|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.8.2011 13:10:18   
vila_7
Iman Pa i meni je svejedno i da sad prestane,drago mi je sto sam uspjela godinu,a eto voljela bih do 2. A za te dusebriznike ja imam razne odgovore spremne! user posted image user posted image user posted image
A malo OT - vidi mi ticker! hihihi

zeze za sok ne znam jer moja ga uopce nece.


< Poruku je uredio helena_7 -- 23.8.2011 13:11:54 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 651
   [Obrisana poruka]
23.8.2011 13:13:18   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu zeze)
  Neposredna veza do poruke: 652
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.8.2011 13:18:52   
zeze
Pije mlijeko ujutru i navecer, preko dana vodu, a tokom noci sok. Nekad popije samo 50ml, a nekad cijelu flasicu od 300ml. Ja to prepisujem vrucini, jer kod nas je bas vruce u stanu. Vjerovatno ce sama nekad prestat user posted image

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 653
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.8.2011 13:18:53   
bebacha
Alen dok je dojio,zadnji 2-3 mjeseca,bas se cesto budio,evo vec mjesec dana ne doji.Nastavio se budit po 1-2 nekad 3 puta i trazi mlijeko.meni je to bilo puno mlijeka da pije.i onda sam mu dvije noci davala caj,prvu noc se budio 4-5,napije se caja,malo se buni i nastavi spavat.drugu noc u 23:30 se napio caja,malo se pobunio i nastavio spavat do 6:30,popio mlijeko i spavo do 9.trecu noc(sinoc)u 00:00 popio mlijeko jer ga nije popio pred spavanje,budi se punooooooo i svaki put dobije malo vode.al mislim da se sinoc budio zbog vrucine jer se i seka budila.na super smo putu da izbacimo nocno hranjenje al nam je vecerasnja noc problem.putujemo na more,on bi trebao prespavat al ako se bude budio vidjet cemo kako cemo,uglavnom mlijeka nemauser posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 654
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.8.2011 14:42:42   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: helena_7

Iman, ah sta bi kad volimo biti bljakave! user posted image

Dzeni
,mislim da imas dosta raznih savjeta bas na ovoj temi pa pokusaj jedan po jedan na 7 dana.



Helenama citala bih ja sve odreda da mi ova moja dozvoli. Zeno ona se meni odmah popne na sto gdje je komp. Da napomenem da je sto visok, al ona se prvo popne na ugaonu pa s anje na sto i sjedi na koljenima, ma samo gledam kad ce se svalit s anjega i nista mi ne da da vidim ili napisem. A tako i sa laptopom ista stvar. Dodje i sjedne na njegauser posted image luda je za tim.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 655
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.8.2011 14:46:37   
vila_7
user posted image user posted image user posted image user posted image   joj dzeni izvini al je tacno mogu zamisliti pa mi slatka! Nego ti kad zaspe probaj procitati-mislim da je kod vecine uspjelo da ti spavas u drugoj sobi a TM da ustaje kad se probudi i uspavljiva je 

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 656
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.8.2011 14:59:21   
Cickolini
Mojoj bebici je sutra punih 7 mjeseci i evo vec nekoliko noci spavamo bez nocnih podoja. Pa ovako da se i ja javim sa svojim savjetom hehehe Mi zivimo u NL i ovdje mi je pedijatrica preporucila da osiguram da dnevno pojede dovoljno hrane pa da u toku noci ne treba.

U principu oni iskljucuju nocno dojenje bebi od 7 dana i daju ga samo ukoliko se beba budi, a nakon 7 sedmica se trude da bebama iskljuce nocne obroke jer smatraju da vise nisu potrebni.

Nas raspored hranjenja ide ovako:

7.30h budjenje
09.00 dojenje
10.00 vocna kasica 200 gr
12.00 dojenje
15.00 slani obrok ili kasica 200 gr
18.00 dojenje
21.00 dojenje

Na ovaj nacin sam se osigurala da preko dana dovoljno hrane pojede. E sad meni je pedijatrica rekla da kad odlucis da ukines nocno hranjenje onda kad se beba po noci probudi ide muzic puzic da je umiri. Mama je slobodna i ne bi trebala da se pojavljuje jer je beba navikla mama-sisa ili mama-flasica ... tatica treba da je pomiluje, da cucu, malo pronosa i bude uz nju dok ne zaspe ukoliko ne moze sama.

Veoma vazno je da ne odustajete i ne mjenjate jednu noc ovako, a drugu onako. Jer beba treba da nauci da kad se probudi nema nista fino i da joj je ljepse dalje spavati. U toku dana je ucite da sama zaspe jer ukoliko to nauci i u toku noci ce sama zaspati ukliko se probudi.

Mi smo uspjeli poslije samo par dana, ali moze i potrajati ... Na kraju krajeva dosta smo mi ustajale svaku noc ... nek i tatice malo preuzmu makar odvikavanje. Bit ce guravo, ali kad odlucite neodustajte i fino muzicu recite da nema ja ne mogu vise hajd ti.

Nekima je mozda svejedno koliko beba nocu jede ako spava s vama, ali meni nije jer sam je sa 6 mjeseci prebacila u njenu sobu i iskreno i da je sa mnom znam da cu je nekad morati od toga oduciti jer ne mislimo valjda uvijek spavati sa djetetom hahahahahah Ne znam to je moje razmisljanje. Moja bebara je vrlo rijetko dojila lezeci da ne bi slucajno zaspale jer nisam zeljela opciju da svi zajedno spavamo ... a znam da bi joj se svidjelo to, kao i meni hahahahhah

< Poruku je uredio Cickolini -- 23.8.2011 15:01:34 >


_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 657
   [Obrisana poruka]
23.8.2011 16:12:01   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Cickolini)
  Neposredna veza do poruke: 658
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.8.2011 16:41:07   
Cickolini
Cuuuj tebi da zamjerim hehehe Meni je ovaj raspored napisala pedijatrica. Ona dok je imala samo dojenje dojila je 5-6 puta dnevno sa 5 mjeseci. Gledala sam i ove kutije AD-a i tamo pise 4 flasice do 8 mj. a poslije osam mjeseci tri. Znam ja da ima razlike u adaptiranom i dojenju, ali D ne trazi vise. Kad sam joj uvela ovaj raspored dobila mi je 200 gr za tri dana ... njoj je izgled dosta hahaha

Mada joj ja ponekad poslije krute dam da doji, ali pola sata poslije i malo vise da se napije jer nece nista iz flasice pa joj ne mogu dati ni vode. Jednostavno ne zna. Vjeruj mi da mi super spava ovako.

Ja se jos zalim da je non stop hranim hahahah Ti si gora od mene heheehhe

< Poruku je uredio Cickolini -- 23.8.2011 16:42:10 >


_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 659
   [Obrisana poruka]
23.8.2011 16:45:31   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Cickolini)
  Neposredna veza do poruke: 660
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.8.2011 17:18:02   
Medenka
cickolini, meni je drago da vidim tvoj raspored dojenja:)) zato sto vecinom vidim da svi doje svaka tri, cetiri sata cak i kad je dohrana izmedju, dok su kod mene veci razmaci. jedino da bebu tjeram da doji:) nisu, kao kod tebe, ali rjedi. i uglavnom nemas problema s mlijekom iako, kako sam skontala ne dojis po 12 sati nocu?

ja imam osjecaj da je budjenje dosta do bebe, a ovo kazem iako moja lijepo nocu spava. ja je nikad ne pustam da se isplace, ali ako bi se budila cesce nocu, nisam joj svaki put nudila ni da doji. vec je podignem, pa spustim... pa vidim hoce li tako zaspati ponovo. jer vjerujem da se bebe ne bude nocu samo zato su gladne, vec jer imaju porblem da ponovo zaspu jer ih boli zubic isl. i bitno je ne stvarati naviku da jedu jer onda se stvarmo bude da papaju. znaci probadti prvo umiriti na drugi nacin, a potom dojiti. kod mene super ide taj sistem. zasad:)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 661
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
24.8.2011 9:31:57   
Cickolini
Moja D stvarno nece cesce, a nekad joj je i jedna dosta nece obje hahah Ma ja sam zato da se nocno hranjenje ukine ranije jer kasnije prelazi u naviku.

Ima dosta od bebe do bebe, ali ja mislim da se to kod svake bebe moze promjeniti. Jer znas kako kazu u sportu 1% je talenat, a 99% trud. Tako je i kod beba 1% narav, a sve ostalo je nas trud da to promjenilo ili ne promjenimo. Moramo samo istrajati.

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Medenka)
Neposredna veza do poruke: 662
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
24.8.2011 10:20:16   
dzeni_nl
Cickolini i mi smo u NL i 29.8 idemo na vakcinu, a 31 kod kinderarts, pa cu da pitam i ja za savjet sta da radim i kako da joj ukinem nocno dodjenje. Valjda i nama upali.

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 663
   [Obrisana poruka]
24.8.2011 10:22:58   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu dzeni_nl)
  Neposredna veza do poruke: 664
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
24.8.2011 10:26:51   
dzeni_nl
Jel se i Imancica budila puno sinoc? I moja je,al mislim da joj je bilo i vruce, jer sam je okupala prije spavanja i stavila u vrecu. Ne da se pokriti i po cijelu noc je otkrivena pa sam je morala stavit u vrecu da mi se ne prehladi. A i jucer sam primjetila da joj je napokon krenula gonja jdinica, pa mozda je i to muci pa se tpliko budi. Ma vise ni sama ne znam sta je razloguser posted image

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 665
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
24.8.2011 10:34:11   
vila_7
IZVORNA PORUKA: Iman83

Dženi i Helen,a jutros ste mi u neka gluha doba naumpale...rekoh nisam samaaaaaauser posted image user posted image user posted image ....user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image ma vidjet ces jos kad pocnes raditi ko ce ti sve naumpasti! user posted image user posted image user posted image

Ja bih stvarno voljela da se ne budi ali isto tako nemam srca joj ukinuti dojenje jer znaci preko dana dok sam ja na poslu ne doji, i onda kad dodjem 2 puta najcesce, i u noci 3-4 puta. I bas mi se ne ukida da mlijeko pije samo 2 puta-a da pije kravlje - sto ce kad ima od ove kravice user posted image user posted image .  A sto se umora tice,odmah bih ga ukinula-ima vec godinu.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 666
   [Obrisana poruka]
24.8.2011 10:45:38   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu vila_7)
  Neposredna veza do poruke: 667
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
24.8.2011 10:55:37   
Cickolini
Dzeni gdje ste u NL???

Iman mislim da ti savjetuju oskice i vodu da dajes da je odviknes od nocnog budjenja, a ne da pije to kad se budi. Pokusaj ovu varijantu s muzem, mozda upali. A kad je naucis da se ne budi bit ce ti puuuno lakse.

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 668
   [Obrisana poruka]
24.8.2011 11:03:43   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Cickolini)
  Neposredna veza do poruke: 669
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
24.8.2011 11:18:07   
dzeni_nl
Cickolini mi smo u Rotterdamu, a vi gdje ste?

Iman nju hvala Bogu nije mucilo, bar nije imala turu ni proljev. Jedino to stalno budjenje, a inace je vesela i aktivna, bas me iznenadilo. Al i nosi ogrlicu od cilibara, pa mozda joj i ona pomaze, jer sa donjim jedinicama je imala malo ture i proljeva.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 670
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
24.8.2011 11:19:50   
Cickolini

IZVORNA PORUKA: Iman83

Sve hoću da te pitam, nisam upratila, je li se Daania odvikla?
Ma sve ćemo pokušati...sad hoće li upaliti...user posted image



Jeste spava cijelu noc, ali mm je dvije noci uzimao i smiri je. I stavi u krevetac i mi je cujemo ona kenjka, pa onda kao vrisne par puta. Ne konstantno nego u prekidima i onda odjenom muk. Zaspala. Kad krenete jedno samo me poslusaj istrajte. Bolje kasnije krenuti kad budete spremni nego odustati. Pa mjesec mjesec ne odustajte.

Ona po noci doji samo iz navike. Velika je ona za nocno hranjenje. Cim ti budes svjesna toga lakse ces. Nemoj se bojati da je gladna. Mozel li izdojiti ti mlijeka pa da joj jos 50 ml das polsije dojenja na flasicu prije spavanja. Ja sam to pocela raditi. Izdojim mlijeko u tri sata kad mi ne doji i to joj ugrijem i dam oko 21h poslije dojenja na flasicu. I prvo mi nije htjla malo popije. Evo trecu noc popije mi 80 ml hahaha Koji je tvoj raspored hranjenja po danu??? Hajd napisi??? (ako smijes haahahhahahahaahah)

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 671
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
24.8.2011 11:21:09   
Cickolini
IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Cickolini mi smo u Rotterdamu, a vi gdje ste?



Blizu Eindhovena (Boxtel) .. pa podaleko smo. Eto mene sutra u Rotterdam mozemo kaficu piti hehe Idem do mamine prijateljice. Ona je fizijatrica pa u 15h imam s njom dogovor. Ona tamo zivi.

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 672
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
24.8.2011 11:25:22   
dzeni_nl
Preko vikenda sam isla u Maastricht pa sam prolazila pored Eindhovenauser posted image

Znas li u kojem dijelu grada ti zivi ta rodica? Mogle se i jesmo naci da pijemo kaficuuser posted image


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 673
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
24.8.2011 11:37:06   
Cickolini

IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Preko vikenda sam isla u Maastricht pa sam prolazila pored Eindhovenauser posted image

Znas li u kojem dijelu grada ti zivi ta rodica? Mogle se i jesmo naci da pijemo kaficuuser posted image



Vjeruj mi da ne znam .... treba mi poslati adresu. Nisam samo sigurna hocu li autom ili vozom??? Jel je ona bila rekla da bi dosla po mene na stanicu, a ako bi kafenisale onda bi trebala autom da se mozemo naci. Ponijela bi onu svoju pametnicu (navigaciju) da mi kaze gdje i sta hahaha Jesi li ti mobilna hahhaha??? Sto te nema na temi bebe od 0-1???

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 674
   [Obrisana poruka]
24.8.2011 11:39:07   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Cickolini)
  Neposredna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *