|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
8.4.2011 13:09:12   
dzeni_nl
helena ma i moja isto tako. kad tek zaspi stavim je u njen krevetic da spava i prvo budnje donesemo je ili ja ili mm u na su sobu kod nas u krevet. i tako ona cejfi kad god hoce. a ja nekad i zaspim dok ona doji pa se sve bojim da je ne ugusim nedaj Boze. al u zadnje vrijeme ona i nemirno spava, toliko se vri da to nije normalno. odjednom se probudim, a njene noge na mojoj glavi ili na glavi mm. kako se okrene ni sama ne znam? a pokusava se okrenuti na stranu sama, al joj neide jos. a kad je ja stavim na stranu brzo se okrene na ledja i onda podje da place. pufff vise ne znam sta s njom da radim.

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 626
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
8.4.2011 14:21:03   
vila_7
Moja se vec odavno prevrce pa kontam valjda ce sama ako joj ne pase i u kreveticu je nemirna pa glavom udari u resetke il izaglavi poprijeko pa place,al kad sa nama spava mirna ko bubica,samo uz mene prisloni glavu , a kad joj dosadi okrene se.Koliko je mirna ni ne otkrije se, a u krevetic je moram stavljati u vrecu koliko je nemirna! A nekako sam se navikla pa mislim da je necu ugusiti,samo pazim da su joj rukice iznad jorgana.



_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 627
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
8.4.2011 23:53:21   
dzeni_nl
joj moja se otkriva i kad sa nama spava. samo none izbaciva van i non stop je otkrivena. a isto se tako poprijeci u svom kreveticu pa zaglavi i onda podje da place. bas maloprije je mm isao da je spasava zaglavila se i pocela da place user posted image

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 628
   [Obrisana poruka]
9.4.2011 0:02:43   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu dzeni_nl)
  Neposredna veza do poruke: 629
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
8.8.2011 11:59:22   
emy24
eh drage moje vidim da su kod vas vecinom manje bebice nego moj momak,ali u sustini imamo isti problemuser posted image user posted image user posted image moj malac je dojio 13mjeseci i kad sam ga odbila(bez ikakvih problema)tri mjeseca uopste nije htio da okusi mlijeko,pokusavala sam na razne nacine i sa raznim dodatcima da popije makar 50ml.pa kad spava odnesem mu,pa pred spavnjae ponudim flasicu ali bez uspjeha...i nakon nekog vremena on je se navikao da pijes iz flasice;(mlijeko,sokic,caj)nakon izvjesnog vremena pocela sam mu nuditi onu casu da pije iz nje ali nije htio,pa sam pokusala  sa slamkom ali uvijek bi se vratila na flasicu...eh sad vise je to ruzno i vidjeti on ima 4godine,ali najvise voli kad mu naspem u flasicu sok,caj ili mlijeko i on uzme jastuk i to je neki njegov ritual,popije i nastvai tamo gdje je stao....u jednu ruku mi ga je zao ,da mu uzmem jedini ritual-jer cuclu nikad nije htio,a u drugu ruku on je vec velik i zao mi zubica...pa zene koje imate vecu djecu i problema sa odvikavanjem od flasice dajte neki savjet dobro bi dosao

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 630
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
8.8.2011 12:28:09   
R&T@
Vjerovatno si pokusala s pricom i obecanjima jer je on veliki, a ja cu ti reci kako je moja komsinica odvikla djevojcicu od skoro 6 godina...

Makazicama joj je unistila vrh cucle toliko da je bilo nemoguce da pije iz nje lezeci.
Nasula joj je mlijeko kad su posle leci i ona se sva zalila. Komsinica je glumila iznenadjenje, ali nije htjela kupiti novu. Djevojcica je nekoliko veceri drzala praznu flasu pored sebe, ali brzo odustala...

Sretno...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 631
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
8.8.2011 12:36:36   
veeseelaa
ja sam se tim smarala i smarala i digla ruke, ona je sama prestala tražiti flašicu tokom noći
Mislim da dijete samo skonta kad je dosta

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 632
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.8.2011 12:07:54   
dzeni_nl
Evo nas opet, moja smizla po cijelu noc samo doji, hoda, ja je vracam i sve tako u krug. Bukvalno nocima ne spavam i vec postajem depresivna, jako sma iscrpljena i cesto me huja hvata zbog toga. Znam da nije gladna i da se ne budi zbog toga, vec sve iz neke navike. Zbog stalnog dojenja nece ni u svom kreveticu da spava, pa me to jos vise slomi. Hocu da joj ukinem nocne dojenje, a ne znam kako??? Jer ona sama nadje i izvadi sebi iako se ja protivim. Ima li iko ikakav savjet za nas?

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 633
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.8.2011 12:11:45   
MaminaBeba
Dženi u istoj smo situaciji. Moj J se budi i do 10 puta da doji. Ja sam više na rubu živaca. A pred spavanje namjenski ga nahranim nekom drugom hranom, da ne bi bio gladan, a eto opet se budi. Evo 13 mjeseci, nikad nije prespavao noć..

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 634
   [Obrisana poruka]
23.8.2011 12:12:34   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu dzeni_nl)
  Neposredna veza do poruke: 635
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.8.2011 12:13:49   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

Dženi u istoj smo situaciji. Moj J se budi i do 10 puta da doji. Ja sam više na rubu živaca. A pred spavanje namjenski ga nahranim nekom drugom hranom, da ne bi bio gladan, a eto opet se budi. Evo 13 mjeseci, nikad nije prespavao noć..


Ista stvar i kod nas. Prva 3 sata odspava, a nekad i krace i vise nikako i ne spava. Samo doji i doji i doji. Nekad mislim da ludim totalno.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 636
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.8.2011 12:15:22   
vila_7
i moja jos uvijek nije prespavala noc bez 3-4 dojenja,al eto spava od prvog buđenja oko 11 sa nama pa ni ne skontam kad je nahranim. Al nocas spavali kod sveki i da ne spadne s kreveta,nakon svakog dojenja je vracala u njen krevetac i hB nikakvih problema-odmah zaspe

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 637
   [Obrisana poruka]
23.8.2011 12:20:55   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu vila_7)
  Neposredna veza do poruke: 638
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.8.2011 12:22:43   
vila_7
Iman pa jel bas jede ili? MOzda kako je bila bolesna i slabo jela,pa sad nadoknadjuje ?



_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 639
   [Obrisana poruka]
23.8.2011 12:25:50   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu vila_7)
  Neposredna veza do poruke: 640
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.8.2011 12:37:38   
vila_7
ni kod mene to nema veze sa tim hocu li joj dati zasitnijji obrok navecer ili ne, i isto bas i dalje jede a ne samo da se mazi. Jos sad pocela,ako se probudi,dam joj dudu (posto nekad samo nju trazi jer joj ispadne dok spava),ali ako je htjela dojiti,frkne je ljutito i buni se

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 641
   [Obrisana poruka]
23.8.2011 12:41:02   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu vila_7)
  Neposredna veza do poruke: 642
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.8.2011 12:43:09   
dzeni_nl
Ma moja da se budi 1-2 nekako bih podnjela i vjerovatno ne bih razmisljala o ukidanju, al ovako stvarno vis ene mogu. Pa odo psihicki skroz na skorz jer nije to vise u pitanju noc dvije ili 7 noci, ovo je kod nas mjesecima ovako.

Spava u svom kreveticu kad je tek stavim i cim se probudi vise nece. Ako ja necu da je izvadim, ona sama izadje i eto je kod nas. Pa da bar zaspi poslije dodjenja pa malo odspava, ma kakvi ona se ko fol okrene na stranu i taman pomislim evo je zaspala ona se digne i sjedne, pa hoda, skace ziva mira nema. Samo se pitam odkud joj toliko energije? Po cijeli dans skace, penje se na sve zivo i jos plus i u noci ziva mira nema.

A bas ne znam kako da joj ukinem, kako bih mogla pokusati?


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 643
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.8.2011 12:48:07   
vila_7
Iman, ah sta bi kad volimo biti bljakave! user posted image

Dzeni
,mislim da imas dosta raznih savjeta bas na ovoj temi pa pokusaj jedan po jedan na 7 dana.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 644
   [Obrisana poruka]
23.8.2011 12:51:43   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu vila_7)
  Neposredna veza do poruke: 645
   [Obrisana poruka]
23.8.2011 12:52:09   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 646
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.8.2011 13:02:19   
Amerlina
E drage moje i ja imam isti "problem".
Moj mali isto budi se nocu vise puta da doji.
Jos su mu se i zubici poceli kvariti. Zubarka kaze da je od nocnog dojenja i da ukinem to, a ja stvarno ne znam kako.
Da napomenem da moj sin ima 17 mjeseci i jos uvijek doji.


_____________________________

3 A, 2010, 2014, 2015

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 647
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.8.2011 13:05:42   
vila_7
Amerlina...iskreno to za kvarenje zubica ne vjerujem-mislim kontam ako je to mlijeko bas prirodno napravljeno i bas za bebu , nidje mi veze

Iman,ma vala nek smaraju - a meni sad najsladje (kad preko dana doji user posted image ),pa kad me pogleda osmjehne se i nastavi...., ili kad kofol zagrize skroz njezno i drzi tako  i pogleda me krajickom-ko vara me! user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Amerlina)
Neposredna veza do poruke: 648
   [Obrisana poruka]
23.8.2011 13:08:00   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu vila_7)
  Neposredna veza do poruke: 649
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.8.2011 13:09:47   
zeze
Eh drage moje znam kako vam je. I moja je mene vukla bukvalno, grizla, stipala dok vise nisam pukla skroz! Ja sam svoju odvikla sa sokom, polako jest trajalo 15tak dana , bilo je i vriske, dernjave, plakala ona plakala ja. Stvarno vise nisam mogla, preko dana me crpila pa i navecer. Sad se navikla na sok, popije 300ml preko noci ko od sale. Jest da se probudi 1 ili 2x da pije sok i sama vice :"kooo-kaaa" user posted image . Kad smo prekinuli nocno dojenje, onda smo i dnevno polako ukinuli. Eh sad je problem jer ne znam jeli joj puno ovo soka sto popijeuser posted image

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Amerlina)
Neposredna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *