|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: . . kako vasa beba jede ?
4.1.2008 15:10:02   
makana
starija sestra i ja uvijek smo imale problema s ishranom i sjećam se batina zbog toga
bile smo prave žgolje
moja mama znala je da kaže da izgledamo kao da ni slane vode ne pijemo
sada ima puno više izbora što se tiče hrane, raznovrsno je, ali treba birati
sreća pa smo još u fazi kada almedina puca prokule kao da su kokice, ja ih eto i dan danas ne mogu pa džaba, ali sam u trudnoći jela i njih i još neke druge stvari (recimo tikvenicu) 
koje sada pravim isključivo zbog bebaća 

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: . . kako vasa beba jede ?
5.1.2008 17:08:19   
karolina
Ja zaista imam problema sa svojom curicom (14 mj.), ona jednostavno neće da jede i neće, tako da ja i muž izvodimo svakakve karafeke da bi nešto progutala, plešemo, pjevamo, nosimo je vani. I kada tako ne bismo radili ona ne bi ništa jela danima, vjerujte mi istina je. Sada ima 9 kg, i to samo zahvaljujući tome što je na prevaru nahranimo. Doktorica kaže da je ona taj tip, aktivna je i imam osjećaj da joj je hrana gubljenje vremena, a žvakanje mrsko. Mi znamo po 4 sata hodati za njom s bočicom mlijeka, onas neće pa neće, gura nas, baca je ali kad povuće gutljaj sve popije. I tako mi je otkada se rodila.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: . . kako vasa beba jede ?
16.1.2008 15:07:15   
hanabanana
Karolina, da li joj daješ da sama jede? Prstićima?

(odgovor članu karolina)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: . . kako vasa beba jede ?
23.1.2008 20:20:12   
karolina
Ma naravno da joj dam a ona kao neki istraživač, uzme sa dva prstića, primakne okicama i gleda sa svih strana, pa onda mrvi i rijetko kad stavi u usta. A već sam se navikla na to, sad će ljepše vrijeme pa ćemo vani više biti, možda to pomogne.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: . . kako vasa beba jede ?
1.2.2008 12:40:37   
remila
Moj Ado fino jede,čak voli da jede sam,jedino ako je toplo ja sam tu,sad mu je 3,5god ,ali kupus,sarma,grašak ne dolaze u obzir ,zato ima opstipaciju ali svremena na vrijeme kupimo pikovit ,naračito zimi kad je manje vitamina.Tako ako neko želi poboljšati djeci apetit pikovit se meni pokazao super!user posted image  

(odgovor članu karolina)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: . . kako vasa beba jede ?
9.3.2008 10:26:37   
maya_sa
molim sve iskusne mame za pomoc user posted image

moja beba ( 3,5 mjeseca) pocinje da odbija adaptirano mlijeko. Inace u pocetku je odlicno primala adaptirano  mlijeko ( dojila sam 1,5 mjesec i mlijeka je nestalo), hranila sam je svaka 3, nekada 3,5 sata, Medjutim, zadnjih 10-tak dana nece ni da cuje za mlijeko. Gadi joj se, bljuje, izbacuje sa strane user posted image ....
sada sam joj pomjerila obroke na svaka 4,5 sata ( da je pustim da ogladni), medjutim NISTA!
sta da radim? da mijenjam sada mlijeko, ne znam... Pije Aptamil od pocetka.
Caj pije super, probala sam mijenjati falsice i nije do toga. Svaki put kada je vrijeme hranjenju, ja oplacem.

pomoc?

(odgovor članu remila)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: . . kako vasa beba jede ?
9.3.2008 12:41:22   
seki
cao mayo

ja bih najprije kontaktirala pedijatra.Bit ce lakse i tebi da se ne sikiras.A onda bih probala da promjenim mlijeko.
Neznam sta bih ti rekla.

(odgovor članu maya_sa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: . . kako vasa beba jede ?
9.3.2008 12:57:15   
Nadi
I ja bih obavezno pedijatru. Možda joj Aptamil više ne odgovara, može biti upala grla, a možda se pojavila reakcija na proteine kravljeg mlijeka. Obično simptomi krenu u trećem mjesecu života. Iako bi svakako trebalo posjetiti pedijatra da je pregleda.

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: . . kako vasa beba jede ?
9.3.2008 13:00:18   
M kao Mama
Draga MAYA-SA ne znam šta bi moglo biti po srijedi pa tvoja bebica ne želi da ručka aptamil, i kod mene je bila potpuno ista situacija kao i kod tebe, Lajla je počela da pije aptamila sa nepuna dva mjeseca i vjeruj mi da se odhranila na njemu, s tim da sam joj sa tri mjeseca dala da proba bananu i monte i od tada su u ljubavi, a malo kasnije i supu sam joj počela davati. Sa četitri mjeseca jela je vodu od graha, danas je premašala, sada će joj 14 mjeseci i ma oko 12 kg, dobra je i zdrava beba, jede sve bogu hvala, mada sam i ja imala isti problem prije nekih dva mjeseca kada sam joj pokušala dati nestle adaptirano mlijeko, ona ga nije htjela ni pogledati, i onda smo se opet prebacili na aptamil. sada više ne pije aptamil, jednostavno jer je preskup, mada uvijek imam po jednu kutijurezervnu, naveče pred spavanje pije obično mlijeko, ja kupujem alposko i stavim joj nestle kakao, i ona se davi sa tim, ujutro jede čokolino, zatim ide vočni obrok, pa ručak slani obrok, onda nešto zasladi, naravno dajem joj i sok i vodu, helem zadovoljno sam.
Posavjetuj se sa pedijatrom ili joj jednostavno promjeni mlijeko, mada je aptamil najbolji za djecu, ali kao neće ne možeš je nazor natjerati.

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: . . kako vasa beba jede ?
11.3.2008 12:15:22   
hanabanana
Budući da bebica ima tri i pol mjeseca, razlog takvom ponašanju može biti i skok u razvoju. u svakom slučaju otidji do pedijatra i posavjetujem se i s njim. Da li si prešla sa Aptamil 1 na Aptamil 2? AKo jesi, vrati se na Aptamil 1.

Čaj nema potrebe da daješ, Aptamil je dovoljan.

Moja Hana ima 3 godine i osam mjeseci, i još uvijek naveće i ujutro pije Aptamil.



< Poruku je uredio hanabanana -- 11.3.2008 12:16:29 >

(odgovor članu maya_sa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: . . kako vasa beba jede ?
12.4.2008 2:09:17   
camm
sunćice bas si me nasmijala sa drvenom kasikom ,moja kad vidi kasiku sama bjezi ali ja je samo nekad ono bas puknem malo preko pelene cisto da osjeti neki strah,a ostalo nema nekog terorisanja,sa lijepom pricom se sve moze zavrsiti.ma nerviram se i ja oko tog jela ali sam savladala tehniku, pokusam  vise puta pa onda pojede,sad kako razumije sta joj kazem pa i pojede nekako ali ja ispunjenje svoje moram izvrsiti sa nekom igrom posle jela,eh tako ti je kod nas,valjda ce nekad biti bolje,ni mama joj ni tata nisu neke izjelice pa vjerovatno  je i ona pokupila tu manu.

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: . . kako vasa beba jede ?
11.12.2009 14:54:21   
sannja
Moj ce buci za mjesec dana napuniti ako Bog da godinu. Za sada mu je dojenje glavno, a nakon toga supice s piletinom ili koljenicom (a i to ne pojede bas puno). Sve ostalo je slabo. Inace je masala, ima 15 kg, prohodao je s 10 mjeseci i sad samo trckara po kuci. Al bas me pocinje brinuti to njegovo hocu- necu. Kad mi sjednemo da jedemo i on odmah trci u krilo i onda mljacka. Voce isto samo melja po rukama i ustima, slabo sta od toga da pojede :(

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: . . kako vasa beba jede ?
16.12.2009 15:01:56   
malaaaa
evo vec(mjesec-dva)ahmed mi nece da jede slano bas nista sad ga ni zavarat nemogu prije mi je uspijevalo ali sada vadi sam iz usta kao gadi mu se nece i nece ali slatko voli keksove i smoki on jede ali nemogu mu samo to davati damije da jede i ovu hranu sto jedemo i mi napravim mu ja i posebno i one hapice od hipp ni to nece sve bas sve sam probala ma kakvi ali hvala bogu jede flasu to hoce sad neznam dali treba da brinem mozda ce posle htjeti jest...mozda je to samo period ili jednostavno nece bude sit i sa flasomuser posted image ..

(odgovor članu sannja)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: . . kako vasa beba jede ?
16.12.2009 15:08:36   
Skvo RR
A ne znam da pokusas jedan dan da mu ne dajes zamjene za obrok, tipa keksice, smoki i flasice.....Ja bi pokusala na taj nacin, pa vidi kada mala guza ogladni sve ce da pojede....
Mislim da je to faza...ali mozda nije dovoljno gladan, da bi probao nove ukuse....
Moj savjet je da krenes na neutralnom hranom, tipa piletina i riza....SRETNO!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: . . kako vasa beba jede ?
16.12.2009 15:11:52   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: skvo

A ne znam da pokusas jedan dan da mu ne dajes zamjene za obrok, tipa keksice, smoki i flasice.....


Ovako.
Mada ja lično keks, smoki, i slično ne smatram hranom.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: . . kako vasa beba jede ?
16.12.2009 15:15:29   
Nedi
Ja svom u tom uzrastu nisam ni davala dodatke tipa  grickalice i sl. Pravu hranu, 1 plazma keksić i tačka.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: . . kako vase djete jede ?
16.12.2009 15:26:28   
malaaaa
keksice sam mu prestala davati pa valjda tad pocne slano jesti 


< Poruku je uredio Visnja RR -- 16.12.2009 15:27:31 >

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: . . kako vasa beba jede ?
16.12.2009 15:30:11   
malaaaa
IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: skvo

A ne znam da pokusas jedan dan da mu ne dajes zamjene za obrok, tipa keksice, smoki i flasice.....


Ovako.
Mada ja lično keks, smoki, i slično ne smatram hranom.


keks smoki i nije zamjenska hrana

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: . . kako vasa beba jede ?
16.12.2009 15:35:10   
Nedi
Naravno da nije zamjena ali ako pojede 5 smokija  sat prije pravog obroka, imati će osjećaj sitosti i neće htjeti jesti. Ja sam praktikovala kad je vrijeme ručka (moj je jeo u sekundu, k'o švicarski sat), sat vremena prije nema piti ništa osim vode niti jesti. A poslije ručka može 1 mali plazma keksić i to ne svaki dan.
I ako stalno nešto grizca između obroka, i pije sokić i to može zasititi. Pokušaj odrediti obroke, daji mu vodu da pije i ništa između. Vidjeti ćeš kad mala guza ogladni i poruča čorbicu


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: . . kako vasa beba jede ?
16.12.2009 15:38:30   
Skvo RR
Pa ne znam zasto si mene i hanubananu citirala....

Sada trebamo ovde ulaziti u raspravu da li je nesto zamjenska hrana, hrana,  grickalica, uzina, drvo, plastika.....

Konkretno, ako si pitala za savjet i imas neku dilemu, dobronamjerno sam ti odgovorila da probas bez ove "hrane", kako je god mi zvali to je vrsta hrane....jer ona jeste cinjenicno ometac ishrane kod male djece, daje laznu sitost.

A tvoje citate ne razumijem, jer sve je ovde dobronamjerno, bar je bilo sa moje strane.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: . . kako vasa beba jede ?
16.12.2009 15:40:23   
malaaaa
nadam se da hoce on pije caja puno mozda ga to zasiti a keksic pojede jedan ili dva skoro svaki dan smokija mi je nestalo posto u bosni uzmem puno onaj manje slani tako da ga nejede vec dugo i keksice sam sklonila tako da kad ogladni valjda ce htjeti bas cu probati da mu nista nedadnem osim flase sad sam mu evo skuhala krompirice place neda usta uopste jeste pio puno caja danas ko zna mozda je i zato

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: . . kako vasa beba jede ?
16.12.2009 15:43:41   
malaaaa
hvala vam na savjetima user posted image   ma kontam samo da ga nemoze bas dva keksa zasitit pa da nece da jede ali nesto jeste sigurno

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: . . kako vasa beba jede ?
16.12.2009 15:43:51   
hanabanana
A zubići?
Da nije to?
Možda je i viroza?


(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: . . kako vasa beba jede ?
16.12.2009 15:46:14   
Skvo RR
Moram opet....da nesto napisem.....user posted image

A kako ide sa supicom? To je recimo super varijanta, ako voli tekucinu...vidim da pises da pije caj....Pa mozda da krenes sa tim....
A uz to je dobra, i ako su zubici, viroza i sl.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: . . kako vasa beba jede ?
16.12.2009 15:48:04   
malaaaa
bali mi puno i par dana ga muce zubici 

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *