Good idea, probat ćemo.



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Mali odbijaci hrane
29.5.2009 23:26:56   
juni
Moja mama kaze da je mene (kad sam bila mala) spasila rendana jabuka i plazma, samo sam to jela user posted image Pa eto pokusajte!

Amrino, citala sam da spice od tresnje mogu biti opasne ako ih se vise proguta pa da te upozorim.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Mali odbijaci hrane
29.5.2009 23:29:35   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: tweety


Višnja nakon koliko poslije ovog obroka oko 11:30 joj ponovo daješ AD?



9       AD (150)
11:30 slana kasica
14       AD (120)
16       vocna kasica
18       mlijecna
21:15 AD (150)
i iza 4 opet AD 150 ml al cesto popije samo 100

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Mali odbijaci hrane
29.5.2009 23:54:07   
Inayat
Moja beba od 4-6mj nije htjela gotovo nikako jesti. Shvatila sam to kao da nije spremna i nisam je silila, vec kad je bila raspolozena pokusavala sam joj davati. Od 6-7mj hvala Bogu je dobro jela i slano i slatko i ja se bila obradovala da je krenulo, od 7 mj pa evo sada do 8mj ma nikako svojom voljom nece. Ona cak i ne vidi sta joj dajem i ne proba hranu vec cim vidi kasiku okrece glavu i stranu i drzi zatvorena usta. Kako rekoh 4 dana je odbijala, peti sam je pocela silom hraniti. Hranim je 2 puta na dan tj ujutro i navece. Izmedju pije mlijeko. Pedijatrica mi kaze da joj uvedem treci obrok, a ja jedva sa ova dva deveram.
Stvarno ne znam sta je. Mozda su zubici. Danas sam joj uzela drugu kasikicu sto je dobra za desni kad zubi nicu i opet isto.
Hranim je na razlicitim mjestima, pokusavam sve ali sve jedva.
Neko spomenu da je beba strajkovala 15 dana i danas sve pojela. Kako je danas pristala? user posted image

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Mali odbijaci hrane
29.5.2009 23:59:38   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: juni

Moja mama kaze da je mene (kad sam bila mala) spasila rendana jabuka i plazma, samo sam to jela user posted image Pa eto pokusajte!

Amrino, citala sam da spice od tresnje mogu biti opasne ako ih se vise proguta pa da te upozorim.



ama ni to mojoj smizli ne pomaze...
do rodjendana je obozavala jabuku, krusku i bananu ... sad ni primirisati...
jos pomjesam s malo Nestle pahuljica i plazma keksa ..ma kakvi...
pa onda sve to stavim u teglicu od Hipp gotove kasice da je zavaram... njoj se iste sekunde oci zacakle ko maci kad vidi misa.. al kad proba samo napravi facu i vrti glavom lijevo desno... a ukusnije je nego kupovna kasica...
na kraju ja pojedem...user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Mali odbijaci hrane
30.5.2009 0:18:09   
Golubica
Kao sto vec napisah imam isti problem danima. Jucer nakon kontrole stolice kod dr ustanovljeni su paraziti u stolici. Ja sokirana ostala, bukvalno se srusila na stolicu kod dr, jer mi je zaista ponizavajuce obzirom koliko se vodi racuna o djetetu i cistoci stana. Dr mi objasnila da zbog toga dolazi do slabog apetita, da kvari krvnu sliku, naravno slabi organizam. Dobijemo sirup i ja odem u apoteku onako sludjena, kad tamo mi apotekarica rece da su se paraziti masovno pojavili.
Danas pricala sa rodicom kad i ona mi kaze isto.

Procitala sam sinoc na netu, a i danas mi prijateljica koja ima djecu to potvrdi, da se dijete cesto cese po NOSU ukoliko ima parazite. Nikoga ne bih da prepalsim, ali eto da imate i tu soluciju. Ja sam malo mirnija jer znam sta je uzrok slabog apetita.
Zelim nam svima da se ove male lopuze konacno projedu.


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Mali odbijaci hrane
30.5.2009 0:23:41   
Visnja RR
a svasta user posted image
nadam se da ce Asjica to brzi rijesiti

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Mali odbijaci hrane
30.5.2009 0:31:06   
tweety
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: tweety


Višnja nakon koliko poslije ovog obroka oko 11:30 joj ponovo daješ AD?



9       AD (150)
11:30 slana kasica
14       AD (120)
16       vocna kasica
18       mlijecna
21:15 AD (150)
i iza 4 opet AD 150 ml al cesto popije samo 100


Hvala ti puno,vidim kod tebe poslije slane kašice jede tek u 14 a ova moja nakon voćne kašice sa rižin pahuljicama jedva dočeka 13 user posted image user posted image Možda je to što je voćna user posted image user posted image



_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Mali odbijaci hrane
30.5.2009 7:34:06   
mišur
IZVORNA PORUKA: Golubica

Kao sto vec napisah imam isti problem danima. Jucer nakon kontrole stolice kod dr ustanovljeni su paraziti u stolici. Ja sokirana ostala, bukvalno se srusila na stolicu kod dr, jer mi je zaista ponizavajuce obzirom koliko se vodi racuna o djetetu i cistoci stana. Dr mi objasnila da zbog toga dolazi do slabog apetita, da kvari krvnu sliku, naravno slabi organizam. Dobijemo sirup i ja odem u apoteku onako sludjena, kad tamo mi apotekarica rece da su se paraziti masovno pojavili.
Danas pricala sa rodicom kad i ona mi kaze isto.

Procitala sam sinoc na netu, a i danas mi prijateljica koja ima djecu to potvrdi, da se dijete cesto cese po NOSU ukoliko ima parazite. Nikoga ne bih da prepalsim, ali eto da imate i tu soluciju. Ja sam malo mirnija jer znam sta je uzrok slabog apetita.
Zelim nam svima da se ove male lopuze konacno projedu.



Jesi li ti nešto primjetila u stolici?
Uvijek sam mislila da se to po stolici primjeti...
Sad si me prepala, jer se moj Luka često češe po nosu...
A kakve veze ima češanje po nosu sa parazitima u stolici???user posted image user posted image user posted image
Hajde, molim te, napiši mi još neke simptome, ili mi daj link gdje si našla te podatke, jer ne mogu da nađem na netu ništa konkretno...


< Poruku je uredio mišur -- 30.5.2009 7:42:24 >

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Mali odbijaci hrane
30.5.2009 9:03:54   
Daja_sa
IZVORNA PORUKA: mišur

IZVORNA PORUKA: Golubica

Kao sto vec napisah imam isti problem danima. Jucer nakon kontrole stolice kod dr ustanovljeni su paraziti u stolici. Ja sokirana ostala, bukvalno se srusila na stolicu kod dr, jer mi je zaista ponizavajuce obzirom koliko se vodi racuna o djetetu i cistoci stana. Dr mi objasnila da zbog toga dolazi do slabog apetita, da kvari krvnu sliku, naravno slabi organizam. Dobijemo sirup i ja odem u apoteku onako sludjena, kad tamo mi apotekarica rece da su se paraziti masovno pojavili.
Danas pricala sa rodicom kad i ona mi kaze isto.

Procitala sam sinoc na netu, a i danas mi prijateljica koja ima djecu to potvrdi, da se dijete cesto cese po NOSU ukoliko ima parazite. Nikoga ne bih da prepalsim, ali eto da imate i tu soluciju. Ja sam malo mirnija jer znam sta je uzrok slabog apetita.
Zelim nam svima da se ove male lopuze konacno projedu.



Jesi li ti nešto primjetila u stolici?
Uvijek sam mislila da se to po stolici primjeti...
Sad si me prepala, jer se moj Luka često češe po nosu...
A kakve veze ima češanje po nosu sa parazitima u stolici???user posted image user posted image user posted image
Hajde, molim te, napiši mi još neke simptome, ili mi daj link gdje si našla te podatke, jer ne mogu da nađem na netu ništa konkretno...



I ja bih voljela da znam jos neki simptom...pa moja bebe se malo malo ceska po nosu...Stolica uredna i redovna...lijepo papa...hmmmm sad se prepadoh sto rece mišuruser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Mali odbijaci hrane
30.5.2009 10:36:27   
žana o8
I mi smo pomislili na slabu krvu sliku, zato smo Žani i vadili nalaze, ali nije malokrvna, nego je jednostavno nejedač. I moja se češe po nosu , ali mislim zato što je prehlađena. Maloprije smo 45 min. doručkovali user posted image ,i to jednu tanku šniticu hljeba sa vajkremom i listićem sira. Od toga je pola bilo na podu, a dobar dio je i pljunula. Najnovija fora je da pljuje hranu i smije mi se , i čeka moju reakciju na to. Mislim da je baš razmažena.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Mali odbijaci hrane
30.5.2009 10:48:00   
Amrino
Ja vam preporucujem da im npr. za uzinu stavite da grickaju nesto sto je zdravo, puno vitamina, kaloricno...grozdjice npr. pa se onda ne morate toliko sikirati ako preskoce jedan obrok.
Takodje mislim da je super da gledate da vam djeca sto cesce jedu u drustvu druge djece...
Ja se trudim da moj Hamza skoro svaki dan ima bar jedno druzenje sa vrsnjakom...Kad su skupa to je cirkus od jela...jedno drugo pitaju i nutkaju...Jedan nece da zine sve dok ne zine ovaj drugi...Ali eto tako cisto vide da je hrana nesto normalno i da sva druga djeca jedu...

P.S ja sam odrasla na kukuruzima, kestenju i svjezim mrkvama...user posted image
To sam mogla da jedem uvijek (i sada mogu i to u ogromnim kolicinama) i ne mora da znaci da manjak apetita znaci bolest ili sl. Ja sam bila veeeeliki odbijac hrane ali , hvala Bogu, nikada nesto posebno bolesna..Tu i tamo koja prehladica.


< Poruku je uredio Amrino RR -- 30.5.2009 10:50:15 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Mali odbijaci hrane
30.5.2009 10:49:43   
Rabi
Ma i mi muku mucimo jos uvijek:( Ponekad, ali samo ponekad pojede obrok sa zadovoljstvom. Jedemo sve na foruuser posted image Kad slucajno zine, ja mu na foru ubacim i sve tako...Samo su rijetki slucajevi da mi zine kad mu nosim kasiku!
Zana, samo da te pitam...znam da pitanje ne stoji, ali et...Kako bebici dajes hljeb i vajkrem?


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Mali odbijaci hrane
30.5.2009 12:28:00   
Golubica
Zao mi je i izvinjavam se ako sam nekoga uplasila, zaista mi to nije bila namjera, nego da vam jednim dijelom pomognem u pronalazenju razloga odbijanja hrane. Naravno da to ne mora biti razlog ako dijete ne jede. Ja u stolici nisam nista primjetila, mada mi je jos uvijek stvar navike, da prostite zaviriti u pelenu da vidim kakva je stolica. Beba je samo prestala jesti. Inace je vesela i aktivna. Nikakvih drugih pokazatelja nije bilo osim odbijanja hrane. Cim pronadjem link javim vam. A to za nosic sam kao sto rekoh procitala a i prijateljica, inace iskusna mama, mi rece. Ja sam mislila da se Asji spava pa dodiruje nosic. user posted image

Evo pronasla sam forum gdje sam to procitala  http://www.forum.hr/archive/index.php/t-53491.html


Vec rekoh da sam zaista bila sokirana na tu dijagnozu, ali tu se nista ne moze. Dr mi rece da to ne mozemo kontrolisati. Beba i sve oko bebe moze biti 100% sterilno, ali ne zna se koliko su CISTE, osobe koje povremeno dotaknu bebu. Potrebno je malo jajasce da se bolest razvije.


< Poruku je uredio Golubica -- 30.5.2009 12:30:53 >


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Mali odbijaci hrane
30.5.2009 14:15:53   
žana o8
IZVORNA PORUKA: Rabi

Ma i mi muku mucimo jos uvijek:( Ponekad, ali samo ponekad pojede obrok sa zadovoljstvom. Jedemo sve na foruuser posted image Kad slucajno zine, ja mu na foru ubacim i sve tako...Samo su rijetki slucajevi da mi zine kad mu nosim kasiku!
Zana, samo da te pitam...znam da pitanje ne stoji, ali et...Kako bebici dajes hljeb i vajkrem?



Ma što nebi stajalo, tu smo da razmjenjujemo iskustvo, namažem vajkrem na šnitu ko sebi i onda otkidam komadiće i dajem joj. Tu je fatam na foru , jer ona voli to tako ko odrasli što jedu. Ma izmišljam svašta

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Mali odbijaci hrane
30.5.2009 21:22:53   
Rabi
Hvala Žanauser posted image
Nisam probala davati vajkrem, ali jesam pavlaku sa hljebomuser posted image
A probacemo i ovu vasu varijantuuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Mali odbijaci hrane
30.5.2009 22:44:42   
stella
Nisam stigla sve procitati,ali po Emininoj preporuci sam uzela pikovit i moje dijete je sada jedno drugo dijete koje jede 4x dnevno i uzme sama hapicu i kasiku i kaze "daj joj"user posted image user posted image

Sad ce mj dana jos malo kako pije pikovit i mi se zivi jos uvijek iscudjavamo kako ona jede.user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Mali odbijaci hrane
31.5.2009 22:05:20   
Inayat
Stela, sta je pikovit? Neka vrsta hrane?
Golubice, cime je doktorica bila ponukana da testira stolicu? Ovdje to rijetko rade. Kad sam se zalila da ne jede pedijatar bi dao savjet da cekam da ogladni, medjutim to kod nje ne pali bas. Uglavnom nekako se snalazim i hranim je varajuci je igrackama i sl. Hvala Bogu pa nekad i tako jede.
Danas sam uzela one keksice za zubice. Pokusacu joj dati, ali me sve strah. Uzela sam i jogurt sa breskvom koji se topi u ustima, ali se mora prozvakati jer sam probala jedan. Ma joj svasta nesto me plasi hoce li znati sama.

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Mali odbijaci hrane
31.5.2009 22:08:20   
žana o8
Pitala sam pedijatra za pikovit, kaže tek poslije godinu dana. Valja izdržati do tada user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Mali odbijaci hrane
31.5.2009 22:09:34   
žana o8
Pikovit su tabletice ili sirup za apetit kod djece,ko nekad riblje ulje u perlicamauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Mali odbijaci hrane
31.5.2009 22:38:02   
tea lana
Zana 08 meni tj Lani pikovit nije pomagao

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Mali odbijaci hrane
31.5.2009 22:39:36   
anitaMO
eto meni rekle da ne dajem pikovit da joj želudac ne proširim.ma bolje i to nego stalno hodati kašikom za njom,ne bi li pojela nešto.večeras mi je sve povratila.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Mali odbijaci hrane
31.5.2009 22:40:52   
mamica
moj malleni zadnjuh nekoliko dana odbija dohranu,samo bi dojio i nista drugo , zubici mu nicali pa proliv i temperatura....to je proslo ali sad nece da jede... valjda ce ubrzo dobiti apetit

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Mali odbijaci hrane
1.6.2009 0:01:42   
Inayat
Nisam znala da se mogu tako maloj djeci davati tablete za apetit.
Visnja, vidim mala jede vocne i slane kasice. Da li joj ubacujes ista drugo unutra osim toga i sta je mlijecna?

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Mali odbijaci hrane
1.6.2009 15:09:31   
teta berta
Moja Nika nije htjela ni pomirisati slane kašice dok u njih nisam ubacila jogurt, sada u svaku osim juhe moram staviti jogurt i sve pojede. Eto mi smo odbijanje riješili sa jogurtom i to tečnim sa 3, 2 m.m.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *