|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
19.10.2009 13:42:56   
*Seve*
Srecom pa mi nemamo taj problem.Moj sin do 6 mijeseca dok je dojio,tada se je i budio i po 2-3 puta tokom noci...
Na zalost kada sam prestala sa dojenjem,popije flasicu 180ml pred spavanje i do jutra 7 h nema budjenja...
Ali jedna moja drugarica je imala taj problem i ona je tokom noci,kad bi se malena probudila stavila joj u flasicu bas
vodu,posto vodu nije voljela...I tako je radila kaze jednu sedmicu i ona jadnica bi poslije zaspala...I na taj nacin je odviknula.
Sretno drage mamice...

(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
19.10.2009 13:54:16   
Nadja08
mi smo nocno dojenje (to je za nas bilo oko 02, 03h) ukinuli oko 5. mjeseca. posljednje dojenje je bilo oko 22.30, 23h i vec se vidjelo da se budi iz navike a ne gladi, jer je jako kratko trajalo i odmah bi zaspala ponovo. beba od 5 mjeseci, po mom misljenju, ne moze bas biti gladna ako je dojila pola sata ili duze tri sata prije toga. mi nismo bas ponudili samo vodu kad bi se probudila, nego par gutljaja vode (toliko je samo htjela) prije tog kratkog dojenja i to smo radili svega 2 ili tri noci. nakon toga je spavala od 23h do 5, 6h ujutro. kasnije smo samo skratili vrijeme dojenja u 23h dok ga nije izbacila potpuno. od 6. mjeseca ne trazi da pije i jede u noci.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
19.10.2009 17:07:08   
mamica
IZVORNA PORUKA: Maida RR

Moja beba ima 16 i po mjeseci i nazalost nemam rijeci utjehe. Nema pravila, nema tacno vrijeme ni broj budjenja, vec staaaaaaaaaaalnoooooooooooo.
Doji, i nema sanse da bi taj stavo flasicu u usta. Pokusala jesam, ali mi je gore posle bilo da ga umirim kolko se naljutio i plakao.

Sretno zeniceuser posted image

Ali meni je malo pomglo to budjenje----smrsala samuser posted image user posted image


ovo ko da sam ja napisala samo sto moj mali ima 14 mjeseci i budi se i do desetak puta nocu i to uvijek u  razlicito vrijeme
flasicu nikad ni pod razno nije htio staviti u usta, znaci ni caj ni voda ne idu na flasicu nego po danu pije iz one casice sa kljunom...
stvarno predugp traje i jedva cekam da dodje noc koju cu moci prespavati cijelu.... a blago tebi ti smrsala da sam bogdo i ja pa da ima od sve te neispavcanosti jos kakve koristi... ali eto nadam se izdrzat cemo...:()


_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
19.10.2009 17:10:24   
mamica
i da, ukoliko neko ima slucaj slican mom i uspio ga rijesiti molim da to podijeli sa nama, mozda bude funkcionalno

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
19.10.2009 17:16:29   
M kao Mama
Ja sam čini mi se već nedje, nekada davno pisala komentar na ovu i sličnu temu, moja Lajla je jela oko tri ujutro, pa negdje sigurno do godinu i po, i  ja sam ludila od toga, jer zaboga valja mi ujutro ustati na posao, dok jednom nisam shvatila, pa to je moja beba, pa to je za njeno dobro, i vjerujte nije prošlo duo ona je jednostavno jednu noć prespavala, pa drugu, pa reću i tako evo dan dana. Jedino ako je nešto bolesna onda se zna probuditi, kaže hapa i ja joj dam mlijeko i ona nastavi. Nekako, puno mi je lakše kada skontam, pa bolje da joj dam to mlijeko, i ona će nastaviti spavat, nego ne daj Bože da je bolesna i slično.

Ovo je samo moje mišljenje i mislim da bebi ne treba ukidati taj obrok, jer ona će samo to izbaciti kada osjeti da joj više nije potrebno. Ja bih sad čak šta više voljela da mi hoće popiti flašicu u noći, jer strašno slabo jede.

I da, jošnešto, iako nema noćnog obraka, mama i dalje ne spava u komadu, uvjek sam na pripravnosti je li pokrivena ili nije, hahahahah

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
19.10.2009 17:26:16   
bebano
IZVORNA PORUKA: mama alma

Ja sam čini mi se već nedje, nekada davno pisala komentar na ovu i sličnu temu, moja Lajla je jela oko tri ujutro, pa negdje sigurno do godinu i po, i  ja sam ludila od toga, jer zaboga valja mi ujutro ustati na posao, dok jednom nisam shvatila, pa to je moja beba, pa to je za njeno dobro, i vjerujte nije prošlo duo ona je jednostavno jednu noć prespavala, pa drugu, pa reću i tako evo dan dana. Jedino ako je nešto bolesna onda se zna probuditi, kaže hapa i ja joj dam mlijeko i ona nastavi. Nekako, puno mi je lakše kada skontam, pa bolje da joj dam to mlijeko, i ona će nastaviti spavat, nego ne daj Bože da je bolesna i slično.

Ovo je samo moje mišljenje i mislim da bebi ne treba ukidati taj obrok, jer ona će samo to izbaciti kada osjeti da joj više nije potrebno. Ja bih sad čak šta više voljela da mi hoće popiti flašicu u noći, jer strašno slabo jede.

I da, jošnešto, iako nema noćnog obraka, mama i dalje ne spava u komadu, uvjek sam na pripravnosti je li pokrivena ili nije, hahahahah


Tako je mama alma potpuno se slazem s tobom user posted image . Zadnju recenicu kao da sam ja pisala, jer sam i ja ovako slicno rekla u svom postu. I da se on ne budi da jede, ja se budim da ga pokrijem.
A bas tako, iako radim i znam da bi mi bilo puuuuuuuno lakse da spavamo cjelu noc i on i ja, nekako mi nije nista tesko za mog najdrazeg djecaka.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
19.10.2009 17:26:35   
Ex Yu
dobro dosli u klub i mi smo nocne hapalice ... meni stvarno nije tesko i nikakav mi problem nije ustati al me zabrinjava sto stvarno previse jede i sto ima previse kila ... neizgleda jos debelo i ali je tezak bas tezak i vidi se da je buca i nabijena beba sav je tvrd i nabijen ... prosli petak nam je bilo 4 mjeseca a imali smo 8600 kg doduse i dugacak je al se budi po noci 2-3 puta pedijatrica mi je rekla da to ukinemo al kako ... jednostvo nema nacina ja sam poksala na san davati caj ... pa kad se probudi ponovo uspavati sve to trae 10 minuta i opet place place zakocene se ... jednostavno mz nemogu nista moram mu dati da jede ... neznam sta da radim il da pustim il da se patimo sa pokusajima odvikavanja

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
19.10.2009 17:28:36   
mamaajna
jeli istina da ce se odbiti od dojenja ako bebacu dajem kamilicu na flasicu

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
19.10.2009 17:30:03   
M kao Mama
Ja sam za to da se bebi da da jede, moje dijete je jednom zamalo mi umrlo zbog moje tvrdoglavosti i moje pameti, i tada sam se zaklela da ću da slušam majčinski instikt, a ostale po potrebi.

Nikada je ne bi patila glađu, ako joj se jede, neka jede, pa popit će 150 ml mlijeka, a ne litar. Ja sam po pitanju djece poprilično, reklo bi se na svoju ruku, ali dok god vidim da je dobro i da joj ne škodi, idemo tim pravcem. Znači, moje mišlje nje je da djetetu treba dati da jede, ako mu se jede, i dati mu mlijeko, a ne vodu ili čaj, pa ko se još zasitio od vode ili čija, Niko Bogami. A zdravo dijete jede, a bolesno ne može da jede, to je moja parola.

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
19.10.2009 18:15:42   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Ex Yu

dobro dosli u klub i mi smo nocne hapalice ... meni stvarno nije tesko i nikakav mi problem nije ustati al me zabrinjava sto stvarno previse jede i sto ima previse kila ... neizgleda jos debelo i ali je tezak bas tezak i vidi se da je buca i nabijena beba sav je tvrd i nabijen ... prosli petak nam je bilo 4 mjeseca a imali smo 8600 kg doduse i dugacak je al se budi po noci 2-3 puta pedijatrica mi je rekla da to ukinemo al kako ... jednostvo nema nacina ja sam poksala na san davati caj ... pa kad se probudi ponovo uspavati sve to trae 10 minuta i opet place place zakocene se ... jednostavno mz nemogu nista moram mu dati da jede ... neznam sta da radim il da pustim il da se patimo sa pokusajima odvikavanja


probaj za pocetak da  mu smanjis kolicinu nocnog mlijeka...ne znam kolko sad pije al das mu jednu ili dvije mjerice manje...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
19.10.2009 18:17:37   
marinčii
mom mateju je tek 3 mjeseca i 9 dana i nekako mislim da je prerano da mu ukinem noćni obrok..a misim da to neću ni pokušavati on kad osjeti da više ne treba jesti sam će prespavati cijelu noć..bar ja tako mislim

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
19.10.2009 18:52:58   
iv@ncica
nama  je  6 i po mjeseci..isto mi  dječak  se  budi  po  noći...jede  jedan  obrok  dnevno  kašikom.. sve  ostalo  doji...iako  odavno  doji  jako  kreatko  pa  ja  mislim  da  mu  nije  dosta..no  on  se  u  zadnje  vrijeme  zabuckio  pravo  i  rijeđe   mi  doji  od  kad  je  taj  jedan  obrok počeo  jesti..voli  da  ručki  zasad  fino.. a  po  noći se  budi  često..kad   se  probudi dva  puta  ja  ujutro  odmorna..a  to je  rijetkost..ne  znam ,  ali  mislim da  je  to  i  do  bebe,  neke  se  bebe  bude,   neke  ne, trebaš  roditi  bebu  spavalicu  hehhehe.
Meni  savjetuju  da  ću  više  da  crknem  od   nespavanja  da  mu  ukidam podoje..ali ja  mislim  ako  mu ne   budem  davala  da  doji, pa  mi  se  smanji  mlijeko, a  on  se  nastavi  buditi  šta  sam  time  dobila..bolje  opet  malo  sike  nego  čaja  ili  vode  koje  moj  mali  ionako  neće,  što  neko  reče  nećč  bocu  ni  nacrtanu,  za  razliku  od  kašike..evo  pred  spavanje  sam  mu  probala  dati  malo  one  kašice  hipp  za  laku  noć, on  je  fino  pojede..poslije  malo  manje  hoće  da  doji  jer  nije  gladan,  ali  se  budi  isto..jedino  mi je  sad  lakše  jer  mi po  danu je  rastegao  obroke  nije  više  svaka  2  sata.. ..i  malo  po  noći  ali  se  i  dalje  pravo  budi..ne  znam..valjda  će  proći..nismo  jedine

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
19.10.2009 19:39:37   
Nanica Sarajevo
Joj, hvala vam, ako nista - znam da nisam jedina mama u ta doba budna user posted image

Za sve mame cija su djeca mladja od 8 mjeseci - meni nije padalo na pamet da svoju Naidu odvikavam od nocnog obroka, bila mi je nakako bebica user posted image .
No sada je druga prica, ona ima 10 mjeseci (u dobar cas), i po danu nikako ne jede mlijeko (osim u HIPP zitaricama), dakle mlijeko ide samo nocu... Znam da joj taj obrok u pola 5 - 5 nije zbog gladi, jer kada se probudi, ili je prebacim kod nas u krevet, ona ne place i ne trazi da jede do 8 sati.

Odvikavanje bi nam odgovaralo jer i ja i MM radimo i ustajanje nekoliko puta u noci bas nije ono sto nas raduje... Ona, hvala Bogu, dobro jede, tako da meni nije "za uhar" da pojede sto vise...

Veceras cu probati sa vodom, pa vam javim kako je bilo user posted image

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
19.10.2009 19:42:47   
Nanica Sarajevo
Odgovor bebani i mami almi:
Zar vase bebe ne spavaju u vreci za spavanje? Moja Nanica spava u vreci i ljeti i zimi (ljeti tanka pamucna, zimi deblja) i to je zakon!!!! Nema otkrivanja, jer ona inace spava u pozi koju mi od milja zovemo PIRAMIDA. Nabije se na glavu i tako spava, a guza u zraku. Nrema tu dekice koja je moze pokriti user posted image .

Ne znam da li se mozda ona nekad probudi od te poze, a ne zato sto je gladna, pa ko veli: kad sam se vec razbudila, daj da jedem! user posted image

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
19.10.2009 21:21:55   
suncan_dan
moje misljenje: definitivno navika.moja je sad 1.5g + i jos pije

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
19.10.2009 22:21:22   
bebano
IZVORNA PORUKA: Nanica Sarajevo

Odgovor bebani i mami almi:
Zar vase bebe ne spavaju u vreci za spavanje? Moja Nanica spava u vreci i ljeti i zimi (ljeti tanka pamucna, zimi deblja) i to je zakon!!!! Nema otkrivanja, jer ona inace spava u pozi koju mi od milja zovemo PIRAMIDA. Nabije se na glavu i tako spava, a guza u zraku. Nrema tu dekice koja je moze pokriti user posted image .

Ne znam da li se mozda ona nekad probudi od te poze, a ne zato sto je gladna, pa ko veli: kad sam se vec razbudila, daj da jedem! user posted image


Nanice Sarajevo ma jasno da nisi sama. Da znas da nas jako puno "tulumari" u to doba noci user posted image .
Sto se tice vrece za spavanje kod mog sina to nema sanse user posted image .  Jednom sam pokusala i odustala jer ga je takav srklet uhvatio. Inace voli da su mu nogice otkrivene, njih mu vise i ne pokrivam, samo pazim da su mu ledja pokrivena.
I da, i on spava u toj pozi piramida user posted image . Glava zabijena u jastuk, a guza u zraku.. Ma preslatki su i presmjesni tako.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
19.10.2009 22:28:56   
M kao Mama
E, draga moja ja imam bebu od dvije godine i osam mjeseci MAŠALA koja nosi odjeću broj 110/116, znači kao da joj je 4/5 godina, toliku vreću nismo našli, mada bi bila vrlo sretna da je nađem, ali mislim da ona ne bi pristala na to, jer poprilično voli da je slobodna i da su joj noge raširene, a do godine i po negdje je spalavala u vreći i to je zaista spas.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
19.10.2009 22:33:34   
Suzana
Dok sam dojila, ustajala sam milion puta.
Sada hB predju kod nas kada se probude i nastave spavati (koliko li sam samo ovo puta napisala u posljednje vrijeme na raznim temama...).
Sta da vam kazem zenice, proci ce i to, izdrzimo...
Za par godina kada nasa djeca aBd porastu i osamostale se, sve cemo dati da vratimo vrijeme i da tako brinemo o njima... Neka su nam zivi i zdravi, to je najbitnije.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
19.10.2009 22:37:02   
bebano
IZVORNA PORUKA: Suzana

Dok sam dojila, ustajala sam milion puta.
Sada hB predju kod nas kada se probude i nastave spavati (koliko li sam samo ovo puta napisala u posljednje vrijeme na raznim temama...).
Sta da vam kazem zenice, proci ce i to, izdrzimo...
Za par godina kada nasa djeca aBd porastu i osamostale se, sve cemo dati da vratimo vrijeme i da tako brinemo o njima... Neka su nam zivi i zdravi, to je najbitnije.




Upravo tako Suzi. Ja pravo tuzna kada Luka zaspe bez da ga nosam i da se onako k'o mala pijavica zalijepi za mene user posted image . I ovo ce proletiti za cas, kao sto je i ovih 17 mjeseci, i bas cemo ceznuti za ovim trenutcima, barem ja hocu to sam sigurna.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
20.10.2009 7:50:48   
Anushka
mama alma, moja mama je meni i bratu sasila vrece u toj dobi, deku preklopis po rubovima i nasijes naramenice :)

a sto se teme tice, zaspe oko 8 uvece (rijetko do 9), i ustajemo svakih 2-3 sata da doji, nekad i cesce ako ga zubi muce ili nesto slicno, ali najmanje svakih 2-3 sata. oko 5-6 je konacno ustajanje. Najduze je izdrzao do pola 7 i to mozda 2 puta od kako se rodio a cesto zna i oko 4 biti naspavan. I vrlo rano je skontao kad je zedan a kad gladan, ponudim mu vodu ili caj ali se onda razbudi i rasplace i smirujem ga po pola sata i opet ga moram nahraniti. pokusala sam mu dati flasicu jer uz dojku cejfi i spava, ali nista, popije oko 200ml u toku noci, ali opet trazi makar da u rukicama drzi dojku. tako da se do daljnjeg mazimo i dojimo po svu noc. Kao sto kazu, nece vjecno trajati a ja sam navikla na isprekidan san i rano ustajanje.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
20.10.2009 8:47:59   
Nanica Sarajevo
Eh, sinoc je bilo interesantno!
Opet smo se po starom dobrom obicaju probudili u 4:55 user posted image  i ja fino uzmem flasicu i uspem vode iiiiiiiiiii...
Ma kao da sam joj dala kiselinu da pije!
Nije vjerojatno ocekivala hladno nesto, nego toplo mlijeko. Tako je demonstrativno odgurnula flasicu, da sam se prepala! user posted image
I nista, onda smo svi ustali...

Eh, onda je moj MM odlucio da je dosta pacenja djeteta i da joj trebamo dati hapu. I kad smo pokusali - zamislite - NECE!!!! Razbudila se i to je to...

Eh, pa ovo nema kraja !?!?

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
20.10.2009 9:36:58   
Ilhana RR
Hej nanice sta mislis da probas da joj ukines to jedno spavanje po danu?
Moja je prestala da spava dva puta po danu kad joj je bilo mozda 9-10 mjeseci. Spava jednom oko 12 2 sata... onda kad legne navece bude preumorna haman, nekad zna sama otici u sobu uzeti prvi jastuk koji joj je pri ruci i cucu i dodje kaze spava...

Koju hapu ti pije po noci?

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
20.10.2009 11:38:25   
Nanica Sarajevo
Draga Ilhana.... uh...
kako da joj ukinem to spavanje? Ona voli da spava i kada joj se spava zaspi u bilo kojoj prilici i pozi (npr, prije 15tak dana je zaspala u skočku - ono što visi na štoku od vrata i ona u tome skaće gore dole, ja pogledam, kad ona se sva iskrivila i spava), i kad je izvadim da je prenesem u krevet ne probudi se.
A nekada se desi da preskoći spavanje po danu (kad su nam gosti sa djecom, pa joj suviše interesantno) i onda je kenjkava. Probali smo i da je stavimo kasnije navećer (ona ide u 19:00 na spavanje po default-u), ali opet ista priča.
Donedavno je dojila, a sada joj dajem HIPP 2 (probiotic ili obični, kako kad). Probala sam sa HIPP good night i nije baš bila oduševljena, pojede samo u snu, ali je drži isto kao i obični?
Koju si ti hapu koristila?


_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
20.10.2009 12:14:14   
Ex Yu
helem zene nikako dok sami neskontaju da nisu gladni neg "ovisni" user posted image user posted image  

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
20.10.2009 12:17:33   
Ilhana RR
Mozda zvuci ostro al moju malu sam napatila malo oko nekih stvari od koji ona bolje se osjeca sada.

Ukinula sam joj spavanje na taj nacin da joj jednostavno nisam dala da spava, zabavljala je koliko je moguce i nestavljala je u situacije u koje bi mogla zaspati... U skocku je moja dok je bila manja vise puta zaspala, takodjer u ljulji...
Ja sam bila u igraoni sa njom cesto, jedno vrijeme skoro svaki dan tako da je bila kao sto ti kazes sa djecom koje joj je interesantno i nemoze da spava, ili kazem snahi da ostavi braticnu kod mene da bih bila sa Lamijom.

Jel ti spava uvijek u isto doba ili sara? moja je pravo sarala, zato sam i morala da je "naucim" da spava samo jednom dnevno i to u isto vrijeme. Evo sad sam je naprimer stavila u krevetac, cucu u usta i lutkicu u ruke, muziku joj uvijek upalim pred spavanje i spavace jedno dva sata, vise joj nije toliko interesantno kad su djeca kod nas kao sto je bilo prije jer bude umorna u ovo doba a i navikla je da spava.

Ja sam koristila NAN ad mlijeko al posto ona ga nije nikad voljela mi smo brzo presli na zobnu hapu, Nestlé proizvodi i bila je zadovoljna sa njom. Uvijek smo joj kupovali hapu za starije bebe jer je masla napredna i uvijek je aktivna bila. Kad smo poceli da joj dajemo tu hapu bilo joj je 4 mjeseca a ona je od 6 mjeseci po pravilu al doktorica mi je rekla da nema problema ako joj neskodi stomaku kao sto nije jer bi se to pokazalo odma. i tako da smo sve po dva mjeseca prije hapu joj uzimali da bih bila sita.
Ljetos sam joj skroz ukinula hapu, dajemo joj samo mlijeko.

Hapu sam ukinula na taj nacin da sam joj mjesala prah sa mlijekom umjesto vodom, i svaki put sve bih manje i manje praha stavljala i prestala skroz...

jede li gustu hranu? Nesto sto ovde daju djeci je kasu od zoba pred spavanje da bih beba bila sita plus posle toga kad legne flasicu sa hapom. Moja nikad nije voljela tu kasu al zato sam joj davala keks i mlijeko koje voli.

-- koliko sam se raspisala umalo mi hljeb neizgori hehe---

Ja mislim da ce ti se umanjiti budjenje tokom noci cim bude manje spavala po danu... moja naprimer spava minimum 12 sati tokom noci, sinoc je zaspala prije pola osam a jutros je se probudila malo iza pola osam...

tako vecina djece ja mislim 8-15 sati spavaju po noci, kako ko, plus mozda 2-3 sata po danu...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *