|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: beba ne kaki
27.1.2010 12:48:12   
delly
malena jeli kakio maleni ???? nekako mi puno 18 danauser posted image
evo moja nije 6 dana kakila pa ocekujemo lavinu , nemuci je nista, nit joj je stomacic tvrd pa cekamo .

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: beba ne kaki
27.1.2010 16:18:30   
bumbalu
drage moje mamice,mojoj je bebi jucer bilo tacno 4sedmice i prve tri sedmice je kakila nakon svakog obroka,zadnju sedmicu kaki jednom dvaput,al moj je problem sto se ona navece u snu napinje i stenje kao da hoce da kaki,a nemoze,meni to tako izgleda,dojim je i ponekad samo nadomirimo flasicom,nadam se da ima neka sa slicnim iskustvom da mi malo olaksa

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: beba ne kaki
27.1.2010 16:21:32   
Skvo RR
Ja bi rekla da ti bebi ima grceve......Uglavnom prolaze do 3 mjeseca!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bumbalu)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: beba ne kaki
27.1.2010 18:40:21   
lilith
moja je u tom period kakila jednom u 6,7 dana...kod dojene bebe normalno je da stolica izostane,ali isto tako da bude cesta...oguce da se napinje od grcica...probaj je malo masirati...

< Poruku je uredio lilith -- 27.1.2010 18:41:01 >


_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: beba ne kaki
27.1.2010 22:41:06   
malena sharena
Draga delilah, bebac je kakio nakon 20. dana! Iako pedijatrica kaze da je to normalno posto doji, ja sam u dogovoru s njom pocela uvoditi nadohranu mjesec dana ranije nego sto je preporuceno. Ruca bananu ili jabuku svako jutro vec sedam dana i eno ga, poslije svakog dorucka se istovari, sretni i on i ja user posted image . Ja sam ga planirala iskljucivo dojiti do 6. mjeseca, ali odkako sam mu uvela vocne obroke to nije ono dijete - gotovo nikako ne place, stalno se smije, nece vise da se nosa i sto me iznenadilo - nakon tri mjeseca konacno je poceo spavati po danu, hvala Bogu! Njemu je jadnicku izgleda mlijeko stvarno bilo nedovoljno, a ja nisam nikom dala rec da je to tako user posted image .

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: beba ne kaki
27.1.2010 23:01:16   
ena23
malena ni ja nisam dala dudu varalicu ni za zivu glavu, reko moje djete to nece i tacka. od kako ju je prihvatio je drugo djete- dosta mirniji, raspolozniji, mogu svagdje ici sa njim user posted image ...
sto se tice prehrane nijedna beba nije ista. i to za 6 mjeseci je samo preporuka a svaka je beba drugacija, pa ni mi niko ne jedemo iste stvari u istim kolicinama, tako i nase bebe, nekima se ranije razvije culo okusa, nestane refleks guranja kasikice, postane nedovoljno samo majcino mlijeko... mada sam i ja bila strogi protivnik toga da se uvodi hrana prije 6og mjeseca al sam morala poceti...

to ti je ono nikad ne reci nikad user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: beba ne kaki
28.1.2010 2:06:56   
malena sharena
E to si upravu, nije svako dijete isto. Ja sam mislila da cu tek sa 6 mjeseci poceti sa gustom hranom, ma drzala sam se toga ko pjan plota. Ali morala sam ovako uraditi i mislim da sam ispravno postupila. Odmah je prihvatio hranu, ma kakav refleks guranja kasikice, on to uopste nije imao, zad'o se momak pravo, za prvi obrok je odmah pojeo pola jabuke. Prije je kakio bukvalno jednom u 15-20 dana, sad svaki dan, kazu meni moji - pa ja, gladan ne se.. user posted image

user posted image za vas dvoje


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: beba ne kaki
16.4.2010 17:54:08   
leona81
mi smo na mlijeku imali svaki dan stolicu ili po nekoliko puta a otkad smo na kasicama nemamo? evo 3 dan ne kaki...trebala bih veceras izaci s mm pa sam mislila i bebu povesti al mi nesto bezze da se ukaki npr u gradu jer ce to da bude haos u peleni i izvan...dala sam joj sve moguce, stavila i maslinovog ulja u caj, i sok od sljive, i kamilicu i nista...?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: beba ne kaki
16.4.2010 18:25:34   
teacher75

IZVORNA PORUKA: leona81

mi smo na mlijeku imali svaki dan stolicu ili po nekoliko puta a otkad smo na kasicama nemamo? evo 3 dan ne kaki...trebala bih veceras izaci s mm pa sam mislila i bebu povesti al mi nesto bezze da se ukaki npr u gradu jer ce to da bude haos u peleni i izvan...dala sam joj sve moguce, stavila i maslinovog ulja u caj, i sok od sljive, i kamilicu i nista...?

a nisi probala toplomjer... vidjeces kad to probas pa kad odcepiuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: beba ne kaki
16.4.2010 20:11:51   
lilith
nemoj toplomjer bez prevelike nuzde,to je na silu...zamisli da tebi tako neko provicira...probaj sa suhim sljivama i onom hippovom kasicom...sokovi ne pomazu...

_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: beba ne kaki
16.4.2010 20:15:36   
teacher75

IZVORNA PORUKA: lilith

nemoj toplomjer bez prevelike nuzde,to je na silu...zamisli da tebi tako neko provicira...probaj sa suhim sljivama i onom hippovom kasicom...sokovi ne pomazu...

pa rekla je da je vec sve pokusala i da nije upalilo, a meni je pedijatrica rekla za toplomjer. ne govorim da stalno to treba raditi ali jednom u sto godina kad ne ide, zasto ne olaksati djetetu. evo, ja sam samo jednom za ovih 6 mjeseci to uradila bebi kad nije kakila vise od 7 dana, nista joj nije bilo, poslije je sve bilo ok

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: beba ne kaki
16.4.2010 22:28:24   
leona81
kakila jeeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image

mislim da je maslinovo ulje pomoglo, stolica je bila tamnija i smrdila je uzasno...mm je skoro povratio haha


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: beba ne kaki
16.4.2010 23:35:26   
teacher75

IZVORNA PORUKA: leona81

kakila jeeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image

mislim da je maslinovo ulje pomoglo, stolica je bila tamnija i smrdila je uzasno...mm je skoro povratio haha


user posted image user posted image user posted image super, bas mi je drago, moj savjet je da i ubuduce u povrce stavljas svaki put maslinovog ulja. zdravo je a dobro za stolicu

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: beba ne kaki
16.4.2010 23:38:40   
marny
ovo je dobro znati

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: beba ne kaki
16.4.2010 23:41:25   
Visnja RR
inace je maslinovo ulje jako zdravo i u svaku "slanu" hapicu staviti par kapi...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: beba ne kaki
16.4.2010 23:42:03   
myb@by
Super leona,drago mi je da je beba kakila a ovo se ulje moze davati i bebi od mjesec dana user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: beba ne kaki
17.4.2010 17:27:42   
leona81
ma ja sam joj dosad samo vocne davala i nije imala problema...jedino da nije babyrice jer sam stavila u sljivu 2 dan malo toga?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: beba ne kaki
17.4.2010 19:03:25   
teacher75

IZVORNA PORUKA: leona81

ma ja sam joj dosad samo vocne davala i nije imala problema...jedino da nije babyrice jer sam stavila u sljivu 2 dan malo toga?

moguce, mi smo se bas napatili od toga. al ne mora znaciti, mozda joj se jednostavno crijeva navikavaju. evo, lana nije kakila juce ni danas, a prekjuce jela krusku i tikvicu, juce jabuku i krusku za dorucak a popodne pire krompir, jutros suhe sljive skuhala a popodne kasicu od brokula i rize koja navodno regulise stolicu i jos nista. a stalno i pijucka sok od suhe sljive sto je ostao nakon kuhanja.

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: beba ne kaki
17.4.2010 19:15:04   
acudesa
20 dana da dijete ne kakiuser posted image ...ja prvi put čujem da je to ok, al ako je pedijatrica rekla, vjerovatno je tako:
Mene su isprepadali: ako 3 dana nema stolicu-doktoru, uh user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: beba ne kaki
17.4.2010 19:18:20   
teacher75
cuj 20 dana, pa gdje joj stane sve sto pojede???!!!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: beba ne kaki
21.4.2010 20:46:16   
Hanady RR
Prenos podtova sa teme:''šta kad beba ne kaki''

IZVORNA PORUKA: Sonja

drage moje zanima me koliko je normalno da beba ne kaki?
moje pile nije kakilo evo drugi dan.stalno se napinje i pusta vjetrove
dojim ga ali mu dajem i 1-2 puta na dan prehranu
ima 15 dana
zanima me sta da mu dam pa da ima stolicu...jako mi ga zao kad stenje i place jer vidim da ga puno boli stomacic
masiram ga stalno ali izgleda da ne pomaze
nadam se da ce se neko uskoro javiiti.


IZVORNA PORUKA: manuela

Sonjice sasvim je normalno da bebe koje doje i po 10 dana nemaju stolicu,nemaš razloga za brigu.
Jer majčino mlijeko nema otpadnih tvari kao druga hrana i adaptirana formula.
Moj Emir je svaki treći dan imao stolicu,uredne boje,nekad malo zelenkastu zbog grčeva,ali to je normalno i lijepo je napredovao.
Mislim da ima na forumu negdje ta tema.


IZVORNA PORUKA: gvendolina

Hej Sonjice
I ja stalno cekam kad ce bebolini kakiti,danas jos nije.Obicno je do sad kakio ujutru i to 1-2 puta.Negdje sam ranije citala na rr da je normalno da beba koja doji nema po nekoliko dana stolicu,e sada mi koje prihranjujemo kako tu sad stoje stvari ne znam
Citala sam jos i da se bebi da zasecerena kamilica ukoliko nema stolicu,ali sacekaj jos i vidi mozda ce kakiti.


IZVORNA PORUKA: Sonja

e hhvala ti draga puno...
ma zao mi ga..da samo vidis koliko se napinje...sav se zacrveni i placeeee


IZVORNA PORUKA: Sonja

dala sam mu malo kamilice sinoc ali jos nista
pa i ja kontam bas zbog toga sto mu dajem i prehranu


IZVORNA PORUKA: manuela

IZVORNA PORUKA: Sonja

dala sam mu malo kamilice sinoc ali jos nista
pa i ja kontam bas zbog toga sto mu dajem i prehranu


Koliko obroka mu daješ?


IZVORNA PORUKA: Nunichi

Normalno je kao sto rece Manuela...ne brini nista Sonjice.
I Zari se desi po 2-3 dana nista,pa opet po starom.
Blago tebi pa dohranjujes,ja bi trebala isto zbog kilaze,ali nema sanse...nece flasicu ni pod razno.

Ljubi mi Adina puno od nas dvije...a puse i tebi.


IZVORNA PORUKA: Sonja

IZVORNA PORUKA: manuela

IZVORNA PORUKA: Sonja

dala sam mu malo kamilice sinoc ali jos nista
pa i ja kontam bas zbog toga sto mu dajem i prehranu


Koliko obroka mu daješ?



pa doji od prilike svaki 2,5 do 3h a prehranu mu dajem 1-2 puta
uglavnom predvece ili bas skroz navece kad puno place


nuni ljubi i ti zaricu puno punoooooo


IZVORNA PORUKA: emma.L

Sonja, ne brini. Bebe koje doje mogu kakiti po nekoliko puta dnevno, ali i ne kakiti po 7-8 dana. Mislim da se on napinje zbog grceva, a ne zbog stolice. Sve smo to prosli bez kamilice, nije dugo trajalo, a grceve smo rijesili sirupom Nurse Harvey's koji je na bazi kima i umiruje stomacic. Na njemu pise da se ne daje prije navrsenih mjesec dana, ali smo mi poceli 20.dan i odlican je.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Beba ne kaki
21.4.2010 20:48:01   
Hanady RR
Pedijatri savjetuju da 10 dana najdalje može biti bez stolice dojena beba, a beba koja ima promjene u ishrani najdalje 7 dana. 20 dana zaista je previše i za mene a mislim bilo bi i pedijatru.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Beba ne kaki
21.4.2010 20:57:52   
mojbebac
nama se desilo jednom 13 dana da nismo kakili a onda je imala najnormalniju stolicu .... ali je samo dojila .... i dr mi je rekao da je to ok ....

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Beba ne kaki
21.4.2010 21:18:51   
Hanady RR
Prenos postova sa teme: ''neredovna stolica u bebe''
IZVORNA PORUKA: lucijakarla

imam bebu od mjesec dana dojim je ,ali ona ima neredovnu stolicu dva do tri dana nema stolicu onda dobije proljev i ne znam šta ću pedijatar kaže da ona lijepo napreduje da li je netko imao istu situaciju

IZVORNA PORUKA: Romali

Jesi li sigurna da je to proljev? Dojene bebe imaju tečnu stolicu. Barem je tako kod nas bilo. Sad kad imamo dohranu, sve je drugačije.
Pitala sam ped.za broj stolica. Normalno je da dojena beba ima nekoliko stolica dnevno, ali isto tako i da nema stolicu po par dana, možda i do 7-8. Zvuči užasno, ali stručni ljudi tako kažu.

Potraži malo po forumu, ima jako puno sličnih tema i savjeta.



IZVORNA PORUKA: treselle

za dojene bebe nije uopste problem ako nemaju stolicu 2-3 dana. Mozda to i nije proljev, kao sto romali kaze

IZVORNA PORUKA: MELLI

Ne mogu reći ništa o proljevu,ali znam da bebe koje samo doje mogu imati stolicu poslije svakog podoja,ali je isto tako normalno da je nemaju i do sedam dana.trebalo bi biti sve o.k.

IZVORNA PORUKA: ziki

Znam bebaca koji je 20 dana mladji od Tarika a krupniji i puniji, stolicu ima jednom hefticno, bebara super napreduje, ne muci se dok kaki, fino spava ma bubica. Jos da dodam mudrost dana, tek sam danas vidjela razliku svojim ocima, kad je stolica skroz tecna, nema onih zrncadi e to je proliv. Jesam recita... a i opisi mi idu.

IZVORNA PORUKA: mamyca

Kao sto su ti ostale forumasice rekle,mislim da je to normalno ako beba doji,ne sekiraj se.

IZVORNA PORUKA: nesanica

Ako beba fino napreduje, kao sto kazes, onda no sikiriki....kao sto su ti prethodne forumasice rekle dojene bebe mogu i po nekoliko dana da ne kakaju...
Imam jednu poznanicu kod koje je beba svako 10-tak dana kakala.... malo se mucila da to obavi(a kako i ne bi) i dr joj je rekao da je to skroz normalno, jer doji....

IZVORNA PORUKA: camm

ma svaka se mama brine kad je ne redovna stolica
a i ja se danas znam brinuti ako jedan dan kasni
al kasnije to sve nadoknadi.

drago mi je sto si rijesila problem bice toga cesce
al se ne moj brinuti toliko to je sve normalno kod dojene bebe i do 10 dana.

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: nejra2007

Molim vas pomozite...Jako sam uplašenab beba mi ima petnaest dana i već treći dan nema stolicu, jedni kazu da je normalno posto doji...Mamice javite mi sta i kako da radim...


IZVORNA PORUKA: mukica

Sve je to normalno beba koja doji moze i do deset dana bez stolice,ali ako mislis da je pati malo joj izmasiraj stomacic kruznim pokretom u smjeru kazaljke na satu. Pozdrav


IZVORNA PORUKA: bebbe

Nejra, ja bih ti predlozila da nazoves pedijatra. Bebe prvih nekoliko sedmica trebaju imati stolicu svaki dan po nekoliko puta, a kasnije je normalno i da je nemaju po sedmicu ako doje. Ne sekiraj se, nemas razloga za paniku, ali informisi se i sretno!


IZVORNA PORUKA: bebbe

A sada sam se sjetila da je mojoj prijateljici kada je imala taj problem pedijatar dao savjet da jede suhe sljive i pije mnogo, mnogo vode i stvar se je brzo uredila. 


IZVORNA PORUKA: manuela

Kad se tek rodio imao je stolicu po nekoliko puta dnevno,a kasnije nije imao stolicu svaki dan nego svaki treci,kazu da je normalno da bebe koje doje nemaju stolici svaki dan jer kao u mlijeku nema otpadnih tvari,tako sam ja negdje procitala.
I ja mislim da bi se trebala posavjetovati sa pedijatrom jer tek rodjene bebe bi trebale imati stolicu nesto cesce.
Strucan savjet jenajbolje poslusati.



IZVORNA PORUKA: triplemama

Nejra2007 ako dijete isključivo doji onda nema razloga za brigu do 10 dana


IZVORNA PORUKA: demiana

Nejra nemoj da se brines, i moja malena je prvih mesec dana imala i po par puta u danu stolicu a sada zna nemati i po 11-12 dana. Ako ti se beba normalno ponasa, vesela je i ne napinje se ne vidim razloga za brigu. Ja svoju iskljucivo dojim, i kao sto vec neko rece posto nema otpadnih tvari u mleku znaci nema sta izbaciti.
Malo joj pupu izmasiraj kruznim pokretima i sa nekim toplim uljem i tako jedno 15-est minuta, mojoj to uvek pomogne.
Ali nemoj nista ni prepustati slucaju bar nazovi pedijatricu i pitaj. Ja licno vise volim dzabe i otici i napraviti budalu od sebe, nego da posle bude joj sto ne odoh...
Drzimo ti fige da ti bebac do ujutru kaki......Veruj znam kako ti je


IZVORNA PORUKA: Dzenii

Ja sam prije par dana sa bebom imala isti problem. Mala nije 7 dana imala stolicu i bash sam se prepala. Moj muz inace je dr, naprvaio je cepic (mali) od sapuna i vode i stavio ga maloj i vjeruj da ni minuta nije prosla curica je imala stolicu i poprilicno puno se ocistila. Sad je hB sve uredu.


IZVORNA PORUKA: nejra2007

Hvala draga moje mamice, na kraju sam joj stavila bebi čepić, pa se otvorila...Pa vidjet ćemo dalje...Uglavnom pedijatar mi kaže da je to potpuno normalno tek nakon 5-og dana treba reagovati...

IZVORNA PORUKA: nita

Neko kaže normalno je da beba nema stolicu do 7 dana, drugi kažu do 10, a neki čak do 15 dana ako beba isključivo doji. Moja beba nije imala stolicu 10 dana. Kada je prošla sedmica već sam se bila uspaničila. Masirala sam joj stomačić, grijala gazu i stavljala na stomak, davala joj zaslađenu kamilicu i opet ništa. Deseti dan sam kupila čepiće u apoteci. Rekli su mi da joj stavim samo jednu trećinu čepića. To sam i uradila i do jutra beba je napunila pempas.

IZVORNA PORUKA: sanja bagarić

moja beba već drugi dan nema stolicu ali ona se malo i napinje kao da je mući stomaćić samo ispušta vjetrove. dojim je. neznam da li smijem joj zasladit malo kamilicu pošto je ona još mala ima samo mjesec dana????

IZVORNA PORUKA: 2bebe

Pozdrav svima na ovoj temi.Moj djecak ima 17 dana doji ali mu dajem uvece i 1 do dva puta NOVOLAC AC ima stolicu jednom do dva puta dnevno i zlatno zuta je te se i ja pitam da li je to uredu s obzirom da sam prvo dijete isto dojila i imao je stolicu maltene nakon svakog podoja.Ima li takvih iskustava? Pozdrav.


IZVORNA PORUKA: belmac

moja guzara je do prije 15.-tak dana imala stolicu po 4-5 puta na dan. onda je odjednom prevnula i sada ima svakih drugi-treći dan. prekjuće smo bili na kontroli i baš smo to spomenuli , a dr. kaže da je sve to OK i super s obzirom da beba doji i super napreduje.

IZVORNA PORUKA: dana3

takav problem sam imala i ja sa bebom i receno mi  je da se panika ne treba stvarati do nekih 12-15 dana,jer beba raste i iskoristava svu hranu a to sto sad jede(mlijeko ) nema nekih otpadnih tvari puno pa se zato oduzi.bebi nisam stavljala nikakve cepice i nista davala nisam sem komoraca caja kojeg i sad nekad skuham.posto je sad vec 7 mjeseci umjesto caja pojede kasicu dvije jogurta i to mu regulise stolicu jer je na cvstoj hrani.


ako je stvarno veliki problem pa se beba muci i puno place onda moze biti nesto ozbiljnije. meni je govoreno tako i eto ni danas nema stolicu svaki dan, zavisi koliko pojede

IZVORNA PORUKA: Niobe

imam bebu od 5 dana i nije kakila od jucer ujutro i ja sam mnogo tuzna
ja se zabrinula pravo, a nemam kad da listam po forumu i gledam jel to normala.

help


IZVORNA PORUKA: Anushka

Niobe, posto nemas kad listati, normalno je da kaki poslije svakog podoja a normalno da i po 10 dana ne kaki. masiraj stomacic u smjeru kazaljke na satu, malo podigni nogice i savij koljena, moze staviti i toplu oblogicu na stomacic i ne sekiraj se!




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Beba ne kaki
4.5.2010 16:08:21   
Anoniman
Evo i mene, nazalost, na ovoj temiuser posted image
Moja Imancica evo 12-i dan da nije kakila. Samo doji, ali sam joj evo od petka pocela davati pomalo kamilice ne bi li odcepilo i nista. kaze  pedijatrica da je to sve Ok( i ja sam citala da je OK do 5 dana), a ako zelimo da to pozurimo mozemo raditi vjezbice(koje i onako radimo), staviti toplomjer u guzu(koji smo prethodno namocili u bademovu kremu) ili jojjednostavno staviti glicerinske cepice. te cepice smo odgadjali i odgadjali...ali smo ih danas uzeli i stavili oko 12h i evo opet NISTA.user posted image
Mada svi kzu da je to normalno, ja se sve vise i vise brinem i ne znam ziva sta cuuser posted image
Ona je, hB, vesla i ne muci se. Stomak joj je veliki(ali takav je i uvijek bio, jer stalno njupa) inije tvrd.

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *