|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
27.10.2011 10:40:37   
chuci
ja mojoj kažem da mlijeko spava po noći i onda ona traži vode (malo više od 2 god joj je) i to pali.
u zadnje vrijeme sama traži vodu odmah.

nekad počne plakati kad joj kažem da mlijeko spava, kad je pitam što plače, počne kontati razlog i vazda nešto izmisli, npr hoću bebu, pa imaš bebu, neću tuuuuu hoću drugu (fol zato plakala), ili fol jer ne zna gdje je babo, reko evo ga spava ovdje, onda prestane plakati i nastavi spavati hB.



_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 701
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
27.10.2011 10:50:30   
bananica
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Predpostavljam da večera? Ne mogu da vjerujem da je dijete od 4,5 godine gladno u noći. Naročito jer se to pojavilo od nedavno, a ne kao neka stara uobičajena praksa.

Možda je žedna, jeste probali sa vodom?




naravno da vecera, dok me nema obavi dorucak i rucak i naravno neko voce i slatkise izmedju, kad dodjem,oko 17, jede sa mnom, i onda oko 21 vecera, pred spavanje popije mlijeko
nikad se ovo nije desavalo, nikad se nije budila da trazi ni mlijeko niti vodu, jedino kad ima temp pa trazi vodu da pije,sto mi je i logicno, zato i ne kontam sta je sada

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 702
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
25.1.2012 9:50:37   
taurus
imam i ja jednu dilemuuser posted image

mojoj E je 12 mjeseci, od 3. mjeseca spava cijelu noć i ne budi se....a zadnji obrok joj je 200 ml mlijeka oko ponoći kada mi idemo na spavanje
u poslijednje vrijeme imam osjećaj da joj je taj obork višak...jer ne popije sve i još je bezveze razbudim dok je nahranim
planirala sma ukinuti ovo hranjenje u 12, ali nešto me strah da ne bude gladna
dajte mi prijedloge šta da joj dajem za večeru da može izdržti do ujuto....a da opet bude lako probavljivo jer je pred spavanje
meni samo čokolino i keksolino u glavi...a ne može to svaku noć večeratiuser posted image

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 703
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
25.1.2012 10:09:08   
mamabb
IZVORNA PORUKA: taurus

imam i ja jednu dilemuuser posted image

mojoj E je 12 mjeseci, od 3. mjeseca spava cijelu noć i ne budi se....a zadnji obrok joj je 200 ml mlijeka oko ponoći kada mi idemo na spavanje
u poslijednje vrijeme imam osjećaj da joj je taj obork višak...jer ne popije sve i još je bezveze razbudim dok je nahranim
planirala sma ukinuti ovo hranjenje u 12, ali nešto me strah da ne bude gladna
dajte mi prijedloge šta da joj dajem za večeru da može izdržti do ujuto....a da opet bude lako probavljivo jer je pred spavanje
meni samo čokolino i keksolino u glavi...a ne može to svaku noć večeratiuser posted image



Pa, recimo, pura je zasitna a lagana tako da bi mogla za večeru, neka čorbica s mesom i rižom, griz s voćem poslije mlijeko i mislim da ne bi trebala da ogladni poslije ovog.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 704
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
25.1.2012 10:10:22   
teacher75
mi cesto i ne veceramo jer kasno ruca (oko 5-6) a ode u krevet vec oko 8, nekada pojede samo jabuku ili kiflu, nekad griz ili ako nije sve ostalo od rucka to joj dam i drzi je do jutra, nije nikad gladna. doduse ova moja je veca od tvojeuser posted image kad je bila tako mala, pravila sam joj navecer griz ili hippovu kasicu za laku noc ili cokolino i tako to. mislim da joj vise nije ni potrebno.

< Poruku je uredio teacher75 -- 25.1.2012 10:11:18 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 705
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
25.1.2012 13:52:55   
taurus
tiki i mamabb hvala puno user posted image

ideje su vam user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 706
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
25.1.2012 14:53:37   
pocahontas
taurus, ako ti inace pije mlijeko svaku noc, zasto kazes ne moze nesto drugo svaku noc vecerati, misleći vjerovatno na istu vrstu obroka..sta ima veze da svaku noc vecera griz npr. umjesto sto je SVAKU noc vecerala mlijeko?

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 707
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
25.1.2012 14:55:42   
taurus
to mlijeko u ponoć je bila samo "nadopuna"user posted image

a trebalo mi je ideja šta davati za večeru a da izdri do ujutro....nekako mi glupo da uvijek isto jede pred spavanje

< Poruku je uredio taurus -- 25.1.2012 14:56:19 >

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 708
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
25.1.2012 14:59:42   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: taurus

to mlijeko u ponoć je bila samo "nadopuna"user posted image

a trebalo mi je ideja šta davati za večeru a da izdri do ujutro....nekako mi glupo da uvijek isto jede pred spavanje


ama sta to ima veze..kod nas na rasporedu svaki dan isti redoslijed i vrsta obroka...a jede jako raznovrsno...
svaki dan u isto vrijeme pojede dorucak - zitarice sa mlijekom i vocem i medom
onda svaki dan pojede jogurt sa bananom i dvopekom udrobljenim
svaki dan pojede mesnu supu, meso i povrce i hljeba s tim
svaki dan pojede povrce sa mladim sirom ili kuhano jaje ' hljeb
svaki dan veceramo griz sa vocem ili kasikom dzema domaceg u to..
i svaki dan nam je isti vise manje..ovisno od sezone voca i povrca

i da li nam je jednolicna ishrana? mislim da ne...user posted image sve unesemo!


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 709
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
26.1.2012 10:04:08   
palachinken
Bebonji je 6 mjeseci i otprilike se toliko puta budi noću da doji. Nije uvijek bio takav, ali eto u zadnje vrijeme je učestio. Hajd sto sam ja slomljena nego sto slijedece sedmice pocinjem raditi i ne znam kako cu izdurat'
Ako ima ko kakav savjet, lično iskustvo, bilo sta, kako da bebač makar smanji na 2 podoja na noc, prespavana noc mi je jos uvijek bajka, nek podijeli sa mnom. user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 710
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
26.1.2012 12:51:15   
ena23
joj palachinko nije ti lahko. ja  kad  sam pocela raditi        emiru je bilo 5,5 mjeseci a on je prvi put prespavao noc sa 19   user posted image mos mislit kakva sam odlazila i dolazila sa   posla u to vrjemeuser posted image naravno, ne mora znaciti da ce kod tebe  biti isto, ali meni secinilo daonjednostavno zeli  da   nadoknadi vrjeme izgubljeno sa sikom tokom dana pa je po citavu noc         nije  pusto. to ti e jos  jedna divna strana dojenja  user posted image user posted image user posted image user posted image (i toga sto sunamdjeca poguzije velike).

sad je evo sa kenanom isto iako ne  radim, on ne doji  cesto ali staaaaaaalno se budi, ronda, u 3ujutru pocne pjevati, stenje... ujutru ustanem gora nego kad legnem, a ne mogu ni tokom    dana    odspavati jer     njih dvojica spavaju urazlicito doba.

ljepota user posted image ono sva sam normalna i to, divota je samnom sjedit u drustvu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 711
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
26.1.2012 12:55:55   
ena23
i da: emir je znaci prespavao noc onda kad sam ga odvikla od nocnog   dojenja uz  obrazlozenje da sika spava kad je mrak. user posted image tad sam bila u sedmom mjesecu trudnoce. 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 712
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
28.1.2012 13:32:37   
palachinken
Eh ena user posted image Bolje da ja mantru promijenim: Dobro je i ovako, šta bih da se 10 puta probudi user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 713
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
31.1.2012 12:54:54   
pocahontas
eh lijepe moje, i kod mene je slicno bilo, R. prestao dojiti sa 2 godine i tada je počeo da spava cijelu noć bez stenjanja i budjena i traženja sike (e miša joj - tako joj je on znao ošinuti kada mu ja kažem da je sika otisla na posao navecer, a on je napipa i sav sretan ovo kaze user posted image )...
dakle, nemam savjet osim da ti kazem da probas da ga zavaras cuclom ili da jednostavno poravnis i ne svadjas se s njim i dojis kada zatrazi..i tako sve dok dojis jer to ti je tako...user posted image user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 714
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
2.5.2012 21:50:34   
MRVA2
Imam pitanje vezano za noćne obroke. Kad beba koja je na AD jede noćni obrok da li sta vi mame vadile svoje bebe iz krevetića i uzimale u naručje dok pije flašicu ili ste je samo onako u polusnu konektovle na flašicu u krevetiću ili u vašem krevetu zavisno gdje vam bebac spava user posted image , naravno pod nadzorom.
Ja sam do sad sve uzimala u naručje i onda joj se san poremeti pa joj treba duže da zaspi. Onda mi je jedna mama rekla da ona nije nikad uzimala u ruke bebu nego samo da flašicu i drži pod nadzorom naravno, i da su brzo zaspala jer su bila u polusnu dok papju.
Da vas čujem user posted image

_____________________________

Naša princeza Meryem 17.02.2012.

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 715
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
2.5.2012 21:54:30   
Skvo RR
A, umce je izbacila nocni obrok sa 5 mjeseci..a malenog obavezno vadim iz krevetica...urla za flasicu..vratim ga..on samo nastavi....a beba ti je mala, to je moje misljenje..mozda za neke vece bebeuser posted image ,,,on nikada ne voli da ga drzim u narucju dok pije flasicu..stavim ga pored mene na jastuk i tako pije.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu MRVA2)
Neposredna veza do poruke: 716
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
2.5.2012 22:40:47   
škorpija
ja sam malca vadila iz krevetića i držala u naručju jer je spavao bez jasuka i previše je ravno ležao da bi mogao da jede iz flašice, jednom sam ja probala da ležim i da pijem vodu iz jana bočice i umalo se ne uguših

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 717
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
3.5.2012 9:24:18   
MRVA2

IZVORNA PORUKA: škorpija

ja sam malca vadila iz krevetića i držala u naručju jer je spavao bez jasuka i previše je ravno ležao da bi mogao da jede iz flašice, jednom sam ja probala da ležim i da pijem vodu iz jana bočice i umalo se ne uguših

user posted image user posted image Dobar fazona. Nije mi palo na pamet tako nešto. Moja malena spava na boku (na strani) pa sam ja pokušala da joj dam da papa dok pajki i ok je. Stavim je pored sebe na krevet i ona papa a ne razbudi se. Još su mi rekli da mi beba mora podrignuti svaki put, pa ja ko luda dižem bebu u 3 ujutro da podrigne, pa nije ni čudo što se razbudi user posted image
Podriguju li vaši bebci u te sitne sate user posted image

_____________________________

Naša princeza Meryem 17.02.2012.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 718
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
3.5.2012 9:34:09   
merima_s
Moj bebač ima 6 mjeseci i na posljednjoj kontroli pedijatrica je rekla da bi on već sada trebao da prespava noć bez hranjenja. Sada mu je noćno buđenje samo navika, kao on je več veliki i nema potrebe za hranjenjem. A on se budi najmanje tri puta da doji. Kako sad da mu ukinem tu naviku, ako je uopšte navika? Kćerku sam dojila 2 godine i to je bilo čini mi se cjelonoćno dojenje.

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu MRVA2)
Neposredna veza do poruke: 719
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
3.5.2012 10:00:07   
palachinken

IZVORNA PORUKA: palachinken

Eh ena user posted image Bolje da ja mantru promijenim: Dobro je i ovako, šta bih da se 10 puta probudi user posted image

E nek sam ja dozvala ovih 10 budjenja user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 720
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
3.5.2012 10:57:15   
zagy
Meni je pedijatrica rekla kad može pojesti recimo hipp za laku noć hapu, ne treba joj nočni obrok. Međutim, ona se budila i dojila dva -tri puta u toku noći, do prvog rođendana, kada sam ja skontala da ću raditi i buditi se čitavu noć odlučila sam to ukinuti. Jenostavno pustila da otplaće, smirivala i uspavljivala, i nakon tri dana nespavanja prestala se budit, vidilo dijete da nema hajra ustajatuser posted image  Od tada mama prespava čitavu noćuser posted image

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 721
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
11.5.2012 15:08:49   
Lavić
Posljednjih noci V povuce 5-6 puta i nastavi spavati (doji).
I skontam da vise nije gladan, a i ja uskoro pocinjem raditi pa bih da ga odviknem sto prije.
Helem, sinoc se budio tri puta, ja mu davala da pije vode (i inace pije vodu, ponekad caj), malo se bunio, koji put zaplakao, umirila ga cucom i zaspao ponovo.
Treci put se najmanje bunio.
Mame sa iskustvom, je li ovo dobra taktika?

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 722
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
11.5.2012 15:33:30   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Lavić

Posljednjih noci V povuce 5-6 puta i nastavi spavati (doji).
I skontam da vise nije gladan, a i ja uskoro pocinjem raditi pa bih da ga odviknem sto prije.
Helem, sinoc se budio tri puta, ja mu davala da pije vode (i inace pije vodu, ponekad caj), malo se bunio, koji put zaplakao, umirila ga cucom i zaspao ponovo.
Treci put se najmanje bunio.
Mame sa iskustvom, je li ovo dobra taktika?

da mi smo tako izbacili nocno dojenje ,samo moj sin je bio stariji oko 14 mjeseci , kratko posle tog izbacivanja nocnog dojenja je prestao i dojiti skroz, ali taktika je kod nas uspjela :)))

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 723
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
11.5.2012 15:36:05   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: taurus

imam i ja jednu dilemuuser posted image

mojoj E je 12 mjeseci, od 3. mjeseca spava cijelu noć i ne budi se....a zadnji obrok joj je 200 ml mlijeka oko ponoći kada mi idemo na spavanje
u poslijednje vrijeme imam osjećaj da joj je taj obork višak...jer ne popije sve i još je bezveze razbudim dok je nahranim
planirala sma ukinuti ovo hranjenje u 12, ali nešto me strah da ne bude gladna
dajte mi prijedloge šta da joj dajem za večeru da može izdržti do ujuto....a da opet bude lako probavljivo jer je pred spavanje
meni samo čokolino i keksolino u glavi...a ne može to svaku noć večeratiuser posted image

ja pred spavanje dajme malcu od HIpp onu tecnu hapicu od mlijeka i zitarica i s njom on zaspi i mislim da je dosta (a obavezno vecera prije ) , djeca posle 5 mejseci ne trebaju nocno jelo, djaba djete budis hahaha odamraj .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 724
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
11.5.2012 15:37:55   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: škorpija

ja sam malca vadila iz krevetića i držala u naručju jer je spavao bez jasuka i previše je ravno ležao da bi mogao da jede iz flašice, jednom sam ja probala da ležim i da pijem vodu iz jana bočice i umalo se ne uguših

hahhahahhhhahahahaha mama mama bas si otkacena user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *