|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
20.10.2009 12:17:57   
Nanica Sarajevo
Upravo tako, draga moja Ex Yu....

Eh, valjda će to biti uskoro... I onda da se moj MM i ja naspavamo ko ljudi user posted image

A onda će, valjda, drugo dijete, i haj'mo sve ispočetka! user posted image

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
20.10.2009 12:29:56   
dinciii
I moja mala ima 10 mjeseci...I kod nas je ovako...Sve obrnuto user posted image user posted image user posted image


Do punih 5 mjeseci je spavala po cijelu noc...Dobije flasicu u pola 9 do 9 zaspi i prvi put se budi u pola 7 popije flasicu i nastavi spavati..Eh onda kad su je haman poceli zubici zezati budila se cesce...Sada zaspi oko 8 i budi se oko 4 ujutro da jede i nastavi do 7...NEkad se cesce budi al to radi zubica...Prije sam joj davala mlijeko a sada joj dam caj malo povuce i nastavi spavati!!!


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
20.10.2009 12:38:57   
Ilhana RR
Haj ako Bog da porast ce nam djeca pa cemo se naspavati ;)

Ja sam prezadovoljna sa Lamijom kad cujem kakva sam ja bila kad sam bila mala, nisam mogla nikad vise od 15 minuta u cugu spavati... i morali me po svu noc ljuljati, cim prestanu da ljuljaju ja se probudim...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
20.10.2009 12:51:18   
Nanica Sarajevo
hahahaha, mora da ti je dijete na muža user posted image

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
20.10.2009 12:52:53   
Nanica Sarajevo
Kod vas to nešto u obrnutom pravcu ide user posted image

Ma je li moguće da je zubići pate baš svaku noć u isto vrijeme? ne mogu vjerovati da je to?user posted image

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
20.10.2009 13:32:16   
Ilhana RR
Kod zubica draga sve je moguce, i mi smo najvise problema imali kad su zubici rastli al hB za mazu sto smo dobili za desne...

Inace sve sto se tice bolesti je uvijek jace navece nego po danu... valjda kad se smiris i ohladis pocne taj bol da dolazi..

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
20.10.2009 13:43:11   
denny
cure, ne znam koliko ću vas utješit ali i moj frajer je jeo po noći, po 3 boce sve do njegovog 9 mjeseca, užas!
sa buđenjima i plačem i između boca, jel
i tada je bio 7 mjesec, i postalo jako vruće i doslovno odjednom je bocu s mlijekom zamijenio sa čajem
malo pomalo, svaki put, i svaku noć po manje i manje, da bi danas sa godinu dana, konačno bez buđenja dočekali noć jupijeeeeeeeeee

_____________________________

L 21.12.2004.
L 10.10.2008.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
20.10.2009 19:28:32   
Nanica Sarajevo
Blago vama...
I mi ćemo uskoro, valjda... user posted image

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu denny)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
20.10.2009 20:35:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ilhana

Haj ako Bog da porast ce nam djeca pa cemo se naspavati ;)

Ja sam prezadovoljna sa Lamijom kad cujem kakva sam ja bila kad sam bila mala, nisam mogla nikad vise od 15 minuta u cugu spavati... i morali me po svu noc ljuljati, cim prestanu da ljuljaju ja se probudim...
ista sam bila ovakav,mama kaze da me tata htjeo bacituser posted image user posted image nikad nisam usucivala non-stop me ljuljali tako da je moj Anel dobar kakv sam ja bila
i kao i ja sam sve na snu jela,kao i moj Anel nece djete da jede kad gledi i gotovo navika ruzna
mama kaze da je od mene to pokupio ,ista takva sam bilauser posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
20.10.2009 22:19:08   
ena23
IZVORNA PORUKA: Nunichi


Dala bi i ja svojoj da ona hoce piti caj i vodu.
Moja Zara jos uvijek nista iz flasice nije popila, nece pa nece.
Za sad se igra sa onom flasicom sa kljunom, a ako joj slucajno koja kap soka ili vode udje u usta ona pljune. user posted image
Tako da od mog odvikavanja nema nista...



Joj znam da nije smjesno ali Zara je meni legenda! user posted image user posted image
A ko da gledam svog Emira da ce i on biti takav jer da postoji sport "pljuvanje cuce u dalj" definitivno bi bio prvak... Flasicom ga samo mog razljutiti (to probala da mu dam malo prokuhale vode)


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
20.10.2009 22:37:23   
Nunichi
Samo se ti smiji Ena. user posted image user posted image user posted image
Ma cirkus je to pravi, ali ona praaavo voli cucu, ali flasica 0 bodova. user posted image
Nemoj nam Emirka ljutiti flasicom... user posted image

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
20.10.2009 22:55:28   
Majčica
Ni moj pasa nece ni cucu ni bocu, bocu nije htio ni u porodilistu kad mi ni mlijeko nije bilo nadoslouser posted image . Bez obzira koliko se cuca ne preporucuje radi zubica i sl, ja sam sto puta rekla da je bogdo hoce, lakse bi se smirio i zaspao prije svega, ovako mu je sika cuca a babica mi je odmah u pocetku govorila da ne dozvolim da mu sika postane cuca. Ali sta se moze, nek je on meni ziv i zdrav. Kad mu ne dam siku po noci, a 10 mu je mjeseci, nema ni spavanja. Neku noc je MM s njim spavao i to se pretvorilo u sijelo, spavao svega 2-3h.
Ja mislim da je to cista navika, nista vise. S gladju definitivno nema veze, jer nekad i kad ne pojede nista uvece osim sike bolje spava nego kad se najede pa podoji nakon toga. Ja nemam srca da mu to silom izbacujem. Sad za sad ostajem zombiuser posted image .

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
22.10.2009 13:16:29   
Nanica Sarajevo
Drage moje -

jutros smo spavali do 7:00!!! user posted image

Valjda smo je toliko izmorili po danu (nismo joj dali popodne da spava 3 sata, nego samo 1 i pol sat) i legli smo je malo kasnije (umjesto u 19:00 u 21:00).
Da li to ima veze - ne znam, ali mi smo se malo naspavali!user posted image

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
22.10.2009 13:21:59   
Visnja RR
pa naravno da ima ...19 je nekako prerano za spavanje...
nakon 40 dana Asja se kupala u 21 h ... ide flasica pa spavanje....
i tako i dana danas...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
22.10.2009 13:31:23   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Nanica Sarajevo

Drage moje -

jutros smo spavali do 7:00!!! user posted image

Valjda smo je toliko izmorili po danu (nismo joj dali popodne da spava 3 sata, nego samo 1 i pol sat) i legli smo je malo kasnije (umjesto u 19:00 u 21:00).
Da li to ima veze - ne znam, ali mi smo se malo naspavali!user posted image


Naravno da ima veze =) Bas mi je drago =) Samo tako nastavi dok neukines to jedno spavanje skroz, vidjet ces kako ce i njoj i vama to biti dobro =)

I moja je, doduse i u 40, pa dok nije pocela u odbaniste svako vece pred spavanje se kupala... mislim da i to utice na spavanje...
Sada kako je pocela u obdaniste strah me da je kupam svaki dan jer spavaju napolju u kolicima i bojim se da se nebi prehladila, takodjer je napolju bar sat vremena sa obdanistem pa kakvo god vrijeme bilo...


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
22.10.2009 13:41:22   
Nadja08
super, samo se nadam da ce potrajati spavanje do 7h. nama se, nazalost, svaki put vratilo kao bumerang kad smo je na silu stavljali kasnije na spavanje. na kraju se ispostavila ona narodna da je tacna - "san ide na san".
i ne znam zasto bi 19h bilo prerano za bebu koja nema ni godinu. sestra i ja smo i kad smo starije bile nakon crtanog filma u 19.15h isle na kupanje, citanje i spavanje. ako se ja toga sjecam, onda je tako i bilo.
ako beba sad ide u 21h, u koliko ce ici kad krene u skolu - 23h? mozda malo karikiram, ali ako je pospana oko 19h, mislim da tada treba da ide na spavanje. mene kad bi neko drzao budnom duze nego sto zelim, ne bi se dobro proveo user posted image . ja bih malo pogledala kad je pospana, a san ce se neminovno produziti kad bude spremna. uskoro ce nasoj bebi biti 11 mjeseci, i vec se produzio san.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
22.10.2009 13:48:33   
Visnja RR
nadja sve je to individualno...nisu sve bebe iste...
a nadam se da ce 21 biti jako jako dugo.... ona je vec uhvatila taj ritam...dakle spavanje iza kupanja u 21 a budenje izmedju 7 i 8... po danu uglavnom spava oko 1 ili 2 ( sat a rijetko malo duze)
a kad podje u skolu pa mozda kojih pola sata kasnije ...mada znam djecu kad podju u vrtic i skolu jedva izdrza budni ido 20 h...

a znam bebe koje ne mogu zaspati prije 23...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
22.10.2009 13:52:03   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Nadja08

super, samo se nadam da ce potrajati spavanje do 7h. nama se, nazalost, svaki put vratilo kao bumerang kad smo je na silu stavljali kasnije na spavanje. na kraju se ispostavila ona narodna da je tacna - "san ide na san".
i ne znam zasto bi 19h bilo prerano za bebu koja nema ni godinu. sestra i ja smo i kad smo starije bile nakon crtanog filma u 19.15h isle na kupanje, citanje i spavanje. ako se ja toga sjecam, onda je tako i bilo.
ako beba sad ide u 21h, u koliko ce ici kad krene u skolu - 23h? mozda malo karikiram, ali ako je pospana oko 19h, mislim da tada treba da ide na spavanje. mene kad bi neko drzao budnom duze nego sto zelim, ne bi se dobro proveo user posted image . ja bih malo pogledala kad je pospana, a san ce se neminovno produziti kad bude spremna. uskoro ce nasoj bebi biti 11 mjeseci, i vec se produzio san.



Mislim da trebas da procitas sta si napisala... ti i sestra ste u 19,15 isle na kupanje pa onda je bilo citanje i na spavanje... znaci moguce je da ste legle da spavate oko 20-20:30... jer dok ste obavile kupanje pa citanje proslo je sigurno malo vremena...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
22.10.2009 13:58:59   
Nadja08
hahaha, naravno da znam sta sam napisala, pa nisam jos senilna, cini mi se user posted image .

isto tako, rekla sam, da se ja sjecam toga. to bi onda, po nekoj logici, znacilo da smo bile doooooosta starije od 11 mjeseci, pa mozda cak i skolskog uzrasta.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
22.10.2009 14:13:12   
DM
Ma moja mama je meni sa starijim stalno govorila:uspavljuj,uspavljuj i spavaće,tako da sa njim nismo imali nekih problema!
Kao beba išao na spavanje u pola 6(17:30) i spavao do jutra ,naravno da je do 8 mj jeo po noći;ali njega smo ljuljali da zaspi!A ovaj mali nikakvog ritma,ne želimo da ga ljuljamo,(jer me stariji slomio)i on zaspi na siki!A sad,kako često doji često i zaspi pomalo,još ako nije podrignuo naakon sat budan k'o veliki,podrigne i opet na siku...
Ja mislim da ih treb auspavljivati kad god vidimo da su sneni, a n emučiti ih do kasno,jer kad ih to prođe razbude se pa onda dupla muka(ovo je iz iskustva),ali opet svako dijete priča za sebe!
Nemojte mi zamjerati!!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
22.10.2009 14:31:53   
Nadja08
Potpuno se slazem, doublemum. Zato sam i rekla da ih ja ne bi pokusavala odrzavati budnima. I sama sam govorila iz svoga iskustva, bez obzira koliko kratko bilo. Nama se desavalo da bude tolilo premorena, na kraju kada zaspi odmah utone u duboki san, te preskoci time prirodno uspavljivanje i lagani san - faze koje su dio sna svakog od nas, sto konacno rezultira ranijim budjenjem ujutro.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
22.10.2009 14:59:34   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Nadja08

hahaha, naravno da znam sta sam napisala, pa nisam jos senilna, cini mi se user posted image .

isto tako, rekla sam, da se ja sjecam toga. to bi onda, po nekoj logici, znacilo da smo bile doooooosta starije od 11 mjeseci, pa mozda cak i skolskog uzrasta.


Mojoj maloj je prvo bio cilj da legne do 22, onda do 21 a posle toga je sama bila drijemovna i pocela da nam "govori" da hoce da spava... donoijela bih jastuk i stavljala glavu na njega, trazila bi cucu i zvala mene stojeci pored krevetca koje i dan danas radi... a sve ranije spava, znaci kad se bude vec navikla da spava po svu noc ona ce sama poceti sve ranije i ranije da spava...

A ona nece u skolu jos ni za 6 godina tako da nevjerujem da ce biti ikakvih problema navici dijete da leze oko osam kad bude dva dana ustala ujutru u 6-7 a nebude spavala po danu odma ce to preci na rano lezanje...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
22.10.2009 17:32:57   
Nadja08
Ja sam i posla sa tacke da beba vec spava cijelu noc, inace nema smisla govoriti o tome da li ide u 19h, 20.30h ili 22h, kad se ionako budi po noci. Ocigledno opet dolazimo do zakljucka da je svaka beba za sebe, a tako i nas odnos prema njihovim navikama.  

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.10.2009 11:45:05   
Majčica
Ja imam bebu koja ne spava bas puno i Bog zna ko o cemu ja o tome koliko je spavao, kad je legao, kad ce ustati, koliko ce spavati i sl. Dok je bio manji znao je zaspati oko 7 i spavati do 4-5 ujutro s jednim budjenjem za dojenje, tad sam se frustrirala sto se tako rano budi jer nisam znala sta cu s njim tako rano, pa sam mu pomjerala, ali je jos gore drzati dijete kojem se spava budnim. U svakom slucaju, kad god ga legla, on se budi u isto vrijeme, to je sad oko 7 i meni je to ok, bez obzira sto se budi po nekoliko puta. Ali zato zaspe oko 8-8.30 i bez obzira na svu ljubav koju osjecam prema tom malom bicu iznimno se radujem slobodnoj veceri kad mogu sjesti s muzem, progovoriti s mirom, pogledati nesto na tv-u i sl.
Nisu sva djeca ista, ali ja mislim da dijete malo nema sta raditi budno u 22h. Ja znam da mi kao mali, cak i kad smo u skolu isli, nismo nikad docekali film nakon dnevnika. Znalo se - u sobu i zdravo. Jedino cega se sjecam je da smo mogli gledati Bolji zivot (seriju), to je bilo nedjeljom, ja mislimuser posted image . Neka djeca spavaju do 10 ujutro, ali zato i legnu oko 23h. A ima opet djece sto spavaju od 20 do 8 ujutro. Na svakom je da odluci sta je za njega a prvenstveno za dijete bolje. 

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
23.10.2009 13:52:28   
Nanica Sarajevo
I ja se pridružujem raji koja je išla na spavanje odmah poslije crtanog filma :)

No, naravno da neću držati svoju bebicu na silu budnom, jer bi to rezultiralo tako da niko ne bi spava čitavu noć. Nego, znate ono - malo glavica padne, ne hoda više, već sjedi, pa onda ne može da sjedi, već se malo nasloni na tabure... Tada ide divni trio KKK:

Kupanje
Klopa
Krevet

user posted image

A šta sada radimo, kada se ona tako umiri i sprema se da zaspi, mi je ne stavimo odmah u proces trio K, nego još malo s njom pričamo, pjevamo i tako se produži...

Mislim da je to skroz OK, ona se ne buni user posted image

Jutros je MM morao da probudi malu princezu user posted image  jer smo išli na posao!!!! Dakle, 7:15... A jela je samo jednom u ponoć!!!!!!

hihihihihihihhi

Dakle, rano je za zaključke, ali iz ove perspektive - ovo noćno klopanje (oko 4 ujutro) je za 10to mjesečnu bebicu samo navika!!!
 
Izgleda da se moja princeza naspava dovoljno do 5:00 i onda konta: pa kad sam se već probudila, daj da šta klopnem... Sada kada joj uvodim drugačiji režim spavanja, ne traži mi da jede...

Vidjet ćemo kako će to biti kasnije...

Ipak, ja ne bih malu bebicu odvikavala od noćnog obroka prije 10tog mjeseca, nekako su mi mali za toga... A sada je ona već velika...

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *